Problemy z dźwiękiem / obrazem

+
Status
Not open for further replies.
Witam. Ostatnio grając w wiedźmina zauważyłem pewien problem. Po podejściu do niektórych postaci zmieniają się kolory ich ubrań, a tekstury wygladają okropnie. Z tego co zauważyłem dotyczy to głównie modeli czarodziejek, a tych w trzecim akcie jest pełno. Do tego te brzydkie ziarniste cienie. Przykłady na poniższych obrazkach.

Widok z daleka i widok z bliska. Czarodziej wydaje się być w porządku.

Drugi przykład: daleko / blisko.
Kolejny problem dotyczy trawy (przykład 1, przykład 2). Trawa w pewnym promieniu od Geralta ma jasny kolor. Kilka metrów dalej jest już ciemna i ledwo zauważalna niezależnie od ustawień zasięgu renderowania. Sam już nie wiem czy tak powinno być czy nie. :p/>/> Trawę i cienie mogę przeboleć, ale "plamy" na strojach są strasznie irytujące.

A tu screen z ustawieniami. Dodam, że przy włączonym ubersamplingu kolory na czarodziejkach również ulegają zmianie ale tekstury wyglądają ok. Spadek fps jest jednak odczuwalny.

Specyfikacja: Phenom II x4 965, GTX 660, 8 GB RAM, Win7 64.

Sterowniki do karty mam najnowsze. Próbowałem instalować poprzednie ale nic to nie dało. W innych grach żadnych problemów z obrazem nie doświadczyłem.
 
Wydaje mi się, że problem z ubraniami może być powiązany z oszczędzaniem przez grę zasobów i odpalaniem mechanizmu... hm... (powiedzmy) dywersyfikacji dopiero po odpowiednim zbliżeniu się do NPCów. Jak do tej pory nie spotkałem się jednak z podobnym raportem na forum (aczkolwiek, co do cieni, to tutaj jest coś na ten temat: http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/23039-paskudne-cienie).

Jeśli chodzi o trawę i inne zielska, spróbuj tego:
http://www.nexusmods.com/witcher2/mods/654/
http://www.nexusmods.com/witcher2/mods/653/
 
Problem z trawą rozwiązany. Wielkie dzięki za linki do moda.

Kombinowałem z wszelkimi możliwymi ustawieniami grafiki ale kolory strojów wciąż się zmieniają. Efekt jest trochę mniej odczuwalny jak ustawię zasięg renderowania na minimalny. Wtedy muszę podejść naprawdę blisko aby kolory się zmieniły. Nie potrafię zrozumieć czemu problem dotyczy tylko wiedźmina i tylko ubrań czarodziejek. :p
 
Już byłem w ogródku, witałem się z gąską po rozwiązaniu mojego poprzedniego problemu, gdy, jak głosi ludowe przysłowie, jak nie urok to sraczka, albo przemarsz wojsk.

Po aktualizacji windowsa 8 do wersji 8.1 działający uprzednio bez problemów wiedźmin 2 zachorował na migania ekranu. Po włączeniu gry ekran po prostu miga, tzn. jest obraz początkowych filmików itd. tylko że tak jak na telewizorze starej daty migają z dość dużą prędkością czarne paski. Próbowałem zaktualizować sterowniki do karty graficznej (Intel Graphics HD 4600) ale mam najnowsze. Wcześniej wszystko chodziło bez zarzutu i przeszedłem bezawaryjnie na wysokich ustawieniach grafiki samouczek.
 
Wiedźmin 2 nie wspiera zintegrowanych kart graficznych Intela co można wyczytać w wymaganiach. Być może samouczek jakoś poszedł, gra nie musi. Nie masz innej karty graficznej w komputerze?
 
Problem już rozwiązałem - wystarczyło uruchamiać program w zgodności z windowsem 8.0 i jak na razie śmiga i nie ma żadnych problemów z brakiem wsparcia dla intela.
 
To trzeba się cieszyć :). Większość osób W2 na zintegrowanych kartach nie mogła uruchomić, albo raczej nie działał tak płynnie, żeby dało się grać.
 
Sprzęt:
-i5 3570K
-MSI GTX 660 TF
-8 GB RAM 1600 MHz
-Win 7 64-bit

Wiedźmin 2: Zabójcy królów Edycja Rozszerzona patch 3.3

Stery do grafiki najnowsze, optymalizowane GF Experience

Podczas misji Preludium do wojny: Aedirn, podczas biegu przez magiczną mgłę za Filippą, FPS płynnie spadają z 40 do 2 (sic!) nawet na najniższych ustawieniach grafiki. Temperatury na karcie nie przekraczają 53 st. C, a pomaga jedynie wyłączenie gry i ponowne włączenie, przy czym tylko dwie-trzy minuty da się jeszcze cokolwiek sensownie zdziałać, a potem spada poniżej tych kilkunastu FPS aż do 2.
Ktoś się orientuje, o co może chodzić? Wcześniej(parę miesięcy temu), gdy grałem ścieżką Roche'a nie było takiej sytuacji przy drugiej wersji tej misji. Ogólnie, to przy wszystkich ustawieniach na full bez ubersamplingu mam 60-58 FPS przez większość czasu, a przy najbardziej siekących momentach 35 FPS (oczywiście poza wspomnianą akcją).
Walka z Draugirami i upiorami przy 2 FPS - kurrr... bezcenne.

EDIT: dopisane tym kolorem
 
A na starszych sterownikach masz to samo?

Pomysł z użyciem zielonego koloru dobry, ale jednocześnie postaraj się go nie nadużywać - w sensie funkcji kolorowania tekstu. Moderacja na forum jakoś tak dziwnie krzywo patrzy na takie kolorowe posty...
 
Hmmm, starszych sterów nie próbowałem, może to jest to. Zaraz spróbuję ustalić, jaką wersję sterów miałem, kiedy grałem poprzedni raz.

Pokolorowałem(omijając moderatorską czerwień) tylko dlatego, że edycja była nieco później niż post, a wtrącenia były w środku i ktoś mógł już przeczytać i odpowiadać do "wybrakowanego" posta.

EDIT:
Na starszych sterach to samo. Czy to Ultra bez ubera, czy minimalne, spada do 2 FPS.

Zapomniałem jeszcze dodać, że dochodzą do tego artefakty w postaci koncentrycznych "świetlistych" kręgów, które pokrywają cały ekran. Zapewne normalnie są to błyski, ale przy 2 FPSach zakrywają wszystko. iestety, nie wiedzieć czemu print screen mi nie działa, więc nie wstawię obrazka.

Pojawia się też ten motyw, który był wstawiony w tym poście: (screen przeklejony z posta)
http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/28991-problemy-z-dzwiekiem-obrazem/page__view__findpost__p__1020602

 
Hm, tak samo jak napisałem użytkowniczce, która wrzuciła rzeczonego screena, te objawy kojarzą mi się z wyciekiem / brakiem wolnej pamięci na gpu (choć teoretycznie nie powinno to mieć miejsca u ciebie, przecież masz tam co najmniej 1 giga). Spróbuj kolejno:
- obniżyć budżet na tekstury do minimum
- obniżyć wszystkie ustawienia do minimum
- przeinstalować grę (jak masz wersję premierową, to zamiast bawić się z patchami, szybciej będzie po prostu pobrać od razu instalator v3.4 z GOG.com)
 
O braku wolnego VRAMu raczej nie ma mowy, bo mam 2 GB.
Jak pisałem wyżej, nawet przy WSZYSTKICH ustawieniach na minimum problem cały czas występuje, nie pojawiają się tylko te koncentryczne kręgi, co wg. mnie potwierdza tylko moją hipotezę, że to normalne zjawisko graficzne, które występuje w postaci "rozchodzącego się błysku", a przy kilku FPS po prostu przesłania cały ekran, bo się nie rusza.

Ja mam ER, więc instalacja z GOG raczej nic nie da. Zapomniałem dodać, że mam zainstalowane FCR2. Czy to możliwe, że mod spowodował coś takiego?
 
Jeśli bez moda wszystko dobrze działało, to być może tak. Odinstaluj i sprawdź. Choć chyba nikt wcześniej podobnego problemu nie miał.
 
Tylko, czy jak odinstaluję moda, to save'y będą działać?

EDIT:
BINGO!!! Po odinstalowaniu FCR2, mam już normalne 43/35 FPS w tej scenie. Tylko dlaczego mod tak zadziałał?
 
Hm... nie powinno tak się dziać, generalnie userzy nie mają z modem takich problemów...

Zajrzyj do tych tematów, może tam ktoś coś będzie wiedział:
- temat właściwy: http://forums.cdprojektred.com/threads/256-Full-Combat-Rebalance-2
- "spin-off" na naszym forum: http://pl.thewitcher.com/forum/index.php?/topic/35536-w2mod-full-combat-rebalance-2/
 
Dobra, kolejna sprawa. Filippa Eilhart nie ma twarzy - widać całą fryzurę, włosy na potylicy od wewnątrz oraz tylkną część kołnierzyka i sukni. Miał ktoś podobny problem?
Nie chce mi się znowu odinstalowywać moda i instalować z powrotem, żeby sprawdzić, więc najpierw bezczelnie pytam :p .

EDIT: Dodam, że dzieje się tak tylko w cutscenkach i rozmowach. "Chodząca" Filippa ma już twarz.
 
WillowHMX said:
Dobra, kolejna sprawa. Filippa Eilhart nie ma twarzy - widać całą fryzurę, włosy na potylicy od wewnątrz oraz tylkną część kołnierzyka i sukni. Miał ktoś podobny problem?
Nie chce mi się znowu odinstalowywać moda i instalować z powrotem, żeby sprawdzić, więc najpierw bezczelnie pytam :p/> .

EDIT: Dodam, że dzieje się tak tylko w cutscenkach i rozmowach. "Chodząca" Filippa ma już twarz.

Wygląda jakby brakowało tekstury twarzy w wysokiej rozdzielczości. Powinieneś wyłączyć wszystkie mody i usunąć wszystko z katalogu textures i Meshes (najlepiej przenieść poza katalog /Data/
Gra najpierw wczytuje z pliku głównego z danymi, potem z modów nadpisując poprzednie (o tej samej nazwie i rozrzeżeniu), a na końcu z katalogów w /Data/, również nadpisując.
 
Głupie pytanie: gdzie znajdują się katalogi "textures" i "meshes"? Zarówno "na sucho", jak i poprzez wyszukiwanie, znajduję takie foldery jedynie w pierwszym Wieśku, w katalogach dwójki nie ma śladu takowych.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom