Problemy z grą - Windows 7

+
Problemy z grą - Windows 7

Hej. Od około 2 tygodni testuję betę Windows 7. Odpaliłem już kilka gierek i działają. Przyszła kolej na wiedźmina. Ale pojawił się problem - gra przy odpaleniu chce doinstalować jakieś sterowniki, ale się jej to nie udaje. Więc pytanie - co zrobić? I czy w ogóle da się odpalić Wiedźmina na Windows 7?
 
A więc tak - gdy odpalam grę to wyskakuje mi okienko mówiące, że trzeba doinstalować sterowniki. Jak klikam tak to wyskakuje error i że trzeba mieć uprawnienia Administratora. Przecież siedzę na głównym koncie na Windows 7 to chyba mam te uprawnienia?
 
Tyle, że takiej opcji nie ma :DEDIT: A może trzeba jakieś patche ściągnąć? Bo owych nie ściągałem jeszcze.
 
Teraz jest kolejny problem - nie mogę zarejestrować gry, bo gra nie chce się zalogować na moje konto. Po chwili czekania wyskakuje okienko - Internet Exception, 12057 - to jakaś chwilowa awaria, czy coś u mnie znów nie tak :p
 
Jak poradziłeś sobie z problemem? Ja mam identyczny ale nie mogę zainstalować ER. Dodam, że gra działa normalnie na vista, xp...
 
Również bardzo bym prosił o rozwiązanie tego problemu. Już kilka miesięcy testuję ten system i wszystko w nim cudnie działa i gra prócz właśnie wiedźmina... a mam edycję podstawową. Na początku wyskakuje mi błąd właśnie o tych sterownikach, które są i tak zainstalowane.Wcześniej na Viście działało bez zarzutów ale nie mam zamiaru wracać do tego systemu.
 
barthd said:
Również bardzo bym prosił o rozwiązanie tego problemu. Już kilka miesięcy testuję ten system i wszystko w nim cudnie działa i gra prócz właśnie wiedźmina... a mam edycję podstawową.
Zmień na ER
Na początku wyskakuje mi błąd właśnie o tych sterownikach, które są i tak zainstalowane.
Weź pod uwagę, że to nowe sterowniki.
Wcześniej na Viście działało bez zarzutów ale nie mam zamiaru wracać do tego systemu.
Zawsze zostaje XP :p
 
Maxraj said:
Maxraj said:
Również bardzo bym prosił o rozwiązanie tego problemu. Już kilka miesięcy testuję ten system i wszystko w nim cudnie działa i gra prócz właśnie wiedźmina... a mam edycję podstawową.
Zmień na ER
Na początku wyskakuje mi błąd właśnie o tych sterownikach, które są i tak zainstalowane.
Weź pod uwagę, że to nowe sterowniki.
Wcześniej na Viście działało bez zarzutów ale nie mam zamiaru wracać do tego systemu.
Zawsze zostaje XP :p
Jesteś pewien że ten "patch"yk rozwiąże problem? Bo wydaje mi się, że nie, niektórym od razu chodzi i to nie ER...Nowe? Zaimplementowane do Wiedźmina, nie widzę związku...XP? nie żartuj... w zasadzie Wiedźmin nie jest żadnym powodem dla którego miałbym wracac do XP, nic nie ciągnie mnie już do tego systemu ;)
 
barthd said:
Jesteś pewien że ten "patch"yk rozwiąże problem? Bo wydaje mi się, że nie, niektórym od razu chodzi i to nie ER...
Nie, ale warto spróbować.
Nowe? Zaimplementowane do Wiedźmina, nie widzę związku...
GeForce Driver Release 181 BETAVersion: 181.71Release Date: March 02, 2009Tak NOWE
XP? nie żartuj... w zasadzie Wiedźmin nie jest żadnym powodem dla którego miałbym wracac do XP, nic nie ciągnie mnie już do tego systemu ;)
Jeżeli kompatybilność i stabilność innych aplikacji to nic... :p
 
Maxraj said:
Maxraj said:
Jesteś pewien że ten "patch"yk rozwiąże problem? Bo wydaje mi się, że nie, niektórym od razu chodzi i to nie ER...
Nie, ale warto spróbować.
Nowe? Zaimplementowane do Wiedźmina, nie widzę związku...
GeForce Driver Release 181 BETAVersion: 181.71Release Date: March 02, 2009Tak NOWE
XP? nie żartuj... w zasadzie Wiedźmin nie jest żadnym powodem dla którego miałbym wracac do XP, nic nie ciągnie mnie już do tego systemu ;)
Jeżeli kompatybilność i stabilność innych aplikacji to nic... :p
No nic, jeszcze zobaczę w tym tygodniu jak to wyjdzie z edycją rozszerzoną...Co do sterowników to nie załapałeś, mówię o sterownikach z którymi jak już ktoś tu pisał jest problem. Dotyczą metody zabezpieczenia płyty, już nie pamiętam jak się nazywają.A sterowniki do karty graficznej mam najnowsze i to nawet nie dedykowane dla Win7 ponieważ te dedykowane to akurat według mnie porażka (żeby nie było grę uruchamiałem na obu rodzajach) a tak swoją drogą jeżeli gra wywala się na samym początku ponieważ wyskakuje błąd dotyczący tych sterów wymaganych do odinstalowania/doinstalwoania w trybie administratora (próbowałem jak każdy)Nie będę się rozwijał ale aplikacje a już w ogóle system w stabilności nie dorównuje 7mce która warto zaznaczyć jest w wersji beta... xp jest dla mnie zbyt szybko zaśmiecający się, do sprawnego funkcjonowania potrzebuje od groma aplikacji, raczej mało bezpieczny a nowy system działa dużo lepiej... no a tak jak wspomniałem jeden wiedźmin to nie reguła ;) nie będę wybierał między przestarzałym systemem a grą w wiedźmina a odwrotnie ;)Chciałbym żeby odpisała mi osoba która rozwiązała ten problem a nie posiadacz Edycji Rozszerzonej z XP czy Vistą ;)
 
Ściągnąłem te sterowniki TAGES stąd http://www.tagesprotection.com/main.htm?page=minimum.htm(już wcześniej to robiłem, ale oczywiście nic to nie dało). A teraz cholera dało, po trochu. Oprócz tego kompatybilność wsteczna (xp), run as administrator i zrobiłem coś nowego - w tym samym okienku disable visual themes i disable desktop composition. I cholera poszło i o nic nie wołało. Zdradliwe oprogramowanie ;) Mam nadzieję że innym taż zadziała, pozdrawiam ;)Windows 7 Build 7022, Wiedźmin 1.0, żadne antyviry itp.
 
Instalacja gry na win7 64bit zajeła mi 2 dni. Wszystko działa elegancko, a zrobilem to tak:z tej strony ściągnąlem driver:http://www.tagesprotection.com/main.htm?page=minimum.htm - zainstalowalem go w trybie zgodności z vistą sp2 jako administrator. Nastepnie uruchomiłem i zainstalowalem grę.W folderze /Pliki programówx86/Wiedźmin/System znalazłem plik witcher i zmienilem we właściwościach tryb zgodności na vistę sp2 uruchamiaj jako admin oraz odchaczylem wyłącz kompozycje wizualne i wyłącz kompozycje pulpitu.GRA DZIAŁA.Rejestrację odblokowujemy w ustawieniach firewalla i działa WSZYSTKO.Miłej zabawy.
 
A ja mam jeszcze inny problem. Mam Win7 64bit i Wiedźmin ER zainstalował się bez problemów. Nie chciał się odpalić launcher gry, ale windows sam zaproponował uruchomienie w trybie zgodności z XP SP2 i gra się włączyła i chodzi jak złoto. Jest tylko jeden problem - w dzienniku nie ma żadnych wpisów. Można się przełączać między zakładkami (dziennik/bestiariusz/glosariusz itd) i między rozdziałami, ale wszędzie są pustki. Co gorsza, nie można też rozmawiać z NPC! Filmiki (na początku gry) normalnie się pojawiają, postacie, z którymi nie można nawiązać dialogu odpowiadają coś, ale nie da się z nikim pogadać! Jakieś pomysły, co może być powodem?
 
Top Bottom