Problemy z grą - Windows Vista

+
Gdyby pomoc techniczna działała, ludzie nie mieliby od początku takich samych problemów. Wystarczy np. zajrzeć na wątek poświęcony patchowi 1.5, żeby zobaczyć, co się porobiło. Gra działa nieprzewidywalnie. Jedyne, co można stwierdzić, to to, że się wywala do systemu z niejasnych przyczyn.Skoro po dwóch latach nie ma ostatecznego patcha, to znaczy, że twórcy też nie wiedzą o co chodzi.
 
Tylko ile z tych problemów wynika rzeczywiście z niedbalstwa autorów? Ile dotyczy bezpośrednio samej gry?Ze strony CDP - Gra wywala do sytemu Windows Vista (przyczyna też tam jest).Pomijam już, że sposób obejścia problemu wywalania do Visty podano w tym wątku jakieś trzydzieści parę stron temu. Dwuletnie istnienie wątku ja bym podsumował tak - wielka wyrozumiałość moderatorów. Nie oszukujmy się, tego typu wątki na ogół wyglądają tak:1 - Ktoś zgłasza problem, 2 - 10 innych pisze,że ma to samo, 3 - Ktoś podaje jak problem rozwiązać, 4 - podziękowania, 5 - Ktoś zgłasza problem nr 2, 6-7 - powtórka 2-4,(...)20 - Ktoś ponownie zgłasza problem nr 1 ... (i tak wątek się rozrasta).Wystarczy spojrzeć tutaj - 3-4 problemy do których rozwiązania wielokrotnie podawano cały czas się powtarzają (i cały czas udzielane są te same odpowiedzi). Niestety forumowicze robią się coraz bardziej leniwi (bo po co przejrzeć kilkanaście/kilkadziesiąt stron wątku, skoro można napisać posta?)
 
Fakt. Niektóre problemy, np. te ze ściąganiem wyglądają dziwnie. Nie zmienia to faktu, że Wiedźmin na domyśnie zainstalowanej Viście 64 ( przynajmniej u mnie ) wywala się regularnie w sposób nieprzewidywalny i nie istnieje powtarzalne rozwiązanie problemu. Najnowsze sterowniki, poprawka KB, która "nie ma zastosowania dla tego systemu", setIncreaseValue i tym podobne porady zwyczajnie nie działają. Nad radami typu "wyjąć dwie kości pamięci" nie warto się pochylać, bo świadczą o bezradności autorów. Jeśli po podaniu rozwiązania ludzie przez kolejne 30 stron piszą o tym samym, to znaczy, że rozwiązanie rozwiązało może coś komuś innemu, nie im.
 
Większość porad z forum (polskiego i zagranicznego) działa głownie na systemach 32 bitowych, z 64 bitowymi jest ciężej (Inna sprawa, ze czytałem gdzieś, że aby grać bezproblemowo na Vista 64 potrzeba cudu).Są jeszcze inne metody (z forum zagranicznego) - zwiększenie rozmiaru pamięci wirtualnej do 4 GB i przeniesienie na partycję inną niż systemowa (lub jej wyłączenie w przypadku posiadana 4GB pamięci i systemu 64 bit), instalacja C++ dla systemów 64 bitowych, wyłączenie DEP dla Wiedźmina, wyłączenie EAX i rozmycia tła, wyłączenie buforowania zapisu na HDD - choć wątpię by któraś była w 100% skuteczna.
dDrizzler said:
Jeśli po podaniu rozwiązania ludzie przez kolejne 30 stron piszą o tym samym, to znaczy, że rozwiązanie rozwiązało może coś komuś innemu, nie im.
W pewnych przypadkach jest to prawda. Ale co począć w sytuacji, gdy udziela się kilku/kilkunastu ludziom tej samej odpowiedzi na to samo pytanie i każdemu ona pomaga?PS Metoda na Wiedźmina na Vista 64.PPS Na forum międzynarodowym znalazłem również posta, w którym jeden z graczy napisał, że Wiedźmin działa mu na Viście bezproblemowo. Czy twierdzenie, że wszelkie crashe to wina gry nadal jest uzasadnione?
 
Mam pytanko: czy ktokolwiek z was ma kartę gf 9500 gt? Jeśli tak to czy podczas gry w Wiedźmina nie ma żadnych problemów? Bo ja mam taki problem: gram sobie jakieś 10- 15 min. i w pewnym momencie gra się zwiesza, ekran robi się czarny, chwila ciszy i potem wszystko wraca prawie do normalności... tylko że to zjawisko powtarza się co kilka minut aż dochodzi do momentu, w którym gra calkiem sie wysypuje do windowsa... a na pasku zadań wyświetla mi się taki żółty trójkącik i jak najade na niego myszka to wyskakuje mi komunikat ze sterownik ekranu przestal odpowiadać ale odzyskal sprawność (czy jakoś tak ;). Aha... jeszcze cos... czy to możliwe zeby gra "gryzła się" z karta graficzna?? Bo w Wieśka gralem jeszcze na gf 7300 gt i nie mialem tam zadnych problemów... Jak sadzicie?? Jeden problem juz naprawiłem- ten przez ktory nie moglem grac w ER... mialem racje co do lipnej plytki z update'em ;) sciagnalem patcha 1.4 ze stronki i normalnie wszystko smiga... ale nadal pozostaje ten drugi problem :wall: mam na mysli ten problem z chwilowym scieciem sie gry i czarnym ekranem... nie wiem juz co to moze byc... albo karta graficzna albo RAM'y... bo mam 2,5 GB w trzech kosciach i moze jak wyjme te 512MB to moze sytuacja sie poprawi... sam juz nie wiem :-\
 
Vista Home Premium 32bit (zapewne to jej wina)Mam problem z uruchomieniem wieśka.(to nie wina sprzętu, bo działał poprawnie poprzednio, a wiesiek od tak przestał działać)Włączam launcher, czekam i nic się nie dzieje. Jak włączam witcher.exe też nic się nie dzieje. Próbowałem tryb zgodności z XP, próbowałem uprawnienia admina i tu i tu i nic :dead:. Wie ktoś co z tym zrobić? PS: rebooty nic nie pomagająPokój :peace:
 
Witam,jestem tu "świeży", próbowałem odnaleźć interesującą mnie sprawę ale jakoś nie wyszło.Moja historia wygląda następująco:Zacząłem od Wiedźmina Demo, zrobiłem wszystko praktycznie co się dało i postanowiłem zakupić grę.Kupiłem ER w platynowej kolekcji, dochodzę do momentu, gdy z Shani udaję się do Mikula. Ten mnie "wystawia" i w tym momencie (po animacji jak Geralt rzuca miecz) ekran staje się ciemny i słychaćodgłosy tła, poza tym nic, zupełnie nic się nie dzieje. Jedyna opcja - trzy magiczne klawisze i wyłączenie gry. Problem w tym, że to pojawia się ciągle, zatem nie mogę przejść dalej ;(Help!i druga ciekawostka.Gra w oryginale jest w wersji 1.4.5, jak chcę zainstalować patcha 1,5 to wyskakuje informacja "Nie można zidentyfikować zainstalowanej wersji. Aktualizacja niemożliwa". Co ciekawe po kliknięciu w launcherze w aktualizacje, wchodzi na stronę www gdzie pokazuje informację, że mam wersję 1.5... Ki diabeł?
 
1. Spróbuj przed podejściem do Mikula wyłączyć autosave. Czasami pomaga.2. Gra z PK jest w wersji 1.5 (na pasku zadań wyświetla sie jako 1.4.5.1304)
 
1. Spróbuj przed podejściem do Mikula wyłączyć autosave. Czasami pomaga.2. Gra z PK jest w wersji 1.5 (na pasku zadań wyświetla sie jako 1.4.5.1304)
ad. 2 - dzięki za wyjaśnieniead. 1 - nie działa :( Jakieś inne pomysły? anyone?
 
witam większość narzeka na viste. ja mam Windows 7 Ultimate 64-bit i też mi wywala ciągle gre do pulpitu :/
 
Dzięki, spróbuję wieczorem (jak będę miał w ręku instrukcję z numerem - bo o ten numer chodzi w ichniejszym formularzu?)
 
Po zainstalowaniu tego http://www.cdprojekt.pl/support/article/895/1824/Gra__wychodzi_niespodziewanie_do_systemu_Windows_Windows_Vista_32_bit oraz wielu innych łatek i patchów gra nadal się wywala. Rzeczywiście nie pamiętam żeby którakolwiek gra sprawiała mi tyle problemów. Jak dotąd uważam że kupując produkt Wiedźmin dostałem gratis mega paczkę powodów do zdenerwowania, Moja konfiguracja:Intel Core 2 Duo E6750Pamięć Ram 4 GBKarta Grafiki GeForce 8800 GTXSystemy operacyjne Win Vista Ultimate 32 Bit oraz Win 7 64 BitW czym tkwi problem ? W stabilności waszego produktu. Mam nadzieję że fani wezmą to pod uwagę kupując 2 część Wiedźmina,
 
W czym tkwi problem ? W stabilności waszego produktu. Mam nadzieję że fani wezmą to pod uwagę kupując 2 część Wiedźmina,
Co ma stabilność W1 do stabilności W2?Gra się wywala, czy minimalizuje? Bo jeśli się minimalizuje, to to jest chyba zależne od systemu, bo zarówno na Viście jak i Seven, praktycznie każda gra po uruchomieniu "sama z siebie" się minimalizuje.Co do wywalania się, to też trochę o tym wiem (bo [przechodziłem W1 na wszystkich trzech systemach) i szczerze mówiąc im nowszy Windows tym gorzej. Za to na XP działał całkiem stabilnie.
 
Top Bottom