Pytania dot. działania mechanizmów gry / problemy z rozgrywką - temat zbiorczy

+
Status
Not open for further replies.
No to już jest lenistwo na maksa, ale mam dziś dobry humor :p. Przeczytaj punkt 25 FAQ do którego masz link w poprzednim poście. Tam jest wszystko krok po kroku opisane.
 
Rozdzielczość:1680x1050

Zmniejszenie jakości tekstur:Średnie

Budżet pamięci na tekstury:Mały
Jakość cieni:Średnia
Zasięg renderowania:Minimalny
 
Rozdzielczość:1680x1050

Zmniejszenie jakości tekstur:Średnie

Budżet pamięci na tekstury:Mały
Jakość cieni:Średnia
Zasięg renderowania:Minimalny
 
Jeśli chcesz grać przy takiej rozdzielczości, to obawiam się, że chcąc uniknąć crash'y będziesz jeszcze musiał obniżyć ustawienia. Albo zachowaj ustawienia, a zmniejsz rozdzielczość. Ale najpierw oczywiście spróbuj zagrać z obecnymi ustawieniami. A nuż się uda.
 
Czy ktoś potrafi odpowiedzieć na moją ostatnią wiadomość odnośnie sterowania kamerą na padzie od x360?
 
mbwrobel said:
Recepta powinna być u Cedrica. Nie ma jej? :confused:/>
Mam ten sam problem co Michax. Nie tylko nie mam receptury na kartacza ale także wielu innych przedmiotów u kupców. Przykładowo tajemniczy kupiec ma tylko jakiś słaby miecz i kilka run. Jedynym schematem u krasnoluda jest zębate ostrze, a Cedrik ma tylko schemat na pułapkę na kejrana + jeszcze 2 inne.
 
Dziwna sprawa. Wprawdzie asortyment Tajemniczego Kupca u mnie również na kolana nie powala, ale schemat na kartacza dostałem u Cedrica bez problemu. A wiedzę o nekkerach masz już na 3-cim poziomie? "Wiesz" o tym, że potrzeba kartaczy do wysadzenia gniazd? A może chociaż same bomby Ci sprzeda, skoro nie ma schematu?

Tu jest spis przedmiotów w ofercie Cedrica.
 
mbwrobel said:
Dziwna sprawa. Wprawdzie asortyment Tajemniczego Kupca u mnie również na kolana nie powala, ale schemat na kartacza dostałem u Cedrica bez problemu. A wiedzę o nekkerach masz już na 3-cim poziomie? "Wiesz" o tym, że potrzeba kartaczy do wysadzenia gniazd? A może chociaż same bomby Ci sprzeda, skoro nie ma schematu?

Tu jest spis przedmiotów w ofercie Cedrica.
Mam na 3 poziomie. Wiem że potrzeba, ale nie uśmiecha mi się wydawanie 320 orenów na 4 kartacze, a za zadanie otrzymanie niecałych 200. Poza tym później też będę potrzebował kartaczy do wysadzenia czegoś tam. Chciałbym mieć dostęp do pozostałych towarów, a nie tylko do kilku i to raczej mało przydatnych. Chyba że importując save z jedynki masz okrojone sklepy.
Poniżej masz zdjęcia z towarami jakie ma u mnie Cedrik.
 
Import sejwów raczej wpływu na asortyment kupców mieć nie powinien. Szczerze mówiąc nie wiem, co może być przyczyną tak marnej oferty u Cedrica. Może porób inne zadania i wróć do niego później? Jak wysadzisz gniazda, to nekkery będą dużo rzadziej się pojawiać, a na ingrediencjach z nich pozyskanych można się nieźle dorobić.
 
Ale wy wiecie, że tutaj powinno się tylko pisać o potwierdzonych bugach, a nie dyskutować co komu nie działa i dlaczego? :p
 
^up - ok, tylko że my próbujemy właśnie ustalić, czy to błąd gry - czyli nieregularnie występujący, wredny bug, czy też może jest to spowodowane czymś innym.
 
No to gdzie indziej. A jeśli już ustalicie, że to faktycznie bug, wtedy dopiszecie do wątku z bugami, hm?

A przeniosę posty nawet, nie będę się lenił ;)
 
Już prawie kończe 1 akt. No ale nie tylko u Cedrika mam takie pustki. U wszystkich kupców. Nie ma żadnych receptur na eliksiry, na petardy, itp. Wygrzebałem gdzieś stare save sprzed ponad roku i tam również jest analogiczna sytuacja. Grając poprzednio Cedrik miał wszystkie graty na stanie. Więc obecna bieda u kupców pojawiła się wraz z aktualizacjami. Tylko właśnie nie wiem z którą łatką, bo po roku to jednak się ich trochę instalowało.

Znalazłem dziada który mi bruździł. W opcjach DLC wyłączyłem hotfixa do FCR2 i znów mogę się cieszyć pełnymi półkami. Czuje się jak po przejściu z PRL-u do 3 RP. Koniec z samym octem w sklepach :p
 
Znalazłem dziada który mi bruździł. W opcjach DLC wyłączyłem hotfixa do FCR2 i znów mogę się cieszyć pełnymi półkami. Czuje się jak po przejściu z PRL-u do 3 RP. Koniec z samym octem w sklepach :p
 
No to świetnie. Nie pomógłbym Ci, bo gram bez FCR. Poza tym proponowałbym Ci zaraportować swojego ostatniego posta i poprosić o scalenie z poprzednim. Administracja jest bardzo czuła na punkcie łamania regulaminu i pisanie drugiego posta pod własnym poprzednim nie jest tu mile widziane.
 
Witam. Nie mam zbyt dużo czasu na przeczytanie wszystkich stron, dlatego z góry prosze o wybaczenie jeśli takie pytanie było już zadawane. Chodzi mi o kwestie rozwiązań technicznych z wczytywaniem tekstur terenu i postaci w wiedźminie 2. Otóż czy da się zwiększyć zasięg widzenia i wczytywania tekstur w tej grze? Można to zrobić z roślinnością ponieważ zwiększyłem sobie zasięg widzenia trawy i jest teraz ok. Zmieniłem po prostu w pliku User.ini opcję FoliageDistanceScale na wyższą. Jednak postacie i tekstury budynków są dalej późno doczytywane i jest to dosyć denerwujące kiedy patrzymy gdzieś daleko nikogo nie ma, a zrobimy pare kroków i nagle pojawia się jakaś postać. Można temu jakoś zaradzić, czy jest to nie do przeskoczenia? Pozdrawiam
 
Też o tym myślałem i też próbowałem zwiększyć te opcję jednak nie przyniosło to żadnego rezultatu... No chyba, że coś źle robie.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom