Rozszerzenia

+
Mnie to najbardziej brakuje przycisku "sortuj" w inventory, bo czasem nie moge dojrzec gdzie jest ten eliksir, ktory przed chwila zrobilem :DNo i przydaloby sie zrobic porzadek z save'ami, bo moje zajmuja juz kolo 400 MB (chociazby to, zeby quicksave zajmowal jeden slot, a nie ze kazdy nastepny sie robi osobno)
 
Z save'ami to fakt że można by porządek zrobić. Naturalnie nikt nie każe ci trzymać wszystkich savów bo po co ;)Brakuje mi opcji nazywania poszczególnych stanów gry bo ciężko sie rozeznać później w ogromie tych zapisanych stanów. A już jak ktoś ma brata/siostre/ojca grającego na jednym kompie to dojście do swoich saveów jest kłopotliwe i łatwo komuś skasować zapisany stan gry :/
 
Panzer said:
Z save'ami to fakt że można by porządek zrobić. Naturalnie nikt nie każe ci trzymać wszystkich savów bo po co ;)Brakuje mi opcji nazywania poszczególnych stanów gry bo ciężko sie rozeznać później w ogromie tych zapisanych stanów. A już jak ktoś ma brata/siostre/ojca grającego na jednym kompie to dojście do swoich saveów jest kłopotliwe i łatwo komuś skasować zapisany stan gry :/
dlatego miło by było jakbyśmy w kolejnych patchach zobaczyli możliwość tworzenia profili przed rozpoczęciem rozrywki ;)
 
- poprawić savy- wprowadzić możliwośc skakania, a przynajmniej przeskoczenia małych przeszkód (niby wiedzmin a przez płot przejśc nie może :p)- ulepszysć rozwoj postacito by sie przydało
 
Hmmm.To c ojako dodatek-rozszerzeni bylo by mile to:1. Przedewszystkim wieksza swoboda dzialania w swiecie. Moglo by tez dojsc kilka motywow wystepujacych np w FABLE :]2. Jako dodatek mogl by powstac ciekawy i duzy scenarisz oparty o sage (ale to raczej mozna by osiagnac przez wspolprace fanow i wspolnie utworzyc cos DUZEGO) albo chociaz kilka opwoiadan dodac.3. Faktycznie, dosc uboga jest roznorodnosc skinow - czemu prawie kazdy ma wygladac tak samo ? Wystarczyly by drobne roznice aby to poprawic.4. co do systemu walki to fakycznie jest ty kilka zmian ktore mozna by chetnie przyjac. Chociazby wlasnie opcje roznych umiejetnosci do wyboru (a ni tylko rozwoju jako 3-4-5 atak ...). Ogolnie kuleje tez walka na piesci ...5. Co do MMORPG - Tu fajnie by bylo zrobic cos duzego na zasadzie swiata Sapka w czasie wlasnie sagi, Wielka Wojna i te spray. Co do postaci i rozwoju, Dobre jest np cos takiego jak w Silk Road online (moze malo ciekawe sie wydaje ale ma swoj urok) lub jezeli faktycznie zrobic cos WIELKIEGO to zaczerpnac pare motywow rozwoju postaci z papierowego Warhhamera (obojetnie czy pierwsza czy druga edycja...)6. Faktycznie przechodzenie przez niektore przeszkody bylo by mile (tak jak np wychodzenie z wody - tu wiedzmin niby sie kawalek wspina....)
 
Jesli mowa o zwykly cRPG dodatku to moglo by byc cos dotyczacego albo fabuly sagi (oj bardzo chetnie :D - lecz z racji tego typu ze fabuly tej by bylo ze omfgwtf :p to bylby problem, aczkolwiek da sie temu zaradzic wydajac np 5 dodatkow, gdzie kazdy to 1 tom sagi ^^ ) lub rownie chetnie jakas osobna historia o wiedzminie zyjacym np 400 lat przed Geraltem :) A co, tak dla odhamienia :p
 
Byłoby fajnie gdyby ktoś z ekipy CDPRed powiedział mniej więcej czego możemy oczekiwać w ramach tych rozszerzeń. Bo tu widze propozycje stworzenia MMO itp cudów ;) Wiadomo że nie wyjdziemy (chyba) poza ograniczenia silnika i toolsów więc co tak realnie może być w tych dodatkach?
 
Już TnZ pisał, że głównie dodatkowe wydarzenia fabularne.Przyłączam się do propozycji realizacji opowiadań... Aczkolwiek one są luźno powiązane a jedno opowiadanie jest za krótkie na fabułę całego dodatku...Dobrym pomysłem byłoby też odwiedzenie Nilfgaardu, tylko co Geralt miałby tam robić? :DJa bym raczej nie chciał przedstawienia jako dodatku(ów) fabuły książki bo by za dużo czasu stworzenie tego zajęło, a ja czekam na TW2, który skopie tyłki światu ;p.
 
Nic nie ujmujac modderom, oficjalny dodatek fabularny bylby jednak lepszej jakosci. Dialogi, przerywniki filmowe etc. nie sa moze najwazniejsze, ale jednak mile i pozwalajace sie lepiej wczuc w klimat. Nie bardzo sobie wyobrazam przeniesienie opowiadan. Specyfika gry i prozy jest jednak inna. W tej pierwszej musi byc sporo wiecej dynamiki (czytaj walki). Nie wiem jeszcze jak konczy sie gra, wiec trudno mi powiedziec czy dodatek moglby byc jej kontynuacja. Jesli to mozliwe to taka sytuacja bylaby optymalna.
 
Ja najchetniej widzialbym dwie rzeczy:poprawienie ekwipunku (sortowanie i filtry), te przedmioty sa tak malutkie, ze system jest obecnie bardzo niewygodny-dodanie obslugi gamepada, nie jest to chyba trudna sprawa, a takim zazartym konsolowcom jak ja znaczaco ulatwilo by gre ;D
 
A ja jako dodatek do gry wiedzmin chetnie zobaczyl bym gre Kosciany poker jako STAND ALONE :) juz ktos gdzies o tym pisal ;)Bardzo mnie kosci wciagnely i chetnie zagral bym sobie pare partyjek z Zoltanem w przerwie w robieniu projektu :pAjesli mozna by gra we dwie osoby (przez siec/internet albo chociaz na jednym kompie) to juz wogole bylby full wypas! :)
 
Przydalby się jakis dodatkowy wątek miłosny (aka Viconia w bg2 :))Możliwość posiadania towarzyszy przygody, tzw. followersów (tia, se mogie pomarzyć ::)).Kilka(naście/dziesiąt) questów ale takich z jajem, a nie cośtam przynieś zanieś.
 
No ja na proste questy w stylu cośtam ukatrup zabij bym sie nie obrazil. W koncu wiedzmin z tego żyje ze zabija potwory...
 
Wydaje mi się, że można coś z książkową historią smoka Villentretenmerth-a powiązać... Dalekie krainy... Piękne Zerrikańskie wojowniczki a co za tym idzie nowe karty... ;) Jak o tym wszystkim pomyślę to już nie mogę się doczekać pierwszego dodatku! :D
 
witas said:
A ja jako dodatek do gry wiedzmin chetnie zobaczyl bym gre Kosciany poker jako STAND ALONE :) juz ktos gdzies o tym pisal ;)Bardzo mnie kosci wciagnely i chetnie zagral bym sobie pare partyjek z Zoltanem w przerwie w robieniu projektu :pAjesli mozna by gra we dwie osoby (przez siec/internet albo chociaz na jednym kompie) to juz wogole bylby full wypas! :)
To raczej nie w ramach rozszerzenia w sensie, o jakim pisał TwZ, bo dodatkowy moduł i tak wymaga ładowania całej gry. Pewnie da się jakoś tę część gry wyodrębnić (i też chętnie taką 'pierdółkę' bym ujrzał u siebie na dysku :)), ale z toolsetem nie będzie to miało nic wspólnego :)A grę w kości (bo to jest standardowe Yahtzee) to na pewno po sieci znaleźć można. Zapewne bez tak klimatycznych 'plansz', ale jednak :)Co do pomysłów na moduły, khm, adaptacje opowiadań srednio mi 'leżą', bo po co opowiadać to samo raz jeszcze... Ale aluzjom i nawiązaniom jestem jak najbardziej skłonny :) Liczę na coś w stylu "Diabła w kamieniu" do NWNa - czyli na dobrą sprawę jeszcze wiecej tego, co mamy w oficjalnej kampanii "Wieśka", bo nie da się ukryć, iż klimat jest zbliżony ;]. Pomysłów jak widzę z dotychczasowego przebiegu gry nie brakowało, więc ufam, że 'machnięcie' dodatkowego aktu leży w Waszym zasięgu... niech to będzie nawet taki mini-akt, byle jakosć była odpowiednio wysoka (acz np. dialogów mówionych nie wymagałbym już, to w końcu darmówka ma być...)A propos dialogów. Sposób prezentacji dialogów w Wiedźminie, podobnie jak choćby w NWN2, niejako wymusza stosowanie speechy - śmiesznie wyglądałby niemy, kłapiący gębą model zajmujący 4/5 ekranu... Czy w związku z tym twórcy ewentualnych modułów muszą takie dialogi nagrywać, czy też toolset przewiduje inną prezentację dialogów (np. normalny widok z kamery z listwą dialogu zamiast zwykłego GUI)
 
Nie wiem na ile to możliwe, ale może dałoby się dać do wyboru widok FPP? Jak wiedzmin stoi plecami do sciany to mozna w trybie TPP tak zmanipulowac kamera, ze jest w miejscu oczu geralta, a on sam znika - i mamy piekny widok FPP. Tak wiec wystarczy dac czwarty widok ktory bylby po prostu widokiem TPP na maksymalnym zblizeniu. Raz zdarzylo mi sie nawet walczyc w takim wifoku (sciana za plecami) i z jednym przeciwnikiem mozna spokojnie walczyc. Moznaby tez zrobic to tak, ze gdy jestesmy atakowani widok z FPP zmienia sie w TPP.Nie wiem dlaczego, ale jak gram w widoku TPP (nie mowiac juz o izometrycznym) to wszystko wydaje sie byc zabawkowo male. Ale w widoku FPP jest juz normalnie. Prosty dodatek a bardzo by mnie i zapewne wiele osob ucieszyl :)
 
Ja już ukończyłem grę, starałem się wykonywać większość questów ale wciąż mi mało. Oczywiscie teraz będę przechodził grę kolejny raz, ale ciekawym rozszerzeniem mogło by być życie Geralta po ukończeniu gry. Zabijamy Wielkiego Mistrza, oglądamy zakończenie do jakiego doprowadziliśmy i... mamy kawałek Wyzimy a w nim siedzi Wielki Łowczy, który daje nagrody za zabicie jakiś mocniejszych potworków. Jest też domek w którym siedzi nasza ukochana dziewczyna z Alvinem . Karczma w której siedzą mistrzowie pokera jak i najlepsi pięściarze, Jaskier "umila" przesiadywanie w niej swoimi pieśniami. I mamy obszar na którym mają te wszystkie potworki łazić. I tak idziemy sobie na coś zapolować, potem wracamy do Łowczego po nagrode, zmęczeni oddajemy się szlachetnej rozrywce zwanej poker, napijemy się z kumplami. Wracamy do domku gdzie czeka na nas nasza bliska przyjaciółka i spędzamy z nią upojną noc. Jednym słowem żyć nie umierać. To taka moja skromna sugestia :)) Mam nadzieję, że jak przejde grę drugi raz bedzie jakieś drobne rozszerzenie możliwe do ściągniecia ze stronki :)). BTW gra jest naprawdę światna i gratuluje wszystkim ludziom, którzy włożyli trud w jej tworzenie, bo wykonali kawał dobrej roboty :)
 
Zgodzę się że rozszerzenia wydłużyły by znacznie czas gry :)A przecież o to chodzi :DTak jak innym Sortowania mi brakuje jak niczego :/Drobna Personifikacja Wiedźmina też była by świetną zabawą.Wiedźmin pracuje sam ;P nie potrzeba mi towarzystwa.Możliwości BYŁYBY CUDEM :D
 
Top Bottom