Scoia'tael - budowa talii, ogólne taktyki

+
Ramalian;n9787131 said:

Jeszcze nie grałem rozgrywek w tym patchu, unikam też oglądania materiałów z deckami, bo chce sobie coś własnego skleić. Grałem w ostatnim patchu sporo potworami na gonie, potem KP na maszynach i teraz właśnie myślę, że sobie coś porządnego ze SC na bufowaniu kart w ręce skleję. A co do filmiku, trochę BM ;)
 
Czy Toruviel posiada obecnie jakąś ciekawą synergię z innymi kartami czy daje nam jedynie te 10 punktów?
 
mefju83;n9787461 said:
Czy Toruviel posiada obecnie jakąś ciekawą synergię z innymi kartami czy daje nam jedynie te 10 punktów?

14 punktów i działa idealnie z Dragonami, wsparciem havekarów albo Francescą. Przeciwnik nie jest w stanie się domyślić ile dokładanie masz punktów na stole. :)
 
Last edited:
Dzięki za odpowiedź. Czyli źle zrozumiałem opis karty. Wywnioskowałem, że te dwie jednostki po każdej stronie to jedna z jednej i druga z drugiej. To jeszcze pytanie czy warto wymienić Aelirenn na Toruviel?

 
Hekwit;n9787311 said:
Nieźle. Mulligan ciągle żywy, ale co z krasnalami ? Nadal grywalne ?

Nie grałem Krasnoludami po patchu, ale nowa złota beczułka z Traperami powinna całkiem ciekawie działać, w sumie to chyba jedyne zastosowanie w którym nie jest to śmieciowa karta. Powinni jej dać umiejętność blokowania rzucenia Zagrożenia na jej rząd, żeby Chmielowej aury by się usunąć nie dało. Wtedy byłaby to naprawdę fajna karta.

A w tym decku z filmiku zmieniłem Morenn na Płotkę i Isengrima na Zoltana - zbyt często miałem te 2 karty jednocześnie na ręce, a Zoltan z Komandosami daje radę. Kluczowe jest wygrać 1 rundę z max 1CA w plecy, przeciwnik nie będzie w stanie przebić Ele'yasa. Czasami pasuje wcześniej, ale wtedy jeżeli przeciwnik nie gra 2 rundy to do 3 więcej kart przechodzi i siła Ele'yasa się trochę chowa przy większej ilości kart.

Generalnie irytuje mnie bo na ostatnie 5 walk miałem 5 decków SK 1:1 z neta... a gdy ktoś przegrywa to jeszcze "nakłada się honorem" i GG nie daje za Ele'yasa xD
 
Last edited:
Z beczką chyba faktycznie się pobawię. Oczywiście razem z Uzdrowieniem. :)


W sumie to wystarczy ulepszyć trochę mój stary deck pod buffowanie.

3x Traper 3x Agitator + Operator dla dodatkowej kopii agitatora (czyli kolejnego trapera), Havekarski medyk x3 aby podbijać wartość traperów. Dodatkowo buffująca się wyrocznia także w 3 kopiach ;) Beczka z uzdrowieniem pasuje tu idealnie.

http://www.gwentdb.com/decks/34729-buff-buff-buff-2-0


Wywaliłem kaganiec i umieściłem Isengrima na jego miejscu.

Atrapę zastąpiłem Morenn, a Dbombę Hattorim ( jak ja mogłem przeoczyć istnienie tej wspaniałej karty, która wskrzesza mi agitatora Scoia, czyli tworzy kolejnego trapera :) )

Problem nadal mam jednak z brązami. Wywaliłem trapperów z dol baltana i dodałem na ich miejsce dwie pełnie oraz rozdarcie. Nie wiem czy nie przesadziłem z ilością kart specjalnych. Deck jednak wydaje się kompletny... póki co. :)
 
Last edited:
Hekwit;n9786091 said:
Nowy Avallach nie jest zły, ale trzeba go zagrać szybko. W 3 rundzie nie ma z niego zazwyczaj żadnej wartości, bo do tego czasu przeciwnik dobierze już lub zagra wszystkie srebra i złota. :)

Czasem trafisz na coś przydatnego, czasem bardziej pomożesz przeciwnikowi. W ostatniej grze dobrało mi Tibora. Niby fajnie, ale przeciwnik zyskał dodatkową przewagę karty w 1 rundzie. Taktyczny pass z przewagą 17 punktów mnie trochę uratował, ale mogło mnie to pogrążyć, gdyby przeciwnik miał więcej pkt na stole. Polecam go zagrywać jako 2 lub 3 kartę w 1 rundzie.

W takim razie chyba spasuję z nim. Bawię się teraz Jankiem, który daje mi chyba trochę więcej możliwości. I właśnie Janek ostatnio mi Tibora skopiował, co bardzo pomogło mi w ostatniej turze, bo oczywiście przeciwnik też go zagrał... Potem wprawdzie spalił mi go pożogą (już nie pamiętam, czy jakiś buff odpaliłam, bo jego Tibora nie spaliło), i wygrałam tylko o włos, ale rozgrywka bardzo ciekawa :)
Btw, Hekwit , nie chciałbyś towarzysko zagrać przeciwko Eithne? W tym patchu nie trafiłam jeszcze na krasnale, a jestem ciekawa jak mój deck wypadnie w starciu z nimi, w poprzednim Brouver stanowił wyzwanie.

Jak dokładnie działa Ele'yas? Bo z tego co widzę Ramalian , buff całkiem ładny.
 
Ramalian Jeżeli częściej rzucasz Ele'yas-a w momencie gdy nie musisz tego robić, bo i tak wygrałeś, to może z tego powodu nie dostajesz gg?

mefju83 Jednym z kombosów Torouviel jest właśnie współdziałanie z Aeliren. Wystawiasz 4 elfy i Torouviel, a po pasie przeciwnika Aeliren ci wyskakuje po aktywowaniu się pułapki. Co prawda na wyższym poziomie to raczej działa sporadycznie, ale taka możliwość istnieje i warto o niej wspomnieć.

Tertyon Ja sobie nawet złożyłem talię z Braen i wszystkimi dostępnymi pułapkami + oczywiście buffy ręki. Na razie jest za mało tych pułapek i Driad żebym to działało, ale w przyszłości może to być na prawdę ciekawa alternatywa. Inna sprawa, że w sumie mało pograłem i daleko tej talii do optymalizacji, może się jednak da coś wykrzesać.
Nawet myślałem nad Juniorem i starą taktyką niszczenia pułapki przeciwnika, którą dostał z naszego Operatora, ale to już w ogóle byłoby trudne do ogarnięcia, bo potrzebny jest stary Brouver.

A co do krasnali, ponoć to ma być dobre:
http://www.gwentdb.com/decks/34090-l...ng-dorfs-day-1
W końcu sam Swim polecał! Tak, nie lubię typa, a mimo to podbijam mu od czasu do czasu oglądalność :p Poryta konsekwentność.
 
Last edited:
Tertyon decku pod same krasnale narazie nie mam. Mam tylko ten pod wielokrotne zagranie traperów z beczką, który ciągle modyfikuję. W sumie można by było zagrać kilka meczy aby protestować, ale to dopiero po weekendzie.


Swoją drogą zastanawiam się czy warto dodać Płotkę aby wyskakiwała razem z beczką. Zagranie karty z 4 siły to mało jak na jeden ruch, ale przy 8 to już tura nie będzie wydawać się taka martwa. Płotka dodatkowo może wskoczyć do rzędu z beczką aby otrzymywać dodatkowe punkty.
 
Last edited:
Marat87 rzuciłem go wtedy bo nagrywałem filmik, normalnie nigdy tego nie robie, zresztą cała "akcja" trwała 3s, a nie kilkanaście jak to niektórzy gracze mają w zwyczaju przeciągać. Już nie popadajmy w paranoję, idąc tym tokiem myślenia mógłbym zarzucić przeciwnikowi ze niepotrzebnie przedłużał rzucając ostatnią kartę wiedząc, że i tak przegra.

Tertyon Ele'yas działa dokładnie jak poprzednio tylko 2pkt bazowe ma teraz więcej 6->8. Za każdym razem kiedy dostajesz go na rękę lub go wymieniasz dostaje +2pkt do siły, jeżeli jest ostatnią karta na przykład srebrną to Sara z automatu wzmacnia go o 4, a ostatecznie wymieniając go liderem dostaje 2+2+3=7.
 
Dzisiejszy dzień przyniósł znaczącą zmianę, gdyż krasnale pojawiały się nader często :) I rzeczywiście, ten netdeck Swima był obecny. Bawiłam się wprawdzie mulliganem Franceski na potyczkach, ale na kilka meczy zagranych na rankedach też się Brouver trafił.

Marat87 , daj znać potem jak się talia sprawuje, jestem jej bardzo ciekawa. Dla odmiany próbowałam złożyć deck z samych kart na mulligan, ale jest zdecydowanie za słaby nawet na potyczki i bez jakiegoś bardziej ogólnego buffa niestety się nie da. Ale grało się całkiem sympatycznie.

Hekwit , jak będziesz miał czas, jestem do dyspozycji. Chętnie przetestuję też swoje ST, bo wciąż coś poprawiam i nie czuję, by mój deck był kompletny. Co do Płotki i beczki - widziałam takie zagrania, zazwyczaj się sprawdzały. Zwłaszcza, że takiej kombinacji Morenn nie ruszy, bo Beczka ma pancerz, a Płotka wyskakuje jako druga...
Swoją drogą, wiecie może czy chmielową aurę da się usunąć CN? A jeśli tak, to czy Beczka wtedy zostaje, czy znika?
 
Beczka zawsze zostaje. Czyste niebo nie kasuje efektu aury, ale też go nie przywraca, jeśli przeciwnik zagrał pogodę na rząd beczki ( jednak gdy przeniesiemy beczkę na inny rząd to chmielowa aura się tam reaktywuje).
 
KrolikMu;n9803601 said:
Witam, gram od niedawna i znalazłem na necie taką talię:
http://www.gwentdb.com/decks/35028-znaleziona

Co powiecie na nią ? Co zmienić ? Jakieś rady dla początkującego ?
z góry dziękuję


Wygląda to na bardzo podstawową/budżetową talię. Można ją zmienić na kilka sposobów, ale to zależy ile masz skrawków kart dostępnych. Przede wszystkim wywaliłbym grom oraz czyste nieba i dał 2 piwka na ich miejsce. Dodatkowo wyrzuciłbym po jednej kopii najemnika i harcownika aby dodać trzech krasnoludzkich agitatorów :) Atrapę bym wymienił na Operatora, a Tasaka na Hatoriego (który może wskrzesić Ci Barclaya albo agitatora)

Combo Operator > agitator daje Ci przewagę nad przeciwnikiem, jako, że ten raczej nie ma żadnej karty krasnala do skopiowania - jedyny jego zysk z tego zagrania to martwa karta z 2 pkt. siły. :)




A co do mojego decku to chyba już nic więcej nie jestem w stanie zmienić. :D Czas zacząć się wspinać na poważnie. http://www.gwentdb.com/decks/35008-buff-3-0
 
Last edited:
KrolikMu;n9804611 said:
na tą chwilę mam 1000 skrawków. Mówią piwka masz na myśli Mahakamski dwójniak?

Tak, a za tyle skrawków będziesz mógł sobie pozwolić na wprowadzenie proponowanych zmian.

Możesz jeszcze gdzieś wcisnąć szpiega - Yeavinna. Myślę, że spokojnie możesz wyrzucić róg mając w talli piwka aby zrobić dla niego miejsce. Nie będziesz też zmuszony aby stawiać wszystkiego w jednym rzędzie.
 
Jedno Czyste Niebo bym zostawiła, właśnie na okazje potworów spamujących pogodą. A karta jest o tyle funkcjonalna, że gdy nie będzie potrzebna, możesz za jej pomocą wyciągnąć z talii jakiegoś dodatkowego krasnoluda. Zostawiłabym też Tasaka, a jeśli już go chcesz usuwać, to weź przynajmniej kajdany z dwimerytu. Bardzo rzadko bloker nie okazywał się przydatny - w zasadzie w każdej rozgrywce używałam go w ten czy inny sposób. Akurat Tasak tworzy fajną synergię z Barclayem - jeśli oficer ci go przyzwie, masz od ręki 14 pkt i możliwość zablokowanej karty przeciwnika. Dodaj do tego Atrapę i w ten sposób masz dwa blokery (minusem jest to, że wykorzystywane w tej samej rundzie; inną opcją jest Milva, złoto, które cofa do ręki najsilniejszą jednostkę - i tobie, i przeciwnikowi, więc przy nim trzeba już kombinować z zagraniem).
Proponowałabym coś innego - zostaw Tasaka i Atrapę, jeśli już koniecznie chcesz Operatora, to go weź w miejsce Rogu Dowódcy. Hattori jest fajny i w tym układzie mógłby się sprawdzić lepiej niż Operator, który może kopiować tylko brązowe jednostki (Hattori wskrzesza też srebrne, a nawet gdyby ci go przeciwnik ukradł ze stołu lub cmentarza, nie będzie miał z niego pożytku - o ile nie gra ST, bo Hattori tylko takie jednostki wskrzesza). Jeśli masz go w swojej kolekcji, albo cię na niego stać, dobrym rozwiązaniem może okazać się Zoltan:Trener - wymieniłabym na niego Geralta albo Triss. Z:T ma właściwości podobne do Rogu - wchodzi za 8 punktów, a dodatkowo przyzywa Feldmarszałka Dudę, który wchodzi za jeden i albo umacnia po dwie jednostki po swojej stronie o 2, albo w ten sam sposób rani wrogów. Jeśli nie możesz sobie na niego teraz pozwolić, zostaw grom, o ile wymienisz róg. Będzie tworzył synergię z Zoltanem Chivajem, który może ci przenieść 3 wybrane jednostki do jednego rzędu.
Ewentualnie Hattori zamiast Operatora i wtedy Atrapą cofasz Hattoriego i masz podwójne wskrzeszanie, w dodatku za drugim razem za max 6, a nie max 3 punkty :)
 
Póki co chyba pójdę za radą Tertyon i wymienię Geralta na Zoltana i Róg na Hattoriego. Jak rozumiem, Hattori może wskrzeszać tylko jednostki o swojej sile czyli nada się praktycznie do zagrania Barclaya no i ewentualnie Agitatora
 
Last edited:
Top Bottom