Sezon Niedźwiedzia wprowadza nowe funkcje!

+

Lexor

Forum veteran
To w takim razie fart Lexor. Fart w grze i fart z doborem przeciwników. Ile razy Ci się poszczęści, że akurat Gudmunda trafisz posłańcem Nilfgardzkim albo Vilgefortzem czy Tiborem? Wystarczy, że przeciwnik ma go na ręku i po zawodach.

Może i fart, ale póki co jakoś mi to działa.
 
Tak, pisałem, i wciąż tak uważam, ale znalazłem jakiś sposób by choć częściowo ją unieszkodliwić.
A ja gram Lippy bo skoro jest taka możliwość to czemu by nie .Gralam dzisiaj 6 razy na Nilfgard i tylko raz przegrałam bo wywalił mi inną zdrową dla gry kartą mojego Lippy , pozostałe razy to przeciwnik celował ale nie wycelował .Mowi się ze Skellige + Gudmund to masakra na ten nowy tryb a Nilfgard i mielenie przeciwnika jest ok?
 

Lexor

Forum veteran
Mowi się ze Skellige + Gudmund to masakra na ten nowy tryb a Nilfgard i mielenie przeciwnika jest ok?

Nie wiem czy to do mnie było, ale skoro pod moim cytatem więc odpiszę.

Obecna rozmowa zaczęła się od wątku, że SK to jedyna talia na ten tryb. Ja tylko podałem przykład, że niekoniecznie.
 
Nie wiem czy to do mnie było, ale skoro pod moim cytatem więc odpiszę.

Obecna rozmowa zaczęła się od wątku, że SK to jedyna talia na ten tryb. Ja tylko podałem przykład, że niekoniecznie.
Tak do Ciebie pisałam bo grasz Nilfgardem , a ja właśnie przez Nilfgard zaczęłam grac SK .Na początku grałam Potworami , no ale własnie trafiłam kilka razy na mil , to bolało wiec przerzuciłam się na SK i teraz mogą mnie mielić .
SK + Lippy nie jest jedynym silnym deckiem , np Meve jest mocna jak jej się uda rozłożyć silniki to jest bardzo ciężko .
 

Lexor

Forum veteran
Na początku grałam Potworami , no ale własnie trafiłam kilka razy na mil , to bolało wiec przerzuciłam się na SK i teraz mogą mnie mielić.

Potwory też potrafią mielić w tym trybie - to tak a propos kolejnych możliwych talii do grania.
 
A ja gram Lippy bo skoro jest taka możliwość to czemu by nie .
Bo taka gra po 30 min jest żenująca?
Gralam dzisiaj 6 razy na Nilfgard i tylko raz przegrałam bo wywalił mi inną zdrową dla gry kartą mojego Lippy , pozostałe razy to przeciwnik celował ale nie wycelował .Mowi się ze Skellige + Gudmund to masakra na ten nowy tryb a Nilfgard i mielenie przeciwnika jest ok?
Szczerze to Nilfgaard jako całość jest jeszcze bardziej chory bo nawet nie ma na to kontry... poza Pyskaczem.

Ogólnie dla mnie tryb, który premiuje konkretne frakcje/ karty jest zepsutym trybem.
 

Lexor

Forum veteran
Ogólnie dla mnie tryb, który premiuje konkretne frakcje/ karty jest zepsutym trybem.

Chyba nie jest aż tak źle, bo z tego co czytam na forach i widzę na streamach, każda frakcja ma "coś" co pomaga.
SK ma "wiadomo co", NG i MO mielą, NR i ST robią duże przewagi punktowe i wtedy pasują.

Chyba, że piszesz o zadaniach sezonowych, bo takie jedno zdanie z leczeniem misia może chyba wykonać tylko SK i ST?
 
W jednym z drzewek jest zadanie " Ulecz rozjuszoną niedzwiedzicę łącznie o 15" . Uzdrawiam swoją misię i uzdrawim a postępu tego zadania nie ma. Może coś nie ogarniam :). Proszę o wskazówkę.
 
Co do tych drzewek, właśnie doszedłem do zadania "Wygraj 3 mecze pod rząd"... wygrałem 1 mecz w nowym trybie a później wygrałem 2 potyczki... i co ciekawe zaliczyło mi to zadanie. :smart: :D
 
W jednym z drzewek jest zadanie " Ulecz rozjuszoną niedzwiedzicę łącznie o 15" . Uzdrawiam swoją misię i uzdrawim a postępu tego zadania nie ma. Może coś nie ogarniam :). Proszę o wskazówkę.

Może jej nie leczysz tylko wzmacniasz ponad jej nominalną wartość życia? Wtedy to nie działa. Liczą się tylko wyleczone obrażenia, kiedy niedźwiedzica ma "czerwone życie". Nie robiłem drzewka "ramkowego" więc jeszcze do tego nie doszedłem, ale nie wiem czy będzie zaliczał Ci karty, które w opisie mają "wzmocnij" a nie "ulecz". Myślę, że to może być kluczowe czyli właśnie granie kart, które leczą jednostkę.

Co do tych drzewek, właśnie doszedłem do zadania "Wygraj 3 mecze pod rząd"... wygrałem 1 mecz w nowym trybie a później wygrałem 2 potyczki... i co ciekawe zaliczyło mi to zadanie. :smart::D

Obawiałem się, że tak właśnie to zadziała, ale wolałem tego nie testować na własnej skórze. Ciekawe czy ktoś inny też tak próbował i co na to REDzi ;)

Co do wątku wyżej. To grając SK przegrałem raz na NG właśnie bo gościu trafił i wiedźminem spalił mi Gudmunda. Tak to nie przegrałem ani jednej gry SK (na inny deck niż SK), z innymi deckami to różnie bywało chociaż uważam, że bardzo fun2play jest Francesca na leczeniu misia, ale niestety nie robi punktów i to jest jej największy problem.

Najbardziej niestety patologiczna sytuacja to granie SK vs SK. Masz wrażenie, że ta gra się nigdy nie kończy.
 
Obawiałem się, że tak właśnie to zadziała, ale wolałem tego nie testować na własnej skórze. Ciekawe czy ktoś inny też tak próbował i co na to REDzi ;)
Czemu "obawiałeś się"? Dobrze, że tak działa bo sezon to nie tylko nowy tryb ;)
 
Czemu "obawiałeś się"? Dobrze, że tak działa bo sezon to nie tylko nowy tryb ;)

"Wygraj trzy gry sezonowe pod rząd". Ten wyraz "sezonowe" nic Ci nie mówi? ;) Powinno być sezonowe a nie pierwszą sezonową a później dwie byle jakie. To, że tak to działa nie jestem w szoku bo wiadomo nie od dziś, że w mechanikach Gwinta REDzi potrafią spartolić najprostszą robotę. Wychodzi update i naprawiają jedno a psują to co działało.
 

Lexor

Forum veteran
W jednym z drzewek jest zadanie " Ulecz rozjuszoną niedzwiedzicę łącznie o 15" . Uzdrawiam swoją misię i uzdrawim a postępu tego zadania nie ma. Może coś nie ogarniam :). Proszę o wskazówkę.

A czytałeś to co napisałem wyżej? Cytuję:

Chyba, że piszesz o zadaniach sezonowych, bo takie jedno zdanie z leczeniem misia może chyba wykonać tylko SK i ST?

Niestety tylko te dwie frakcje mają kilka kart z napisem "ulecz" - reszta ma "wzmocnij", a to nie działa.

Może jej nie leczysz tylko wzmacniasz ponad jej nominalną wartość życia? Wtedy to nie działa. Liczą się tylko wyleczone obrażenia, kiedy niedźwiedzica ma "czerwone życie". Nie robiłem drzewka "ramkowego" więc jeszcze do tego nie doszedłem, ale nie wiem czy będzie zaliczał Ci karty, które w opisie mają "wzmocnij" a nie "ulecz". Myślę, że to może być kluczowe czyli właśnie granie kart, które leczą jednostkę.

Jak napisałem wyżej, karty ze "wzmocnij" nie działają, nawet jak niedźwiedzica ma swój numerek czerwony... :/
 

Lexor

Forum veteran
Aktualizacja "dla zainteresowanych": dziś za mną 11 pojedynków sezonowych, 8 wygrałem, moje walki vs SK dały remis - 2:2.
Wobec powyższego podtrzymuję, że talia jest spoko (m.in. też dlatego, że "wydłużające się pojedynki" należą do rzadkości).
 
A czytałeś to co napisałem wyżej? Cytuję:



Niestety tylko te dwie frakcje mają kilka kart z napisem "ulecz" - reszta ma "wzmocnij", a to nie działa.



Jak napisałem wyżej, karty ze "wzmocnij" nie działają, nawet jak niedźwiedzica ma swój numerek czerwony... :/
Dziękuję za podpowiedz rzeczywiście sprawnie i szybko wykonałem zadanie talią SK z kartami "uzdrów".
Uzdrów i ulecz to niby to samo ale w opisie kart jest uzdrów i takich trzeba użyć . Słowa kluczowego "ulecz" w opisach kart nie ma a w zadaniu to słowo jest.
 
Sezon niedźwiedzia wprowadza nowe funkcje !

Między innymi wywala z gry z błędem dotyczącym połączenia podczas spasowania przeciwnika. Gra nie kończy się ani zwycięstwem ani przegraną (więc nie jest to moja wina).

Edit: Po ponownym zalogowaniu do gry po jakichś 5-10 minutach mecz wskoczył jako wygrany.
 
Last edited:
Jaką talią polecacie ukończyć zadanie "Wygraj 3 gry sezonowe z rzędu"? Granie Gudmundem odpada, bo nie znoszę grać mirrorów, kompletnie w tym się nie odnajduje.
Jeśli ktoś nie chce dzielić się na forum może podesłać na pw, z góry dzięki.
 
Top Bottom