[SPOILER] Kwestia Letho - gra uznała go za zmarłego, mimo oszczędzenia go w W2

+
jestem w stanie sprawdzić czy wgrał mi się świat z 2( Iorweth Triss itd...) ale bez Letho ?
Jeśli robiłeś zadanie "Na kacu" w I akcie i nie usunąłeś tatuażu, to Geralt w W3 musi go mieć. Jeśli dałeś Triss różę pamięci, w jej domu na samej górze będzie można ją znaleźć (podświetlony jako przedmiot fabularny, pierwsze zadanie fabularne z Novigradu). Jeśli przyczyniłeś się do utworzenia Rady i Kapituły, czarodziej z W2 (ten, którzy przemawiał, w tym czerwonym wdzianku) będzie stał niedaleko wejścia na statek Radowida (też Novigrad, kiedy król cię wezwie, będziesz miał okazję go ponoć spotkać - nigdy Rady nie tworzyłem, więc nie mogę tego potwierdzić). Jeśli zabiłeś Ariana, Luisa (późniejsze zadanie w Novigradzie, któreś z kolei) nazwie Geralta mordercą jego syna i strzeli focha. Chyba tyle.
 
Jeśli robiłeś zadanie "Na kacu" w I akcie i nie usunąłeś tatuażu, to Geralt w W3 musi go mieć...


Czyli tak naprawdę będąc jeszcze w Velen przed zadaniem "po omacku" się nie dowiem... kurcze. a tak mi zależało na sejwach z 2 ... 1 nigdy nie przeszłam więc tatuaż odpada. Przesłuchania nie miałam więc chyba coś tam się wgrało...kurcze ;/ grę przechodzę 2 raz tym razem prosto po przejściu 2 i kurcze taka maaasa zadań przedemną więc chyba lepiej się "cofnąc" i wgrać porządnie ...bo jak zrozumiałam nie da się tego inaczej dograć tym bardziej że jestem już po zadaniu z zagładą domu. ;/
 
Czyli tak naprawdę będąc jeszcze w Velen przed zadaniem "po omacku" się nie dowiem... kurcze. a tak mi zależało na sejwach z 2 ... 1 nigdy nie przeszłam więc tatuaż odpada.

Tatuaż robiło się w drugiej części Wiedźmina, w pierwszym akcie. Więc jeśli grałaś w W2 i zrobiłaś zadanie "Na kacu", to Geralt ma tatuaż (o ile go nie usunęłaś).
 
Nie miałam takiego zadania ...;/

Zadanie zaczyna się w siedzibie Niebieskich Pasów od konkursu rzucania nożami. Więcej nie chcę ci spoilerować, bo zadanie jest dość zabawne :D i warto je zrobić. Nie bardzo wiem jednak jak ci pomóc w twoim podstawowym problemie, czyli kwestii obecności Letho w grze. Z tego co jednak pamiętam, to u mnie normalnie wgrywałem ostatni zapis jaki miałem i nie było żadnych problemów. Proponuję zrobić tak. Zapisz grę po czym udaj się do
folwarku Reardonów, nawet bez rozpoczynania misji go dotyczącej
. Jeśli znajdziesz tam Letho, to znaczy wszystko jest w porządku. Wczytaj wcześniejszy zapis i graj sobie normalnie. Jeśli go nie będzie, to pozostaje ci rozpoczęcie gry od nowa i upewnienie się, że został zaimportowany save po rozmowie z Letho.
 
Zadanie zaczyna się w siedzibie Niebieskich Pasów od konkursu rzucania nożami. Więcej nie chcę ci spoilerować, bo zadanie jest dość Jeśli go nie będzie, to pozostaje ci rozpoczęcie gry od nowa i upewnienie się, że został zaimportowany save po rozmowie z Letho.


Zadanie z folwarkiem skończone Letho nie było, 2 skończona po stronie Iorwetha więc o rzucaniu nożami nie ma mowy. Grę przechodzę drugi raz bo pierwszy grałam bez znajomości 2 i na świecie po przesłuchaniu którego teraz nie miałam . Wniosek. 2 się wgrałała się przed letho albo nie wgrała się wcale.

Zaczęcie gry od nowa też trochę słabo bo jak znowu się źle wgra ? hmm
 
Ale prócz Letho było w 2 mase innych wyborów na których mi w 3 zależy po to przechodzę ją drugi raz... Zastanawiam się tylko czy brak Letho oznacza że nie wgrały się wcale czy to że wgrały się przed rozmową z Letho.
 
Ale prócz Letho było w 2 mase innych wyborów na których mi w 3 zależy po to przechodzę ją drugi raz... Zastanawiam się tylko czy brak Letho oznacza że nie wgrały się wcale czy to że wgrały się przed rozmową z Letho.

Prawdopodobnie to drugie, szczególnie jeśli masz wersję na Steamie. Tam czasami dzieje się tak, że ostatni zapis jest przerzucony na kilka miejsc wcześniej. Ale jak wybierasz zapis, który ma być wgrany, to widać konkretną datę i godzinę zapisu. Musisz po prostu je sprawdzić wcześniej i wybrać ten odpowiedni (gra powinna dać ci kilka zapisów do wyboru).
 
Ale prócz Letho było w 2 mase innych wyborów na których mi w 3 zależy po to przechodzę ją drugi raz
Może w W2 masę wyborów było, ale w W3 skutki wyborów są tylko takie, jakie wymieniłem - inne sprawy jak śmierć Henselta, Sheili, Stennisa, kwestia którą ścieżką się szło w W2, nawet podział świata następujący w Loc Muine - co najwyżej uświadczysz jakieś tam narracyjne wpisy czy, w przypadki Sheili, dosłownie pojawi się na chwilę.
 
Witam, ja z takim pytaniem. Ma ktos może sava z W3 gdzie pojawia się Letho? Oszczędziłam go w W2 a i tak mi się nie pojawił. Stwierdziłam, że przejdę jeszcze raz bez save'ów i wywaliłam wszystkie z W2 i W3 ale i tak mi się nie pojawił :( Więc w tej chwili nie mam nic :( Albo może ktos wie jak wyczyścić wszystko aby mieć wszystkie możliwe wybory dostępne? Przy goleniu nie mam pytań o Letho :(
 
jinae525;n10146652 said:
Witam, ja z takim pytaniem. Ma ktos może sava z W3 gdzie pojawia się Letho? Oszczędziłam go w W2 a i tak mi się nie pojawił. Stwierdziłam, że przejdę jeszcze raz bez save'ów i wywaliłam wszystkie z W2 i W3 ale i tak mi się nie pojawił :( Więc w tej chwili nie mam nic :( Albo może ktos wie jak wyczyścić wszystko aby mieć wszystkie możliwe wybory dostępne? Przy goleniu nie mam pytań o Letho :(

A na pewno zrobiłaś zadanie w którym on się pojawia? Jeśli chcesz save z W3, to musisz bardziej precyzyjnie określić miejsce gry. Takiego zapisu przed tym zadaniem, to już chyba raczej jednak nie mam niestety. Mogę cię ewentualnie poratować zapisem z W2 ostatnim po stronie Roch'a w którym Letho żyje. Przy goleniu chyba nie da się tego wybrać.
 
W folwarku nie mam letho tylko upiory :( Jeśli masz save z W2 to poproszę. Słyszałam, że jeśli w W2 grałam po stronie Iorwetha to mogę mieć problemy w W3, może to właśnie o to chodzi :(

Jeśli chodzi o W3 to gdyby ktoś miał save po goleniu np. gdzie "powinna być" rozmowa na temat Letho, to może i reszta będzie już ok.
 
Last edited:
Jeżeli importowałaś zapis z W2, gdzie nie zabiłaś Letho, powinien on być normalnie w grze. Na folwarku powinny być porozstawiane pułapki itp... Rozmowa na temat minionych wydarzeń załącza się tylko wtedy, gdy nie importowałaś zapisów.
 
Tak jak pisałam, jak zaimportowałam save gdzie nie ubiłam Letho to i tak go nie było. A jak próbowałam bez save'ów to i tak nic mi nie zmieniło ;( Nie mam pułapek a jedynie upiory.
 
O kurcze, nie wiedziałam, że jest taka strona. Zaraz oblookam :)




Ok, działa. Znalazłam save z W2 ze ścieżką Roche i chyba faktycznie jeśli ktoś wybrał Iorwetha to się bugowało. Dzięki wielkie!
 
Last edited:
Top Bottom