Szanse Temeri na Obrone Przed Inwazja Nilfgardem

+
Szanse Temeri na Obrone Przed Inwazja Nilfgardem

Witam nie wiem czy istnieje taki temat ale zastanawia mnie jedna rzecz Czy Temeria Sama mogła sie obronić przed Inwazja Nilfgardu? gdby Foltest żył Lub tak jak to pokazuje Wiedzmin3 Nie . i na dodatek Temeria tak jak w wiedzminie1 miała,pod sobą Zakon Płonocej Róży zapraszam do dyskusji.
 
Last edited:
Sama to raczej nie. W poprzedniej wojnie Foltest dowodzil zjednoczonymi silami polnocy, a sama armia temerska bez zadnego wsparciaI(sam zakon to za malo) raczej mialby marne szanse.
 
Rozumiem Ale co z umocnienami temeri np Biały most tam była by dobra Twierdza lub forteca była by tam dobra i kilku dobrych strategów Temeria miala jak np Jan natalis Wielkim mistrz Jakub de Aldersberg Dzieki Janowi Natalisowi Bitwa pod brena zakończyła sie sukcesem załózmy z temeria Łączy sie z Redania wybucha Powstanie w Cintrze otwiera sie Drugi front Nilfgard chce je zdławic czesc wojsk zakonu Pomaga powstańca ? .
 
1. Moim zdaniem za dużo wielkich liter w złych miejscach.
2. Piłsudski też chciał powstanie zapoczątkować, ale mu nie wyszło. A nawet jeżeli się uda to pytanie ile oddziałów Emhyr tam przerzuci i z jakiego frontu.
 

Guest 3829580

Guest
Ale z drugiej strony było Aedirn i Lyria, które nie były żadnym wyzwaniem (przyczyna patrz wydarzenia w W2), więc już flanka Temerczyków odsłonięta. Wtedy najlepsi dowódcy, połączenie sił z Radowidem i powstanie w Cintrze by nie pomogło :p

Co do twierdz, były trzy niezwykle warowne przy ujściu Jarugi - Nastrog, Rozrog i Bodrog, bez zdobycia których rzeki nie dało się w tym miejscu przekroczyć. Nie wiadomo co konkretnie się z nimi stało w W3, ale gdy Temeria padła nie było to już bardzo istotne
 
Ale z drugiej strony było Aedirn i Lyria, które nie były żadnym wyzwaniem (przyczyna patrz wydarzenia w W2), więc już flanka Temerczyków odsłonięta. Wtedy najlepsi dowódcy, połączenie sił z Radowidem i powstanie w Cintrze by nie pomogło :p

Co do twierdz, były trzy niezwykle warowne przy ujściu Jarugi - Nastrog, Rozrog i Bodrog, bez zdobycia których rzeki nie dało się w tym miejscu przekroczyć. Nie wiadomo co konkretnie się z nimi stało w W3, ale gdy Temeria padła nie było to już bardzo istotne

W Wyzimie ambasador var Attre mówi nam, że w Aedirn Nilfgaardczycy nie napotkali większego oporu i dotarli do Pontaru jeszcze przed pierwszymi śniegami, więc już wtedy jakakolwiek obrona Temerii była skazana na porażkę, jedynym co miałoby sens byłoby wycofanie wszystkich sił temerskich do Redanii, gdzie Radowid przegrupowywał oddziały :p
 
Last edited:

Guest 3829580

Guest
Bardziej mnie interesuje kwiestia Kaedwen, ktoś wie czy było w W3 wyjaśnione, w jaki sposób Henselt zginął? Pamiętam że trochę się zawiodłem u var Attre na tę wieść, bo owszem, była możliwość w W2
żeby Henselta zabić, ale można go było nie zabijać
, i tak te osoby, które chciały silnej Północy w następnym Wieśku wybierały.
 
Bardziej mnie interesuje kwiestia Kaedwen, ktoś wie czy było w W3 wyjaśnione, w jaki sposób Henselt zginął? Pamiętam że trochę się zawiodłem u var Attre na tę wieść, bo owszem, była możliwość w W2
żeby Henselta zabić, ale można go było nie zabijać
, i tak te osoby, które chciały silnej Północy w następnym Wieśku wybierały.
Henselt ginie dowodząc z pierwszej linii, kiedy Radowid najeżdża Keadwen.
 
1. Moim zdaniem za dużo wielkich liter w złych miejscach.
2. Piłsudski też chciał powstanie zapoczątkować, ale mu nie wyszło. A nawet jeżeli się uda to pytanie ile oddziałów Emhyr tam przerzuci i z jakiego frontu.
Tak ale nie zapoczątkował przez Ukrainców ;) a powstanie w Cintrze mogło skutkować bo tamci chcieli mieć Wolne Państwo nie chcieli być pod Jażmem nilfgardu wracając do tematu Faktycznie trochę lipa z Henseltem ja go oszczędziłem a tu nagle dowiaduje sie że i tak,ginie a wywiad Temerski powinien ostrzec Natalisa że Nillfgard forsuje Jaruge.,ktoś dobrze powiedział że temeria mogła wycofać Wojska do Redani a resztę zostawiłbym w Stolicy i potem przyjść z odsiecz Flota Skellige odcina Jeża Od posiłków
 
Top Bottom