The Witcher 3: Wild Hunt Collector's Edition Prima Official Game Guide PL!

+
The Witcher 3: Wild Hunt Collector's Edition Prima Official Game Guide PL!

Tak się zastanawiam, czy doczekamy się podobnego poradnika w polskiej wersji językowej lub jakiegokolwiek innego?


Ten od Primy wygląda po prostu kapitalnie. Szukałem różnych informacji na ten temat, ale niestety żadnych konkretów nie znalazłem. Wiedźmina już co prawda ukończyłem, ale z chęcią zakupiłbym takie cacko do kolekcji. Aż prosi się o wstawienie mema "Shut up and take my money" Zapewne nie jestem jedynym graczem, który z chęcią przeczytałby o tym, co mogło umknąć uwadze podczas gry. Niestety nie mam już tyle czasu, by zafundować sobie po kilka przejść tej gry. Dwie poprzednie części Wiedźmina miały w zestawie poradnik, nie wiedzieć czemu trójka jest w tej kwestii wyjątkiem.

Po cichu liczę, że może coś uda się w tej kwestii jeszcze zrobić? Poniżej przykładowe kadry z poradnika. Genialne wydawnictwo.






Jest też wersja tańsza (w miękkiej oprawie), ale i tak preferowałbym twardą, wypasioną edycję :)



Tu strona zagranicznego wydawcy i więcej informacji o edycjach:
http://www.primagames.com/games/witcher-3/news/witcher-3-official-guides-announced

Na upartego można kupić po angielsku, ale preferowałbym mieć po polsku. W końcu to nasza rodzima produkcja, więc dziwię się czemu klienci zza granicy mają byc tymi bardziej dopieszczonymi? :) Poza tym trochę strach się teraz wykosztować, a za chwilę się okaże, że jednak poradnik wyjdzie u nas.
 
Last edited:
Poradnik i tak by mi się nie przydał, ale ta dodawana książeczka niczego sobie. To jakiś lorebook?
 
Poradnik i tak by mi się nie przydał, ale ta dodawana książeczka niczego sobie. To jakiś lorebook?

Specjalnie podkreśliłem, że ukończyłem już grę. Poradnik to nie tylko prosty opis, jak przejść grę. Takowego również nie potrzebowałem, ale to wydawnictwo jest niezwykle bogate w treść. Nie mamy suchych opisów questów, ale także mnóstwo smaczków, nigdzie wcześniej niepublikowanych zdjęć itp, dzięki czemu naprawdę warto w to zainwestować i to o tym zajebistym 96 stronicowym dodatku nie wspominając.

Poradnika nie będzie w polskiej wersji. @Rafal_Jaki pisał już na forum, że nie będzie polskiej wersji.

Szukałem na forum tematu dotyczącego tego poradnika, ale nie znalazłem. Zarzuciłbyś linkiem, jeśli gdzieś Ci się zachował? Jeśli to prawda, to wielka szkoda... W takim razie chyba pozostanie zakupić wersję angielską :/

Edit:

Znalazłem ;)
 
Last edited:
Też bym chętnie kupił ten poradnik w wersji PL !! Jest po prostu wypasiony ;] Kupiłbym go i dla celów kolekcjonerskich, i dla tego, żeby sprawdzić czy w czasie gry nie pominąłem żadnego questa! Dlaczego niby nie miałoby być wersji PL?? Na pewno wielu polskich graczy i fanów "Wiedźmina" byłoby nim zainteresowanych :) Mam nadzieję, że jeszcze wyjdzie w Polsce w naszym rodzimym języku ;)
 

shasiu

Forum veteran
Problem w tym że ilość zainteresowanych kupnem graczy, w stosunku do kosztów tłumaczenia, zapewne jest zbyt niska, tym bardziej że minęło już sporo czasu od premiery samej gry... może kiedyś po wydaniu DLC pojawi się jakaś reedycja, jednak szanse na to są nikłe.
 
Pierwsze dwa kadry sa nie z poradnika, a z tej malej ksiazeczki, ktora jest fajnie napisana, ale nic nowego nie wnosi :) Takie wprowadzenie do lore.
Poradnik jest makabrycznie szczegolowy i dzieki niemu moglam zorbic wiecej questow, niz bym sama znalazla - po prostu nie wiedzialam gdzie po co isc i cos ominelam. Na dodatek sa wszystkie statystyki, ceny przedmiotow i inne takie. Moze to byc za chwile slabo aktualne, ale zawsze.
Oprawa miekka (ja mam twarda) jest wydana troche grozej - papier jest o wiele gorszej jakosci. Twarda oprawa to kilkaset stronz dokladnymi mapami, screenshotami i w kolorze, wydrukowane na kredowym papierze. Nawet jakbym mieszkala w Polsce, to bym go kupila, bardzo fajna rzecz i was na to namawiam!
 
Są statystyki i ceny przedmiotów, które mogą się zmienić wraz z patchem? Średnie rozwiązanie.
 
Są statystyki i ceny przedmiotów, które mogą się zmienić wraz z patchem? Średnie rozwiązanie.

Przywilej kupowania przewodnikow od PRIMA. One zawsze po jakims czasie sa tak sobie aktualne. Ale to dalej sweitny walkthrough.
 
Zamówiłem wczoraj - Prima robi świetne poradniki (aczkolwiek prze to, że są tak szczegółowe, w miarę wypuszczania kolejnych aktualizacji mogą stać się niekatualne), a dla mnie ma on wartość kolekcjonerską.
 
Zamówiłem wczoraj - Prima robi świetne poradniki (aczkolwiek prze to, że są tak szczegółowe, w miarę wypuszczania kolejnych aktualizacji mogą stać się niekatualne), a dla mnie ma on wartość kolekcjonerską.

Miałem do czynienia jedynie z poradnikiem od Prima Guides do Hitman Absolution, kupowałem na Amazonie UK, twarda oprawa. Wygląda świetnie, niezły opis lokacji, wyzwań, ulepszeń, postaci itp. Ale w przypadku Hitmana jakość samego poradnika jak przejść grę była żenująca (np. zalecanie zabijania strażników), tak że jestem od tamtej pory trochę zrażony.
 
Problem w tym że ilość zainteresowanych kupnem graczy, w stosunku do kosztów tłumaczenia, zapewne jest zbyt niska, tym bardziej że minęło już sporo czasu od premiery samej gry.
Właśnie tutaj leży problem mentalności która siedzi w wielu Polakach, chociaż tutaj dochodzi też złodziejska polityka państwa. Chodzi oczywiście o to "że się nie opłaca", "że nikt nie kupi". Aby rynek się rozwijał trzeba najpierw w niego zainwestować, czego często nie rozumieją rodzimi inwestorzy. Kompendium wiedzy o Wiedźminie wyszło i z tego co wiem, sporo ludzi się nim zachwyca.
 
Problem w tym że kompendium jest polskiego wydawnictwa, więc nikt nie ponosił kosztów tłumaczenia tego na polski język, w przeciwieństwie do podręcznika, o czym pisałem wyżej.
 
Potwierdzam, że ten poradnik jest świetnie zrobiony, wykonanie pierwsza klasa, szczególnie dodatkowa książeczka (główna książka też jest oczywiście prima sort). Polecam!
 
Problem w tym że kompendium jest polskiego wydawnictwa, więc nikt nie ponosił kosztów tłumaczenia tego na polski język, w przeciwieństwie do podręcznika, o czym pisałem wyżej.
Problemu żadnego nie ma. Chodzi bardziej o fakt, że to Kompendium pojawiło się zarówno na rynku polskim jak i za granicą. Oprócz tego dochodzi kwestia tego, że poradnik chyba nie ma nic wspólnego z CDP, więc bez chęci wejścia na rynek polski tej firmy to nic nie zmieni. Innym jest fakt, że o taki poradnik mogłoby się pokusić jakieś wydawnictwo z Polski. Póki co jednak, rynek gadżetów a także gier nie jest u nas tak rozwinięty, jak powiedzmy w Niemczech a o Wielkiej Brytanii nie wspominam.
 
Problemu żadnego nie ma. Chodzi bardziej o fakt, że to Kompendium pojawiło się zarówno na rynku polskim jak i za granicą

Nasz rynek jest za mały, żeby podręcznik na siebie zarobił, a raczej żeby zwróciły się koszta tłumaczenia, tym bardziej że od premiery minęło już sporo czasu, co zmniejsza ilość potencjalnych nabywców- Ci którzy grę mieli skończyć, już ją skończyli, kolekcjonerzy zakupili wersję zagraniczną kolekcjonerskiego podręcznika, itd- wydanie tego teraz na polski rynek nie miało by sensu z finansowego punktu widzenia. Z Kompendium jest zupełnie inna sytuacja, powstało ono od razu w polskim języku, zostało wydane razem z grą, miało szanse na siebie zarobić, tłumaczone było z polskiego na zagraniczne języki, gdzie rynek zbytu jest znacznie większy i gdzie koszty tłumaczenia na pewno się zwrócą, to całą tajemnica.
 
Nie zgodzę się, nasz rynek nie jest za mały. Jest rynkiem rozwijającym się, wymagającym inwestycji. Nie mam informacji o tym jak powstawało Kompendium Ale szczerze to wątpię, żeby ta książka była tłumaczona z polskiego języka.
 
Przepraszam że pytam (nie zjedzcie mnie tylko), ale po kiego komu poradnik? Żeby leżał i ładnie wyglądał? W grze nie natrafiłem na NIC co wymagałoby użycia takiego poradnika, więc jak dla mnie jest to pozbawione sensu. Myślę że era takich pseudo poradników zakończyła się już w chwili jej powstania. Wystarczy trochę pomyśleć, zajmie to mniej czasu, aniżeli posługiwanie się takim cudem. No, chyba że ktoś ma za dużo pieniędzy, ale to już nie jest moja sprawa. :yawn:
 
Myślę że era takich pseudo poradników zakończyła się już w chwili jej powstania.
Wiesz, gdyby rzeczywiście tak było, to absolutnie żaden serwis growy nie wypuszczałby swoich poradników, tutoriali i innych pomocniczych dodatków, a i nikt by czegoś takiego nie drukował.
Owszem - taki poradnik ma i swoją niewątpliwą wartość kolekcjonerską, ale i praktyczną w sytuacji, kiedy totalnie zapętlisz się tak, że nie wiesz jak z sytuacji wyjść. Dysponują takie poradniki też dobrze zebranymi informacjami, które czasami naprawdę się przydają podczas gry.
:eek:kay:
 
Last edited:
Nie zgodzę się, nasz rynek nie jest za mały. Jest rynkiem rozwijającym się, wymagającym inwestycji.
A więc zainwestuj naprawdę duże pieniądze w przygotowanie i wydanie poradnika, a jak polecisz na nim ze stratami, zawsze będziesz mógł powiedzieć "hej, przynajmniej przyczyniłem się do rozwoju rynku rodzimego".
Przykro mi, ale jest jedna prosta zasada- biznes ma zarabiać. A jeśli ktoś zobaczyłby możliwość zarobienia na przetłumaczeniu poradnika na polski, to pewni by to zrobił, a skoro nikt tego nie zrobił, to no cóż- pewnie się nie opłaca.
 
Top Bottom