Umiejscowienie kart przeciwnika

+
Status
Not open for further replies.
Umiejscowienie kart przeciwnika

Nie do końca wiem czy to, o czym napiszę jest to do zmiany/usunięcia, ale na pewno do dyskusji. Chodzi o kolejność kart w talii przeciwnika, a konkretnie o umiejscowienie poszczególnych kart.
Z moich dotychczasowych obserwacji w tym momencie wygląda to tak, że każda karta ma swoje miejsce w talii:

Od lewej: Karty zdarzeń (a w nich lewe to pogoda a prawe zdarzenia)
Dalej: Karty jednostek
Po prawej karty złote i najmocniejsze.

Grałem dzisiaj przeciwko potworom i kiedy koleś rzucił mgłę, zauważyłem, że wychodzi ona z drugiej pozycji od lewej. Wtedy byłem absolutnie pewien, że przeciwnik ma też mróz (bo karty pogody układają się w kolejności: mróz, pogoda, deszcz) i grałem swoje karty na oblężnicze pozycje. Wygrałem, bo koleś faktycznie miał mróz i czekał aż będę grał bliskim starciem, którym faktycznie grałbym, gdybym tego nie wiedział. Słowem - pozycja kart, która nie zależy od jego umiejętności, zepsuła mu partię.

Myślę, że to nie do końca fair, bo daje to przewagę tylko jednej stronie, jeśli się tego potrafi domyśleć albo zna umiejscowienie kart w talii. Czasem, kiedy widzę też, że koleś ma podświetlone karty maksymalnie po prawej stronie, mogę się wtedy domyślać, że myśli nad zagraniem czegoś bardzo mocnego w najbliższej rundzie. Ta sytuacja to może być blef, ale karty pogodowe są zawsze pierwsze trzy od lewej (o ile oczywiście przeciwnik je posiada).

Zawsze istnieje też możliwość, że się nie znam a ten przypadek to był czysty fart, ale w to wątpię, patrząc z doświadczenia zagranych już partii.

Nie lubię tylko narzekać, więc proponuję zmianę. Mając na uwadze fakt, że wygoda grania jest równie ważna co strategia - mam na myśli znane nam ułożenie kart w naszej ręce - zaprogramować dla CIEBIE jako gracza randomizację kolejności WIDOCZNOŚCI kart, oczywiście tylko talii przeciwnika (tych na górze). Z punktu widzenia programisty nie jest to na pewno trudna rzecz do zaimplementowania.

Ktoś się zgadza/nie zgadza? Sam nie wiem co o tym myśleć.
 
Tylko że ta "przewaga" jest po obu stronach bo przeciwnik tez może się domyślić co ty masz na ręce więc jest pytanie czy jest sens to zmieniać. I zresztą pewnie większość tego nigdy nie zauważy ;)

A jak już to nie wystarczy zlikwidować animacje podświetlenia i wyciągania karty na stół?
 
Tylko że ta "przewaga" jest po obu stronach bo przeciwnik tez może się domyślić co ty masz na ręce więc jest pytanie czy jest sens to zmieniać. I zresztą pewnie większość tego nigdy nie zauważy ;)

A jak już to nie wystarczy zlikwidować animacje podświetlenia i wyciągania karty na stół?

Albo zrobić tak by zawsze była pokazywana animacja grania karty pierwszej z lewej bądź prawej. Kolejność kart na ręce by została tak jak teraz jest. Generalnie mi nie przeszkadza jak jest teraz. W DoCu też tak było i była to kolejna rzecz dzięki której można było odczytać co ma przeciwnik na ręce. Taktyka jak taktyka. Mi kompletnie bez różnicy czy zostanie zmienione to czy nie.
 
Last edited:
Chyba się koledzy zagalopowaliście trochę. Nie jest tak, że karty u przeciwnika są poukładane tak samo jak u nas. Karty przeciwnika są widoczne w losowej kolejności, a to znaczy, że czasem karty pogody są wyciągane z lewej strony, czasem z prawej, a czasem ze środka, a czasem z lewej a następna z prawej. Sprawdzałem już to podczas KTS 2, i obecnie jest tak samo, czyli całkowicie losowo.

Jedyną rzeczą, która może pokazywać w jakiś sposób karty przeciwnika, jest umiejętność Skellige, ponieważ po każdej rundzie widać ile kart zapala się na zielono, co może pokazywać ile jednostek ma przeciwnik, a ile kart specjalnych. O ile także to nie jest losowe, bo jeśli nie jest, to informacja taka jest istotna.
 
Chyba się koledzy zagalopowaliście trochę. Nie jest tak, że karty u przeciwnika są poukładane tak samo jak u nas.

Ma kolega rację. Jeżeli ktoś ma wątpliwości może obejrzeć sobie mecze na Youtubie. Kiedy grałem na KTS też wydawało mi się, że karty przeciwnika są tak samo poukładane jak u mnie, ale kilka meczy zrujnowało tę teorię.


Jedyną rzeczą, która może pokazywać w jakiś sposób karty przeciwnika, jest umiejętność Skellige, ponieważ po każdej rundzie widać ile kart zapala się na zielono, co może pokazywać ile jednostek ma przeciwnik, a ile kart specjalnych. O ile także to nie jest losowe, bo jeśli nie jest, to informacja taka jest istotna.

Plus Niebieskie Pasy przy promocji mają podobny błysk i doskonale widać czy przeciwnik ma pozostałe kopie w ręku czy decku.
 
Ele'yas - tej karty nie jestem pewien. Czy ktoś wie, czy ta jednostka promuje się będąc w ręku? Czy musi być na planszy?
Biorąc pod uwagę, że Elven Wardancer i Hawker Support dostają buffy dopiero po zagraniu to podejrzewam, że on też nie dostaje buffów będąc w ręce.
 
Biorąc pod uwagę, że Elven Wardancer i Hawker Support dostają buffy dopiero po zagraniu to podejrzewam, że on też nie dostaje buffów będąc w ręce.

Tak właśnie podejrzewałem, ale nigdy nie widziałem go w akcji :)
 
Last edited:
Czyli co, jednak nie miałem racji? Jeżeli tak, to dobrze, bo w sumie dlatego tu napisałem - żeby rozwiać wątpliwości - i temat powinien zostać zamknięty.
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom