Uncharted

+
P.S. Wyciągnąłem posty z kilku ostatnich stron ogólnego tematu o grach konsolowych i wkleiłem tutaj. Taka fajna dyskusja zasługuje na własny wątek. :)

---------- Zaktualizowano 17:18 ----------

@HuntMocy

Bardzo mi się podoba. Taki...

Słitaśny. :D
 
Dwójka wyraźnie lepsza, w zasadzie pod każdym względem, mechanika strzelania, „ucieczki” itd. podniesione na zupełnie nowy poziom. Większy nacisk położono też na reżyserię cutscenek. Trójka, to już niejako szlifowanie formuły, w końcu zacząłem powoli czuć magię związaną z interakcjami między bohaterami. Pojawiły się też pierwsze flirty z nieco poważniejszym tonem.
Wow, wreszcie ktoś się ze mną zgadza :p. Wszyscy, z którymi dyskutowałem o serii Uncharted (duża część fanów zresztą też) uważa, że to dwójka jest tą najlepszą z czym się nie zgadzam. Sam tak naprawdę nie potrafię powiedzieć czemu bo ani w jednej, ani w drugiej trudno doszukać się jakichś większych wad. Po prostu przy trzeciej części bawiłem się najlepiej.
Do czasu czwórki... napisano już o niej w tym temacie wszystko, więc ja tylko mogę temu przyklasnąć. Choć w skali wszystkich gier ND TLoU dalej u mnie wygrywa :D.
 
No i doczekaliśmy wreszcie konkretów z zapowiedzianego dawno temu dodatku do Uncharted 4. Pokierujemy w nim... Chloe?


Byłem pewien że wzorem The Last of Us przyjdzie nam wcielić się w inną postać, ale bezpiecznie obstawiałem Samuela po cichu licząc Cassandrę. Zastanawiam się co skłoniło twórców do wyboru tej właśnie bohaterki? Jasne, Chloe była fajna, ale to było dawno temu, nie pojawiła się też w ogóle w czwórce. Ciekaw jestem co z tego wyjdzie zwłaszcza że powyższy materiał sugeruje nacisk na skradanie co jest dość dużą zamiana po grach z serii usianych tysiącami trupów i milionami łusek po nabojach.
 
rafal12322;n8359860 said:
Nowy zwiastun dodatku do Uncharted. Premiera 23 sierpnia 2017r.


Jezusiczku! Obstawiałem, że najwcześniej jesienią, a tu proszę. Tytuł ma kosztować 169 zł co jest ceną dość sporą jak na dodatek, ale z drugiej strony nie wymaga on podstawki i ma wystarczać na 10 godzin gry (Kres Złodzieja to jakieś 15 godzin zabawy).

 
Trailer premierowy...

[video=youtube;-PhhiKPHTWM]https://www.youtube.com/watch?v=-PhhiKPHTWM[/video]

Jedna z niewielu rzeczy, które zazdroszczę konsolowcom.
 
Skończyłem właśnie Zaginione Dziedzictwo :)



To była fajna przygoda i bawiłem się przy niej całkiem nieźle, ale widać że to tylko dodatek, a nie pełnoprawna kontynuacja. Całość została zbudowana z tych samych klocków i bazuje na tych samych schematach co Kres Złodzieja. Tamta gra była oczywiście rewelacyjna więc to w sumie nic złego, ale po prostu nie czuć tutaj żadnego skoku jakości. Duet Chloe i Nadine jest fajny, ale nie aż tak jak Nathan i Samuel, trzeba też trochę poczekać na wyjaśnienie jak te dwie się spiknęły i czemu pracują razem.

Fanom serii polecać nie muszę, bo na pewno już grali albo się przymierzają. Pozostałym polecam sięgnąć najpierw po wcześniejsze odsłony cyklu.
 
Jeśli się to potwierdzi to prosiłbym miękki reboot na wzór God of Wara z 2018 roku. Nowe podejście do rozgrywki i narracji, może bardziej nastawione ma zagadki niż strzelanie z racji grania Cassandrą :)
 
Top Bottom