W2 - system walki i mechanika gry

+
ChireadanzGrSinych said:
ChireadanzGrSinych said:
i ma też pojawić się opcja tworzenia oręża albo panczerza (z panczerzem nie jestem w 100 % pewny)
Chyba nie będziemy się bawić w kowali?
Nie, ma to być na zasadzie składania gotowych części
 
Pancerzy czy też ubiorów było w W1 jak na lekarstwo. Nie byłem też zadowolony z ilości oferowanej broni. Mam nadzieje że w W2 zostanie to naprawione. A też właśnie odnośnie broni. To czy walka mieczem srebrnym i stalowym będzie inna? Czy inne będą animacje? I czy będą jeszcze jakieś rodzaje oręża do wyboru oprócz mieczy?
 
ukasz said:
Pancerzy czy też ubiorów było w W1 jak na lekarstwo. Nie byłem też zadowolony z ilości oferowanej broni. Mam nadzieje że w W2 zostanie to naprawione. A też właśnie odnośnie broni. To czy walka mieczem srebrnym i stalowym będzie inna? Czy inne będą animacje? I czy będą jeszcze jakieś rodzaje oręża do wyboru oprócz mieczy?
A czy Wiedźmini byli szkoleni w walce innym orężem niż miecz?Z resztą przecież w W1 też była inna broń niż miecze.
 
ChireadanzGrSinych said:
Z resztą przecież w W1 też była inna broń niż miecze.
Tylko po co to było???
ChireadanzGrSinych said:
I czy będą jeszcze jakieś rodzaje oręża do wyboru oprócz mieczy?
Od razu mogę Ci powiedzieć że łuków i kusz na bank nie użyjesz.
 
No coś Ty a ja myślałem że będą karabiny maszynowe i granatniki. I snajperka też by się przydała.Martwią mnie te QTE. Nie wiem po co one do szczęścia potrzebne grze na PC. Ale tak przecież konsolowych elementów jak najwięcej. Trzeba się im podlizać by byli zainteresowani.A co do broni to jest dużo rodzai ostrzy. Szable, rapiery, katany np. I o taką broń mi chodzi. A nie miecze proste jak cep i kształtem identyczne a może tylko kolorem się różniące.
 
ukasz said:
A co do broni to jest dużo rodzai ostrzy. Szable, rapiery, katany np. I o taką broń mi chodzi.
Pytałeś czy coś oprócz mieczy... a to co napisałeś to tylko inne rodzaje... MIECZY! Co do QTE to bardzo dobrze że się pojawią. W dużym stopniu urozmaicają walki, podczas nich mogą się właśnie pokazywać dialogi jak to było ukazane na jednym z filmików. A to że są one zaczerpnięte z konsol to co z tego?
 
Aresmad said:
Aresmad said:
A co do broni to jest dużo rodzai ostrzy. Szable, rapiery, katany np. I o taką broń mi chodzi.
Pytałeś czy coś oprócz mieczy... a to co napisałeś to tylko inne rodzaje... MIECZY! ?
Tutaj się nie zgodzę. Wszystko to są rodzaje BRONI BIAŁEJ, ale nie mieczy. Co innego miecze, co innego szabla,a co innego rapier.A tak poza tym, to REDzi mówili coś o pochwie na zakrzywiony miecz, więc takowy się zapewne w grze pojawi.
 
Ja zawsze sobie wyobrażałem sihilla Zooltana jako Katanka... Przydało by się takie cudowne ostrze. W końcu katany to są najlepsze miecze jakie kiedykolwiek powstały, tak więc miło by było gdyby Geralt jako spec od broni dysponował takim orężem. Dobrze by było gdyby korbacze miały większe znaczenie, bo kto używał korbaczy w Wiedźminie 1? Taka broń nie była używana wraz ze Wiedźmińskimi stylami walki, co za tym idzie - była nieprzydatna.
 
Aresmad said:
Aresmad said:
A co do broni to jest dużo rodzai ostrzy. Szable, rapiery, katany np. I o taką broń mi chodzi.
Pytałeś czy coś oprócz mieczy... a to co napisałeś to tylko inne rodzaje... MIECZY! Co do QTE to bardzo dobrze że się pojawią. W dużym stopniu urozmaicają walki, podczas nich mogą się właśnie pokazywać dialogi jak to było ukazane na jednym z filmików. A to że są one zaczerpnięte z konsol to co z tego?
QTE jest to typowo zręcznościowy element konsolowych gier akcji. W RPG zbędny. Ale może W2 to już ACTION rpg. Wolałbym aby więcej zależało od samej postaci i od taktycznych rozwiązań w walce a nie opierało się na czekaniu na moment by wybrać konkretny przycisk. Może i za pierwszym razem to jest na silę jakieś urozmaicenie. Ale gdy grasz drugi raz i owe QTE pojawiają się w tym samym miejscu, w tym samym czasie. To co to jest? Powtarzalne, przewidywalne, zupełnie niepotrzebne gówno.
 
ukasz said:
QTE jest to typowo zręcznościowy element konsolowych gier akcji. W RPG zbędny. Ale może W2 to już ACTION rpg. Wolałbym aby więcej zależało od samej postaci i od taktycznych rozwiązań w walce a nie opierało się na czekaniu na moment by wybrać konkretny przycisk. Może i za pierwszym razem to jest na silę jakieś urozmaicenie. Ale gdy grasz drugi raz i owe QTE pojawiają się w tym samym miejscu, w tym samym czasie. To co to jest? Powtarzalne, przewidywalne, zupełnie niepotrzebne gówno.
Od razu gówno.. uważam że wielu graczom się to spodoba i myślę że mimo że będą się one powtarzać tak jak mówiłeś to wole to niż non-stop machać mieczem bez żadnego urozmaicenia tak jak w Gothicu. Podczas QTE zawsze jakiś dialog może polecieć lub Geralt/przeciwnik może wykonać jakiś ruch np. efektywny unik w postaci salta i szybkiej kontry z wyskoku, a tak to ciach ciach i koniec. Zresztą nie trzymajmy się sztywnych reguł że jak RPG to null żadnych szczegółów z innych typów gier. Jak REDzi będą się tak ograniczać to nigdy nie zrobią dobrej gry.
 
Ja sadze ze QTE to bardzo dobry pomysł wniesie do rozgrywki więcej zręczności, i sprawi ze walka bedzie bardziej widowiskowa.To ze znajdzie sie w grze Rpg nie powinno przeszkadzać;p
 
Dla mnie najważniejsze, żeby fabuła była mistrzowska, a do QTE mam obojętne podejście: może być, ale nie musi.
 
ChireadanzGrSinych said:
Dla mnie najważniejsze, żeby fabuła była mistrzowska, a do QTE mam obojętne podejście: może być, ale nie musi.
Mam podobne zdanie. Dla mnie w RPG-u najważniejsza jest fabuła. Walka to przyjemne urozmaicenie akcji i czy QTE się pojawi nie ma dla mnie większego znaczenia (z artykułu w CDA wynika, że ma być ich dosłownie kilka).
 
QTE pewnie pojawią się tylko w walkach z bossami, czyli kilka razy, więc nie ma co narzekać
 
Ok ja do QTE mam swoje osobiste zdanie. Grałem już w kilka gier w których były i nie jestem do nich pozytywnie nastawiony. Ogólnie po prostu mnie denerwują. Co do walk z bossami to właśnie w nich są najbardziej uciążliwe bo trzeba je często powtarzać wiele razy. I wtedy zdecydowanie uprzykrzają rozgrywkę. Gdy powiedzmy już piąty czy szósty raz z rzędu musimy owe QTE przechodzić to szlak może gracza na miejscu trafić. Mam tylko nadzieje że będzie ich niewiele. Oby było jak najmniej.
 
Mam tylko nadzieje że owe QTE nie będą w przypadku spóźnienia sekwencji klawiszy śmiertelne bo to dopiero jest denerwujące, niech odbierają nam część hp no i gdy mamy go mało to wtedy siłą rzeczy zgon. Same w sobie QTE oceniam na plus.
 
Aresmad said:
Mam tylko nadzieje że owe QTE nie będą w przypadku spóźnienia sekwencji klawiszy śmiertelne bo to dopiero jest denerwujące, niech odbierają nam część hp no i gdy mamy go mało to wtedy siłą rzeczy zgon. Same w sobie QTE oceniam na plus.
Nie będzie sytuacji w której jedno nieudane QTE oznacza śmierć gracza.
 
w sumie, to należy zauważyć, że takie QTE, w wielu grach ograniczało możliwości taktyczne graczowi i narzucały mu metodę walki.Dajmy na to, że nie jesteśmy specjalnie przyzwyczajeni do QTE, no i one nam niezbyt wychodzą. Podczas walki z jakimś bossem mamy akurat mało HP i chcemy grać "na ostrożnie"... Ale przy każdym bliższym zbliżeniu do bossa włącza się QTE z którego nie możemy się wycofać... Musimy po prostu je zrobić, bo w tym momencie nie mamy żadnego innego wyboru.
 
Fartuess said:
w sumie, to należy zauważyć, że takie QTE, w wielu grach ograniczało możliwości taktyczne graczowi i narzucały mu metodę walki.Dajmy na to, że nie jesteśmy specjalnie przyzwyczajeni do QTE, no i one nam niezbyt wychodzą. Podczas walki z jakimś bossem mamy akurat mało HP i chcemy grać "na ostrożnie"... Ale przy każdym bliższym zbliżeniu do bossa włącza się QTE z którego nie możemy się wycofać... Musimy po prostu je zrobić, bo w tym momencie nie mamy żadnego innego wyboru.
Ale jak w takich sytuacjach podnosi się adrenalina! Zresztą same przygotowanie do walki jest elementem taktycznym. Wyruszając z miasta trzeba pamiętać o przygotowaniu mikstur, zakupie odpowiedniego ekwipunku i wyspaniu się ;). To właśnie odróżnia zwykłe pojedynki "a może się uda" od przemyślanych od samego początku pod względem taktycznym.
 
Tak ale QTE skutecznie eliminują taktykę. To rozwiązanie typowo zręcznościowe. Panie Karolu czy przewidujecie możliwość wycofania QTE z edycji PC??? Na pewno byłbym rad z tego faktu.
 
Top Bottom