Walka z Draugiem

+
Hej,
Mam dość słaby komputer i wiedźmin mi laguje :(
Jakoś sobie poradziłam z kejranem, ale z Draugiem nie jest tak łatwo. Nie dość że to, to Draug nie działa na Yrden. W sensie że wchodzi na ale nic się nie dzieje.
Miło by więc było gdyby mi ktoś pomógł.
Z góry dzięki :)
 
Hej,
Mam dość słaby komputer i wiedźmin mi laguje :(
Jakoś sobie poradziłam z kejranem, ale z Draugiem nie jest tak łatwo. Nie dość że to, to Draug nie działa na Yrden. W sensie że wchodzi na ale nic się nie dzieje.
Miło by więc było gdyby mi ktoś pomógł.
Z góry dzięki :)

To jest chyba zły save. To zapis sprzed zadania "Pływające więzienie" z końcówki I aktu. Walka z Draugiem ma miejsce dopiero w końcówce aktu II. Do tego twoja postać nie jest zbyt dobrze wyposażona. Nie masz w ogóle srebrnego miecza! Nie zrobiłaś zbroi Kejrana, która jest chyba najlepsza na tym etapie. Pominęłaś też sporo zadań pobocznych w I akcie, które dają sporo doświadczenia co umożliwia dużo lepszy rozwój postaci.
 
Wiem że jest źle ale w drugiego wiedźmina gram po raz pierwszy. Podczas walki z Draugiem mam już srebrny miecz.
Wysyłam poprawny save (tym razem miejmy nadzieje że będzie poprawny)
Miejmy nadzieje że tym razem dobrze wybrałam
 
Wiem że jest źle ale w drugiego wiedźmina gram po raz pierwszy. Podczas walki z Draugiem mam już srebrny miecz.
Wysyłam poprawny save (tym razem miejmy nadzieje że będzie poprawny)
Miejmy nadzieje że tym razem dobrze wybrałam

No niestety. Tym razem to jest zapis z samego początku gry, gdy Geralt ma zniszczyć barykadę strzelając z balisty. Ale już tutaj widzę, że opuściłaś zadanie poboczne Serce Melitele jakie było w prologu. Można je rozpocząć rozmawiając z rębaczami po tym jak się wyjdzie z namiotu Triss. Ja to generalnie sugerowałbym ci zacząć jeszcze raz od początku mimo tego, że jesteś już dosyć daleko w grze. Wygląda bowiem na to, że sporo fajnych rzeczy ci umknęło. Jeśli jednak chcesz kontynuować, to musisz wkleić ostatni save tutaj z najświeższą datą. Powinien on być na samym dole listy save'ów w folderze z nimi jeśli zapisywałaś go ręcznie, albo jeśli to jest autosave, to będzie to ostatni z nich patrząc od góry listy. Autosave'y są w folderze zgrupowane na początku. Generalnie musisz patrzeć po datach, a nie numerach save'ów.
 
Teraz to ja już chyba musze przeprosić, bo ze mnie gapa i pierdoła.
Zobaczymy czy to jest prawidłowe:
Teraz sprawdziłam dwa razy, jeśli to nie ten to się poddaje.
Post automatically merged:

EDIT: A propos zaczęcia gry od nowa... wiedźmin 2 to jest dosłownie druga taka gra w którą grałam (nie licząc simsów. a pierwsza to wiedźmin 1) i póki co wyrobiłam sobie taką technike że pierwszy raz przechodzę gre w całości po to by zorientować się w co gram, jaki jest poziom trudnośći itp. a za drugim razem przechodzę całą i tym razem zwracam uwagę na zadania poboczne. Dokładnie tak zrobiłam w 1 i jakoś poszło :p
 
Last edited:
Teraz to ja już chyba musze przeprosić, bo ze mnie gapa i pierdoła.
Zobaczymy czy to jest prawidłowe:
Teraz sprawdziłam dwa razy, jeśli to nie ten to się poddaje.
Post automatically merged:

EDIT: A propos zaczęcia gry od nowa... wiedźmin 2 to jest dosłownie druga taka gra w którą grałam (nie licząc simsów. a pierwsza to wiedźmin 1) i póki co wyrobiłam sobie taką technike że pierwszy raz przechodzę gre w całości po to by zorientować się w co gram, jaki jest poziom trudnośći itp. a za drugim razem przechodzę całą i tym razem zwracam uwagę na zadania poboczne. Dokładnie tak zrobiłam w 1 i jakoś poszło :p

Ten teoretycznie jest dobry, tylko, że on już jest zrobiony w trakcie samej walki. Nie masz jednego, czy dwóch wcześniej zanim ta walka się zaczęła? Bo ty masz praktycznie nie rozwiniętą postać jak na ten etap gry. Masz 12 niewykorzystanych talentów, nie łyknęłaś żadnych eliksirów przed walką, masz w ekwipunku lepszą zbroję, miecz, buty. Dobrze by to było wszystko poulepszać na spokojnie (ewentualnie ekwipunek można ulepszyć i talenty można rozdać na tym zapisie, ale alchemii się nie przeskoczy). Niestety to co uchodziło płazem w Wiedźminie 1, to w drugiej części już nie przechodzi. Tutaj nie rozwijając regularnie postaci gra się dużo trudniej.
 
Dobra, wiesz co? To ja chyba w weekend teraz będę miała wolne i przejde sobie gre od nowa jak już mówisz, postaram się zrobić to lepiej i zobacze jak wtedy wyjdzie mi walka z draugiem. Jak coś to znów napiszę. Dzięki za cierpliwość, bardzo to cenie :)
 
@geralt.z.riviii
W przyszłości staraj się wrzucać zapisy na jakieś darmowe, niewymagające rejestracji hostingi (np. https://www.zippyshare.com/). Linkowanie plików na chomiku ogranicza szansę na uzyskanie pomocy. Być może nie jest tak źle jak rysuje to Yakin i coś dałoby się zrobić, ale choćbym chciał to tego pliku nie pobiorę.
 
Dobra, wiesz co? To ja chyba w weekend teraz będę miała wolne i przejde sobie gre od nowa jak już mówisz, postaram się zrobić to lepiej i zobacze jak wtedy wyjdzie mi walka z draugiem. Jak coś to znów napiszę. Dzięki za cierpliwość, bardzo to cenie :)

Przeszedłem ci tą walkę :). Tutaj jest link. Zrobiłem też drugi zapis po rozmowie z Filippą w którym ci rozwinąłem postać, ulepszyłem ekwipunek na ile się dało - jest tutaj . Zobacz sobie jak to przykładowo powinno wyglądać. Chociaż gdybyś robiła zadania poboczne, to twoja postać byłaby dużo lepsza. Miałabyś dużo więcej pieniędzy i lepszy ekwipunek. Brakuje ci też na przykład tak podstawowej receptury na eliksir jak Puszczyk. Jaskółka i Puszczyk, to właściwie podstawa do wypicia przed każdą trudniejszą walką. Nie zaniedbuj rzemiosła, zbieraj schematy i rób ulepszenia do zbroi. Do mieczy masz ulepszenia w postaci run. Pamiętaj o korzystaniu z olejów. Jak już pisałem wcześniej W2 jest pod tym względem trudniejszy od pierwszej części. Jeśli wydaje ci się to skomplikowane, to poczytaj poradniki lub pytaj tutaj :). I jeśli naprawdę możesz, to zacznij od początku. Jeśli nie, to graj dalej, ale pilnuj rozwoju postaci :). Dla mnie walka z Draugiem była zawsze najtrudniejsza w całej grze, więc nawet taką postacią powinnaś sobie poradzić.
 
Wiem że minęły prawie dwa miesiące ale dziękuje bardzo! Myślałam że na tym zakończe gre!
Post automatically merged:

I oczywiście dzieki za ulepszenia bo mi samej duuuużo czasu by zajęło nim bym się nauczyła co i jak :p
 
Wiem że minęły prawie dwa miesiące ale dziękuje bardzo! Myślałam że na tym zakończe gre!
Post automatically merged:

I oczywiście dzieki za ulepszenia bo mi samej duuuużo czasu by zajęło nim bym się nauczyła co i jak :p

Nie ma sprawy, cieszę się, że mogłem pomóc i kolejna osoba się bardziej wciągnie w wiedźmiński świat ;).
 
Top Bottom