Watch Dogs

+
Gra nie wygląda źle na tym high, w dzień jest ok, a w nocy bym powiedział, że nawet ładnie. Ale wymagania oczywiście są nieadekwatne do jakości oprawy.
 
 
Na high gra się mi nie tnie. Wyżej jeszcze nie próbowałam. Ale gra jest złem, kazała mi jeździć samochodem, żeby zaliczyć misję główną. XD A ja nie umiem. ;p
 
Ja mam od siebie dobrą i złą wiadomość.
Dobra - gra uruchomiła się na moim zabytku (i to nie tylko menu, a nawet rozgrywka ;) ), ale zła jest taka, że WD wykazuje dziwną tendencję do zacinania się co kilka sekund (normalnie chodząc nawet przyzwoicie) i to bez żadnego konkretnego powodu (nawet w zamkniętych i praktycznie pustych pomieszczeniach w których nic się nie dzieje, a ilość postaci jest szczątkowa).

Jednym zdaniem - aby w to zagrać muszę poczekać na modernizację kompa ( to se poczekam... ) albo jakąś łatkę (sterowniki?) niwelujące wspomniane zatrzymania się gry.
 
@IwaN ile masz pamięci? Jeśli 4gb, to dołożenie kolejnych 4 powinno pomóc. Niedużym kosztem można to zrobić ostatecznie.
 
@IwaN ile masz pamięci? Jeśli 4gb, to dołożenie kolejnych 4 powinno pomóc. Niedużym kosztem można to zrobić ostatecznie.

Akurat RAM to mam 8GB (DDR2)...

Problem to procesor (Intel Core 2 Dou 8400) i karta grafiki (Radeon HD 7790).
 
Czyli co, jednak przeciętniak sztucznie rozdmuchany przez marketing?

Lepiej niż przeciętniak, gra się przyjemnie bardzo, hakowanie jest fajne, jak proste by nie było. Inna sprawa to optymalizacja, a raczej jej brak.
 
Wybaczcie, ale jeśli będziemy dla tak źle pod względem programistycznym wykonanej gry dokupywać nowe części, to przyznamy rację geniuszowi pijaru z Ubisoftu, że faktycznie na pc nie ma co się starać o optymalizację, bo przecież każdy może kupić sobie nową kartę i procesor. Ja takie produkty omijam szerokim łukiem.
 
Wybaczcie, ale jeśli będziemy dla tak źle pod względem programistycznym wykonanej gry dokupywać nowe części, to przyznamy rację geniuszowi pijaru z Ubisoftu, że faktycznie na pc nie ma co się starać o optymalizację, bo przecież każdy może kupić sobie nową kartę i procesor. Ja takie produkty omijam szerokim łukiem.

Wyjście dobre, ale tylko częściowe. Bo to też rodzaj karania siebie samego, jeśli gra jest dobra i by się w nią chętnie zagrało.
 
Ja w wiele dobrych gier gram grubo po premierze. Nawet i po dwóch latach i więcej.
Ostatnio grałem w GTA 4 z modami graficznymi i świetnie się bawiłem,to wynika z tego że nie ulegam temu owczemu pędowi na sprzet i zwyczajowo jestem do tyłu zawsze ;) A no i gre mozna taniej kupić. Jak kogoś z was stac kupować każdą fajną gre na premierę to zazdroszczę
 
Oglądam teraz filmiki z gry i faktycznie gra zdaje się premiować rozwiązania siłowe. Niby mogę się bawić i kombinować, ale po co skoro o wiele szybciej i prościej będzie wyjąć karabin i wszystkich wystrzelać. Kiepsko, powinni bardziej ograniczyć ilość broni i możliwości bojowe głównego bohatera tak żeby użycie broni palnej było ostatecznością i w dodatku najgorszą z możliwych. Ktoś powie że to by ograniczało wolność, ale to w końcu jest gra o hakerze, a na każdym filmiku słyszę od komentującego 'mógłbym ich teraz bez problemu wystrzelać, ale pobawię się telefonem żeby wam pokazać jak to działa' albo 'zabicie ich z karabinu byłoby szybsze, ale skoro już są te opcje hakerskie to spróbuję hakować'. Dokładnie tak jak w Assassin's Creed (szczególnie nowszych odsłonach), mogę się skradać i planować, ale mogę też wybiec na pałę i błyskawicznie wszystkich zabić w jednej sekwencji zamiast 15 minut łazić po okolicy i szukać najlepszej drogi.

W Deus Ex dla przykładu też można było wystrzelać przeciwników, też można było dopakować naszego bohatera zabawkami i zdolnościami bojowymi, ale walka i tak bywała na tyle wymagająca, a kombinowanie i skradanie na tyle satysfakcjonujące, że ja, nie będąc fanem skradanek znacznie bardziej wolałem przechodzić misje po cichu i sposobem niż strzelać. W Watch_Dogs tego nie widzę, wszyscy mówią o tym jakie to hakowanie jest zabawne i wesołe, bo zamiast kogoś zastrzelić to można mu zdetonować bombę w plecaku, ale i tak od razu pada stwierdzenie, że broń palna jest prostsza i szybsza, a hakowanie to tylko dodatek, urozmaicenie.

Kiedyś się zagra. Za dziesięć lat pójdzie na każdym sprzęcie :p

Jak przez dziesięć lat nie wymienisz kompa to ci nie pójdzie choćbyś miał wtyczkę w głowie i łączył się z siecią za pomocą myśli :p
 
Last edited:
Nie aż tak dobra, by dla niej składać nowego peceta. Przy tylu pochłanianych teraflopach ta gra powinna być dziesięć razy lepsza. Rockstar pokazał, co można zrobić z dostępnymi zasobami.

Może i jest grą o "hakerze", ale na pewno nie o hakowaniu. To tak jakby grając w Mario oczekiwać, że ma się do czynienia z symulatorem hydraulika.
 
Bo to też rodzaj karania siebie samego, jeśli gra jest dobra i by się w nią chętnie zagrało.

Więc co? Nabijamy kabzę producentom sprzętu i spartolonych portów?
To jest dopiero złe rozwiązanie. Bo jak jeden z drugim zobaczą, że to działa, to będziemy dostawać tylko coś takiego.

A Ubisoft nawet nie stara się ukrywać, że olewa społeczność PC. Rzuca niemal niegrywalny kod dla świętego spokoju, byle był.
A teraz radźcie sobie sami.
Uważam, że taki deweloper nie ma prawa ujrzeć złamanego grosza.
Prędzej pozew.
Gdyby coś podobnego podziało się na konsolach dana ekipa byłaby spalona.

Nie ukrywam, że WD mi się podoba, ale nie kupię go wcześniej, aż dostanie z setkę patchy i ostro stanieje.
Żaden deweloper, który jawnie olewa mnie i innych nie zasługuje na wsparcie, żaden.
 
Last edited:
A Ubisoft nawet nie stara się ukrywać, że olewa społeczność PC. Rzuca niemal niegrywalny kod dla świętego spokoju, byle był.
A teraz radźcie sobie sami.
Uważam, że taki deweloper nie ma prawa ujrzeć złamanego grosza.
Prędzej pozew.

Nie do końca się zgodzę z tezą iż UBI zawsze olewa PC i partoli port po porcie. Czasem zdarzy im się wypuścić naprawdę zoptymalizowaną produkcję - jak np: Splinter Cell: Blacklist. Wygląda zacnie, a chodzi niczym poezja. I to nawet na moim zabytku...

 
No niby macie rację, że można kupić lepszy sprzęt :p Co mają powiedzieć Ci co go mają? Fakt nie mam SLI z Titana, mam tylko albo aż 780TI i nadal gra nie chodzi na ultra płynnie przedział fpsów jest duży od 80 do 20 :p za to na Wysokich mam stałe 57. Idąc tropem UBI mam kupić nową kartę, lepszą której nie ma?
 
Top Bottom