Wiedźmin 3: dodatki, rozszerzenia, DLC

+
a lokacje które odkryliśmy na mapie, pytajniki itp będą już odkryte w trybie NG+ czy trzeba będzie je odnowa odkrywać ?
Taaa... I questy zrobione :p
Pewnie nie, tryb NG+ polega na przechodzeniu gry od nowa, jaki sens by był gdybyśmy znaki zapytania mieli pokrywane?

Szkoda, że lvl będzie dostosowany do 30, kiedy większość graczy na koniec gry ma ok 35, to może oznaczać łatwy start dla nich :-
Mam nadzieje, że późniejsze etapy gry będą odpowiednim wyzwaniem :)
 
To, że gra będzie dostosowywana do 30. nikt nie powiedział. Marcin stwierdził tylko, że ci z mniejszym poziomem będą dociągani do 30.
 
Właśnie robię eksperymentalny run - przechodzę tylko te questy, które są wymagane. Na koniec zobaczę jaki jest relatywnie najniższy lvl na jakim można ukończyć grę:p Jak skończę to dam znać. Na razie mogę stwierdzić tylko tyle, że w końcu gra stała się wymagająca:p
 
Właśnie robię eksperymentalny run - przechodzę tylko te questy, które są wymagane. Na koniec zobaczę jaki jest relatywnie najniższy lvl na jakim można ukończyć grę:p Jak skończę to dam znać. Na razie mogę stwierdzić tylko tyle, że w końcu gra stała się wymagająca:p


Gdy poraz pierwszy przechodziłem grę bez zadań pobocznych, aby jak najszybciej tylko połknąc fabułę(marsz śmierci), faktycznie gra była wyzwaniem. Dodatkowo nie wiedziałem o istnieniu kamieni mocy :/
Dlatego uważam, że gra z biegiem czasu postać powinna wolniej awansować.
 
Ciekawe czy sugerowany poziom doświadczenia przy najłatwiejszych zadaniach wynosił będzie 30 lev. Ma to znaczenie bo im niżej ustawią sugerowany poziom przy zadaniach głównych, pobocznych i zleceniach to jeszcze trudniej będzie zdobywać doświadczenie przechodząc grę drugi raz niż za pierwszym razem. Tylko na początku unikniemy zdobywania za ukończenie zadania 5 exp, bo duża część graczy zacznie od poziomu 35-36... Z biegiem gry zdobywanie 5 exp. to będzie standard.

Z drugiej strony ilość umiejętności do zdobycia również jest ograniczona, a aktywnych umiejętności jest tylko 12, a dwa dodatki fabularne w drodze...
 
Last edited:
Fajnie by było, gdyby karty do gwinta też zostały przeniesione. Nawet opcjonalnie, żeby dać szansę tym graczom, których ominęło kilka kart, bo zbieranie tego od nowa jest okropnie męczące.
 
Bardzo dobry pomysł, ale wtedy w Gwincie byłaby już przewaga z miejsca. Jedyne rozwiązanie to na podstawie jakiegoś algorytmu dodanie mocniejszych kart przeciwnikom w grze.
 
Ja pod koniec swojej gry doszedłem do 35 poziomu i za każdą kolejną misję dostawałem 5 xp, co bym nie zrobił. Tylko za uwolnienie wiosek dostawałem więcej, ale wiadomo, na tym etapie nie zostało już ich zbyt wiele. Czyli rozwój zablokowany.
 
Witam! Nie śledzę wątku na bierząco a mam pytanie odnośnie nadchodzących dodatków. Mianowicie czy przesądzone jest to że będa jedynie dwa? Tak mi się wydaje, że zastosowany podział na regiony nieźle nadaje się do tego by w przyszłości rozszerzać grę o kolejne, a materiału źródłowego z którego można czerpać jest przecież jeszcze w bród. Zdaje sobie sprawe że wymagało by to sporych nakładów ale jeśli nadchodzące dodatki znajda odpowiednoi wielu odbiorców to nie widze powodów by zaprzestać na owych dwóch.
 
Last edited:
Moich zdaniem dwa dodatki to jest max. Jeżeli przejdzie się parę razy podstawkę, potem te dwa rozszerzenia, to się po prostu może znudzić. Kiedyś trzeba zostawić Geralta i opowiedzieć historie z innej perspektywy. Lepiej zrobić następną część za 5/6 lat, gdzie wszystko będzie lepsze, niż tylko tworzyć nowe dodatki.
 
Jak myślicie, Nowa Gra + będzie resetowała zadania poboczne? Ja chciałbym, żeby nie resetowała...

Na pewno będzie. Cały koncept NG+ jest taki, że możesz przejść grę jeszcze raz, ale zachowując bohatera z poprzedniego przejścia - plus niektóre przedmioty itd., wg postu Marcina.
 
co do potworów to i tak dla mnie nie ma różnicy nie przykładam do tego wielkiej uwagi w wiedźminie:) co do rozwijania geralta to i tak możemy mieć aktywowane tylko 12 umiejetności więc nieważnie ile odblokujesz umiejętności i tak możesz korzystać tylko z 12:) zauważ że w grach typu chociazby souls można bez końca rozwijac staty a w wiedźminie jest to mocno ograniczone:) co do przedmiotów to wątpie by dały jakieś lepsze itemy w grze, dla mnie darmowe dl skończyły się na dodatkowym animacjach:) aktualnie czekam tylko na dwa duże dlc:) wiedźmina już ukończyłem raz a teraz kończe go po raz drugi ale z innymi wyborami:) ja nie wyobrażam sobie wiedźmina na ng+ niektórym to się podoba ale mi akurat nie:)
Odpisuję ci w odpowiednim temacie, bo jak słusznie zauważył @HuntMocy , tamten traktował o czym innym.

Czytaj uważnie to, co ci napisałem.
Co z tego, że umiejętności możesz używać w danej chwili 12, skoro ich konfiguracji jest już o wiele więcej? Dlatego wspomniałem o buildach i możliwości ich modyfikacji. Na pewno Geralt z pulą nabytych już zdolności daje większy potencjał na tym polu, niż taki, którego rozwijać musisz całkowicie od nowa.
Przedmioty będą lepsze, choćby wziąwszy pod uwagę system ich skalowania. To po pierwsze, po drugie będą też takie z nową klasą, czyli legendarne - ergo, wycraftujesz sobie wiedźmiński rynsztunek lepszy, niż ten na ~30 poziom, dostosowany do proporcjonalnie silniejszych przeciwników.

Tryb NG+ dostaniemy z pełnym dobrodziejstwem inwentarza, z ficzerami, o których sądziłeś, że ich nie będzie. Poprawiłem cię i wykazałem, że nie jest to - jak określiłeś - bez sensu. Twoje preferencje natomiast to już inna kwestia - czuj się wyprowadzony z błędu.
 
mi zalezy tylko by walka nie była za łatwa na ng+ najlepiej żeby to był poziom podobny do mroczny albo nagła śmierć jak w wiedźminie 2 :) mówisz 30 poziom ja po pierwszym przejściu wiedźmina 3 miałem geralta na 47 poziom:) nie wiem jak wbiłem taki level ale chyba wykorzystałem pod koniec bug z vivaldim:)
 
mówisz 30 poziom
Mówię ~30, czyli około, a nie stricte 30 - jeśli skończyłeś grę z niższym lvlem, to od tej liczby zaczniesz NG+.
Grając normalnie, czyli bez exploitów i farmy kończysz grę w przedziale właśnie 30-35.

Co do poziomów trudności - sam decydujesz, bo wybierasz spośród już dostępnych, tryb NG+ nie ogranicza cię do jednego z nich.
 
NG+ wydaje się być dla mnie ciekawą opcją, ale pod warunkiem potężnego (i to naprawdę potężnego) wzmocnienia przeciwników. Ma ponoć być dociąganie do 30 poziomu; ok, ale takich wojowników Gonu to widzę raczej na 40/45 poziom - to ma być groza i śmierć, a nie kapusta do szatkowania!
Taki tryb, plus poziom Nagła Śmierć widzi mi się jeszcze lepszym rozwiązaniem.
 
Top Bottom