Wiedźmin 3: PAX East 2015

+
Status
Not open for further replies.
Hmm. Co do pochodni - w jaskini momentami wydawało mi się, że było dość ciemno, ciemniej niż na gameplay'u sprzed miesięcy ;)
No i ładne widoczki niczym z polskiej jesieni. I wiatr - pięknie wyglądają te kołyszące się drzewa. Ekwipunek ujdzie, ale wcześniej chyba rzeczywiście był lepszy, jedynie kolorystyka mogłaby zostać taka jak teraz.
A ta cała walka z wywerną, czy tylko mi przypominała ona takiego przerośniętego kurczaka podczas jej lotu? Coś ta animacja trochę śmieszna była. I cały czas mam wrażenie, że potwory są zbyt wolne i zbyt mało agresywne. Mam nadzieje, że na trudnym poziomie się poprawią :p
 
Słabe UI, mierna walka (ta wyverna praktycznie nic nie robiła, poza lataniem i uderzaniem tak samo jak Gryf), kolejny poboczny quest z gościem, który wygląda tak samo jak jeden z NPC w poprzednich materiałach. Spadający framerate, kiepska animacja mowy postaci pobocznych. Jedynie strój Geralta wyglądał dobrze.
 
Nie jest źle jeżeli faktycznie to gejplej z xboxa to na prawdę sądziłem , że będzie gorzej ;) jest parę nie dociągnięć , ale ogólne wrażenie jest dobre.
 
No i jak tam wrażenia, moi drodzy? Bo u mnie tak:

1. Roślinność wygląda KOSZMARNIE. Naprawdę, nie jestem w stanie przeboleć tych kilku takich samych kępek trawy byjających się jak szalone, a przy wolnym obrocie kamery widoczne jest, że składają się z dwóch płaskich skrzyżowanych obiektów, niczym papierowe drzewka.... cierpię. Poza tym, ewidentnie w świecie W3 ciągle wieje bardzo silny wiatr.

2. Animacja Płotki kuleje (zbliżając się do Geralta w wiosce co jakiś czas zsuwa się z podłoża)

3. Cut-scenki dają radę, naprawdę szczegółowość modeli, gestykulacja i lipsynch robi pozytywne wrażenie

4. Wyverna wygląda dla mnie... dziwnie. Ale ja jestem starym człowiekiem, który w 1998 zobaczył w HoMM3 wyvernę i koniec, tak już ją sobie wyobraża. Natomiast oglądając samą walkę z okrążającym wiedźmina potworem czuć ten klimat typowo wiedźmińskiego rzemiosła.

EDIT: zapomniałem dodać, lot potwora rzeczywiście wyglądał strasznie nienaturalnie - gorzej, niż lot smoka na początku Skyrim (a to było dawno temu).

5. Aha, inventory wygląda bardzo przejrzyście.

6. Animacja ruchów takich jak skok i wspinanie się słabowita, w dodatku miałem wrażenie, iż model Geralta "przesunął się" w celu złapania krawędzi w tym jedynym słusznym i możliwym punkcie na całej jej długości - wygląda innymi słowy.... Jak w W2.

Wrażenia mam mieszane, a hype na grę opadł już dawno temu, i teraz zostało mi tylko nerwowe obgryzanie paznokci i nadzieja, że jednak gra z naszego kraju inspirowana naszą najlepszą literaturą da jakoś radę jako towar eksportowy i nie będzie to kompromitacja.
 
Last edited:
Słabe UI, mierna walka (ta wyverna praktycznie nic nie robiła, poza lataniem i uderzaniem tak samo jak Gryf), kolejny poboczny quest z gościem, który wygląda tak samo jak jeden z NPC w poprzednich materiałach. Spadający framerate, kiepska animacja mowy postaci pobocznych. Jedynie strój Geralta wyglądał dobrze.

Nic dodać, nic ująć. Sorry REDzi, słaba ta wasza gra...
 

Guest 3669645

Guest
Mnie zraziła tylko ta przekomiczna wyverna z tycimi skrzydełkami i dziwnymi, kiczowatymi animacjami lotu. No i pochodnia, której płomienie były przyspieszone :p

Poza tym spoko.
 
Bardzo podoba mi się całokształt tego co zobaczyłem. Wiadomo, że zawsze mogło być lepiej, ale w gruncie rzeczy widzę, że zapowiada się świetny kawałek kodu.

PS. Ciekawe, czy Redzi nauczeni doświadczeniem byli przygotowani na to, co powiedzą forumowicze po obejrzeniu prezentacji.
 
Last edited:
Przesadzacie z tymi hejtami. Gra wygląda ładnie (poza pojedynczymi kępkami trawy), tylko wg mnie sposób prezentacji gameplay'a jest tragiczny, przez to pogarsza się nam jego odbiór. Jakby to puścili w 1 długim kawałku, tak jak kiedyś 30 minutowy gameplay to byłoby w porządku, ale tnąc to na 20 kilkusekundowych ujęć jest po prostu kicha.

A, tak w ogóle to mam wrażenie, że zachód Słońca wygląda jakoś lepiej...
 
Jest dobrze :) oby tak dalej są rzeczywiście negatywne opinie , ale może ktoś , coś za bardzo chciał? dla mnie roślinność , niebo , animacje jest bardzo dobra ;) czekam z niecierpliwością . Na prawdę dobra robota redzi .
 
Status
Not open for further replies.
Top Bottom