Wiedźmin 3: platformy

+
Pewnie zrobię to z czystego uparcia się "bo tak", bo Unity odpaliłem, 800x600 mi też nie straszne. :D

W Inkwizycję grałem na 560ti, który ma 1gb vram. 1080p, ustawienia średnie/wysokie w 1080p. Fps między 20-45. Tylko tekstury się potrafiły doczytywac. Nawet w podniebnej twierdzy npc i tron potrafiły dogrywac się po kilku sekundach. Nie było to jednak regułą i dało się grać.
 
@raf230885 Jeśli przechodziłeś z jakieś innej mapy, lub przez drzwi i wtedy po wgraniu podniebnej twierdzy ci doczytywało wszystko parę sekund to jest to normalne, nawet na high sprzęcie.

Mi unity na minimalnych jak i na wysokich działa tak samo 28-50fps. Teraz ogrywam Shadow of Mordor i jestem bardzo zadowolony, mieszanka High/Ultra w rozdzielczości 1440:900 i nie było spadku poniżej 45fps.
Więc jeśli Wiesiek będzie dobrze zoptymalizowany to mam nadzieję że na średnich na moim r9 270x pójdzie. Najbardziej martwi mnie ta współpraca z nvidią, mam nadzieję że nie wyjdzie coś takiego jak przy Project Cars w którego do dziś pograć nie mogę.
Tak czy inaczej wydaję mi się że PS4 to teraz najrozsądniejszy wybór i jeśli miałbym kupować coś specjalnie pod W3 to właśnie wybrałbym konsolę.
 
Na konsoli (chyba) mniej pamięci zużywa też sam system operacyjny, a wiadomo iż na PC sama Win-da konsumuje sporo RAM.
8GB to obecnie (na PC) przyzwoite minimum.
 
Czyli jednak - 8 GB ramu w PC nie przekłada się na 8GB ramu w konsoli. "Na konsolach mamy więcej kontroli nad alokacją pamięci".
W tamtej wypowiedzi zapewne chodzi o to, że to 8GB jest współdzielone przez przez kartę graficzną i procesor. Można swobodnie zarządzać do czego przeznaczyć tą pamięć. Dlatego do nowych gier karty graficzne z 1GB (a czasem nawet 2GB) są często za słabe.

Na konsoli (chyba) mniej pamięci zużywa też sam system operacyjny, a wiadomo iż na PC sama Win-da konsumuje sporo RAM.
8GB to obecnie (na PC) przyzwoite minimum.
W tym momencie na PS4 dwa rdzenie procesora i ponad 2GB są zablokowane. System konsumuje może mało, ale doszło wraz z tą generacją wiele dodatkowych funkcji działających w tle. Przykładowo cały czas w tle nagrywa się rozgrywka tak by można zapisać materiał z ciekawym wydarzeniem post factum. Za jakiś czas pewnie zacznie się optymalizacja tak jak to stało się w przypadku PS3 i ostatnio w przypadku PSVita.
 
@Swooneb
Teoretycznie to ten fragment i tak każdy już zna więc, nie powinno być na niego embarga. A co do samej grafiki to wygląda na prawdę dobrze chociaż albo mi się zdaje albo X1 nie utrzymuje stałych 30 fps bo w niektórych momentach dziwnie szarpie na tym filmiku.
 
@Swooneb
Teoretycznie to ten fragment i tak każdy już zna więc, nie powinno być na niego embarga. A co do samej grafiki to wygląda na prawdę dobrze chociaż albo mi się zdaje albo X1 nie utrzymuje stałych 30 fps bo w niektórych momentach dziwnie szarpie na tym filmiku.

Niby to już było, ale jednak jest to materiał z wycieku który próbują REDzi załatać, ale dla REDzi pewnie go zareportują, bo takie zostawienie filmiku mogłoby być problematyczne.
 
tu nie było nic ważnego :S

 
Czyli to co REDzi mówili to prawda.(że gra na wszystkie platformy to ten sam bulid)

Dokładnie, na to wygląda. To się prezentuje naprawdę dobrze i wygląda na to, że niezależnie od platformy, wszyscy gracze doświadczą tego samego - i to jest niewątpliwie plus równości graficznej - wiem, argumentów przeciw jest dużo.
Myślę, że użytkownicy pc też mogą być zadowoleni. U siebie dostanę gęstszą roślinność, lepsze cienie, troszkę może lepsze tekstury (te same, lecz mniej rozmyte) i technologie od nvidi - ale przy spadkach fps pierwsza na odstrzał technologia włosów, bo ta od Redów wygląda kozacko. Jedno mnie tylko zastanawia - jak to możliwe, że ludzie piszą o procesorach nowych konsol jako "tabletowe", a gra śmiga aż miło. Ja posiadam i5-2500k, który jest w minimalnych ustawieniach, a jest to procesor rzekomo sto razy lepszy od konsolowego. Więc albo piszą to zazdrośnicy biorący udział w świętej wojence, albo gra w tak małym stopniu wykorzystuje procesor.
 
Ja się niestety muszę przyczepić do wersji X1 mianowicie, na PS4 było widać, że gra działa nad wyraz płynnie a tutaj dostrzegam lekkie szarpanie jakby gra nie działała w pełnych 30 fps, tylko w okolicach tej liczby. Więc albo ta gra jest zbyt wymagająca na tą platformę albo to tylko wina podciągnięcia rozdzielczości pod YT do pełnych 1080p.
 
Top Bottom