Wiedźmin 3: postacie

+
Tak, wiem, znam. Tylko to jest pisane z punktu widzenia Ciri, jeszcze przecież nawet nie całkiem dorosłej, dla której jak podejrzewam, nawet Geralt czy inny człowiek był wysoki. A ci mają wzrost iście koszykarski. Nie wiem, czy Ciri jest wyższa od Lamberta, zakładam, że raczej odwrotnie, więc pewnie rozmawiając z Eredinem czy Acalac;hem musiała nie tyle zadzierać głowę, co wchodzić na stołek.
 
Tylko czy Ciri, widząc na co dzień Geralta, Lamberta i spółkę, określiłaby bezpodstawnie elfy mianem niezwykle wysokich? Według mnie ponad 2 metry to jak najbardziej dobra interpretacja.
 
Tak, wiem, znam. Tylko to jest pisane z punktu widzenia Ciri, jeszcze przecież nawet nie całkiem dorosłej, dla której jak podejrzewam, nawet Geralt czy inny człowiek był wysoki. A ci mają wzrost iście koszykarski. Nie wiem, czy Ciri jest wyższa od Lamberta, zakładam, że raczej odwrotnie, więc pewnie rozmawiając z Eredinem czy Acalac;hem musiała nie tyle zadzierać głowę, co wchodzić na stołek.

Po pierwsze primo, ten fragment...

Wysoki, jasnowłosy elf ubrany w przybrudzoną farbą opończę

...nie był z perspektywy Ciri, tylko narratora, a w scenie był Geralt i Avallac'h. Po drugie primo, Ciri może i była dziewczynką, ale raczej miała pojęcie o wzroście istot z Wiedźminlandu, albowiem miała odniesienie w postaci... innych istot z Wiedźminlandu, a przymiotnika "wysoki" używała jednie w odniesieniu do Aen Elle.

E:
Ninja'd
 

Guest 3669645

Guest
Jak wiadomo Geralt razem z resztą ekipy z Warowni uczył Ciri jak walczyć.

W trailerze Widać to bardzo dobrze po tym, jak Jaskółka unika kostura Caranthira.
Fajne mrugnięcie do fanów oraz sprytny patent na pokazanie ralacji obu postaci. :D
Gdy to pierwszy raz zobaczyłem to pomyślałem że REDom zwyczajnie nie chciało się wymyślać nic nowego więc wstawili tą scenkę z W2 tylko z innymi modelami :D

Wgl to czemu Ciri ma 2 rodzaje teleportacji? W gameplay'u wypadła przez portal, tutaj po prostu znika. A może ten portal to nie było jej dzieło?
 
Last edited by a moderator:
Dziki Gon goni żołnierzy Nilfgaardu, Geralta i Yen czy oni jadą razem, a tamci ich prowadzą? I fajna jeszcze jedna zbroja Geralta :d.

 
Wgl to czemu Ciri ma 2 rodzaje teleportacji? W gameplay'u wypadła przez portal, tutaj po prostu znika. A może ten portal to nie było jej dzieło?

Można interpretować różnorako.

Możliwe, że jest to zwyczajna magiczna zdolnośći nie ma nic wspólnego z jej zapisanymi w genach umiejętnościami (wszak magowie w grze nie mieli problemu z teleportacją na krótkich dystansach). Sugerowałoby to, iż wyparcie się przez Jaskółkę magii na Patelni było zwykła mentalną blokadą, z która sobie poradziła w trakcie swojej nieobecności (a także podszkoliła się nieco w sztuce magicznej - Merlin anyone?). W sadze podobną umiejętność zaprezentowała Yen, gdy ratując Jaskra stworzyła dymnego fantoma mającego odwrócić od niej uwagę.

Możliwe, że jest to jakaś ewolucja jej genetycznych zdolności. Innymi słowy licentia poetica w wykonaniu Redów. Wątpię jednak, by była w stanie z taką sama łatwością podróżować między wymiarami, jak wiemy do tego potrzebowała portalu i jeziora.
 

Guest 3669645

Guest
Zapomniałem ponarzekać że u Yen nadal prawie w ogóle nie widać loków :p
 
@wisielec
Dodatkowa postać to jedna z postaci ukazanych na zwiastunie.
Chyba, że ten wieśniak z początku to nie wieśniak, tylko Vernon bez chaperonu i po operacji plastycznej...
 
A może dodatkową postacią jest właśnie ten wieśniak? :p
Opcje są ograniczone jest to Ciri, Yen, Lambert, Eskel bądź pan tajemniczy rękaw. Nikt z Gonu to raczej nie będzie.
 
A tu jest mały fragment, jak to by wyjaśnił sam Sapkowski (co prawda napisał to w odniesieniu do prób archaizacji jego języka przez redakcję, ponieważ brzmiał niby zbyt współcześnie, ale do wszystkich innych rzeczy niepasujących do owego "podówczasu" również można to przypisać ;P):

Na koniec jeszcze jedno: gdy "Droga..." ukazywała się w "Fantastyce", wielokrotnie już tu będący przywoływany Maciej Parowski pozwolił sobie na pewne redaktorskie korekty, nie konsultując tychże z autorem - któżby w końcu cackał się z debiutantem. Ofiarą redaktorskiej gumy padły przede wszystkim zwroty, których w fantasy używać nie wolno, bo "podówczas tak nie mówiono". W wydrukowanym w "Fantastyce" opowiadaniu spostrzegłem więc z niejakim zdumieniem, że "pycha" zastąpiła "arogancję", że "inteligentny" stał się "mądrym" itp. Ponieważ twardo bronię teorii, że fantasy nie dzieje się w żadnym "podówczasie" i bezsensowne są zarówno archaizacja języka, jak i jakiekolwiek języka stylizowanie, z wersji, którą Państwo za chwilę przeczytają, poprawki Parowskiego wyeliminowałem, wróciłem do swego dziewiczego maszynopisu. Mają więc Państwo przed sobą wersję, którą Anglosasi określają jako unabridged. Ocenie Państwa pozostawiam, czy tekst zyskał przez to, czy stracił.
 
Wgl to czemu Ciri ma 2 rodzaje teleportacji? W gameplay'u wypadła przez portal, tutaj po prostu znika. A może ten portal to nie było jej dzieło?

Jest kilka rodzajów teleportacji (z tego co się orientuję):
Krótkodystansowa: Praktykowana chociażby przez magów w walce w W2. Mag unosi do góry różdżkę świeci się i go nie ma, po 0,5-3 sekund pojawia się gdzie indziej (ale blisko).
Długodystansowa: Ta wymagająca portali, albo stałych stworzonych przez magów/druidów/teoretyków/kapłanów/alchemików(?), albo tworzonych chwilowo przez magów, albo miejsc mocy i przekaźnika, który nas przekieruje do miejsca teleportacji (coś jak Kalkstein i jego kamień w 2 rozdziale, Kalkstein w 3 rozdziale ma też w domu teleport skonfigurowany do tego z wieży, co pozwala nam sądzić, że alchemicy również mogą tworzyć teleporty.)
 
Top Bottom