Wiedźmin 3 - rozwój postaci (levelowanie głównego bohatera)

+
A co do silli dodających hp, to się mylisz bo można zaaplikować mutageny dodające żywotność, a dodatkowo jeśli odpowiednio rozwiniesz alchemie, mutageny będą zapewniały znacznie większe premie do żywotności,obrażeń,etc...jest kilka umiejętności które dodają hp, trzeba tylko przeanalizować jakie skille są w poszczególnych drzewkach.
Z wytrzymałością tak samo się mylisz, bo umiejętności z drzewka znaków, boostują regenerację wytrzymałości, a w ostatnim okienku ze skillami, jest tam umiejętność wzmacniające średnie rynsztunki, i między innymi regenerację wytrzymałości.

To prawda można się wzmocnić w każdym elemencie jeżeli idziemy w alchemie i szermierkę to możemy wzmocnić życie mutagenami nawet +900 od sztuki ( a to już dużo) jak komuś brakuje wytrzymałości to wyśmienity puszczyk i problem rozwiązany,
U mnie Geralt po skończeniu HoS ma 7250hp na 40 poziomie bodajże nie narzekam, co poziom jeszcze się zwiększa zycie chyba oo 25 albo 50hp do poziomu 7500.

Jeśli dodamy przeobrażenie tkanek + ciężki rynsztunek z bonusem do HP (zawsze można przerobić na inną klasę) i pełnie to spokojnie da się osiągnąć i ponad 10000hp a to już bardzo konkretna ilość życia

Liczę na poważne przbudowanie drzewka alchemi w B&W bo obecnie zbyt wiele umiejętności tam jest po prostu nieprzemyślanych, nie współgra ze sobą, albo się nawet wzajemnie eliminują.
 
Mam pytanie. Levelowanie w Wiedźminie jest ograniczone? Bo z tego co pamiętam twórcy przed premierą mówili, że można wbijać levele bez końca a ja przed chwilą włączyłem grę, zrobiłem kilka znaków zapytania i dobiłem 70lvl. Patrzę w menu i przy PD jest napisane 2000/2000 pasek lvlu nad życiem jest pełen, nie wyzerował się.
 
To jest maksymalny poziom na NG+ zresztą nie widzę sensu wbijania bez końca jak i tak nie ma żadnych profitów poza cyferką, bo rozwój postaci jest zrobiony pod ten 30-35 poziom aby dojść do końca wyżej to tylko bezcelowe zbieranie punktów umiejetności jak tę chwilę..
Ogólnie mówiąc NG+ ma zbyt wiele ułomności i niedopracowania, aby czerpać z tego jakąś przyjemność moim zdaniem.
 
70 to maksymalny poziom, to nie pierwszy i nie ostatni raz kiedy twórcy robią graczy w konia ;)
@up Ups kolega mnie ubiegł.
 
Last edited:
Dla mnie to by starczyło jak by dali w NG+ z 6 slotów na umiejętności, bo powyżej 35 poziomu to już tylko puste wbijane leveli. Mogli by też jakoś poziom trudności podnieść, bo według mnie poszli trochę na łatwiznę podnosząc poziomy przeciwników o 30.
PS. Mam nadzieję że DLC "Krew i wino" będzie dobrze dostosowane dla NG+ i, że gracze z wysokim poziomem nie będą mieli zbyt łatwo.
 
Sam jestem ciekaw jak rozwiążą dodatek w ng+ jak ktoś będzie miał maksymalny poziom, to eliksirem oczyszczenia może zresetować wszystkie punkty umiejętności, i rozdać je na nowe umiejętności które dojdą. Taki zabieg strasznie naruszy fun i rozwój bohatera w dodatku, oby to było zablokowane, albo by nowe umiejętności nie bazowały na skillach w karcie postaci, a bardziej na jakimś unikalnym wyposażeniu o ciekawych właściwościach. Mają chłopaki ciężki orzech do zgryzienia w tej kwestii.
 
Podobno dodatek "Krew i wino" będzie wymagał 40 poziomu postaci (a dla tych co zaczynają po NG+ pewnie 70 skoro NG+ podnosi wszystko o 30 poziomów. Zresztą tak samo było z pierwszym DLC "Serca z kamienia". Ci co grali po NG+ mieli podany minimalny poziomi 62 zamiast 32). I tu mnie zastanawia jedna rzecz. Wraz z rozgrywką przeciwnicy których spotkamy będą silniejsi i będę mieli większe levele. A skoro maksymalny poziom Geralta to 70 to byłoby trochę nie fair. Chodź sloty na umiejętności Geralta kończą się na 35 poziomie więc dalsze levelowanie nie ma jakiegokolwiek sensu. Więc liczę na to, że dodadzą chociaż te 3 dodatkowe sloty na umiejętności o których się tak mówi.
 
Ja mam 30 lvl, zadanie ostatnie przygotowania i nie wiem, jak dalej rozwijac skille. Mam już wszystkie sloty zapełnione, młynek i rozpłatanie na full(bo znalazłem wiele miejsc mocy). Używam builda 25% znaki(quen i igni) i 75% szermierka(wszystkie skille na szybki atak, rozpłatanie, silne ataki, redukcja obrazen podczas uników i rozpoczęcie walki z jednym punktem adrenaliny oraz techniki szkoły gryfa). Używam setu wilka.

Jedynym wyzwaniem dla mnie był imlerith, druga część walki, tutaj jedynie uzylem duzo eliksirow i ten wiedzmin z zadania jak kot z wilkiem.
 
Podobno dodatek "Krew i wino" będzie wymagał 40 poziomu postaci (a dla tych co zaczynają po NG+ pewnie 70 skoro NG+ podnosi wszystko o 30 poziomów. Zresztą tak samo było z pierwszym DLC "Serca z kamienia". Ci co grali po NG+ mieli podany minimalny poziomi 62 zamiast 32). I tu mnie zastanawia jedna rzecz. Wraz z rozgrywką przeciwnicy których spotkamy będą silniejsi i będę mieli większe levele. A skoro maksymalny poziom Geralta to 70 to byłoby trochę nie fair. Chodź sloty na umiejętności Geralta kończą się na 35 poziomie więc dalsze levelowanie nie ma jakiegokolwiek sensu. Więc liczę na to, że dodadzą chociaż te 3 dodatkowe sloty na umiejętności o których się tak mówi.
możliwe że kiedy wyjdzie KiW to zdejmą te ograniczenie poziomu Geralta wydaje mi sie że mogli to na razie zablokować żeby ludzie nie zniszczyli balansu gry przynajmniej tak mi sie wydaje
 
Tylko dalsze levelowanie nie ma sensu, gdyż jak już wcześniej wspomniałem za mało slotów na umiejętności. Ale mimo wszystko liczę, że w dodatku KiW dodadzą 3 sloty na umiejętności i 1 na mutagen. Bo w szermierce rozwinąłem Geralta tak, że tylko jednej umiejętności nie ma. A tak to bym sobie dodał 3 kolejne skille i kolejny czerwony mutagen która da +40% do ataków mieczem.
 
Tylko dalsze levelowanie nie ma sensu, gdyż jak już wcześniej wspomniałem za mało slotów na umiejętności. Ale mimo wszystko liczę, że w dodatku KiW dodadzą 3 sloty na umiejętności i 1 na mutagen. Bo w szermierce rozwinąłem Geralta tak, że tylko jednej umiejętności nie ma. A tak to bym sobie dodał 3 kolejne skille i kolejny czerwony mutagen która da +40% do ataków mieczem.
dlatego nie dali nowych slotów ponieważ Geralt przy 30 lvlu jak ma już wszystkie dostępne sloty jest chodzącym czołgiem przynajmniej moim zdaniem dodanie kolejnych slotów sprawiło by że żeby zginąć trzeba by było w ogóle się nie bronić
 
Znacie jakieś dobre miejsce gdzie można by w miarę szybko nabić trochę expa? :p Brakuje mi jakieś pół levela żeby założyć set żmii a wszyscy przeciwnicy jakich spotykam mają tak niski level że prawie nic z nich nie leci...
 
Znacie jakieś dobre miejsce gdzie można by w miarę szybko nabić trochę expa? Brakuje mi jakieś pół levela żeby założyć set żmii a wszyscy przeciwnicy jakich spotykam mają tak niski level że prawie nic z nich nie leci...
Polecam konsolę, to nie W1 ([*]) że na potworach można było zdobywać doświadczenie, a z drugiej strony to nie ma co się męczyć o pół poziomu.
 
Jestem w tej samej sytuacji co @rafal12322 nie wiele brakuje do założenia setu Żmii ale jednak nie ma gdzie wyekspić, cały teren z dodatku można przelecieć i nie ma żadnego potwora na którym można by nabić trochę doświadczenia. :/ Ogólnie wydaje mi się, że nic by się nie stało jakby REDzi zmniejszyli wymagany poziom na tą zbroję do 38. Bo podejrzewam, że zdecydowana większość osób kończy grę z pierwszym dodatkiem własnie na 38 lv a nie 39 czy 40.
 
Jestem w tej samej sytuacji co @rafal12322 nie wiele brakuje do założenia setu Żmii ale jednak nie ma gdzie wyekspić, cały teren z dodatku można przelecieć i nie ma żadnego potwora na którym można by nabić trochę doświadczenia. :/ Ogólnie wydaje mi się, że nic by się nie stało jakby REDzi zmniejszyli wymagany poziom na tą zbroję do 38. Bo podejrzewam, że zdecydowana większość osób kończy grę z pierwszym dodatkiem własnie na 38 lv a nie 39 czy 40.

Na potworach z dodatku czyli pajączki (arachnomorfy ładnie wchodzi exp) więc staraj się męczyć pajączki ubijaj dziki, niedobitki zakonne, ogólnie to co możesz spotkać na terenie serc, samo ubijanie tamtejszych wyżej levelowych przeiwników powinno sporo dać jak się doda to tego opuszczone miejsca i gniazda to nie powinno być żadnych problemów z wbiciem 40 przed ukończeniem Serc z kamienia i mówię tu o poziomie droga ku zagładzie gdzie jak wiadomo dostajemy najmniej expa.

Chociaż ten 40 na sercach wymaga chwili zaplanowania.

Co mamy robić w danej kolejności inaczej wszystko spali na panewce.

Podstawkę kończymy zazwyczaj na 35
Gdy zaczynamy dodatek w pierwszej kolejności robimy zadania poboczne z dodatku, czyli ofirczyków (zaklinacza/poszukiwania schematów z ofiru, kanibali), po drodze ubijamy wszystkie potwory bo na tym 35-36 poziomie najlepiej expimy na potworach z dodatku, Opuszczone miejsca i gniazda zostawiamy na koniec jako koło ratunkowe na wbicie 40 gdyby było za mało
,mając ten 36 albo 37 w końcu ruszamy głóny wątek serc i jego wykonujemy
 
Last edited:
@froget67
No właśnie ganiam po tej mapce jak oszalały ale jakby czystka zapanowała bo nie mogę trafić ani na żadne dziki ani na archanomorfy ani na nic, nie wiem czy to taki bug czy na prawdę po ukończeniu wszystkiego automatycznie robi się deficyt na wszelkiej maści pokoniunkcyjne pokraki. :p
 
Ten sugerowany poziom dla danych questów to trochę słabo wyszedł bo np. quest główny gdzie udajemy się na Skellige mamy z tego co pamiętam na 16lvl a po dotarciu na miejsce trafiają się questy na 13lvl i niżej. Więc zostaje nam jakieś 2lvl zapasu żeby nie zrobił się szary za którego praktycznie nic nie dostajemy. Ja ogólnie zawsze starałem się robić najpierw poboczne a na końcu fabuła ale słabo mi to wyszło bo już w podstawce na dalszym etapie gry idąc w/g tego planu sporo questów głównych miałem na szaro dlatego nawet do 35lvl nie dobiłem pod koniec (brakło jakąś 1/4 paska)xD. Mowa oczywiście o drodze ku zagładzie bo na niższych poziomach to bez problemu można dobić do 40lvl i wyżej po zakończeniu dodatku.

Przy kolejnym podejściu do W3 mam plan pozbierać wszystkie questy jakie się tylko da i robić w/g sugerowanego poziomu żeby dostać jak najwięcej expa i utrzymać tę różnicę sugerowanego lvl na takim poziomie żeby questy były na zielono ale to raczej niemożliwe :p
 
Przy kolejnym podejściu do W3 mam plan pozbierać wszystkie questy jakie się tylko da i robić w/g sugerowanego poziomu żeby dostać jak najwięcej expa i utrzymać tę różnicę sugerowanego lvl na takim poziomie żeby questy były na zielono ale to raczej niemożliwe

To nie jest mozliwe. Probowalam. Zawsze musisz cos olac. Sa tez przestoje. Jest sporo questow np na 11 - 13 level ale na 15 juz nie bardzo.
na Skellige teoretycznie powinnismy poplynac przy 11-12 levelu (mozesz przeciez), ale wtedy wiekszosc istotnych questow pobocznych nie bylaby wykonana.
Schemat jest prosty - znaki zapytania, wykrzykniki (jezeli to mozliwe), poszukiwania rynsztunkow na samym koncu. Mozna tez olac zlecenia wiedzminskie - niech sie sarza. Wszystko inne, jak tylko sie da, robic wedlug sugestii, ale to meczace (zabiera sporo czasu albo wrecz wymusza szybkapodroz). Zapewniam cie, ze sie zmeczysz w polowie i to olejesz :)

Swoja droga musiales ominac strasznie duzo kontentu, zeby miec tylko 37 level. Nie wiem za bardzo jak to mozna zrobic. Same serca to przynjamniej 3-4 poziomy, a wymagany level to 35...

Przejzyj liste questow, poszukaj wykrzyknikow, rynsztunkow, przeszukaj to jeszcze... Moze cos ominales? Bez starania sie 39 poziom to jest standard (bez zmuszania sie do robienia po kolei). Jezeli tak, to ominelo cie jakies 4tysiace PD. Wiem, ze nie wszyscy to lubia, ale przejzyj solucje jakas czy wykaz questow - moze cos ominales?
 
Źle podchodzicie do tej gry, bo chcecie 'czyścić' świat z całej zawartości, a nie o to tu chodzi. Tak jak mamy wybory fabularne, w których czasem trzeba uratować jedną osobę kosztem drugiej tak samo czasem trzeba wybrać, które zadanie zrobimy, a które nie. Inna sprawa że najwięcej doświadczenia dostajemy za zadania główne, nie ma tu mowy o nudnym grindzie znanym z wielu innych erpegów gdzie musimy się oderwać od fabuły i ubić 100 potworów czy znaleźć 100 ziółek żeby sobie poradzić potem z nowym przeciwnikiem. Zadania poboczne robimy w Wiedźminie dla przyjemności, a nie doświadczenia.
 
Szczerze, to jeśli komuś nie odpowiada po prostu ignorowanie "wyszarzania się" zadań, to proponuję moda na zawsze pełne XP.
Nie ma co się męczyć z systemem stworzonym przez REDów.

@HuntMocy "It's not a bug, it's a feature!" :p
 
Top Bottom