Wiedźmin 3 - sugestie, marzenia i pobożne życzenia

+
Moje życzenia:
więcej potworów. Mowa tutaj o nowych modelach, nie o nowych potworach z nazwy - więcej pisałem o tym w temacie z potworami.

przydałaby się moim zdaniem też jakiś oddzielny slot na jedzenie. W grze często musiałem wrzucać do slotu jaskółkę, a następnie zaraz po walce zamieniać ją na jedzenie ( grałem na krew, pot i łzy, więc medytacja nie odnawiała żywotności). Często powtarzałem tą czynność wielokrotnie, więc przesiedziałem w oknie ekwipunku dużą ilość czasu.
Byłoby idealnie gdyby były dwa sloty na eliksiry i jeden na jedzenie - który np blokuje się podczas walki.

Moim zdaniem na mapie przydałaby się oddzielna ikonka dla osoby sprzedającej książki - często trzeba było się nieźle naszukać za kimś takim.

Mamy zbroje gryfa, kota i niedźwiedzia. Uważam, że zbroję z prologu można by również w fajny sposób rozwinąć i nazwać zbroją wilka.

RED`zi, proszę, pomyślcie nad tym wszystkim. Szczególnie nad pierwszym punktem. :)
 
Last edited:
Witam wszystkich,

Moje sugestie co do ewentualnych poprawek:

1. Czasem dość trudno jest wyjść z Ekwipunku do gry gdyż po wciśnięciu klawisza Escape, kursor przeskakuje wciąż między zaznaczonym przedmiotem a kategorią powyżej (Rynsztunek/Do użytku itd.), co jest dość irytujące (widok wraca do gry dopiero po kilkukrotnym wciśnięciu Esc).
2. Dodanie opcji filtrowania przedmiotów według wagi i, przede wszystkim, wartości. Na razie opcja ta jedynie układa przedmioty w slotach...
3. Zauważyłem dzisiaj, że Utopce wyższego poziomu są bardzo łatwe do zabicia (4 strzały) za pomocą kuszy, kiedy strzela się do nich gdy pływają pod wodą. Gdy tylko wyjdą na brzeg znów są diablo trudnymi przeciwnikami co jest nieco niekonsekwntnym bugiem ;)
 
1. Czasem dość trudno jest wyjść z Ekwipunku do gry gdyż po wciśnięciu klawisza Escape, kursor przeskakuje wciąż między zaznaczonym przedmiotem a kategorią powyżej (Rynsztunek/Do użytku itd.), co jest dość irytujące (widok wraca do gry dopiero po kilkukrotnym wciśnięciu Esc).

domyslnie przez "i" wchodzisz i wychodzisz do ekwipunku bez pośrednich planszy.
 
3. Zauważyłem dzisiaj, że Utopce wyższego poziomu są bardzo łatwe do zabicia (4 strzały) za pomocą kuszy, kiedy strzela się do nich gdy pływają pod wodą. Gdy tylko wyjdą na brzeg znów są diablo trudnymi przeciwnikami co jest nieco niekonsekwntnym bugiem ;)

To celowe działanie ponieważ kusza to Twoja jedyna opcja walki pod wodą.
 
@Zorpen
Dziękuję za komentarz. Wydało mi się dziwne dlaczego ta sama broń zadaje różne obrażenia pod wodą (1/4 paska życia) i na lądzie (1/100) paska :)

4. Przydałyby się również jakieś opcje kontroli kamery. Zmiana ramienia, z nad którego mamy widok, możliwość wycentrowania widoku itp.
 
A mi sie marzy kilka rzeczy:

- Więcej różnorodności wśród NPC-ów
- Większa interakcja z NPC-ami, jakaś luźna gadka, a nie tylko "Hmmm?"
- Reagowanie na kradzież
- Jakiś system przewin, gdzie jak wiedźmina złapią na kradzieży, to płaci jakąś grzywnę i musi oddać skradzione rzeczy (coś jak w Skyrimie)
- Osobne juki dla konia, gdzie można przechowywać rzeczy bez zaśmiecania ekwipunku
- Coś podobnego np. w banku/karczmie
- Możliwość włączenia kompasu przy wyłączonej minimapie
- Powrót do systemu alchemii z W1

To na razie tyle, biorąc pod uwagę, że zwiedziłem zaledwie Biały Sad i kawałek Velen...
 
Powinniście dać w jakimś patchu możliwość filtrowania itemów w craftingu, oraz dodawać gwiazdki tak jak przy nowych itemach w inventory bo człowiek się naprawdę gubi w tym wszystkim....
 
Witam ponownie,

5. Miłoby również było, gdyby śledzone zadanie było tym, które widzimy po włączeniu Dziennika, a nie patrzenie wciąż na Quest główny mimo, iż śledzę zadanie poboczne, a po wejściu w widok zadań, wszystkie są zwinięte i widzę tylko główny wątek...
 
Hello.

Jeszcze nie skończyłam gry, ale po dotarciu na Skellige pomyślałam o kilku sugestiach.

Po pierwsze: Zbroje. Niestety, ale zbroje w tej części są wręcz paskudne. Jedyne pancerze, które mi się podobały, to była właśnie wojskowa kurtka (początkowy armor) oraz pancerz kota z pierwszego poziomu, bo potem znowu robi się coś szkaradnego po ulepszeniu. Miło by było dostać coś na wzór kurtki Lamberta. W Wiedźminie 2 było pełno ciekawych kurtek skórzanych, a teraz? Gdzieś zniknęły. Skoro inni wiedźmini mogą sobie w takich biegać i tłuc potwory, to dlaczego nie Pan Gerwant?
Można to rozwiązać w prostym przykładzie: dodać " Rynsztunek szkoły Wilka ", co właśnie skutkowałoby dodaniem do gry jakiejś kurtki. Najlepiej na wyższy poziom, aby nie pozbyć się jej zbyt szybko.

Po drugie: Chciałabym, aby Triss dostała nieco więcej czasu w grze. Jakieś dodatkowe sceny, cokolwiek. Rozumiem, że w tej części musieliśmy poznać Yennefer, ale to jak została potraktowana Triss...? Zawiodłam się. Bardzo. Denerwował mnie fakt, że gra przy każdej okazji próbowała mi wręcz wepchać do gardła Yen, której po prostu nie cierpię, a z tego co słyszałam, to będzie jej naprawdę dużo.
Dlatego też miło by było dodać coś dla Triss, aby odetchnąć od tamtej czarnej flądry. *Shield wall przed fanami Yennefer*

I to właściwie tyle. Jeśli wpadnie mi coś ciekawego do głowy, to na pewno jeszcze dopiszę.
 
To i ja się podzielę sugestiami: presety do skillslotów były by miłe, najlepiej z możliwością skrótu klawiszowego, oczywiście zablokowane podczas walki. Dodatkowa "sakwa" na mikstury, oleje, petardy i bełty, najlepiej w tym "wolnym czarnym polu" pod plecakiem (coś jak w W1 gdzie się składniki układało). Zbroja z kaer oraz temerska z DLC powinny się rozwijać, choćby tylko statystykami (są świetne). Mniej potworów za dnia, więcej w nocy, mniejsze natężenie rozmów NPC (niech powiedzą raz i się nie odzywaja choć z 2 min, bo czasami ten sam dialog się słyszy po kilka razy w krótkim czasie). Odblokowana kamera podczas jazy konno, taka jak podczas żeglugi, oraz przycisk "autorun" powiedzmy 2x "W" i koń sobie jedzie stępa na autopilocie, a ja oglądam zachody słońca ;). Przeczytane księgi mogły by się jakoś odznaczać. Dodałbym także półprzezroczystość do pasków zdrowia nad potworami albo zamienił je na jakiś delikatny znacznik a paski ich życia i całą resztę dał jako część HUD-a. To są oczywiście drobnostki które w nie przeszkadzają w grze, ale mi by ją umiliły.
 
Joł. Ponad 100 godzin w wieśku 3 za sobą. Co prawda zostało mi jeszcze sporo do przejścia ale podzielę się z paroma rzeczami, które chętnie bym ujrzał w przyszłych aktualizacjach lub edycji rozszerzonej.

1. Gwint Online :D. Dunno, może ktoś już nad tym pracuje u Redów po imo to zbyt fajny pomysł by się zmarnował. Wystarczyłoby dodać więcej kart (może również typy kart) i byłaby świetna karcianka. Po zwycięstwie w turnieju nie ma już dla mnie przeciwnika wśród NPC. Chętnie zmierzyłbym się z innymi graczami.
2. Ikonki aktywności pod znakami zapytania. Chciałby aby ikonka bo wykonaniu aktywności ukrytej pod znakiem zapytania zupełnie znikała. Niech to nawet będzie w opcjach do ustawienia. Obecnie kolor ikonki robi się po prostu wyblakły. Czasem łatwo zauważyć różnicę między wykonaną aktywnością, a nie wykonaną. Jednak często bywa tak, że muszę się chwilę zastanowić czy już zrobiłem daną aktywność czy nie. Nie wiem po co te ikonki ciągle są na mapie. No bo po co ktoś miałby wracać do ukrytego skarbu, który już zebrał? Ewentualnie żeby zupełnie zmienić kolor ikonek wykonanych aktywności (np. na czarny).
3. Wskazywanie ścieżki do znacznika gracza. Ok, mamy wskazywanie ścieżki do wskaźnika questów. Czemu nie zatem do wskaźnika gracza? Irytujące jest momentami, że nie jest jasne, którędy trzeba iść żeby dojść do własnego znacznika. W Białym Sadzie i Velen jeszcze nie było to takim problemem. Ale w Novigradzie czy Skelige często można natrafić na jakiś ślepy zaułek czy górę, które stają nam na drodze do naszego znacznika.

Na ten moment tyle mi przychodzi do głowy. Jak coś sobie przypomnę to dopiszę :D.
Edit.
Dobrze, przypomnialo mi się coś jeszcze.
4. Skrzynia na przedmioty. Cholera, co się stało, że nie ma tego w W3? Szkoda, że jesteśy zmuszani do sprzedawania każdego przedmiotu, którego nie używamy. Szkoda zwłaszcza trofeów. Często muszę nosić zbroje czy bronie, które ubiorę dopiero za kilka poziomów, ale ważą swoje. Czemu nie ma jakiegoś składzika w karczmach?
 
Last edited:
Po 30h bardzo uprzykrzające jest to, że muszę wydawać punkty umiejętności na skille, których nigdy nie będę używać tylko po to by mieć te 3 wybrane umiejętności. Zamiast ilości skilli w danym drzewku powinna być wymagana ilość punktów przypisana do umiejętności wyżej np 2/3 lub 3/5. Drugą bardzo dołującą rzeczą jest uciekający xp, tj. przy wykonywaniu wszystkich zlecen i misji poboczny dużo zadań po prostu staję się szare i nie dają prawie żadnego doświadczenia przez co zostaję się z zadaniami szarymi i czerwonymi. Powinno być -25% xp za szare i +50% za czerwone.
 
W pełni się zgadzam, do tego może jakieś dodatkowe questy z innymi wiedźminami. Takie wspólne zlecenia z Lambertem lub Eskelem lub obojgiem <3. Mogli by się zebrać na jakiegoś wampira wyższego, co to ponoć niezabijalne i się przekonać ( oczywiście nie chodzi mi tu o cyrulika :) ) Ja to bym jeszcze zagrał w gwinta z np. Ciri, Triss, albo Yen ( śmiesznie by było wystawiać przeciw niej ją samo xD). Jak już taki koncert życzeń robimy to chciałbym taką porządną biesiadę z całą ekipą no i może 2 rundkę wiedźmińskiego chlania z Letho. No i jeszcze jakąś porządną długą przygodę w elfickich ruinach z Yen/Triss. Za te rzeczy to byłbym w stanie redą duszę sprzedać :D
 
Ja bym chciał postacie z jedynki wiedźmina: Abigail Alvin, Shani oraz wiedźmina Berengara.

Berengar kanonicznie ginie.
Możliwe jest utrzymanie go przy życiu w starciu z Javedem, ale gra tego nie odnotowuje, bo on powinien umrzeć.

Alvin jest marną copy-pastą wątku Ciri, stworzoną jeszcze w czasach kiedy nie myślano o trylogii. W dodatku wybitnie przełamującą lore. Cała pierwsza część gry to w znacznej mierze parafraza sagi, a oficjalnego początku REDowej opowieści upatrywał bym bardziej w dwójce. Imo dobrze, że z tego wątku zrezygnowano.

Tyle z uwag, odnośnie moich pobożnych życzeń zaś chciałbym, żeby deweloperzy zrehabilitowali się w aspekcie, który pod względem stricte designerskim jest kompletnie nieudany. Chodzi tu oczywiście o ubiór Geralta. Wiedźmińska szkoła Wilka i Żmii nie doczekały się własnych, wielopoziomowych pancerzy - DLC jeszcze przed nami, imo wręcz powinno się w nich zawrzeć to, czego fani oczekują. Ja wiem, że format lekki/średni/ciężki pancerz jest już obsadzony, ale to nie szkodzi. Chyba.

Oprócz tego łudzę się, że narzędzia moderskie zostaną wypuszczone maks do pół roku po premierze gry. Zamiast pracy nad dodatkami i zapowiadania ich jeszcze przed premierą samej gry w pierwszej kolejności można by właśnie zadbać o to, co przedłuży jej żywotność o lata. I co da graczom możliwość naprawy i likwidacji większości bolączek produkcji.
 
Last edited:
Grę już raz przeszedłem teraz druga sesja z całkowicie odmiennymi wyborami. Podczas gry było kilka rzeczy które nie przypadły mi do gustu:

1 System rozwoju postaci usunięcie punktów doświadczenia za słabsze postacie i potwory W3 to gra Action-RPG w którym walka odgrywa istotną rolę takie rozwiązanie sprawia, że staje się ona nieistotna i nieopłacalna (niszczenie broni i pancerza). Brak EXP-eka za zadania tu nie będę komentować bo ręce opadają.
2 Brak skrzyni na ekwipunek lub podział inwentarza na Geralta i Płotkę
3 Gwint całkowicie poroniony pomysł przywrócić kościanego pokera
4 Więcej przeciwników w pojedynków na pięści
5 Oddalenie kamery podczas walki
6 Powrót systemu alchemii z poprzednich części (kończą się mikstury medytujesz i tworzysz je z gromadzonych składników)
7 Dodatkowe zadania z innymi wiedźminami
8 Ekwipunek szkoły wilka
9 dodatkowy slot na mikstury i petardy
10 Więcej aktywności dodatkowych np: zawody w piciu, siłowanie się na rękę itp.
 
wg mnie należy dodać lepszy sposób importu save'ów na PC
sam mam z 10 zapisów z W2 i części z nich już nie pamiętam
moja propozycja, to proste okienko zawierające informacje jakie wybory zostały zaimportowane [jeśli ktoś grał w Dragon Age 2 i importował zapisy, to wie o co mi chodzi]
to prosta informacja, ale w razie pomyłki można wybrać prawidłowy zapis przed rozpoczęciem gry, a nie dopiero w połowie zabawy zorientować się, że to jednak nie jest ten save

ja wiem, że jest symulacja stanu, ale z tego co się orientuje, import z zapisu dodaje małe zmiany, które też mnie interesują ;)
 
Top Bottom