Wkrótce koniec sezonu!

+

Wikli

Forum regular
Z tego co pamiętam wbijanie 21 rangi w poprzednich sezonach też było męką. Problemem nie jest długość sezonu, a to że traci się znacznie więcej MMR niż się zdobywa. Z resztą ktoś wcześniej wspominał, że Redzi planują w kolejnych sezonach zmienić wymagania punktowe na poszczególne rangi ;)
 
Oj jak ja się cieszę, że koniec sezonu & wyczekiwany patch są tuż tuż.
Chyba mam w sobie żyłkę masochisty bo szarpnąłem się dziś na rankedy. Ależ różnorodność! Zostałem zmiażdżony nieszablonowymi zagraniami i taktykami niespodziewajkami. Dobrze chociaż, że co gra to z inną frakcją. Oby tylko Redom udało się utrzymać taką różnorodność ;)
A wisienką na torcie (lub truskawką, zależy czy lubicie Tomcia Hajtę), jest kompletny brak bugów! Wow! Tylko, że.... czy mi się zdaję (a może już żyję marzeniami?) ale czy Krąg Szpiegowań miał już nie kopiować szpiegów dających CA? Kurczę... bo taka dziwna sprawa - dziś 4krotnie skopiowano moją Cantarelkę. Cóż, widać nigdy nie należy ufać kobiecie :D
No cóż, co zrobisz jak nic nie zrobisz... Zatem byle do czwartku / piątku ;)
 
Krąg zostanie zmieniony wraz z następnym patchem. Pozostaje nam zatem męczyć się jeszcze jeden dzień z grą szpiegów. Po prostu nie warto trzymać szpiega w talli - przeciwnik zostaje z prawie martwym czarem.


Ja się chciałem pobawić miśkami aby dobić brakujące punkty. 6 gier z rzędu to mirror match. Jak mam grać jeszcze z 10 takich meczy to chyba sobie Roche'a jednak odpuszczę :)
 
Moje wcześniejsze szacunki okazały się zbyt optymistyczne. W tej chwili do końca sezonu pozostała niecała doba, a osób, które osiągnęły próg 4.5k MMR nie ma nawet 50.

Ja rozumiem wszelkie głosy, że GM nie jest dla wszystkich, że wbicie tej rangi powinno się wiązać z jakimś prestiżem, ale to chyba jednak lekka przesada.

Zwłaszcza jeśli ktoś traktuje to jako przepustkę do pro laddera. Uważam, że to niesprawiedliwe, że osoby, które zaczęły grę nieco później, nie uzyskają dostępu do pro laddera, nawet jeśli zakończyłyby obecny sezon w top 100, podczas gdy inni (w tym ja) otrzymali tam dostęp za śmieszne 4.2k ratingu.
 
Calubao;n10411352 said:
Zwłaszcza jeśli ktoś traktuje to jako przepustkę do pro laddera. Uważam, że to niesprawiedliwe, że osoby, które zaczęły grę nieco później, nie uzyskają dostępu do pro laddera, nawet jeśli zakończyłyby obecny sezon w top 100, podczas gdy inni (w tym ja) otrzymali tam dostęp za śmieszne 4.2k ratingu.

Jak nie potrafi wbić top 50 na zwykłym ladderze to i tak raczej nic nie osiągnie na pro ladderze ale fakt początkowy próg był bardzo mały i samo dostanie się tam mogli by poszerzyć np do 21 rangi i top 1000 graczy
 
Mam pytanie czy nagrody za miejsca w pierwszym 1000 graczy itd otrzymuję się za miejsce w rankingu globalnym czy regionalnym ?
 
No Title

cosiestaoo;n10412102 said:
globalnym
i tylko globalnym

nexilus;n10402192 said:
Ciekawe czy będzie refund scrapsów,
będzie. być musi :v
 

Attachments

  • photo195642.png
    photo195642.png
    66.6 KB · Views: 40
McBobek;n10414182 said:
Ingen0000 smykPL widać, że pograne solidnie było, nie ma co. A ja się cieszyłem swoimi 7 beczkami za sezon - chyba przestanę. :envy:

Spokojnie, skończą się open beta testy, i jeżeli żadna beczka nie pochodziła z zakupów, to i tak się wszystko wyzeruje. Bo wątpię by było inaczej niż po zakończeniu zamkniętej bety - totalny reset wszystkiego poza nagrodami - bibelotami :D.
 

Wikli

Forum regular
piotrbzow;n10414672 said:
Spokojnie, skończą się open beta testy, i jeżeli żadna beczka nie pochodziła z zakupów, to i tak się wszystko wyzeruje. Bo wątpię by było inaczej niż po zakończeniu zamkniętej bety - totalny reset wszystkiego poza nagrodami - bibelotami .

Na to pytanie może odpowiedziec tylko ktoś z CDPR, jednak z tego co wiem takiego resetu ma nie być.
 
Wikli;n10414692 said:
Na to pytanie może odpowiedziec tylko ktoś z CDPR, jednak z tego co wiem takiego resetu ma nie być.

Pożyjemy zobaczymy ale takie posunięcie mogłoby być dla gry niekorzystne, bo zniechęci nowych graczy - to raz. A dwa, bardzo mocno "zabetonuje" szczyty rankingów. No chyba że Redzi nastawią się na model oparty w przeważającej mierze na zakupie beczek przez graczy i minimalnej czy wręcz zerowej możliwości uzyskania kart w inny sposób - czego byśmy nie chcieli chyba.

Poza tym ostatnio np. zmieniony z początkiem nowego roku system nagród za sezony rankingowe jest mniej korzystny dla graczy nowych, niż tych którzy grali od początku otwartych beta testów. Ci, którzy grali od początku mieli możliwość uzyskać więcej beczek - więcej kart - więcej skrawków na początku swojej przygody niż zaczynający obecnie. Wiec jedyny sprawiedliwy system wydaję się taki, że z końcem beta testów wszystko się resetuje - i tylko ewentualnie jeżeli kupiłeś beczki czy pył meteorytowy za hajs, to go odzyskujesz w 100%. Inaczej to wszystko nie ma sensu.
 
Last edited:
Resetu raczej nie bedzie, jestem niemal pewny, że wspominano o tym przy przejsciu z zamknietej bety do otwartej. Nowi gracze mogą zawsze się pojawić, więc argument o niesprawiedliwości mocno nietrafiony, tym bardziej, że do open bety Gwinta dostęp nie jest ograniczony (jak sama nazwa wskazuje).
 
piotrbzow;n10414672 said:
Spokojnie, skończą się open beta testy, i jeżeli żadna beczka nie pochodziła z zakupów, to i tak się wszystko wyzeruje. Bo wątpię by było inaczej niż po zakończeniu zamkniętej bety - totalny reset wszystkiego poza nagrodami - bibelotami :D.

Chciałbyś ;) a przykład o zabetonowaniu rankingów to w ogóle hit, uważasz że jak CDPR powie że jest koniec beta testów to z dnia na dzień pojawią się tysiące nowych graczy ;d?
 
Last edited:
smykPL;n10414902 said:
Chciałbyś a przykład o zabetonowaniu rankingów to w ogóle hit, uważasz że jak CDPR powie że jest koniec beta testów to z dnia na dzień pojawią się tysiące nowych graczy ;d?

Nawet jeśli (co jest nierealne) tak właśnie by się stało, to gwarantuję, że osoby orientujące się już w grze i znająca wszystkie karty rozjechałaby każdego nowicjusza.
No i wydaje mi się, że w przypadku resetu to fala hejtu byłaby nieporównanie większa, niż ta po przedłużeniu ostatniego sezonu. I naprawdę, ciułam skrawki i pył codziennie, nie wyobrażam sobie żeby chciało mi się wrócić do gry gdyby nagle całe te 800 godzin farmienia kolekcji trafił szlag :(
 
Zgadzam się. Moim zdaniem liczba graczy, którzy brali udział w open becie, i którzy zniechęciliby się po ewentualnym resecie, byłaby zdecydowanie większa niż liczba nowych, których odrzuciłby ewentualny brak resetu.
 
piotrbzow;n10414672 said:
Spokojnie, skończą się open beta testy, i jeżeli żadna beczka nie pochodziła z zakupów, to i tak się wszystko wyzeruje. Bo wątpię by było inaczej niż po zakończeniu zamkniętej bety - totalny reset wszystkiego poza nagrodami - bibelotami :D.

No jeśli zostawiliby chociaż te bibeloty (do których mam duży sentyment i mam wrażenie, że nie tylko ja), to jeszcze jakoś bym zdzierżył, z drugiej strony jak teraz patrzę ma moją kolekcję kart, które zbierałem przez przeszło 1000 godzin gry, to byłoby mi smutno, gdybym został jej pozbawiony. To byłoby nie fair lekką ręką zabierać dziesiątkom tysięcy graczy karty, które skwapliwie zbierali przez ostatnich kilka patchy/sezonów. Mnie to by zniechęciło do Gwinta, no bo, kurcze, ile razy można zaczynać od zera. C'mon!

Z innej beczki - miesięczne sezony wydają się zbyt krótkie, by większość graczy mogła uzyskać satysfakcjonujące wyniki. Skrócenie sezonu pociągnęło za sobą de facto znaczne podniesienie poziomu trudności.

Tym niemniej uważam, że jeśli mamy traktować się poważnie, to ewentualne przedłużenie obecnego sezonu, które miałoby zostać ogłoszone na 10 minut przed planowanym pierwotnie zakończeniem (na wzór tego cyrku, z którym ostatnio mieliśmy do czynienia), byłoby kolejnym strzałem w stopę CDPR. Nie róbcie tego. Po prostu wyciągnijcie wnioski na przyszlość. Jeśli chcecie koniecznie te miesięczne sezony, zmodyfikujcie system mmr, tak żeby nie było takich sytuacji jak teraz, gdy na 8 godzin przed końcem sezonu okazywałuje się, że w tak krótkim czasie tylko 55 graczy zdołało uzyskać 4.5k MMR. Moim zdaniem wprowadzenie kilku 1.5 miesięcznych sezonów pozwoliłoby zebrać odpowiednie dane i tak przekształcić system mmr, by nie było takiego failu jak teraz.
 
Póki gwint znajduję się w becie to miesięczne sezony wydają mi się odpowiednią opcją. Jesteśmy tu aby testować niepełny produkt i robić feedback. Zamysł aktualizacji (nie licząc hotfixów) był taki, że w trakcie sezonu nie będzie zmian. Niestety jak wiemy po ostatnich przypadkach niezbyt się twórcy tego trzymali, ale mam nadzieję, że wyciągnęli z tego wnioski i już się to nie powtórzy. Dlatego też występowanie miesięcznych sezonów jest obowiązkowe aby zmiany były częstsza, a nowa zawartość nie była zbyt duża. Dzięki temu jest możliwość wyciągnięcia wniosków i balansować regularnie (co miesiąc).

Na razie sezony powinny trwać 1 miesiąc. Jak gwint wyjdzie w pełnej wersji to wtedy nie będę miał nic przeciwko aby trwały 2 miesiące.
 
Top Bottom