Xbox series X; Play Station 5 - opinie, wrażenia, oczekiwania, spekulacje.

+

Na czym będziesz grał po debiucie nowej generacji?


  • Total voters
    77

Miles z przygodą na 15 godzin? Jeśli to faktycznie prawda to będę zadowolony nawet jeśli te 15 godzin oznacza główny wątek + aktywności poboczne. W poprzednim Pająku dobrze się bawiłem robiąc wszystko co gra oferuje :)
 
Piękne te ceny, UBI jak zawsze się ceni :ROFLMAO:
Post automatically merged:

 
Last edited:
Pytanie wagi państwowej - niestety nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Czy Redzi wypowiadali się kiedykolwiek na temat wsparcia dla myszy/klawiatury w grze na konsolach? W grach FPP M/K są jednak bezkonkurencyjne w porównaniu do pada a że platforma pozwala deweloperom na takie wsparcie to grzechem byłoby tego nie wykorzystać :)
 
Pytanie wagi państwowej - niestety nigdzie nie mogłem znaleźć odpowiedzi. Czy Redzi wypowiadali się kiedykolwiek na temat wsparcia dla myszy/klawiatury w grze na konsolach? W grach FPP M/K są jednak bezkonkurencyjne w porównaniu do pada a że platforma pozwala deweloperom na takie wsparcie to grzechem byłoby tego nie wykorzystać :)
Są różne przejściówki do konsol na klawiaturę i myszkę . Myślę , że robienie dodatkowych ustawień do klawiatury i myszki to się jednak nie opłaca producentom . Większość graczy gra wygodnie na kanapach z padem w ręku . Dochodzi jeszcze do tego , że trzeba robić oddzielne serwery na klawiatury , myszki i pady ....
 

No no, ciekawe czy to będzie jakaś reguła, może wersja PC wygląda trochę lepiej, ale wersja XSX widać że wygląda znacznie płynniej i widać że w obecnej chwili wolę wersje XSX niż PC bo dużo płynniej.
 
Konsola w dużo niższej cenie niż sam RTX 3080 potrafi wygenerować porównywalną jakość obrazu. Bajka. W szale rozgrywki pewnie nawet się nie zauważy tych różnic. Oczywiście odbicia wyglądają lepiej na PC ale też i muszą wyglądać, tak samo tekstury które są ostrzejsze ale czy warto dopłacać do całego peceta pewnie i trzy a może i nawet czterokrotnie więcej niż konsola żeby to zobaczyć? Wątpię... Zobaczymy jak będzie z innymi grami ale zapowiada się ciekawie.
 
Konsola w dużo niższej cenie niż sam RTX 3080 potrafi wygenerować porównywalną jakość obrazu. Bajka. W szale rozgrywki pewnie nawet się nie zauważy tych różnic. Oczywiście odbicia wyglądają lepiej na PC ale też i muszą wyglądać, tak samo tekstury które są ostrzejsze ale czy warto dopłacać do całego peceta pewnie i trzy a może i nawet czterokrotnie więcej niż konsola żeby to zobaczyć? Wątpię... Zobaczymy jak będzie z innymi grami ale zapowiada się ciekawie.

Przecież różnice widać na pierwszy rzut oka, na konsoli masz mleko (obraz jest biało szary) i mniejszą rozdzielczość obraz jest rozmazany jak na konsolach z obecnej generacji.
 
Przecież różnice widać na pierwszy rzut oka, na konsoli masz mleko (obraz jest biało szary) i mniejszą rozdzielczość obraz jest rozmazany jak na konsolach z obecnej generacji.
Ja jednak wolę konsole, bo na PC to jeden wielki stutter i płynności to tam za grosz nie ma, zresztą port na PC to patologia, nikomu nie chodzi to dobrze, choćby się miało sprzęt za ciężkie pieniądze widać UBI nieważne czy działa dobrze czy nie... to tytuł i tak wydaje.

Tak sobie myślę co może zrobić UBI w tym przypadku, aby poprawić płynność wersji PC... to co robi się najczęściej - downgrade.
 
Last edited:
Co z tego, że konsole w niższej cenie, jak odbiją sobie cenowo na grach. Wiadomo, że koniec końców wyjdzie drożej.
 
Co z tego, że konsole w niższej cenie, jak odbiją sobie cenowo na grach. Wiadomo, że koniec końców wyjdzie drożej.
A nowe gry na PC to niby tanie są? AC: Valhalla premierowo kosztuje 250 zł. Cyberpunk dwie stówy.
W przypadku gier konsolowych całkiem nieźle funkcjonuje rynek wtórny, nawet jakbym miał wydać trzysta złotych na nowy tytuł, to mogę go krótko po przejściu odsprzedać z niewielką stratą, a kupując grę na komputer osobisty muszę przypisać ją do którejś z cyfrowych platform i mam ją wyłącznie na swój użytek.

Poza tym nie mam gwarancji, że wydając na peceta gruby hajs skorzystam z większej wydajności tego sprzętu względem konsoli. Tytuły multiplatformowe nie dość, że będą wyglądać z grubsza podobnie, to jeszcze mogą na wypasionej konfiguracji chrupać z powodu kiepskiej optymalizacji. Sam jestem pecetowcem, z "rewolucji", którą wprowadza obecna generacja konsol trochę chce mi się śmiać, bo dyskiem SSD cieszę się od lat, ale wziąwszy pod uwagę bajońskie sumy potrzebne na karty, czy z drugiej strony barykady przyjazne konsumentom abonamenty, które w dużej mierze rozwiązują problem hajsu potrzebnego na gry bardzo mocno zastanawiam się nad przesiadką na "casualową" platformę. Pecet nie wydaje się po prostu wart zachodu. Nie tym razem.
 
Dokładnie, to już nie jest 4-5k za które budowało się całego peceta i w zamian dostawało się praktycznie same topowe części. Teraz za tyle to możesz cieszyć się co najwyżej średniej klasy pecetem który nie jest powiedziane, że zaoferuje Ci płynną grę. Dochodzi tu jeszcze kwestia optymalizacji a u np. UBI to z tym bywa różnie, przeważnie PC mają to w dalekim poważaniu. Dla nich zawsze priorytetem były konsole.
MS od początku swojej kampanii marketingowej zachęca graczy to zwrócenia się w ich stronę, oferując ciekawe rozwiązania jak i szereg świetnych usług. Pecet przy tym wypada słabo i zmusza do zastanowienia się czy aby na pewno warto pompować w niego kasę.
 
Top Bottom