Zadaj pytanie twórcom gry Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Status
Not open for further replies.
1. Czy w grze będzie tryb hardcore z Fallout NV?
2. Są planowane jakieś nagrody dla gracza, który nie będzie korzystał z szybkich podróży?
 
1. Ile poziomów trudności będzie w Wiedźminie 3, i w jaki sposób oraz na ile będzie się różnił tryb "hardkorowy" od zwykłego?
2. Czy dostaniemy również w jednym z trybów nagłą śmierć, tak jak to było w Wiedźminie 2 ?
 
Mam takie pytanko czy możliwe jest zaimplementowanie na edycję ps4 sterowanie klawiatury i myszki . Technicznie jest to możliwe bo ps4 obsługuje takiego kontrolera a zależy to od producenta gry jedynie . Dla wielu graczy pc , która wyemigrowała na konsole było by to o wiele lepsze niż pad:)
Czy będzie można się upić i jeździć po pijaku płotką?
 
Last edited:
Czy minimapa będzie się bezsensownie obracała wraz z graczem, czy też będzie zablokowana w praktycznej, czytelnej i wygodnej pozycji północ-góra?
 
Czy w Wiedźminie 3 pojawi się Kmicic? I jeszcze jedno, czy to prawda, że finał gry ma się rozegrać na pokładzie Tupolewa? ;)
 
O, właśnie.
  • Co z kwestią jednostki monetarnej? Będzie odrębna dla każdego terenu (korona novigradzka dla Redanii i Novigradu, floren nilfgaardzki dla terenów okupowanych przez Cesarstwo, oren temerski dla pozostałej części Temerii i coś tam jeszcze dla Wysp Skellige)? Czy też będzie tylko jedna? Jeśli tak, to jaka - korona? Floren?
  • W 2013 potwierdzono niziołki. A co z gnomami? Przecież w opowiadaniu "Wieczny ogień" w Novigradzie żyło ich pełno - młode gnomy służyły jako chłopcy na posyłki, starsi pracowali w warsztatach jubilerskich.
  • Co sądzicie o poniższym herbie Novigradu?

E:
1. Zapowiadany był REDkit niedługo po premierze - co można rozumieć przez "niedługo"?
@SMiki55
W tym herbie jest za bardzo naćkane. Ogranicz Waś liczbę elementów, bo staje się to po prostu nieczytelne.
Wierz mi, to akurat jeden z herbów dość prostych. Dałbym parę przykładów "hardkorów", ale najlepszy został już pokazany na forumie przez użytkownika @offcio: http://forums.cdprojektred.com/thre...a-DeviantArt?p=1345189&viewfull=1#post1345189 :D

E2: @Vojtas
Faktem jest, że herby są zazwyczaj dość rozbudowane - moja propozycja herbu Novigradu należy raczej do herbów niezbyt skomplikowanych. Nawet w naszych czasach całkiem sporo państw (nie mówiąc już o miastach i rodzinach szlacheckich) posiada herby o dużo większym stopniu komplikacji. O, parę przykładów.

Ale wątek faktycznie niedobry do dyskusji. Później może założę temat w dziale z twórczością fanów - tam w sumie najmniej bym zaszkodził spamem.
 
Last edited:
1. Zapowiadany był REDkit niedługo po premierze - co można rozumieć przez "niedługo"? Miesiąc? Kwartał? Pół roku?

2. Czy ekipa redańska pojawi się jeszcze na jakichś imprezach w Polsce? Np. na Hall of Games, który ma się odbyć w połowie listopada we Wrocławiu?

3. Czy NPCe ważne dla fabuły będą co jakiś czas zmieniać kreacje? Dotyczy to zwłaszcza czarodziejek, które lubiły się stroić.

4. Apel bardziej niż pytanie: ograniczajcie odpowiedzi nt. fabuły i pojawiania się postaci znanych z poprzednich gier/książek. Nie trzeba nam spoilerów, trzeba nam niespodzianek.


@SMiki55

W tym herbie jest za bardzo naćkane. Ogranicz Waść liczbę elementów, bo staje się to po prostu nieczytelne.

E2: Podajesz mi linka do przykładu skrajnego, a przez to patologicznego z punktu widzenia estetyki i użyteczności. Nadal to nie zmienia mojego zdania nt. podanego herbu Novigradu. Ale to w sumie dyskusja na inną okazję i wątek.
 
Last edited:
Czy wczytanie save-ów z wiedźmina 2 będzie miało jakiś większy wpływ na fabułę i wygląd świata czy zmieni to tylko przebieg niektórych dialogów i doda kilka smaczków?
 
1) Jak ma działać wspinaczka, będzie to na zasadzie W2 i wspinania się po półkach skalnych, czy może na zasadzie AC3 (wspinaczka po pionowym klifie)? I co ze wspinaczką na budynki, w jednym z wywiadów mówiliście że będzie taki element, jak będzie to wyglądało (drabiny, czy może coś na zasadzie AC)?
2) Co z systemem słabych punktów u potworów, czy będzie to bazowało tylko na alchemii (bomby ze srebrem, itp), czy możliwe będzie również atakowanie w słabe punkty za pomocą miecza (np. cięcie w ścięgna Biesa podczas walki by wyłączyć mu szarżę), oraz zadanie ostatecznego ciosu (np. przebicie dwóch serc)?
3) Czy będzie możliwa walka wręcz, bez użycia broni, lub obezwładnianie przeciwników/odbierania im broni (coś na zasadzie walki z Killing Monsters)?
4) Czy potwory będą miały swoje terytoria, po których swobodnie będą się poruszały (np. gryf będzie patrolował obszar wokół gniazda), czy zawsze będą przypisane do danego miejsca (coś jak na gameplayu z E3)?
5) Co z systemem alchemii? Będzie jednak to auto napełnianie?
6) Co z wielkością świta, 35x większy niż W2 nic, nikomu nie mówi...
7) Co z gnomami?
8 ) Czy Geralt będzie mógł jeść i pić (nie chodzi mi o system rodem z Simsów gdzie postać bez tego umrze, tylko z W1, gdzie dawało to niewielkie bonusy do reg hp)?

ED:
9) Czy będą dostępne płaszcze (jak na trailerze Killing Monsters), oraz czy będzie można zdejmować/zakładać kaptury (w pancerzach je posiadających)?
10) Czy będzie możliwa walka nożem (tak jak w W1), oraz innymi broniami dodatkowymi (młotami, toporami, grabiami, etc.), jak w poprzednich częściach, czy tylko mieczami (ewentualnie kuszą/petardami)?
11) Czy będzie można zdecydować gdzie chcemy nosić miecz (na plecach, czy przy pasie)?
12) Czy będzie nieco większa interakcja z otoczeniem, np. siadanie na krześle w karczmie? (oczywiście poza dialogami).
13) Czy do stworzenia pancerza/miecza/etc. znów będzie potrzebna olbrzymia ilość materiałów (skór, drewna, itp.), czy potrzebna będzie mniejsza ilość rzadszych i droższych ulepszaczy? Jak bardzo ulepszanie będzie wpływać na wygląd pancerzy? Czy będzie kilka wariantów jednego pancerza zależących od tego z czego go stworzymy (np. jeśli damy kowalowi skórę, to pancerz będzie w wersji skórzanej, itp.)?
14) Czy Geralt będzie mógł normalnie spać (w łóżku), czy będzie medytował obok niego? :p
15) Jak się sprawy mają z alkoholami, pojawią się, będą potrzebne do wytwarzania eliksirów (bazy i dominanty)?
16) Czy pojawią się dialogi poboczne przybliżające świat gry (ale niedotyczące fabuły głównej) , podobnie jak w W1 (np. rozmowa z Kalksteinem o alchemii, lub o tym czym jest manufaktura)?
17) Pojawią się potwory które trzeba będzie zabić sposobem, a nie zarąbać mieczem (królowa Kikimor/Golem z W1)?
18 ) Czy pojawią się jakieś animacje dodatkowe (które nie przydają się do niczego, tylko ładnie wyglądają), takie jak opieranie się o ścianę, grzanie rąk przy ognisku, itp.?
19) Czy tropów będzie więcej, będą się przecinać, itp., czy tyk jak na prezentacji z E3 (jeden trop prosto do celu)? Oraz czy będziemy mogli się pomylić w śledztwie (myślimy że to Kikimora, a okazuje się że to Leszy)?
ED 2:
20) Na czym ma polegać rozwój koni/łodzi, będziemy mogli coś do nich dokupywać (np. nowe siodło, itp.)?
21) Czy pojawią się lokacje dostępne tylko przez FT, lub jednorazowo przy wykonywaniu zadania (np. Kaer Morhen jest bardzo daleko od Novigradu, wiec nie będzie chyba częścią głównej mapy)?
ED 3:
22) Czy będzie możliwe polowanie na zwierzęta (jelenie, sarny, itp.)?

Jak sobie coś jeszcze przypomnę to dopiszę :)
 
Last edited:
A mnie nurtuje pewne pytanie.
Czy Wiedźmin naprawdę kaszę *** jada? Przecież to człowiek jak i my :)
@zajni

Proszę nie używać wulgaryzmów.

Nars.


EDIT: @Nars
nie używam, nie bez powodu go skreśliłem i obok napisałem "jada". Zresztą to jest cytat z gry, więc całkowite wygwiazdkowanie tego wyrazu jest bez sensu i psuje efekt. Myślałem, że się tego domyślicie i zostawicie mi ten wyraz, ale chyba ktoś tu jest nadgorliwy :p
 
Last edited:
Wiemy już, że Geralt umie pływać, a nawet nurkować.
1. Czy przewidujecie możliwość przeprawiania się przez głębsze rzeki, jeziora płynąc na koniu?
2. Czy oprócz jazdy konnej przewidujecie możliwość wykorzystania konia do zaprzęgów, którymi mógłby kierować nasz bohater?
3. Czy Geralt będzie konno jeździł tylko w siodle czy może też na oklep?
To na razie tyle co przyszło mi na myśl.
 
1. Czy Geralt będzie mógł blokować ciosy potworów, tak jak blokuje ataki uzbrojonych bandytów? Czy może w przypadku
potworów sprawdzą się tylko uniki?

2. Czy wrogowie będą mogli popychać Geralta w celu zepchnięcia z przepaści, albo wyrzucenia za burtę (także wciąganie do
wody przez potwory)? I czy my też będziemy mieli taką możliwość?

3. Czy walka w wodzie będzie tylko za pośrednictwem kuszy? Czy będzie można używać miecza/noży/czegoś innego?
 
Last edited:
Mnie ciekawi czy pojawią się gnomy oraz krasnoludzkie kobiety których brakowało wcześniej.
Następnie chciałbym wiedzieć mniej więcej na ile przed premierą będą podane wymagania sprzętowe dla PC.
Czy planujecie organizować jakieś ciekawe wydarzenia z udziałem społeczności na przykład w Krakowie?
 
Najprawdopodobniej pojawią się lokacje poza otwartym światem tzn. że dostęp do nich będzie uwarunkowany fabularnie. Ile ich będzie i jaki będzie ich stopień rozbudowania? Nie pytam o dokładne liczby i nazwy, wystarczyłaby odpowiedź w stylu: Tak pojawią się takie 2 dość obszerne lokacje (myślę teraz o Warowni i Wyzimie) oraz kilka mniejszych (okazyjnie, pomieszczenia, jaskinie itp.).
Chyba, że odpowiedź za dużo zdradza.
 
1. Czy powróci Talar i jako będzie pełnił rolę
2. Jak będzie wyglądała alchemia czy tak jak w W1 czy bardziej jak w W2
3. Czy będzie można wybrać pomiędzy Triss a Yenefer i czy będzie to spływało na zakończenie
4. Czy będą dostępne REDKI
 
Czy będzie można umiejętnie używając klawiszu skoku, wejść na dach jakichś różnych budynków jak to jest np. w grach Bethesdy? Czy też będzie to sandbox ale z brakiem możliwości wejścia na różne przedmioty, budynki i skały jak w 1 i 2?

Planujecie wydanie Edycji Rozszerzonej? Czy specjalnie mówicie, że chcecie jak najbardziej dopracować grę aby potem nie było potrzeby wypuszczania ER jak w przypadku 1 i 2 bo wiecie, że wtedy duża część osób czekała by ten rok na ER i sprzedaż zwykłej wersji była by niezadowalająca? Czy też moja teoria to bzdura i serio chcecie na maxa wyeliminować bugi do premiery, najwyżej kilka patchy i brak Edycji Rozszerzonej?

BTW - moje marzenie. Fajnie jakby była możliwość kopnięcia kogoś w rzyć - np. klawisz F jak chcesz kogoś kopnąć. W walce było by to też bardzo przydatne. Geralt w książkach używał kopniaków i to nie jeden raz.

Pozdrawiam i oby 3 część zamiotła rynkiem gier, zdobyła nagrodę od większości serwisów - gry roku albo chociaż RPG roku i była połączeniem najlepszych cech z 1 i 2. Obyście nie zjedli własnego ogona :D TFU! Odpukać w niemalowane.
 
Last edited:
Status
Not open for further replies.
Top Bottom