Złote karty

+
Złote karty

Witam !

Mam wrażenie, że złote karty takie jak "Koral" czy "Dzik Morski" trochę za bardzo zostały osłabione. Owszem to beta i ludzie powinni pisać co sądzą o tym czy tamtym. dlatego wydaje mi się że warto pomyśleć nad jakąś zmianą.
Np mamy teraz 2 złote karty które działają podobnie czyli Koral i Vabjorn. Mogę się zgodzić że koral byłą za silna w starej wersji ale teraz mamy 2 karty które mogą zlikwidować jedna silna kartę ale i to nie do końca. Vabjorn musi mieć kogoś rannego inaczej tylko -2, słaba karta bo jak przeciwnik ulepszy w jakiś sposób karty to nie wejdziemy na czerwoną liczbę punktów i ta karta może się schować.
No sorry
I Kambi: oki ktoś może napisać, że można zbudować talię pod kambi (można nie przeczę) ale jak przeciwnik ma silną talię to każdy skontruje. (coś redzi muszą tu zmienić )

Myślę, że trzeba się pochylić trochę nad tymi kartami.

Piszcie też o pozostałych złotych kartach co sądzicie ja tu rzuciłem tylko jeden przykład.


Po prostu mam takie wrażenie, że czegoś brakuje, żeby zrobić fajne combo albo się jakoś sensownie obronić.

No nic zapraszam do dyskusji bo ta talia wymaga poprawy takie moje zdanie .
Pozdrowienia
 
Koral jest jedną z silniejszych kart obecnie, głównie przez grane chciwe talie i wiele ważnych w kombosach kart, które może wykluczyć z gry na dobre.

Vabjorn jest obecnie mało grany, nie jest zbyt silny, choć karta ma ciekawy efekt.

Kambi to nadal mem. Potrafi zrobić mnóstwo punktów, ale jest zbyt mało pewną kartą. Nie można na niej polegać na tyle jak na innych złotach.

A tak ogólnie to obecnie Skellige to najsłabsza frakcja :happy3:
 
Koral sprawia, że przeciwnik nie może już wskrzesić jednostki, zagrać jej ponownie (atrapa itp.), aktywować jej zemsty itd. Siła tej karty zależy tylko i wyłącznie od tego co jest popularne.

Dzik morski spisuje się w taliach opartych na ranieniu się. Przykładowo możesz zagrać po lewej łódkę, co bije za 1 jednostkę po prawej stronie, a ulepsza siebie o 2. Dzik ma 8 siły i 5 pancerza, więc daje to razem 13, całkiem standardowa sytuacja jak na legendę, ale potrafi jeszcze co turę ulepszać to co jest po lewej, a więc potem możemy wskrzesić silniejszą jednostkę niż przedtem. Odkąt wprowadzono rębaczy którzy wzmacniają się gdy są ranni Dzika można jeszcze wykorzystać do ciągłego wzmacniania ich.
 
Koral jest mocna, nie tylko ze względu na fakt, że redukuje siłę do 2 ale też dlatego, że przemienia jednostkę w kartę bez efektu. Np. Troll w KP przemieniony w statuetkę nie produkuje już tarczy. Teraz Gradobicie Merigold działa z kolei jak Koral przed patchem i jest to też jest mega karta. Mam w talii i Koral i Gradobicie i sprawdza się to świetnie.
 
Witam słuchajcie ja rozumiem jak te karty działają, i raczej liczyłem na wskazanie słabych stron a nie rozważaniu o mocnych.
Ale co do Koral to popatrzcie: zmiana w statuetkę. Taki sam efekt jest z w srebrnych kartach i teraz każda talia ma taką możliwość. Więc różnica jest taka sam efekt lub efekt i 5 punktów.
Nie mówię efekt jest silny ale nawet nie jest zarezerwowany dla tej talii tylko każdy może sobie wrzucić do swojej taką srebrną kartę więc balans mocy jest złotej karty jest śmieszny.
 
MAJZER11;n9540021 said:
Nie mówię efekt jest silny ale nawet nie jest zarezerwowany dla tej talii tylko każdy może sobie wrzucić do swojej taką srebrną kartę więc balans mocy jest złotej karty jest śmieszny.

Nie ma obowiązku być zarezerwowany tylko dla jednej karty - może, nie musi. Koral jest zbalansowana w porządku w porównaniu ze srebrną kartą dającą ten sam efekt. Z prostej przyczyny - ma "ciało".
Jest mocniejsza od srebrnej figurki bo jest złota, a jest mocniejsza właśnie przez posiadanie ciała. To jest bardzo ważny aspekt. Podobnie jest z grzybami i Peterem, ta sama różnica w mocy pomiędzy brązem a srebrem.
 
Wyższa rzadkość w zamian za 5 pkt. to raczej opłacalny deal. Sam fakt formy jednostki też sporo zmienia, przykładowo można tą kartę wskrzesić, może się przydać przy obszarowych wzmocnieniach, może ochronić naszą mocną jednostkę przed krową wystrzeloną z katapulty, może przejąć na siebie efekty związane z ranieniem najsłabszych/losowych jednostek itd. Między jednostką a zaklęciem jest dosyć sporo różnic. Dodatkowo niektórzy mogą być zainteresowani wrzuceniem obu kart do talii, dzięki czemu w figurkę można zmienić aż 2 przeciwników.
 
Miło to pogadajmy o Birmie czy ktoś jej używa ???

Np ja wole sobie wziąć w srebrnej karcie sztorm i wziąć jakąś inną złotą.

Proponuje zmianę tej karty coś ala intryga z gry: zmień dwie dowolne jednostki na tablicy w niedźwiedzie max 2 karty. Jeżeli był zagrany berserker również zmień w niedźwiedzia. okalecz o 3. Birma leci do rzędu przeciwnika i ma 14 punktów siły.

mamy max 3x berserker : 36 - 3x3 = 27
2 karty dowolne: 24 - 2x3 = 18
Birma -14 = -14
Podsuma: = 31 punktów

I w końcu byłą by jakaś silna karta w talii

Polecam coś pomyśleć w temacie
 
Top Bottom