Rozpoczął się Sezon Niedźwiedzia!

+

Alicja.

CD PROJEKT RED


Nadszedł nowy sezon rozgrywek rankingowych, a z nim nowy tryb sezonowy! W tym miesiącu po wymianie kart talie obu graczy zostają wygnane. Za każdym razem gdy jakaś karta pojawi się w dowolnej talii, zostanie wygnana.

Sezon Niedźwiedzia zakończy się 2 kwietnia o godz. 10:00!
 
Jeśli dobrze rozumiem tą mechanikę to wszystko sprowadza się do grania tylko jednej rundy. Jak dla mnie bardzo słaby tryb.
 
Nie bardzo rozumiem?...
ale zobaczę po południu w działaniu. Może to nie jest takie głupie jak brzmi? Chociaż może jest...[/div]

Z tego co rozumiem chodzi o to abyś nie mógł dobrać żadnej karty na początku drugiej rundy dzięki czemu cały mecz skończy się na rozegraniu pierwszej rundy. Zastanawiam się tylko co w sytuacji gdy zagrana zostanie w pierwszej rundzie jednostka z wytrzymałością. Czy CDPR to przewidział czy też będzie to najbardziej spartolony tryb sezonowe :D
 
Czemu na 1 rundzie? Po prostu zawsze zaczynasz runde z ilością kart z poprzedniej, pasujesz r1 na 7 to grasz r2 na 7.

Fakt. Mój błąd w zrozumieniu mechaniki tego trybu. Nadal jednak wydaje mi się on bardzo mało interesujący pod względem deck buildingu.
 

gojlad

Forum veteran
W sumie dobrze, że zmienili to zeszłoroczne z niedźwiedzicą. Ale to też źle rokuje na sezon sierpniowy i grudniowy, które były oryginalne i fajne.
 
A dla mnie tryb jest ciekawy i wbrew pozorom zmusza do stworzenia pod niego odpowiedniej talii i przede wszystkim wymaga dobrego zmysłu taktycznego - aby poddać w odpowiednim momencie :)
 
Zgodzę się z kolegą, tryb jest fajny, tylko czasami się zwiesza na kilka sekund. Dużo lepszy, niż w sezonie miłości i gra się szybkie partie. Sezon miłości mnie męczył.
 
Najgorszy tryb sezonowy do tej pory w gwincie. Nilfgaard pod zniewolenie jest stanowczo zbyt OP. Dlaczego 5 elfów nie wyciąga mi z talii Eliren a precyzyjne uderzenie nie wyciąga Obrończyni Brokilonu, ale już Testem Lojalności przeciwnik wyciąga mi z talii co tam chce :/

Zniewolenie i Sweers robią przechwyceniem różnicę 4 kart co przy tak małej talii na 3 rundach jest stanowczo zbyt mocne.
 
@Luk_Iwo Bo test lojalności tworzy nową kartę. Zauważ, że inne karty niż w ręce nie istnieją. jedynie te lądujące na cmentarzu. Zrób sobie talię na duże jednostki, na przykład potwory i tyle.
 
Jak dla mnie bomba! Tibor, Cesarski Golem, Vilefortz, Ciri, która wraca na rękę - znów NG na topie
 
@Gomola Zdaję sobie z tego sprawę. Chciałem jedynie zwrócić uwagę, że w takiej konfiguracji NG jest zbyt op. Nie lubię grać "Czarnymi". Choć mam komplet kart to jednak nie chcę się złamać pod kątem pójścia na łatwiznę w tym trybie sezonowym w (przeciwieństwie do większości graczy). Szkoda bo czekałem na coś nowego a ten styl rozgrywki zabija niestety zdrową rywalizację. Jak ktoś potrafi grać NG to jest niemalże nie do pokonania.
 
To prawda, że Nilfgaard jest silny, ale jakoś nie mam problemów aby go pokonać - chociażby Syndykatem :) Bo jeśli nie dobierze dobrych kart to dużo traci, czasem w miarę równa talia więcej zyskuje niż kilka świetnych kart (nawet w tak krótkim meczu jak 10 kartowy) :) Wygrywałem już dużo Syndykatem, Scoiatel oraz Skellige, a innymi frakcjami jeszcze nie próbowałem grać w trybie sezonowym (Nilfgaardem grałem tylko dla jakiegoś zadania dziennego).
 
To prawda, że Nilfgaard jest silny, ale jakoś nie mam problemów aby go pokonać - chociażby Syndykatem :) Bo jeśli nie dobierze dobrych kart to dużo traci, czasem w miarę równa talia więcej zyskuje niż kilka świetnych kart (nawet w tak krótkim meczu jak 10 kartowy) :) Wygrywałem już dużo Syndykatem, Scoiatel oraz Skellige, a innymi frakcjami jeszcze nie próbowałem grać w trybie sezonowym (Nilfgaardem grałem tylko dla jakiegoś zadania dziennego).
Tibor, podwójny dowódca, vilgefortz, golem za 11, shilard i wiele innych kart... NG jak zwykle niszczy sezonówkę...
 
Tibor, podwójny dowódca, vilgefortz, golem za 11, shilard i wiele innych kart... NG jak zwykle niszczy sezonówkę...

Wiadomo, ale właśnie przez to jest bardzo przewidywalny :) poza tym zakładamy, że dobierze te karty na rękę w pierwszej rundzie ;)

Ja tam nie mam jakoś większych problemów z Nilfgaardem, choć nie twierdzę, że ta talia nie jest mocna w tym trybie, po prostu według mnie nie można przesadzać...
 
@Wafelek_86: Te, które tworzą kolejne karty.
Znajdziesz takie w NG (np. Poselstwo, Test lojalności), ale nie tylko tam (np. Gascon: Kondotier, Klątwa Umy).
 
Top Bottom