Kiedy premiera?

+

nosor

Forum regular
Kiedy premiera?

Witam serdecznie.
Od jakiegoś czasu zaczyna mnie bardzo denerwować ten zastój jaki panuje odnośnie informacji o grze przygodowej.
Codziennie jak głupi wchodzę i łudzę się, że w końcu dowiem się, kiedy będzie premiera. Premiera, zapowiedziana na ten rok! Czyżby CD Project Red chciał nam wyjechać z premierą na gwiazdkę? A może przed sylwestrem, albo na kilka dni przed premierą Wiedźmin 3 - Dziki Gon?
Co sądzicie o tym, bo ja zaczynam się bardzo irytować tym wszystkim.
 

Vojtas

Forum veteran
Premiera, zapowiedziana na ten rok!
Z tego, co czytałem, premiera jest przewidziana na czwarty kwartał - tyle na razie wiadomo. Obstawiam grudzień, ewentualnie połowę listopada.

Co sądzicie o tym, bo ja zaczynam się bardzo irytować tym wszystkim.
Wyluzuj - co ma wisieć, nie utonie. Planszówki nie kończą się na jednym Wiedźminie; mamy klęskę urodzaju, a Ty marudzisz, jakby nie było z czego wybierać.
 

nosor

Forum regular
Wyluzuj - co ma wisieć, nie utonie. Planszówki nie kończą się na jednym Wiedźminie; mamy klęskę urodzaju, a Ty marudzisz, jakby nie było z czego wybierać.
Szczerze z planszówek to grałem jedynie w Monopoly i Eurobiznes, a na wieśka się napaliłem. That's all.
 

nosor

Forum regular
Czyli jeszcze nie grałeś w nic dobrego. ;) Wszystko przed Tobą.
Nie mam czasu na inne planszówki i za stary jestem na takie gierki już. Jedyne co chcę to w tą planszówkę pograć ze znajomymi.
 

Vojtas

Forum veteran
Nie mam czasu na inne planszówki i za stary jestem na takie gierki już. Jedyne co chcę to w tą planszówkę pograć ze znajomymi.
To jeden z bardziej powszechnych stereotypów: "jestem za stary na planszówki", Aż chciałoby się powiedzieć "gry planszowe są dla dzieci/młodzieży". Nic bardziej mylnego. Jest wiele przykładów gier przeznaczonych wyłącznie dla starszych z racji skomplikowania zasad, mózgożerności czy tematyki. A czas? Kwestia odpowiedniej organizacji życia. Dla chcącego zawsze znajdzie się czas. Jest wiele świetnych tytułów, w których rozgrywka nie przekracza godziny. ^_^
 
A wracając do tematu wiadomo już coś o premierze? Jakieś przecieki od Redów lub FFG? bo do końca roku zostało 83 dni więc jakby chcieli puścić preorder to powinno już coś szumieć.
 

nosor

Forum regular
A wracając do tematu wiadomo już coś o premierze? Jakieś przecieki od Redów lub FFG? bo do końca roku zostało 83 dni więc jakby chcieli puścić preorder to powinno już coś szumieć.
Wychodzę z takiego samego założenia, że czasu jest już naprawdę mało. Uważam też, że każdy dzień zwłoki nie jest na ręke dla CD Projekt Red, ponieważ zmniejsza to czas do premiery Wiedźmin 3 - Dziki gon, co za tym idzie, ludzie mają mniej czasu na zbieranie pieniędzy i kto wie, może niektórzy będą musieli wybierać pomiędzy grą, a planszówką.
 

Vojtas

Forum veteran
A wracając do tematu wiadomo już coś o premierze? Jakieś przecieki od Redów lub FFG? bo do końca roku zostało 83 dni więc jakby chcieli puścić preorder to powinno już coś szumieć.
Za tydzień zaczynają się największe targi gier planszowych na świecie, czyli Essen Spiel. Mam nadzieję, że tam się czegoś dowiemy. Jeśli zaś chodzi o Polskę, to w listopadzie odbędą się jeszcze dwie duże imprezy - festiwal Gramy w Gdańsku oraz Hall of Games we Wrocławiu (w tym roku w ramach tych targów odbędzie się festiwal planszówek Gratislavia). Najzabawniejsze jest chyba to, że oba te wydarzenia są przewidziane na ten sam weekend, czyli 15-16 listopada, choć HoG rozpocznie się już w piątek. No i jest jeszcze Poznań Game Arena (24-26.10), ale nie wiem, czy będą tam jakiekolwiek planszówki, bo to przede wszystkim targi gier wideo.
 
Mnie się tam do premiery nie śpieszy, im darmowa beta dłużej potrwa, tym dłużej będę obcował z grą :p
 
Mnie się tam do premiery nie śpieszy, im darmowa beta dłużej potrwa, tym dłużej będę obcował z grą :p
Beta już się kończy. Rafał Jaki nie uznał za stosowne napisać o tym na polskim forum, więc wklejam z intera:



"Dear All first of all I really wanted to thank you for all the great feedback that we have got during the last couple of months! As you have noticed we have implemented many requested changes and the game has gotten significantly better because you cared.

We will be ending the beta in the next couple of weeks - I wanted to be sure that you have the proper heads-up! Also we are planing on giving a discount for the final game for all the people that participated in the BETA."
 
A wcześniejszy status jaki był?
Poprzednio było Q4.

Czy ta zmiana sugeruje, że premiera tuż, tuż (no dobra, w tym roku), czy, że niekoniecznie?
Sam chciałbym to wiedzieć. Planszówka zadebiutuje jednocześnie z cyfrówką, a ta jest jeszcze w fazie beta na ustrojstwa Ogryzka. Wersja PC jest bliska finalizacji. Wracając do planszówki - na Essen była już wersja bliska ostatecznej (albo nawet ostateczna). Na włoskim festiwalu Lucca Comics and Games, który odbywał się pod koniec października, Wiedźmina promował Ignacy, którego specjalnie z tej okazji zaproszono.



 
No i sprawa się wyjaśniła. Ciekawe, czy na Hall of Games zostanie zaprezentowany Wiedźmin.
 
Na filmiku prezentującym grę z festiwalu Lucca Comics and Games widać, że to raczej wersja ostateczna, nawet wypraskę już mają.
 
Na filmiku prezentującym grę z festiwalu Lucca Comics and Games widać, że to raczej wersja ostateczna, nawet wypraskę już mają.
Wypraska nie jest żadnym dowodem. FFG robi kompletne wersje beta - taki mają rozmach. To samo było w przypadku Imperial Assault i XCOM-u. Niemniej to i tak musi być już wersja ostateczna (albo prawie ostateczna), bo deadline blisko.

@Rafal Jaki
@Marcin Momot

Czy ktokolwiek z CDPR/CDP.pl będzie w sektorze planszówkowym na Hall of Games? A może wybieracie się do Gdańska na Festiwal Gramy? To również najbliższy weekend.
 
Top Bottom