Kiedy premiera?

+
Wypraska nie jest żadnym dowodem. FFG robi kompletne wersje beta - taki mają rozmach. To samo było w przypadku Imperial Assault i XCOM-u. Niemniej to i tak musi być już wersja ostateczna (albo prawie ostateczna), bo deadline blisko.

@Rafal Jaki
@Marcin Momot

Czy ktokolwiek z CDPR/CDP.pl będzie w sektorze planszówkowym na Hall of Games? A może wybieracie się do Gdańska na Festiwal Gramy? To również najbliższy weekend.

Potwierdzam date 27 tego miesiąca na wersje fizyczna pl i en oraz digitala :) teraz pozostaje sie modlić aby statek do portu dopłynął na czas :)
 
Mam nadzieję, że tym razem nie prześpię premiery jak przy puzzlach, kiedy to przed nosem mi śmignęły karty i kości :p
 
Jakiej premiery z puzzlami, kartami i kośćmi? Mam puzzle a o kartach i kościach mi nic nie wiadomo.

Do preorderów dawali kwadratowe monety, a dla pierwszej setki karty i kości z kubkiem gratis. Forum wtedy sprawdziałem regularnie, ale newsów nie, i tak spóźniłem się i na preorder i na dodatki o jakiś miesiąc(jak tylko zobaczyłem puzzle to poszło zamówienie na wszystkie 4 :p). A kości mi bardzo żal, świetnie wyglądają.

 
Jupi to premiera już za 15 dni, jak dobrze to słyszeć :D tylko ta cena wydaje się troszkę za wysoka, chociaż z drugiej strony nie wiem, ile jest wszystkich elementów w niej.
 
Nie przeliczaj wartości na ilość elementów, byli już tacy, co ważyli planszówki i na tej podstawie określali wartość :teeth: Grało się bardzo fajnie, i to z błędami bety które potrafiły wkurzyć, będzie jeszcze lepiej. Będziesz zadowolony :p
 
Warto też pamiętać, że sugerowana cena detaliczna to punkt wyjścia. W sklepach internetowych może być taniej nawet o 30-40 zł. Kto chciałby wydać jeszcze mniej, musi poczekać, ale na szybkie obniżki bym nie liczył - to nie Steam. :teeth: Jeśli ktoś dba o swoje gry, to powinien do tego doliczyć koszulki. Ich ceny są bardzo różne, w zależności od rozmiaru i producenta - ta gra ma sporo kart. A jeśli komuś się marzą pomalowane figurki, to ma dwie opcje - pomalować samodzielnie (zakup farbek, lakierów, pędzelków etc.), albo zlecić to specom. Tak czy siak wiąże się to z kolejnymi kosztami.
 
Nie przeliczaj wartości na ilość elementów, byli już tacy, co ważyli planszówki i na tej podstawie określali wartość :teeth: Grało się bardzo fajnie, i to z błędami bety które potrafiły wkurzyć, będzie jeszcze lepiej. Będziesz zadowolony :p

Widziałem jak przy dyskusji na forum plnszówkowym o Osadnikach Trzewiczka, ktoś przeliczył cenę na ilość elementów co do grosza ;)
Mnie się grało dobrze samemu, a wiadomo, że ze znajomymi się gra jeszcze lepiej i wiem, że będę zadowolony :)

Warto też pamiętać, że sugerowana cena detaliczna to punkt wyjścia. W sklepach internetowych może być taniej nawet o 30-40 zł. Kto chciałby wydać jeszcze mniej, musi poczekać, ale na szybkie obniżki bym nie liczył - to nie Steam. :teeth: Jeśli ktoś dba o swoje gry, to powinien do tego doliczyć koszulki. Ich ceny są bardzo różne, w zależności od rozmiaru i producenta - ta gra ma sporo kart. A jeśli komuś się marzą pomalowane figurki, to ma dwie opcje - pomalować samodzielnie (zakup farbek, lakierów, pędzelków etc.), albo zlecić to specom. Tak czy siak wiąże się to z kolejnymi kosztami.

Liczę na to, że będzie w sklepach internetowych trochę tańsza, lecz cdp.pl może dodać coś fajnego od siebie ;) A koszulki to wiadomo, obowiązkowo!
 
Tylko ciekawe kiedy będzie można zacząć zamawiać grę skoro już za dwa tygodnie premiera? Szczerze to liczyłem na jakiegoś preorder'a.
 
Tylko ciekawe kiedy będzie można zacząć zamawiać grę skoro już za dwa tygodnie premiera? Szczerze to liczyłem na jakiegoś preorder'a.
Przedsprzedaż planszówek nie rozpatruje się w kategoriach miesięcy. To zazwyczaj kwestia kilku tygodni. Podawanie daty premiery z dużym wyprzedzeniem to proszenie się o kłopoty. Wynika to z faktu, że drukarnie działają jak chcą, zaś statki wiozące komponenty z Chin są jeszcze bardziej zagadkowe. ;)
 
No ale jak sam zaznaczyłeś to kwestia kilku tygodni a do 27/28 zostało dwa tygodnie więc naprawdę chciałbym aby to jakoś bardziej było rozpropagowanie niż dajmy na to komiks.
 
@zielinski-dawid, widać że nie siedzisz w temacie gier planszowych :p Kilka tygodni, o których pisał Vojtas to i tak bardzo optymistyczny przedział czasowy, zwykle jest to kilka dni albo w ogóle bez pre orderów, po prostu gra się pojawia w sklepach i tyle. Nie ma też żadnych wielkich premier organizowanych z hukiem chyba że na dedykowanych imprezach (zlotach fanów gier planszowych czy konwentach o tematyce fantasy, ale nie konkretnie pod dany tytuł) ani edycji kolekcjonerskich, co najwyżej dany sklep dorzuca jakiś gratis do zestawu.

Fantasy Flight drukuje swoje gry w Chinach, statek płynie zwykle koło miesiąca i wiele rzeczy może się opóźnić po drodze więc datę 27 listopada traktowałbym raczej jako dzień, w który celują, a nie pewnik ;)
 
@HuntMocy

Wszystko się zgadza, niemniej na Zachodzie przedsprzedaż wydaje się być standardem, zwłaszcza w przypadku dużych sprzedawców. Rzadko bo rzadko, ale pojawiają się i edycje kolekcjonerskie. Np. ostatnio Days of Wonder postanowiło wydać w ten sposób Small World







Tylko 400 $.
Szaleństwo!
 
Może źle się wyraziłem, to nie tak że nie ma w ogóle, ale o ile w przypadku gier video start pre orderów na długo przed premierą, gadżety przedpremierowe, edycje kolekcjonerskie czy premiery organizowane z pompą są zwykłą sprawą i nikogo nie dziwią, o tyle w przypadku planszówek jest to raczej rzadkość. Sam widziałem bardzo fajne wydanie kolekcjonerskie Ankh-Morpork z wyczepistymi figurkami, które nigdy do nas nie dotarło choć gra została normalnie wydana w Polsce.

Fani gier planszowych to trochę inne środowisko (a i koszta produkcji są znacznie mniejsze) więc to nie tak że gra się nie sprzeda jeśli kampania reklamowa nas nie przytłoczy tak jak to ma miejsce w przypadku gier video.
 
Ale patrząc na takiego Rebel'a w zakładce "zamów przed premierą: jest kilka pozycji wszak są one na drugą połowę listopada a zimna wojna jest na początek grudnia.
A co do zakupów planszówek to sam zakupiłem w preorderze: Robinsona, Bohaterów Wyklętych, Slavike obie części, oraz dodatek do Talismana: Żniwiarz.
 
@Vojtas
W Small World tak świetnie mi się gra, że jak będę miał zbędne "tylko" 400 dolców to mam nadzieję, że ta wersja będzie nadal dostępna :D
Szaleństwo na maxa!
 
Top Bottom