Czy mógłbym poprosić o wskazówki będąc na samym początku zbierania mojej kolekcji kart? (podsumowanie wskazówek znajduje się w pierwszym poście)

+
Gdy w wątku pojawił się nowy post, którego nie widziałeś to wtedy przenosi Cię automtycznie do ostatniej strony (przynajmniej u mnie tak działa).

No u mnie to jakoś nie za bardzo... :(

Powracając do tematu meczy rankingowych. Znalazłem taką informację ale nie znalazłem w niej odpowiedzi na moje pytanie: na jakiej zasadzie dostaje sie awans na kolejny rank? Nie mam jeszcze 25 poziomu rankingowego więc nic mi się nie wyświetla w zakładce "Wynik rankingowy".

Na początku myślałem, że awans następuje po skompletowaniu mozaiki portretu, ale będąc na poziomie 30 skompletowałem mozaikę i nic. Musiałem wygrać jeszcze jeden raz aby uzyskać 29 poziom.
Post automatically merged:

No u mnie to jakoś nie za bardzo... :(

Się chyba wyjaśniło - do tej pory zawsze klikałem po prostu na nazwę tematu.
Teraz kliknąłem na to "kiedy był ostatni post" i mnie do niego przeniosło.
 
Last edited:
Na początku myślałem, że awans następuje po skompletowaniu mozaiki portretu, ale będąc na poziomie 30 skompletowałem mozaikę i nic. Musiałem wygrać jeszcze jeden raz aby uzyskać 29 poziom.

Z tego co zauważyłem, to musisz skompletować mozaikę i wygrać jeszcze jeden mecz. Nie zwracałem na to jakiejś dużej uwagi, czasem wpadała seria zwycięstw i od razu przeskakiwałem do nowej rangi, ale co najmniej dwa razy miałem pełną mozaikę i zostawałem na obecnej randze, dopiero gdy wygrałem jeszcze jeden mecz to awansowałem.
 
Z tego co zauważyłem, to musisz skompletować mozaikę i wygrać jeszcze jeden mecz. Nie zwracałem na to jakiejś dużej uwagi, czasem wpadała seria zwycięstw i od razu przeskakiwałem do nowej rangi, ale co najmniej dwa razy miałem pełną mozaikę i zostawałem na obecnej randze, dopiero gdy wygrałem jeszcze jeden mecz to awansowałem.

No to by się zgadzało z tym co teraz właśnie widziałem (też już dostawałem dwa kawałki mozaiki za serię zwycięstw).
Zobaczymy co będzie przy kompletowaniu kolejnych portretów.
 
Czy jest jakaś strona internetowa z zaktualizowaną bazą kart do HC?
W tej chwili jak wpisuję nazwę karty w wyszukiwarce to dostaję same linki do starych jej opisów (z przed HC).
 
możliwe ;)

Jeżeli chodzi o same karty to według mnie gwentygg lepsza.

Z drugiej strony w Gwentup masz polski język
 
Tu jak widzę można dość prosto przełączyć język opisu karty.
EDIT: ...ale nie ma tej opcji przy każdej karcie.

A nie wiem jak z tym tam jest bo korzystam z anglojęzycznych opisów kart. Tak jak już Ci kiedyś pisałem w polskiej wersji językowej jest sporo babolów czasem całkowicie zmieniających znaczenie zdolności (choćby obie brązowe pułapki) więc odradzam korzystanie z rodzimej wersji językowej.
 
w polskiej wersji językowej jest sporo babolów czasem całkowicie zmieniających znaczenie zdolności (choćby obie brązowe pułapki) więc odradzam korzystanie z rodzimej wersji językowej.

Też to zauważam, ale wciąż "daję jej szansę". Jak już kiedyś napisałem, mam generalną zasadę grania w gry po angielsku, ale w przypadku rodzimych produkcji "chciałbym grać po polsku". Liczę, że pojawią sie poprawki. Jak nie, to z "wielkim bólem" pomyślę o zmianie języka.
 
Poprawią obecne karty, a skopią opisy w nowych kartach i tak w kółko. Ja już się do tego przyzwyczaiłem :D

Oj tam, zobaczymy. :D Dam im szansę na poprawę. :p
Post automatically merged:

Pamiętam, że ktoś był kiedyś ciekawy tych danych (do oszacowania ilości graczy), więc pomyślałem, ze napiszę. Po 14 grach (bilans 14/0/0) udało mi się osiągnąć 25 poziom rankingowy - moje MMR wynosi 380 (35% z 1087) co przełożyło się na 51290 pozycję w Europie i 79967 pozycję na świecie.
Post automatically merged:

Znalazłem. :D Tym ktosiem był @Duckingman, o tutaj. :D
 
Last edited:
Jak ktoś pokazuje screenshot listy kart w postaci "paseczków" (tak jak to jest w opcji budowania talii po lewej stronie) to czy jest jakiś szybki sposób na rozróżnienie złotych kart które z nich są epickie, a które legendarne?
 
Nie do końca rozumiem system rankingowy w tej grze - może mi to ktoś wytłumaczyć?

Mamy MMR (z podziałem na MMR poszczególnych frakcji) ale jednocześnie mamy poziomy rankingowe. Opis w "wyniku rankingowym" sugeruje jakoby MMR wpływało na dobór naszego przeciwnika, jednak z tego co zauważyłem główne znaczenie ma tu nasz poziom rankingowy.

Jeśli jesteśmy dobierani w/g poziomu rankigowego to w sumie wystarczy grać i wygrywać jedną talią (po prostu zdobywać kolejne kawałki mozaiki) by awansować. Jednak w rankingach jest sortowanie po MMR.. więc jak to działa? :D
 
@Lexor - sam próbowałem się tego dowiedzieć. Tłumaczył mi to @Duckingman i @luk757, możliwe że jeszcze inni. Jednak oficjalnych informacji z tego co wiem nie ma, a nieoficjalnie ja to rozumiem tak:
- Według poziomu rangi dobiera Ci przeciwników
- Według poziomu rangi dostajesz nagrody za sezon
- MMR ma znaczenie dopiero jak wejdziesz do Pro Rang (zdobędziesz poziom 0)
 
Dlaczego?
Ludzie rankingi wbijają
Post automatically merged:

@Lexor - sam próbowałem się tego dowiedzieć. Tłumaczył mi to @Duckingman i @luk757, możliwe że jeszcze inni. Jednak oficjalnych informacji z tego co wiem nie ma, a nieoficjalnie ja to rozumiem tak:
- Według poziomu rangi dobiera Ci przeciwników
- Według poziomu rangi dostajesz nagrody za sezon
- MMR ma znaczenie dopiero jak wejdziesz do Pro Rang (zdobędziesz poziom 0)
Drabinka mmr dla pro jest osobna. Dlatego też nie wiem po co jest mmr i dlaczego mam go wbijać dla normalnego rankingu.
 
Top Bottom