Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Fajnie by było, gdyby wielkość świata w3 (20% większy niż w skyrimie) tyczyła się tylko powierzchni lądowych, lecz wnioskując z Q&A tego otyłego faceta, tak nie będzie i woda wliczana jest w tą wielkość świata. Oby nie było jej zbyt dużo (np. 30% , 40% całej mapy) ale chyba była już dyskusja na ten temat.
 
Nie wiem czemu się aż tak przejmujecie tą powierzchnią wody. Ona ma służyć do eksploracji i normalnego grania, więc nawet jeśli będzie jej dużo (a nie jest, bo ponoć się mieści w 20%), na pewno znajdziemy tam ciekawe questy. Poza tym nawet będąc na lądzie trzeba się trochę nachodzić, żeby gdzieś dotrzeć, więc nie widzę różnicy czy zrobię to konno, czy łódką.
 
Z tego slajdu ewidentnie wynika, że chodzi o wielkość obszaru "NOVIGRAD"
Przecież jest napisane: "Working setup for Novigrad": 74 km2
Coś czuję że wielka kampania promocyjna rozpocznie się ogłoszeniem, że świat gry będzie 10 razy większy od Skyrima... ;)
 
74 km2 to może być jednostka w grze... jakaś??
Haha, tak, nowe jednostki wprowadzają. Bedzie "74km2", które może oznaczać 1km2. Tylko po co tak komplikować? :D
No ok, reprezentacja jednego metra w grze może być różna, ale wątpię, by była. W końcu metry to metry.
 
Szczerze mówiąc, taka wielkość obszaru jest całkiem prawdopodobna. O ogromie Novigradu Z Przyległościami mogliśmy się już przekonać na pierwszym gameplay trailerze. Największe miasto świata, okoliczne pola, lasy, góry, no i wszystko to, co widać za murami miasta na zwiastunie VGX, aż do horyzontu. Te dwie wieże połączone mostem, wioska z wiatrakiem.... powiedziałbym nawet, że 74 km2 to minimum.... :p
 
Tylko jak w takim razie wytłumaczyć to 20% bigger... Przecież nie mogło ich coś tknąć i nie zmienili w ciągu paru miesięcy całej koncepcji świata. Poczekajmy na jakąś wypowiedź Marcina, choć nie wydaje mi się by obszar Novigradu był wielkości Far Cry (chyba 2, a może 3, nie pamiętam już)...
 
Nie wiem czemu się aż tak przejmujecie tą powierzchnią wody. Ona ma służyć do eksploracji i normalnego grania, więc nawet jeśli będzie jej dużo (a nie jest, bo ponoć się mieści w 20%), na pewno znajdziemy tam ciekawe questy. Poza tym nawet będąc na lądzie trzeba się trochę nachodzić, żeby gdzieś dotrzeć, więc nie widzę różnicy czy zrobię to konno, czy łódką.

Dla mnie woda jest mało atrakcyjna pod względem możliwej eksploracji i ogólnego fanu z rozrywki względem lądu, dlatego chciałbym, żeby nie stanowiła dużej części mapy. Oczywiście będziemy mogli wykonywać na niej quest, korzystać z niej i łodzi do przemieszczania się, ale to tyle, gdyby Geralt potrafił jeszcze nurkować... co gorsza zwykłe pływanie na powierzchni stoi pod znakiem zapytania.
 
Te dwie wieże połączone mostem, wioska z wiatrakiem.... powiedziałbym nawet, że 74 km2 to minimum.... :p

Spokojnie...
Nie ma takich czarów, by z 35 razy większego świata niż w W2 zrobiło się nagle 10x tyle.
74 km2 (wraz w obszarami wodnymi) to naprawdę spory kawał świata, więcej niż w którejkolwiek odsłonie GTA.
Dużo, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę, że najszybszym środkiem lokomocji jest nie samochód lecz koń.

Edit:

Ech, ta moja wyśmienita, ale pajęcza pamięć. Zacytowałem i zapomniałem.

Właśnie. Miała być jeszcze jakaś nowa tapeta - była już?

Z tego co mi wiadomo to nie, w każdym razie nie oficjalnie.
Coś Czerwoni szczęścia nie mają, najpierw wycieka gameplay, te materiały też chyba nie miały trafić do sieci.
Może i wspomniana tapeta gdzieś się trafi.
Żeby tylko W3 przypadkiem nie wyciekł, bo i takie rzeczy, jak wczesne wersje gier się w necie trafiały.
 
Last edited:
No ale moim zdaniem, porównywanie świata w3 do powierzchni rzeczywistych dużych miast nie ma sensu. Lepiej porównać go do innych growych światów (skyrima 37km2, gta sa 33km2, itd) gdzie 74km2 w w3 robi wrażenie. Zastanawia mnie jedno, skoro w3 to 74km2 a skyrim 37km2 to różnica między nimi nie wynosi już te sławne 20% tylko równe 100%.

Wszystko jednak zależy od tego jak ten świat zostanie zapełniony. Liczby i statystyka to rzecz wtórna dla mnie. Choć 74 km2 świata gry, bez obszarów pustki, to całkiem sporo. Mam nadzieję, że w świecie W3 największemu skalowaniu będą podlegały lasy, pola czy obszary wodne.
 
Chciałbym tylko wspomnieć, żeby Redzi nie wzorowali się na South Park: Stick of the Truth.(kiedyś tam Marcin coś wspomniał, a teraz widzę Cartmana na slajdach)
Oczywiście wszystko z kanonu miodzio, dialogi, animacje, wszystko zgodne z kanonem. Jednak... fabuła jest sporo, ale to bardzo sporo za krótka.
 

Guest 3669645

Guest
Mnie się ten Król Gonu nie podoba, po pierwsze wygląda jakoś tak dziwnie, chudo i pokracznie. Po drugie maska zamiast powodować strach, powoduje śmiech. Po trzecie: Hełm Saurona? Już wiadomo jaki świat Gon odwiedził i splądrował :p

Na pierwszy rzut oka widać, że to jakaś stara koncepcja, której nikt nie kocha dlatego wylądowała w prezentacji :p

@down Pierwszy hełm był ok, wyglądało to jak wariacja korony i w ogóle. Co dziwne niektórzy porównywali go z sauronem mimo braku podobieństw. Ten hełm w tej wersji już bardzo sauronowy przypomina, nie ma o czym gadać.
 
Last edited by a moderator:
Mnie się również podobał pierwszy hełm, widać było, że to persona z innego świata. Ten raczej wygląda na zwykłego "Pachołka Gonu" jeśli dać sam hełm bez zaostrzonych elementów. Jak już mają być kolce kolce to niech to będzie taki fest szpic. :D
Edit: Mam rozwiązane, zrobić Gon jak z jedynki i tyle.
 
Last edited:
@adventus, wygląda pokracznie bo to jest render w nienaturalnej pozycji, w ruchu będzie się prezentował znacznie lepiej. A jeśli chodzi o hełm, to coś bardziej śmiesznego od poprzedniej wersji byłoby naprawdę trudno wymyślić... tu przynajmniej to jest zwykła czaszka, tak jak powinno być. Zresztą to jest ELF, nie może być gruby, nawet w zbroi. Wersja oficjalna wygląda tak, jakby oblec w stal jakiegoś napakowanego pudziana.
 
Top Bottom