Wiedźmin 3: świat

+

Guest 3669645

Guest
Ano, na tego typu aukcjach płaci się nie tyle co za przedmiot, a za historię z nim związaną. Byle badziewie się sprzedaje za tysiące, bo należało do kogoś tam albo ma lat ileś tam.

Jest napisane*
Proszę, tylko nie tutaj... Że też ludziom się to jeszcze nie znudziło.
 
@verumut
Kalesony Elvisa też były zwykłym kawałkiem łacha, a osiągnęły niebotyczny- jak na gacie- kwoty.
Jest napisane*. Proszę, chociaż tutaj...

@Carramba1

Poprawia mnie ktoś kto nie umie napisać poprawnie mojego nicku i do tego pisze go z małej litery? I do tego poprawia kogoś kto nigdzie nie napisał że jest mistrzem Języka Polskiego? Mądry jesteś, waćpanie.

Poza tym, miecze Wiedźmina nie były ot tak wystawiane na sprzedaż. Wątpię czy w ogóle były sprzedawane, jak już to chyba tylko przez krasnoludów którzy reprezentowali Mahakam, i to tylko Wiedźminom. Przynajmniej w Sadze. Albo znowu się pomyliłem.
@AndrewXRW i @adventus
Thanks za pomoc :p.
 
Last edited:
Nie wiem czy mam wstawić to tu, czy do sytuacji politycznej czy walut... ale zrobiłem krótki rekonesans po książkach, zbierając informacje o wartości poszczególnych przedmiotów.
,,Z grzywny czyli pół funta bije się 60 florenów.
Roczny urobek dużej kopalni to sześć tysięcy grzywien.'' ( Innymi słowy gdyby wszystkie grzywny dałoby się przetopić mielibyśmy trzysta sześćdziesiąt tysięcy florenów) Sporo... zważywszy na to jak stały ceny.
Najprostsza balista kosztuje 80 florenów.
Doświadczona obsługa bierze 9,5 florena miesięcznego żołdu. (Pytanie każdy? Czy cała czwórka?)
Można więc przypuszczać, że floren stał bardzo wysoko w porównaniu z innymi walutami.
Idźmy dalej...
Miecze produkcji mistrza Esterhazy kosztowały od 5 do 10 florenów.
Te sprowadzane z Mahakamu, Poviss i Viroledo od 10 florenów.
Miecz ,,Angelik'' kosztował 15 florenów
...
A teraz uwaga miecze wiedźmina poszły na aukcji za około 2500 koron. A wątpię by wiele się różniły od mieczy Esterhazy.
Można więc śmiało stwierdzić, floren był najsilniejszą walutą na kontynencie. Kilkunastokrotnie przebijającą koronę Novigradzką.

Wnioskujesz więc waść, że 1 floren to około 200 koron? Nie pamiętam z sagi jaki był przelicznik, ale chyba nie aż tyle.

@verumut
Kalesony Elvisa też były zwykłym kawałkiem łacha, a osiągnęły niebotyczny- jak na gacie- kwoty.
Jest napisane*. Proszę, chociaż tutaj...
@Carramba1 upominasz kolegę, że zrobił błąd w pisowni używając niepoprawnie jego nicka? Nieładnie.
 

Nie, będą bardziej słowiańskie. O, takie:
 
@verumunt (teraz jest dobrze? ;) )
Mała litera to zwykłe "niedokliknięcie", za brak "n" serdecznie przepraszam :)
Reszty nie będę komentował, bo i tak macie inne zdanie. Nie chodzi o bycie mistrzem języka, a zwykłe jego poszanowanie.
 
@verumunt (teraz jest dobrze? ;) )
Mała litera to zwykłe "niedokliknięcie", za brak "n" serdecznie przepraszam :)
Reszty nie będę komentował, bo i tak macie inne zdanie. Nie chodzi o bycie mistrzem języka, a zwykłe jego poszanowanie.
@Carramba1

BIIIP. Nadal źle. powinno byc @Verumunt z Wyzimy

dodaj to z Wyzimy i będziemy kwita xD.
@Wojtak212 and @SMiki55

KoFFam was aniołeczki za ten scrin szoteczki umgggg, jakie słiiiiit.
 
Cała scena z Aryą i Ogarem kojarzy mi się z Wiedźminem, nie tylko końcówka. W karczmie jak Sandor walczył z ludźmi Góry, to widziałem niemal Geralta (chociaż nie powinien mieć zbroi ;) ) A potem gdy Arya chwyciła za Igłę to przed oczami stanęła mi Ciri.
No i Sandor ma paskudną mordę, pasuje na wiedźmaka.
Tylko kolor włosów jego i Aryi się nie zgadza.... :p
 
Cała scena z Aryą i Ogarem kojarzy mi się z Wiedźminem, nie tylko końcówka. W karczmie jak Sandor walczył z ludźmi Góry, to widziałem niemal Geralta (chociaż nie powinien mieć zbroi ;) ) A potem gdy Arya chwyciła za Igłę to przed oczami stanęła mi Ciri.
No i Sandor ma paskudną mordę, pasuje na wiedźmaka.
Tylko kolor włosów jego i Aryi się nie zgadza.... :p

Ale ich długość już całkiem niezła :p
W sumie, to jeśli je przemalować, to mamy już aktorów do ról głównych bohaterów. Teraz tylko znaleźć reżysera, coby całą Sagę sfilmować :hmm:

Żeby nie było, że spamię - proponuję umieścić w Wiedźminie 3 scenę z nilfgaardzkim oficerem i Geraltem proszącym o kurczaki ;)
 
Scena całkiem dobra :D Tak samo mi się z kojarzyło z wiedźminem, dlatego też umieściłem screena :) Chyba będę musiał w końcu przeczytać tą sagę "Pieśń Lodu i Ognia". No i mam nadzieje że po premierze W3, strona filmowa zauważy, że jest w powieściach Sapka wielki potencjał, tak samo jak u Georga :)
 
Jako że dostaliśmy widok Novigradu z lotu ptaka (co prawda niekompletny, ale zawsze cuś), postanowiłem porównać nowe screeny ze sceną z VGX trailera:
Porównując dwa powyższe obrazki, można stwierdzić, że na zwiastunie VGX morze znajduje się po lewej, wyraźnie widać tam spory port. Jeszcze ciekawsze są 2 poniższe zdjęcia:
Jeśli spojrzeć na charakterystyczne góry widoczne w tle, od razu widać, że ostatni screen przedstawia widzianą z bliska wysepkę należącą do Novigradu, prawdopodobnie po lewej stronie znajduje się morze.
 

Attachments

  • novigradlot2.jpg
    novigradlot2.jpg
    74.6 KB · Views: 36
  • Novigrad3.jpg
    Novigrad3.jpg
    101.3 KB · Views: 50
  • novigrad1.JPG
    novigrad1.JPG
    68.7 KB · Views: 38
  • novigrad2.JPG
    novigrad2.JPG
    73.5 KB · Views: 35
  • novigradlot3.jpg
    novigradlot3.jpg
    98.1 KB · Views: 36
Możliwe jest też że ten port połączony jest z odnogą rzeki, a nie bezpośrednio z morzem, szczególnie że na pierwszym screenie po lewo widać rzekę, a niemożliwe jest by płynęła równolegle do morza.
 
Top Bottom