Wiedźmin 3: świat

+
A czy na drugiej parze screenów to nie jest to miasto z artu? Nie pokażę go teraz, ale chyba każdy kojarzy o co chodzi.
 
View attachment 2889
@Up, ale przy tym miasteczku nie widać wyspy z zabudowaniami, które są na screenie... no chyba że art przedstawia wcześniejszą wersję. Ale to na 99% Novigrad.
Poniżej wstawiam arta z wioską w olbrzymiej rozdzielczości. Myślicie, że to wielkie miasto w tle to jest Novigrad? Bo jeśli tak, to jakieś takie... płaskie, a Novigrad powinien być "piętrowy" :hmmm:
http://www.kaermorhen.ru/uploads/Village_rgb.jpg
 

Attachments

  • miasto2.jpg
    miasto2.jpg
    97.5 KB · Views: 32
This is not Nivigrad ;). I może art zostawmy w spokoju, bo połowa zostaje na papierze, a druga połowa zmienia zwój wygląd o 360 stopni zanim trafi do gry. (choć mógłby dla mnie tak wyglądać Novigrad z daleka, a może jesteśmy w zaniżeniu, w depresji i słabiej widać miasto?)
 
@witcherforum1, masz rację oczywiście, ale.... ta wioska jest tak cudowna, że zmienić ją choć trochę to byłaby herezyja :cry:
Jak do tej pory najbardziej "słowiański" art z Wiedźmina, jakbym znów widział Odmęty :) A miasto... jest jeszcze możliwość, że to są Ziemie Niczyje, a miasto to to samo, które widać na jednym z 3 ostatnich screenów od REDów. Ale nie wydaje mi się.
 
Biały Most na arcie faktycznie wygląda jak takie mosto-miasteczko. Koncept dość świeży, nie kojarzę podobnego z książek, gier ni filmów fantasy. Oby nie zmieniał się zbyt mocno.
 
Pamiętacie tę lokację z prezentacji na GDC 2014:
Od początku wydawała mi się znajoma. Przejrzałem wcześniejsze screenshoty z gry i okazało się, że to chyba ta sama lokacja:
 
@witcherforum1, masz rację oczywiście, ale.... ta wioska jest tak cudowna, że zmienić ją choć trochę to byłaby herezyja :cry:
Jak do tej pory najbardziej "słowiański" art z Wiedźmina, jakbym znów widział Odmęty :) A miasto... jest jeszcze możliwość, że to są Ziemie Niczyje, a miasto to to samo, które widać na jednym z 3 ostatnich screenów od REDów. Ale nie wydaje mi się.

Miasteczko, a raczej jak dla mnie jakaś strażnica, wieża na rzece, o właśnie "Biały Most", ufortyfikowany troszeczkę, jakby jeszcze można było sobie tam łódką popływać. Wioska oczywiście piękna. @SMiki55 - od kiedy jesteś jakimś moim wielbicielem hmm? :hmm:
 
Od początku wydawała mi się znajoma. Przejrzałem wcześniejsze screenshoty z gry i okazało się, że to chyba ta sama lokacja
Prawie na pewno ta sama. Jest to wioska/miasteczko pod murami Kaer Trolde. Widzimy je także na poniższych screenach: (tak wgl, jak na razie najbardziej wyeksploatowana przez filmiki i screeny lokacja:

EDIT: Sory, jednak to chyba 2 różne miejscówki, ale bardzo podobne... Wiadomo jednak, że za Geraltem na pierwszym obrazku widać karczmę w której odbywa się rozmowa z łysym bliznowatym typem. Na przedostatnim screenie karczma jest po prawej, a schody po lewej to te same, po których schodzi Geralt na pierwszym screenie.
 

Attachments

  • kaer trolde.jpg
    kaer trolde.jpg
    96.2 KB · Views: 36
  • burza.jpg
    burza.jpg
    96.2 KB · Views: 33
  • karczma1.jpg
    karczma1.jpg
    98.1 KB · Views: 35
  • miasteczko.jpg
    miasteczko.jpg
    98.2 KB · Views: 34
  • łodzie.jpg
    łodzie.jpg
    96.2 KB · Views: 41
Prawie na pewno ta sama. Jest to wioska/miasteczko pod murami Kaer Trolde. Widzimy je także na poniższych screenach: (tak wgl, jak na razie najbardziej wyeksploatowana przez filmiki i screeny lokacja:

EDIT: Sory, jednak to chyba 2 różne miejscówki, ale bardzo podobne... Wiadomo jednak, że za Geraltem na pierwszym obrazku widać karczmę w której odbywa się rozmowa z łysym bliznowatym typem. Na przedostatnim screenie karczma jest po prawej, a schody po lewej to te same, po których schodzi Geralt na pierwszym screenie.
na pierwszym screenie to nie shody karczmy a strażnucy widac ja w tle na przedostatnim
 
@B l a d y, a gdzie ja niby napisałem że to są schody do karczmy...? :question:
Oczywiście że to schody do strażnicy, widać ją po prawej a karczma jest po lewej.
Tak właściwie to chciałbym zobaczyć wreszcie jakiegoś screena z wnętrza któregoś z budynków, jak na razie widzieliśmy od środka tylko karczmę i to wnętrze, w którym Geralt walczył z bandytami na zwiastunie VGX. Gdyby pokazali nam na przykład wnętrze Kaer Trolde, Świątyni Wiecznego Ognia lub jakiejś klimatycznej wiejskiej słowiańskiej chaty... :rolleyes:
 
Kilka desek, łóżka i stół, co tu oglądać? ;P (mam na myśli chatę)

Architekturę.
Porównanie wystroju wnętrza chaty rybaka z Wysp, warowni jednego z jarlów, wczesnosłowiańskiej chałupki gdzieś w Vellin, typowo polskiego wystroju ziemianek na redańskich polach czy mieszkań kupców i rzemieślników z Novigradu byłoby całkiem ciekawe.
 
Architekturę.
Porównanie wystroju wnętrza chaty rybaka z Wysp, warowni jednego z jarlów, wczesnosłowiańskiej chałupki gdzieś w Vellin, typowo polskiego wystroju ziemianek na redańskich polach czy mieszkań kupców i rzemieślników z Novigradu byłoby całkiem ciekawe.

No wiesz? Nie było choćby minuty gameplaya (i pewno długo nie będzie), a tu takie żądania.
Będziemy grzeczni to może screena nam rzucą, góra trzy. Oczywiście nie tak od razu.

A jeśli chodzi o to, czy lokacja z prezentacji i ze screenów to jedno i to samo samo...
Czy to ma znaczenie?

Oby. Inaczej mogłoby się okazać, iż recykling modeli jest dość spory...

Bo akurat o to się nie martwię. Tzn. powtarzalność będzie, bo być musi.
Region Skellige powinna charakteryzować spójna, jednolita architektura. Nie można oczekiwać, że każdy mieszkaniec ma architektoniczne zacięcie, duszę artysty i stawia chatę inną niż sąsiad. Domy, zwłaszcza w tak surowym klimacie, muszą być nade wszystko praktyczne. Żeby na łeb nie padało, wiatr przez szpary nie wlatywał, a całość nie zawaliła po miesiącu czy roku. Walory estetyczne nie mają znaczenia i raczej nikt nie będzie stawiał fantazyjnych, wielopiętrowych budynków. Śmiem twierdzić, że właśnie unikalność byłaby tutaj nie na miejscu, stanowiła element niewiarygodny. Recycling będzie , bo to sprawa naturalna. Domy w wiejskiej społeczności różnić się mogą detalami, tudzież wystrojem wnętrza, ale charakter zabudowa tego typu musi mieć jednaki, spójny.
 
Top Bottom