Wiedźmin 3: edycja kolekcjonerska

+
Drodzy forumowicze, Redzi, Panie Marcinie ( @Marcin Momot)

Ciekawi mnie jedna sprawa - Czy macie dane, a jeżeli tak, czy może ktoś je tu lub w innym miejscu umieścić. Dane dotyczące sprzedaży edycji kolekcjonerskiej (ale nie tylko kolekcjonerskiej) w poszczególnych krajach? Chodzi mi o szybkość z jaką wykupiono edycje kolekcjonerskie z rozróżnieniem na poszczególne platformy (podobno 3333 sztuki na każdą platformę X razy ilość wersji językowych).

W Polsce wiemy (chociaż konkretne dane były by ciekawe), że wersja na PC rozeszła się w mgnieniu oka, na PS4 niedużo dłużej. Co do XBOX ONE można ją jeszcze zamówić. Na pewno taka sytuacja wiąże się po prostu z polską specyfiką posiadania poszczególnych platform i ludzi, którzy sięgają po tego typu produkcje.

Gdyby umieszczono takie dane i dało by się je przeanalizować wyniki mogły by być bardzo interesujące.
 
Last edited:
@RockPL
Oczywiście, że mają te dane, ale to tajemnica handlowa, więc nie sądzę, by została ujawniona - a jeśli nawet, to z pewnością nieprędko.
 
Tak właśnie sobie pomyślałem. Ale z drugiej strony edycji kolekcjonerskich jest ograniczona ilość. Czyli raczej nie tajemnica handlowa, a jeżeli już to marketingowa.
(Nie wiem, czy błędu nie popełniłem, łącznie 9999 przypada na wszystkie kraj, czy na poszczególną wersję językową?)

Wynik analizy takich danych byłby ciekawy nie dla jednego socjologa ;) ale branża gier (niestety także) również z chęcią by się tego dowiedziała... Tylko czy to na prawdę są aż tak cenne dane by się nimi nie podzielić (i tak trzeba by brać duży margines na fanowską część społeczeństwa i resztę)
 
Witam.
Widziałem, że sprawa figurki z edycji kolekcjonerskiej była już poruszana. Ja dalej czekam na jakieś porządne zdjęcia, bo to co obecnie znajduje się na stronie CDP.pl zamiast zachęcać ludzi do zakupu, tylko ich odstrasza. Naprawdę mam nadzieję, że była to wina oświetlenia, bo figurka znacząco się różni od tej, która była zaprezentowana podczas konferencji. Oby tamta nie była jedyna porządnie wykonana figurka, a reszta będzie się pokrywać ze zdjęciami. Obecnie widzę słabe cieniowanie i bardzo słabą twarz Geralta. Ja wiem, że wizualizacja wizualizacją, ale odbiega to znacząco od stanu "faktycznego" (czyli na dzień dzisiejszy).
Co do wzmianki o dopracowywaniu figurki. Raczej nie wydaje mi się, żeby to miało miejsce. Czasu wbrew pozorom został niewiele, a edycja jest liczona w grubych tysiącach. Gdyby Redzi nie mieli już gotowej części, to mogliby nie wyrobić się do premiery. Tak więc obecnie chciałbym zobaczyć co faktycznie dostaniemy. Ja nie jestem zawiedziony tym co zobaczyłem dotychczas, ale dalej nie wiem co tak na prawdę dostanę. Na niektórych forach z powodu samej figurki cały czas szaleje burza.
Ja od siebie mam tylko małe zastrzeżenie co do łączenia ogona z tyłkiem. Zdecydowanie za duża przerwa między nimi przez co wygląda to po prostu kiepsko,
 
Nie interesuje mnie, nie zbieram takich pierdułek :]
Ale patrząc na tą figurkę to wygląda wypaśnie !
 
Wyprzedano wszystkie edycje kolekcjonerskie... Hm, w sumie to o prawie tysiąc mniej było niż się spodziewałem
 
Ciekawe informacje na temat kolekcjonerskiej edycji Wiedźmina 3 z facebooka cdp.pl.

Padły 2 ciekawe pytania, na które cdp.pl odpowiedziało.

Numer jeden:
To może takie pytanie, czy kolekcjonerka na PC jest już w 100% absolutnie wyprzedana i w ogóle już jej nie będzie?

cdp.pl - Niebawem podamy oficjalne informacje dotyczące EK.

Numer dwa, takie bardziej już oczywiste:
Mnie zastanawia czy medalion z edycji kolekcjonerskiej to będzie ten sam medalion który był dodawany do różnych edycji poprzednich części gry? Czy może jednak się czymś różni ?

cdp.pl - Jest to nowy medalion, zrobiony specjalnie do Wiedźmin 3: Dziki Gon.


Może kogoś to zainteresuje ;)
 
Widać, że medalion jest nowy, bo jest wreszcie wypukły i rzeczywisty. Ciekawy jestem jego faktycznej wielkości. Jeśli będzie taki jak w EK Wiedźmina 1, to nawet będzie się nadawać do noszenia.
 
A może REDzi zmienili medalion na nowy, bo taki jest łatwiejszy do wykonania? :D Ten z poprzednich części wygląda na bardziej skomplikowany pod względem rzemieślniczym.
 
@Napoleon_Pl No raczej tak :D A z tego co gdzieś przeczytałem, jesteśmy w podobnej sytuacji, pierwszy rok się kończy, a dla nas programowanie to czarna magia :p
 
Ok, kilka osób pytało, więc potwierdzam:
- EK z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Hiszpanii będą miały do wyboru również polski dubbing/napisy :)
 
Last edited:
Top Bottom