Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Otóż to. Przecież gra wygląda pięknie, nie kwestionuję tego tylko uleciała jakaś taka wyrazistość, szczegółowość, nie wiem jak to nazwać, a może to po prostu wina tej niebieskiej poświaty, kto wie. Bo chyba wszyscy się zgadzamy, że na starym "renderze" na moście było "wow", a na nowym "renderze" na gameplay'u przy moście "wow" nie było :wat:

Jezu, przeciez natychmiast widać ze na starym jest ustawiony bardzo mocny filtr wyostrzajacy, kamera jest ustawiona blizej ziemi i na 2 planie doklejone sa budynki, plus zielony filtr na wszystko.

Na nowszym ujeciu nie ma juz filtru i brakuje cieni i to wszysko.

:facepalm:
 
downgrade jest oczywisty i tylko fanboje temu zaprzeczaja ale skoro redzi mowili ze build jest stary a ujacia z SoD sa mieszanka starych i nowych to nie wiem po co zawracac dupe na forum i walic tematy na kilkanscie stron.

zwlaszcza ze w ostatnim wywiadzie mowili ze teraz wszystko wyglada lepiej
 
Jezu, przeciez natychmiast widać ze na starym jest ustawiony bardzo mocny filtr wyostrzajacy, kamera jest ustawiona blizej ziemi i na 2 planie doklejone sa budynki, plus zielony filtr na wszystko.

Na nowszym ujeciu nie ma juz filtru i brakuje cieni i to wszysko.

:facepalm:

Ja tylko mówię, że dla mnie osobiście wersja z filtrem i lepszym ustawieniem kamery bardziej mi odpowiada. Tylko tyle. Kamera tu dużo robi dlatego wolę taką bliżej Geralta. Ot i wszystko, nie trzeba łapać się za głowę od razu :). Ciekawe czy na ten nowy "wygląd gry" nie można tego nałożyć i jakby to wyglądało.

Najbardziej mnie boli ujęcie bagien z VGX, a obecny wygląd na gameplay'u.
 
zwlaszcza ze w ostatnim wywiadzie mowili ze teraz wszystko wyglada lepiej
I naprawdę myślisz, że wygląda lepiej? To o czym oni mówią wskazuje ewidentnie na jakieś małe poprawki, których pewnie nawet nie zauważymy. Poza tym jakby rzeczywiście było lepiej to by REDzi użyli bardziej aktualnej wersji gry na gamescomie, bo przecież zależy im na jak najlepszym odbiorze gry.
 

Guest 2686910

Guest
I naprawdę myślisz, że wygląda lepiej? To o czym oni mówią wskazuje ewidentnie na jakieś małe poprawki, których pewnie nawet nie zauważymy.
A wiesz to, jak zakładam, ze źródeł wewnątrz CDP, z pierwszej ręki?

Litości, ludzie... Pół roku do premiery, a tu już niektórzy recenzje mogliby pisać. Może pora na przerwę od forum (dla mnie, żeby nie było).
 
Last edited by a moderator:
I naprawdę myślisz, że wygląda lepiej? To o czym oni mówią wskazuje ewidentnie na jakieś małe poprawki, których pewnie nawet nie zauważymy. Poza tym jakby rzeczywiście było lepiej to by REDzi użyli bardziej aktualnej wersji gry na gamescomie, bo przecież zależy im na jak najlepszym odbiorze gry.

ten gameplay byl przeznaczony tylko dla prasy ktora jest troche bardziej wyrozumiala tylko dzieki prosbom fanow zostal wypuszczony publicznie.
na dlugie 37 minutowe ciagle prezentacje zawsze lepiej jest wybrac bespieczny przetestowany build ktory sie nie wysypie albo nie pokarze artefaktow.
na krotkie ujecia do trailerow mozna spokojnie wyselekcjonowac perelki z wersji wciaz niegotowych

@Rhobar999

na wczesniejszym gamescomie tez byly dobre ujecia
 
Last edited:
Build ma już kilka miesięcy jestem pewien ze w tym czasie wprowadzili sporo poprawek. Inną sprawą jest ze gdyby poprawili cienie gra prezentowała by się lepiej (co pewnie zrobili).
Nie wiem co wszyscy mają z tym downgradem, jak na razie tylko trailer VGX odstawał od reszty.
 
Odnoszę wrażenie że niektórzy są niereformowalni, i wersja finalna będzie określana mianem mega downgrade"u nie ma jak to mieć mega przerośnięte oczekiwania wobec oprawy które może i nawet nie miały by racji bytu w rzeczywistości. Dla mnie grafika w Wiedźminie 3 to dodatek do najważniejszego czyli dobrej fabuły i przemyślanej mechaniki gry. Równie dobrze trójka może wyglądać gorzej niż W2, nie gram w Wiedźmina dla grafiki, gram dla fabuły. Koniec kropka.

I jeszcze jedno na koniec, niema to na celu robienia dla CDPR złej opinii tylko bardzo prawdopodobne działanie.
Jestem niemal pewien że jeśli nawet W3 będzie wyglądać zdecydowanie lepiej niż teraz i zdecydowanie lepiej niż wersje konsolowe REDzi nie pokażą przed premierą takich materiałów z PC. Było by to niezłe podpadnięcie u Sony i Micro$
Ale to już trochę złożony temat i nie da się jego dogłębnie wyjaśnić w 2-3 zdaniach.
 
Last edited:
Jestem zdecydowanie za wyzszymi wymaganiami i zachowaniem szczegółowości niż downgrade'm. I mówie to jako uzytkownik zestawu który pewnie nie pociągnie wysokich (2500K 7950). W2 na wysokich odpaliłem chyba ze 2 lata po premierze i to było jak przechodzenie wieska na swieżo (nie mówiąc o zmianie 19' 4:3 na 24' 16:10). Wczesniej czy później każdy odpali to nawet na ultra. Apeluje - Redzi kochani, nie przesadzajcie z optymalizacją.
 
Jestem zdecydowanie za wyzszymi wymaganiami i zachowaniem szczegółowości niż downgrade'm. I mówie to jako uzytkownik zestawu który pewnie nie pociągnie wysokich (2500K 7950). W2 na wysokich odpaliłem chyba ze 2 lata po premierze i to było jak przechodzenie wieska na swieżo (nie mówiąc o zmianie 19' 4:3 na 24' 16:10). Wczesniej czy później każdy odpali to nawet na ultra. Apeluje - Redzi kochani, nie przesadzajcie z optymalizacją.
Dokładnie, ja tak samo. Z tym, że optymalizacja nie równa się downgrade'owi. Optymalizacja być musi jak najlepsza, ale bez rezygnacji z lepszej grafiki!
 
Oglądając podaną dzisiaj w linkach analizę gameplayu "Witcher 3 Preview and breakdown of PC and Console"
https://www.youtube.com/watch?v=OD50XEll14c
Zwróciłem uwagę na jeden szczegół. Chyba nikt o tym wcześniej nie mówił-pisał (dajcie znać gdybym się mylił).

Chwilę przed jak i po scenie z "przelatującym przez czaszkę rycerza krukiem" (czy innym ptakiem) po lewej stronie widać "uciekającą, zakapturzoną postać". Postać ta to kobieta, w czarnym stroju z białą bluzką. Z ubioru i sceny, w której to się rozgrywa można wywnioskować, że jest to najprawdopodobniej Yennefer. Dodatkowo wynika z tego, że ptakiem musi być inna potężna czarodziejka-czarodziej np. Filippa Eilhart.

Co do analizy, która mi się podobała. Omawiający popełnił chyba jeden błąd. A może nie błąd, ale przyjął za pewne, jedno założenie. Przyjął, ze "filmik" wjeżdżającego do miasta Geralta z głową gryfa jest z Xboxa. Nie jestem pewien, czy jest to dobre założenie. Podczas rozgrywki można było zauważyć, że kudły gryfa są statyczne. A przy koniu były już dynamiczne...
To jest tylko moje przypuszczenie, ale szczerze nie jestem przekonany, by na konsolach były widoczne efekty "futra".
 
Tę kobietę już wiele osób w dzień wydania trailera zauważyło. A co do tego ptaka, to Filippa przemieniała się w sowę, nie kruka. Chociaż kto wie, pewnie jakby chciała to i w kruka potrafiła się przemieniać.

@robert70r Tak, miała taki pseudonim :) Nawet w W2 się w sowę przemieniała.
 
Last edited:
Tę kobietę już wiele osób w dzień wydania trailera zauważyło. A co do tego ptaka, to Filippa przemieniała się w sowę, nie kruka. Chociaż kto wie, pewnie jakby chciała to i w kruka potrafiła się przemieniać.
Filippa to - Pani Sowa. Gdzieś to w sadze było. Jestem na odludziu i nie mam dostępu do książek. Poprawcie jeśli się mylę, albo coś kręcę. @AndersonSilva wiem, ale w Sadze też tak była nazwana. Nie pamiętam, gdzie po raz pierwszy...
 
Last edited:
Redzi kochani, nie przesadzajcie z optymalizacją.


Niektórzy chcą chyba nie gry, tylko benchmarka i powtórki z Watch Dogs jeśli o wymagania chodzi.
A po premierze masowo pojawią się teksty. "Ratunku, wiedźmin mnie się tnie, co robić" i wieszanie psów na CDP RED.

Z optymalizację nie można przesadzić i dla każdego dewelopera powinien być to absolutny priorytet.
Bez tego nie ma mowy o komfortowej rozgrywce. Czasem naprawdę lepiej się zastanowić zanim wyskoczy się z podobnym tekstem.

Gra jest piękna, pełna gęstej roślinności, ma od zatrzęsienia detali.
Niebo jest po prostu cudne, chmury nie tylko się poruszają, ale i stale zmieniają.
Gdy wreszcie dojdzie do tego cykl dobowy będzie niesamowicie.
Czuję, że grając w W3 często stanę i będę się po prostu gapił, podziwiając zachód słońca, czy zbierające się chmury burzowe.

Rzecz jasna są jeszcze drobne problemy, na przykład z cieniami, ale downgarde?
Wolne żarty. Styl, oprawa ulegają zmianom, korekcie przez cały czas produkcji. Tyle że jeżeli coś wygląda nieco inaczej wcale nie znaczy, że automatycznie gorzej.
Ja rozumiem, że tematyka downgrade'ów z powodu rozmaitych akcji różnych deweloperów jest bardzo na czasie, ale nie popadajmy w paranoję.
 
Oglądając podaną dzisiaj w linkach analizę gameplayu "Witcher 3 Preview and breakdown of PC and Console"
https://www.youtube.com/watch?v=OD50XEll14c
Zwróciłem uwagę na jeden szczegół. Chyba nikt o tym wcześniej nie mówił-pisał (dajcie znać gdybym się mylił).

Chwilę przed jak i po scenie z "przelatującym przez czaszkę rycerza krukiem" (czy innym ptakiem) po lewej stronie widać "uciekającą, zakapturzoną postać". Postać ta to kobieta, w czarnym stroju z białą bluzką. Z ubioru i sceny, w której to się rozgrywa można wywnioskować, że jest to najprawdopodobniej Yennefer. Dodatkowo wynika z tego, że ptakiem musi być inna potężna czarodziejka-czarodziej np. Filippa Eilhart.

Co do analizy, która mi się podobała. Omawiający popełnił chyba jeden błąd. A może nie błąd, ale przyjął za pewne, jedno założenie. Przyjął, ze "filmik" wjeżdżającego do miasta Geralta z głową gryfa jest z Xboxa. Nie jestem pewien, czy jest to dobre założenie. Podczas rozgrywki można było zauważyć, że kudły gryfa są statyczne. A przy koniu były już dynamiczne...
To jest tylko moje przypuszczenie, ale szczerze nie jestem przekonany, by na konsolach były widoczne efekty "futra".

Filippa jak już wcześniej pisali przemieniała się w sowe. A kruki mogła przywoływać Yennefer, więc jestem prawie że przekonany, że to nic nie ma związanego z Filippą.
 
Top Bottom