Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
@DarthasBinar po pierwsze radze wstrzymać się z zakupem do nowego roku gdy AMD wyda odpowiedź na karty NVidii. Teraz te karty wg mnie są nieopłacalne cenowo. Plus tak jak powyżej, pokuś się na lepszy zasilacz, nie jestem pewien czy nawet jakiegoś dobrego bronze 550w znajdziesz do 300zł. Tani zasilacz z łatwością zabije sprzęt warty kilka tysięcy złoty.
 
Też się zastanawiam. Kupować komputer początkiem grudnia czy poczekać do nowego roku. Nie wiem czy coś potanieje czy nie.
 
Moje wstępne założenia odnośnie zestawu wraz z orientacyjną ceną:
CPU: Intel i7 4790 - 1200 zł
MainBoard: Z97 - 600 zł
RAM: 16GB 2400MHz CL10 - 750 zł
GFX: GTX 970 4GB - 1500 zł
SSD: 256 GB - 500 zł
HDD: 1TB - 300 zł
DVD/RW - 60 zł
CoolerCPU - 150 zł
Zasilacz - 250 zł
Obudowa - 250 zł
Monitor - Full HD do 1000 zł
Klaw + mysz - 50 zł
Głośniki - 250 zł
Listwa zasilająca - 100 zł
System win 8 64 bitowy - 400 zł (?)

Całkowity koszt: 7360 zł

Jak macie jakieś sugestie co można zmienić albo zoptymalizować to chętnie posłucham.

Zestaw pod wiedźmina 3 ? Może dołóż trochę do 980, za tą cenę można kupić R9 290X

http://allegro.pl/msi-radeon-r9-290x-gaming-4gb-f-vat-gw-36m-gry-i4748256527.html.
 

Guest 2686910

Guest
Jaką wybrać dobrą kartę graficzną w przedziale cenowym do 600zł? Byłby wdzięczny za pomoc :)
Jeśli nVidia to gtx 750ti, jeśli AMD to r9 270. Ten drugi trochę mocniejszy, ale ciężej znaleźć za mniej niż 600 zł. Ale da się czasami.

E: A, jeszcze lepiej się w cenie mieści r7 265. Też dobry wybór.
 
Last edited by a moderator:

Guest 2686910

Guest
Ja w używkach nie robię :)
Jeśli @Warzoch bierze coś takiego pod uwagę, to już ma dużo więcej opcji.
 
Tak się zawsze zastanawiałem. Po co ludzie polecają radeony skoro ich technologia jest taka zacofana? Praktycznie wszystkie ficzery w grach są tylko pod karty od nVidii. Zalatuje hipsterstwem. Oświeci mnie ktoś?
 

Guest 2686910

Guest
Tak się zawsze zastanawiałem. Po co ludzie polecają radeony skoro ich technologia jest taka zacofana? Praktycznie wszystkie ficzery w grach są tylko pod karty od nVidii. Zalatuje hipsterstwem. Oświeci mnie ktoś?
Ta technologia od nVidii to miły estetyczny dodatek. Samo "mięso" graficzne, czyli rdzeń wrażeń graficznych pozostaje ten sam niezależnie od posiadanej karty. A jeśli chodzi o tą podstawową, normalną wydajność, to karty AMD (zwłaszcza w niższym segmencie cenowym) oferują lepszy stosunek cena-wydajność.
Czy to było ironiczne/prowokacyjne pytanie i nie załapałem?
 
Jaką wybrać dobrą kartę graficzną w przedziale cenowym do 600zł? Byłby wdzięczny za pomoc :)
r9 270 lub gtx 660
Tak się zawsze zastanawiałem. Po co ludzie polecają radeony skoro ich technologia jest taka zacofana? Praktycznie wszystkie ficzery w grach są tylko pod karty od nVidii. Zalatuje hipsterstwem. Oświeci mnie ktoś?
Bo mają dobry stosunek do ceny? I wcale takie zacofane nie są. Mają swoją technologie Mantle , tressfx. Ja stałem przed wyborem między gtx 760 a r9 280 i wybrałem
radka ze względu na 3 gb pamięci, szynę danych 384 , i była tańsza o 50zł a wydajność taka sama a czasem nawet wyższa od gtx. Do tego w dzisiejszych grach więcej pamięci się przydaje (Watch_Dogs, Lords of the Fallen, Shadow of Mordor)
 
Ta technologia od nVidii to miły estetyczny dodatek. Samo "mięso" graficzne, czyli rdzeń wrażeń graficznych pozostaje ten sam niezależnie od posiadanej karty. A jeśli chodzi o tą podstawową, normalną wydajność, to karty AMD (zwłaszcza w niższym segmencie cenowym) oferują lepszy stosunek cena-wydajność.
Czy to było ironiczne/prowokacyjne pytanie i nie załapałem?

Nie, pytałem poważnie, dzięki.
 
Czekam na podanie oficjalnych wymagań jak na mannę z nieba - bo niestety w moim przypadku dokupienie RAMu nie wchodzi w grę - musiałbym kupić nową płytę główną -> czyli od razu nowy procek -> czyli nowy mocniejszy zasilacz. I się robi zaraz kwota na jaką nie mogę sobie pozwolić (bo nie mam)... ledwo na samego Wiedźmaka starczy (o ile właśnie wymagania nie będą za wysokie). Trochę mnie wkurza, że jak zaczynają robić grę to ma się niezłego kompa a jak przychodzi do jej wydania to już jest "przestarzały"...

Aha taktowanie RAMu sprawdzałem Aida (DDR2-800)
 
Last edited:
Znam ten ból. Komputer konfigurowałem rok temu ( nie cały) w sumie został mi dysk, zasilacz i obudowa ze starego. Wyniosło mnie to ponad 2k. A prawda jest taka że sprzęt jest minimalny. Mam jednak nadzieje ze przy rozdzielczości 1440/900 pogram chociaż na średnich. Na minimum to dla mnie marnowanie gry, zresztą wydanie pokaże. Jak nie za parę miechów to pogram za 2-3lata :)


Przecież optymizmu też troszkę trzeba mieć.
 
space86 ja mam 4 letniego kompa i też bym musiała wymienić wszystko żebym miała pewnosć, ze W3 mi ruszy. Chociaż jestem dobrej myśli skoro W2 z automata ustawiało mi detale na medium. Wszystko okaże sie w styczniu kiedy podadzą wymagania i wtedy dopiero będę sie zastanawiała nad preorderem. Mi nawet to minimum wystarczy.
 
Top Bottom