Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Tylko, że dwa huby po 8x8, to co innego jak jeden 16x16. Więc trochę się tutaj to nie zgadza. Gdyby to było 16x8, to wtedy byłoby ok.
 
Do mnie jakoś to "256 km^2" nie trafia, przecież w każdej grze są inne zależności od czasu, inne prędkośći poruszania itd więc świat może i będzie większy, ale będzie sie go inaczej odczuwało niż np w skyrimie. Ja bym się nie napalał, bo pewnie w to "256km^2" są wliczanie jakieś ukryte huby, podziemia i kij wie co jeszcze:D
 
Ja bym się nie napalał, bo pewnie w to "256km^2" są wliczanie jakieś ukryte huby, podziemia i kij wie co jeszcze:D
W 40km^2 Skyrima też są wliczane podziemia i Sovngard zapewne też.
No i wypada wspomnieć, że obszar dostępny do eksploracji najprawdopodobniej będzie dużo mniejszy, bo w prawie 2xGTA V (+/- 140km^2) nie wierzę.
 
Tylko, że dwa huby po 8x8, to co innego jak jeden 16x16. Więc trochę się tutaj to nie zgadza. Gdyby to było 16x8, to wtedy byłoby ok.


Niby tak, tyle tylko, że owe 16x16 wyszło od członka CDP RED. Nie 2 razy 8x8, tylko właśnie 16x16.
Poza tym Damien mówi, że loadingu nie będzie, więc może teraz to jest jeden duży hub zamiast dwóch?
W takim wypadku, nawet jeśli odliczyć pierścień dwóch kilometrów terenu wyłączonego z eksploracji i tak mamy imponującą liczbę.
Szkopuł w tym, że ciężko uwierzyć, iż aż tak się pozmieniało.
 

Guest 3669645

Guest
Tylko, że dwa huby po 8x8, to co innego jak jeden 16x16. Więc trochę się tutaj to nie zgadza. Gdyby to było 16x8, to wtedy byłoby ok.
tylko jeden hub ma 8x8 km (wyspy). Drugi hub to około 8,5 x 16 km. Czyli Novigrad z przyległościami + Ziemie Niczyje. Jeśli "przesunąć" Skellige pod novigrad to w rezultacie otrzymalibyśmy jeden hub mający właśnie 16 x 16 km. Z czego południowo-zachodni kraniec mapy byłby samą wodą.
 
tylko jeden hub ma 8x8 km (wyspy). Drugi hub to około 8,5 x 16 km. Czyli Novigrad z przyległościami + Ziemie Niczyje. Jeśli "przesunąć" Skellige pod novigrad to w rezultacie otrzymalibyśmy jeden hub mający właśnie 16 x 16 km. Z czego południowo-zachodni kraniec mapy byłby samą wodą.

Wybacz, ale herezje waćpan siejesz. Renderowany świat = 8x8=64km2 (Skellige) + 8.5x8.5 (Novigrad+NML) + X (Ker Mohren + Wyzima + itd) = 136.25km2 + X. To było potwierdzane juz kilka razy wiec nie wiem nad czym się tu debata toczy.
 
Ja sądzę, że znaczący procent z tego będzie stanowiła szeroko pojęta woda (głównie morze na którym będziemy mieli archipelag wyspa Skellige wraz z przyległymi do kontynentu wodami). W sumie zabierze to tak pewnie 10-15% obszaru świata.
Trzeba jeszcze doliczyć do tego obszary, które będą nas ograniczać ( jak chociażby "niewidzialne ściany" w postaci szczytów górskich, klifów, murów, zamkniętych budynków itp.) co zapewne stanowić będzie kolejne 5-10% (optymistycznie licząc).
Czyli, w ogólnym rozrachunku wyjdzie nam świat (mogący być zwiedzanym) mniejszy o tą jedną czwartą niż podają liczby.
I tak nieźle.

Oczywiście poruszamy się w sferze domysłów, a nawet liczby na które się powołujemy nie są oficjalną deklaracją studia.
 
Drugi hub to około 8,5 x 16 km.

Skąd ta liczba? O ile pamiętam było 8,5 x 8,5, a nie 16...

Damien jest sympatyczny i ma gadane, normalnie drugi Tomek Gop.
No właśnie.
Dlatego bardziej prawdopodobny wydaje się scenariusz z dwoma hubami, o wymiarach około 6x6 (po uwzględnieniu niedostępnego pierścienia) każdy.
Czyli jakieś 72-75 km2. I to by się zgadzało z jednym ze starszych wywiadów, gdzie była mowa o powierzchni 80% większej niż ta w Skyrimie.
Chyba, głowy sobie uciąć nie dam, ale taki rozmiar gdzieś się pojawił.
 

Guest 3669645

Guest
Wybacz, ale herezje waćpan siejesz. Renderowany świat = 8x8=64km2 (Skellige) + 8.5x8.5 (Novigrad+NML) + X (Ker Mohren + Wyzima + itd) = 136.25km2 + X. To było potwierdzane juz kilka razy wiec nie wiem nad czym się tu debata toczy.
Skad wziąłeś wielkość Kaer Morhen i skąd wziąłeś tą Wyzimę? :p I gdzie Ziemie Niczyje? 8,5 x 8,5 to obszar samego Novigradu z przyległościami.

---------- Zaktualizowano 17:26 ----------

Skąd ta liczba? O ile pamiętam było 8,5 x 8,5, a nie 16...
8,5 x 8,5 ma sam Novigrad z przyległościami. 16 km to wysokość wraz z NML (bo całą mapa ma mieć właśnie taką wysokość). Skellige natomiast stawiamy sobie z boku na zachodzie i mamy kwadrat 16x16.
 
Skad wziąłeś wielkość Kaer Morhen i skąd wziąłeś ta Wyzimę? :p I gdzie Ziemie Niczyje? 8,5 x 8,5 to obszar samego Novigradu z przyległościami.

---------- Zaktualizowano 17:26 ----------


8,5 x 8,5 ma sam Novigrad z przyległościami. 16 km to wysokość wraz z NML (bo całą mapa ma mieć właśnie taką wysokość). Skellige natomiast stawiamy sobie z boku na zachodzie i mamy kwadrat 16x16.

Sala tronowa z Wyzimy była to może i Wyzimę zobaczymy. Obok Ker Mohern i Wyzimy postawiłem literkę "X" która nadal oznacza niewiadomą. Novigrad + jego przeległości oraz NML to jeden i ten sam hub o rozmiarze 8.5x8.5. NIe ma 3 głównych hubów, są tylko 2. I jest to potwierdzona informacja. Sugeruje żebyś sobie oglądną prezentację UMBRA 3 http://www.umbrasoftware.com/en/201...g-the-witcher-3-wild-hunt-realize-its-vision/ To Ci wiele wyjaśni.

EDIT: Te tak zwane przyległości novigradu to jest właśnie NML.
 
8,5 x 8,5 ma sam Novigrad z przyległościami.

Problem polega na tym, że nie mamy pewności czy aby jednak nie wliczano w to NML. Jako rzeczonych przyległości właśnie.
Skellige to nie tylko ląd, ale i od groma wody (może nawet połowa obszaru) toteż 8x8 dla tego rejonu wydaje się w porządku względem 8,5x8,5 dla Novigradu + NML.
I jakoś łatwiej uwierzyć mi w to aniżeli te 256 kilometrów.
 

Guest 3669645

Guest
Novigrad + jego przeległości oraz NML to jeden i ten sam hub o rozmiarze 8.5x8.5
To jeden i ten sam hub, owszem. Ale dwa regiony, a region "Novigrad i przyległości" ma właśnie 8,5 x 8,5 km. Ziemie Niczyje nic do tego nie mają.

---------- Zaktualizowano 17:34 ----------

Jako rzeczonych przyległości właśnie
Nie, bo tak właśnie ten region się od samego początku nazywa, Novigrad i przyległości ORAZ Ziemie Niczyje. NML to nie są przyległości Novigradu.
 
To jeden i ten sam hub, owszem. Ale dwa regiony, a region "Novigrad i przyległości" ma właśnie 8,5 x 8,5 km. Ziemie Niczyje nic do tego nie mają.

Błądzisz. Zgubiłeś się w ciemnościach REDowskiego PRu :D

Nie, bo tak właśnie ten region się od samego początku nazywa, Novigrad i przyległości ORAZ Ziemie Niczyje. NML to nie są przyległości Novigradu.

Ale razem dają te 8.5x8.5.
 
Last edited:

Guest 3669645

Guest
Błądzisz. Zgubiłeś się w ciemnościach REDowskiego PRu :D
Że się błądzi to każdy jeden napisać może, jakieś argumenty i dowody może? :p Na prezentacjach ujawniono że sam Novigrad z przyległościami ma 8,5 x 8,5 km. To że do Novigradu z przyległościami nie wliczamy NML jest oczywiste (REDzi dali dobitnie do zrozumienia że ZN to osobny region). Gdzie więc popełniam błąd?
 
Że się błądzi to każdy jeden napisać może, jakieś argumenty i dowody może? :p Na prezentacjach ujawniono że sam Novigrad z przyległościami ma 8,5 x 8,5 km. To że do Novigradu z przyległościami nie wliczamy NML jest oczywiste (REDzi dali dobitnie do zrozumienia że ZN to osobny region). Gdzie więc popełniam błąd?

Tak to wygląda według mnie jeśli chodzi o 2 główne huby. Tyle w temacie.
View attachment 8536
 

Attachments

  • w3mapa.jpg
    w3mapa.jpg
    33.9 KB · Views: 49
Nie, bo tak właśnie ten region się od samego początku nazywa, Novigrad i przyległości ORAZ Ziemie Niczyje. NML to nie są przyległości Novigradu.

Oj tam. Te 8,5x8,5 to zapewne zwykłe niedopowiedzenie. Zdarza się, gdy się coś promuje.
Zawsze to lepiej brzmi, Novigrad z przyległościami zajmuje tyle i tyle. Podczas gdy rejon Novigradu i NML ujęte w te same ramy... No cóż, to już mniej imponujące. Reklama, panie.
Powtórzę, wierzyć się nie chce w te 16x16.
Pożyjemy, zobaczymy. Na razie jestem sceptyczny.
 
Last edited:
Tak to wygląda według mnie jeśli chodzi o 2 główne huby. Tyle w temacie.
View attachment 8536
Skellige ma być najmniejszym hubem regionem, a nie największym.
Gdyby NML wliczyć do Novigradu z przyległościami, archipelag powinien zajmować mniej więcej taki obszar:
Przynajmniej, jeśli chodzi o wysokość.
A w 256km^2 nie wierzę. To za dużo, nawet, jeżeli odliczymy niedostępny do eksploracji pierścień.
===============================================
@DarthasBinar
Sorry, chodziło o region, a nie o hub. :p
Skellige ma być najmniejszym regionem, największym ma być NML, a jest jeszcze Novigrad.
 
Last edited:
Skellige ma być najmniejszym hubem, a nie największym.

No i jest mniejszym hubem. Jeśli chodzi o wielkość rejonu to jak odejmiesz wodę to pewnie okaże się też najmniejszym rejonem.

Są 2 huby i w tych dwóch hubach są 3 rejony o różnym klimacie każdy.
 
Top Bottom