Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
No ale jak wszystko tak dosłownie mamy interpretować to nikt nie będzie zadowolony z niczego, nie wiem czy zauważyliście ale choćby skały srały, a mury pękały to i tak niemożliwym jest zapewnić identycznej perspektywy i widoku w grze odzwierciedlającego to jak się widzi w rzeczywistości.
Ale wiesz, że on mówi o kamerze TPP przy plecach? Przy, jak w moim modzie, nie pięć metrów dalej.
 
Cały wywód o byciu kreatywnym i patrzeniu w FPP jest niepotrzebny.

A moim zdaniem jest, bo pokazuje że nawet widok który nic nie zasłania nie jest w stanie w pełni odzwierciedlić tego co czuje człowiek w analogicznej sytuacji, a co dopiero widok TPP który miałby być "bardziej kanoniczny".

---------- Zaktualizowano 13:42 ----------

Ogólnie to nie chciałbym, żeby trudność gry polegała na tym, że gra jest trudna bo kamera mi uniemożliwia zobaczenie rzeczy które w rzeczywistości bym zobaczył/poczuł/usłyszał. Albo z innych technicznych przyczyn.
 
A moim zdaniem jest, bo pokazuje że nawet widok który nic nie zasłania nie jest w stanie w pełni odzwierciedlić tego co czuje człowiek w analogicznej sytuacji, a co dopiero widok TPP który miałby być "bardziej kanoniczny".
Niepotrzebnie dorabia jakieś ideologie i kanon do zwykłej kamery. Wystarczy, żeby była blisko, a nie pięć-dziesięć (!) metrów dalej. Bo to jest przesada, niedaleko do rzutu izometrycznego. Wiele osób chce jej, bo po prostu lubi kamerę bliżej, a nie chodzi im o trudność.
 
Niepotrzebnie dorabia jakieś ideologie i kanon do zwykłej kamery. Wystarczy, żeby była blisko, a nie pięć-dziesięć (!) metrów dalej. Bo to jest przesada, niedaleko do rzutu izometrycznego. Wiele osób chce jej, bo po prostu lubi kamerę bliżej, a nie chodzi im o trudność.
Mógłbym to streścić w słowach "kamera ma sprawiać by rozgrywka była przyjemnością, a nie katorgą" ale być może ktoś by zasugerował że granie w tak "ułatwionych" warunkach nie jest dla niego przyjemnością bo Geralt przecież nie widzi co się za nim dzieje.
 
Mógłbym to streścić w słowach "kamera ma sprawiać by rozgrywka była przyjemnością, a nie katorgą" ale być może ktoś by zasugerował że granie w tak "ułatwionych" warunkach nie jest dla niego przyjemnością bo Geralt przecież nie widzi co się za nim dzieje.
Nie obchodzi mnie Geralt i to, co on widzi. Chcę kamerę bliżej, bo ta jest za daleko i wszystko robi się malutkie. Jak mam zobaczyć szczegóły na modelach potworów? W edytorze?
 
Tylko chodzi o to, że ma nie wiedzieć. Wtedy walczy jak wiedźmin - zawsze parada, bo nie wiesz co jest za Tobą (jeśli wyłączysz mini-mapę co ja zrobię od razu). Niestety obecna kamera wyrzuca element zaskoczenia z taktyki potworów i ludzi. Według REDów którzy stworzyli taką kamerę Geralt ma 6 par oczu :D i widzi wszystko dokoła siebie, 360 stopni.

Chyba ironii nie wyczułeś :(
 
Nie obchodzi mnie Geralt i to, co on widzi. Chcę kamerę bliżej, bo ta jest za daleko i wszystko robi się malutkie.
Jak każdy(chyba) podczas eksploracji, ale podczas walki nie wiadomo jak się sprawuje ta inteligentna, ale ja wiem tyle, że czasem w W2 to nie przeciwnicy mnie zabijali tylko kamera :p Nie wiem jak się gra z tą inteligentną kamerą, też mam obawy, ale chcę jej dać szansę bo z tego co widzę to fajnie się będzie grało na padzie. Oczywiście najrozsądniejszą rzeczą byłoby danie graczom wyboru, tak jak w W1. Ale nie ma co psioczyć na coś czego się jeszcze nie przetestowało.
 
Last edited:
Ogólnie to nie chciałbym, żeby trudność gry polegała na tym, że gra jest trudna bo kamera mi uniemożliwia zobaczenie rzeczy które w rzeczywistości bym zobaczył/poczuł/usłyszał. Albo z innych technicznych przyczyn.

 
A pamiętacie te płacze za rzutem izometrycznym z jedynki? REDzi najwidoczniej postanowili iść na kompromis.

Ale czy to dobrze? Nie lepiej dać możliwość wyboru jak w W1?

Mógłbym to streścić w słowach "kamera ma sprawiać by rozgrywka była przyjemnością, a nie katorgą" ale być może ktoś by zasugerował że granie w tak "ułatwionych" warunkach nie jest dla niego przyjemnością bo Geralt przecież nie widzi co się za nim dzieje.



Przecież nie o to chodzi żeby gra była utrudniona, bo kamera nie pozuje nam czegoś tam. Tylko żeby była bliżej - a raczej, żeby dać graczom możliwość jej przybliżenia/oddalenia.

Chyba ironii nie wyczułeś :(

A to przepraszam ;).
 
... i właśnie dlatego wszystkich by zadowoliła kamera, którą można ustawiać według własnych upodobań. Naprawdę nie wiem co to za problem dać pod kółko od myszki przybliżanie/oddalanie kamery, przecież w większości gier tak jest...

Nie mam nic przeciwko, choć sam najprawdopodobniej będę grał z tą oddaloną, tzw. "inteligentną". Nie widzę jednak przeszkód, by "dojechać" sobie przy pomocy kółka myszki do pleców Geralta podczas podziwiania wschodu słońca nad jeziorem (jak to robiłem w akcie IV pierwszego Wiedźmina).
 
... i właśnie dlatego wszystkich by zadowoliła kamera, którą można ustawiać według własnych upodobań. Naprawdę nie wiem co to za problem dać pod kółko od myszki przybliżanie/oddalanie kamery, przecież w większości gier tak jest...
Być może w trakcie testowania walki w W3 doszli REDzi do wniosku, że kamera przylepiona do pleców Geralta bardzo utrudnia walkę, nie wiadomo. Albo chcieli zaprojektować walkę która się sprawdzi zarówno na PC i konsolach. Fajnie by było gdyby można było sobie wybrać kamerę podczas walki podobnie jak w W1.
 
Daliby Redzi poprostu dwa ustawienia kamery. Jedną bliżej pleców Geralta, ale podczas walki nieco się oddalającą. I drugie ustawienie takie jak na ostatnim materiale :)
 
Tylko jak gracz zauważyłby, że tak mocno przybliżona kamera mu przeszkadza w walce to robi :scroll: i ma kamerę dalej od pleców. Nie ma potrzeby blokowania ustawień kamery...
 
Być może w trakcie testowania walki w W3 doszli REDzi do wniosku, że kamera przylepiona do pleców Geralta bardzo utrudnia walkę, nie wiadomo. Albo chcieli zaprojektować walkę która się sprawdzi zarówno na PC i konsolach. Fajnie by było gdyby można było sobie wybrać kamerę podczas walki podobnie jak w W1.

Jeśli dało się zrobić (a przynajmniej tak miało być), że menu czy "eq" ma być zaprojektowane inaczej na konsoli i PC to nie można na PC wrzucić możliwości przybliżenia kamery? A na konsolach niech grają sobie tą "lepszą" oddaloną :D. I ONA NIE MA BYĆ PRZYLEPIONA DO PLECÓW GERRALTA. Czytaj ze zrozumieniem.

I z tym ostatnim zdaniem co żeś waść zabłysnął :D. O tym mówimy od jakiś 10 stron :p.

Najlepiej jak nie będzie po prostu odjeżdżać podczas walki w chmury i gracz wybiera w opcjach czy ma odjeżdżać czy nie.
 
Obawiam się, że kamera zza pleców - pomimo jej "miodności" w innych produkcjach, przy stylu walki zastosowanym w Dzikim Gonie po prostu totalnie się nie sprawdza, dlatego też REDzi nie zawracali sobie rzyci implementacją takiego rozwiązania. Teraz czytając Wasze oburzone głosy poświęcą ileś tam godzin na coś, co tylko raz wypróbujecie i stwierdzicie, że jest do kitu, zamiast poświęcić ten czas na optymalizację i debugging. My jeszcze nie graliśmy - oni owszem.
 
Jeśli dało się zrobić (a przynajmniej tak miało być), że menu czy "eq" ma być zaprojektowane inaczej na konsoli i PC to nie można na PC wrzucić możliwości przybliżenia kamery? A na konsolach niech grają sobie tą "lepszą" oddaloną :D. I ONA NIE MA BYĆ PRZYLEPIONA DO PLECÓW GERRALTA. Czytaj ze zrozumieniem.

I z tym ostatnim zdaniem co żeś waść zabłysnął :D. O tym mówimy od jakiś 10 stron :p.
EQ będzie różne dla PC i konsol? Myślałem, że jednak postanowiono pójść na kompromis i zrobić jednakowy dla trzech platform(być może coś mi się pomieszało). Racja, trochę skrót myślowy z tym przyczepieniem kamery do pleców Geralta zastosowałem, mój błąd. Tak czy inaczej taka kamera umieszczona blisko Geralta podczas dynamicznej walki może być wkurzająca. Wszystko zależy od tego jak wygląda walka, z tego co pamiętam to REDzi mówili, że wrogowie już się nie kolejkują.
Wiem o czym się piszę tutaj w sumie odkąd została zaprezentowana kamera inteligentna, nie chciałem zabłysnąć a wyrazić swoje zdanie, które wcale nie musiało się różnić od waszego.
 
Top Bottom