Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Szykujcie się na wyzwanie w Wiedźmin 3: Dziki Gon - gra będzie trudna!
http://www.ppe.pl/news-33758-szykuj...edzmin_3__dziki_gon___gra_bedzie_trudna_.html

Z wywiadu z projektantem pozycji Philippem Weberem można dowiedzieć się, że nadchodzący Wiedźmin pod względem poziomu trudności będzie bardziej wymagający od Skyrima, lecz łatwiejszy od Dark Souls, jednak na poziomie "hardcorowym" nawet od niego trudniejszy. Walka została tak skonstruowana, by ciągle była odczuwalna i przyciągała uwagę - "wejście" w rozgrywkę i mechanikę nie będzie zbytnio trudne, ale korzystnie z niej w praktyce będzie wyzwaniem, tym bardziej, że w grze nie ma skalowania poziomu przeciwników.

To ja podziękuję za mroczny poziom w W3, z tego co czytam to będzie to coś jak nagła śmierć w W2. Zginiesz i koniec gry :p Wolałbym żeby ten mroczny był jakiś mega trudny ale nie że zgon = koniec gry, tym bardziej przy tak rozległej grze... Przegram jakieś 50h i wystarczy że się trafi jakiś bug w wyniku którego stracę życie i to nie będzie miłe xD
 
To ja podziękuję za mroczny poziom w W3, z tego co czytam to będzie to coś jak nagła śmierć w W2. Zginiesz i koniec gry :p Wolałbym żeby ten mroczny był jakiś mega trudny ale nie że zgon = koniec gry, tym bardziej przy tak rozległej grze... Przegram jakieś 50h i wystarczy że się trafi jakiś bug w wyniku którego stracę życie i to nie będzie miłe xD
Wszystko zależy od tego jak trudny będzie trudny. Ja z W2 mrocznego nie polubiłem, nie dlatego że był trudny, a dlatego że po skompletowaniu mrocznych setów ekran się robił czarnobiały. Ja bym wolał by pozostał jaki jest, kary za trzymanie mieczy mrocznych bez setu były fajne :p

Na arenie jeszcze odkryłem że zbroje na mrocznym są tylko ozdobami, nieważne jaką masz, i tak jak cię ktoś trafi to giniesz.
 
To ja podziękuję za mroczny poziom w W3, z tego co czytam to będzie to coś jak nagła śmierć w W2. Zginiesz i koniec gry

Ano, gra się zbuguje, padniesz trupem i koniec. Poziom "mroczny" powinien być faktycznie trudny, a tak będzie nie tyle ciężki, co stresujący. Zero finezji, nici z metody prób i błędów, stosowania różniastych technik, bo gra wymusza zachowawcze podejście na jak najmniejszym ryzyku, inaczej koniec gry. Bezsens totalny. Poziom trudny powinien być rzeczywiście trudny, a takie cuś to niestety pójście na łatwiznę. Hard pomiędzy Skyrimem a Dark Souls oznacza w praktyce, że ten "hard"będzie tylko z nazwy. Niestety dwa dotychczasowe Wiedźminy mają ten problem, że trudnymi nie są wcale, zanosi się na to, że trojka pozostanie wierna tradycji. Meh...

No chyba że coś się zmieniło

Oby nie, nagła śmierć niech sobie będzie, ale gdzieś obok, nie ma co tego trybu ubierać w fatałaszki najwyższego poziomu trudności.
 
Last edited:
Z tego co pamiętam to poziom mroczny ma być po prostu tym najtrudniejszym, nagła śmierć jest natomiast rozważana. No chyba że coś się zmieniło :p
 
Też tak myślałem, że mroczny będzie jako ten najtrudniejszy poziom ale czytając co piszą w tym artykule
http://www.ppe.pl/news-33758-szykuj...edzmin_3__dziki_gon___gra_bedzie_trudna_.html
To wychodzi że właśnie mroczny będzie taką nagłą śmiercią. W W2 miało to jakiś sens bo gra była stosunkowo krótka a tutaj przy tak rozległej grze taki tryb wydaje mi się bez sensu.
„Mroczny poziom trudności jest tym, co pasjonuje wiele osób w naszej firmie. Bo oni chcą prawdziwego wyzwania. Jeśli umrzesz pięć minut przed zakończeniem, to jest to równoznaczne z końcem gry.
 
Czyli trudny będzie taki obecnie typowy, czyli przekładając na oldschool poniżej normalnego poziomu trudności.

Z gier wydanych w tamtym roku prawdziwie trudne były tylko chyba z tych szerzej znanych Obcy Izolacja i Evil Within i odbiło się to na obu tytułach natychmiast na recenzjach prasy i użytkowników,
Jeżeli Dziki Gon ma mieć niezłe recenzje (metascore celują 90% i wyżej) to można zapomnieć o wysokim poziomie trudności,
Normalny poziom będzie niemal samograjem, a trudny trochę "trudniejszym" tylko na początku,

Na poziom trudności Gothiców niema co liczyć.
Ja bym chciał bez żadnych stopni trudności a jeden odgórnie narzucony i kropka. ale wiem że to nie przejdzie, bo zaraz masa się oburzy i wyleje pomyje że gra za trudna, a nikt nie pomyśli że jest coś takiego jak mechanika gry i trzeba grać według tego.

Takie moje zdanie.
 
Czyli trudny będzie taki obecnie typowy, czyli przekładając na oldschool poniżej normalnego poziomu trudności.

Jeśli to z mrocznym się potwierdzi to tak. No i pupa blada będzie nie wyzwanie. Ja rozumiem, że normal i easy jakieś przesadnie ciężkie nie są, ale hard powinien być z założenia problematyczny, trudny że hej, jak na to nazwa wskazuje. Nagła śmierć powinna być opcjonalna na każdym z poziomów trudności. Ot, dodatek taki.
 
Można też zrobić łagodniejszą odmianę hardcora niż nagła śmierć bo zawsze może się zdarzyć jakaś ftopa nie zaplanowana.
-Za każdy zgon tracimy exp i po jednorazowym wypadku raczej mało nas zaboli, ale po 3-4 zgonach może gra się nam tak skomplikować iż niemal misja neimożliwa.
 
Można też zrobić łagodniejszą odmianę hardcora niż nagła śmierć bo zawsze może się zdarzyć jakaś ftopa nie zaplanowana.
-Za każdy zgon tracimy exp i po jednorazowym wypadku raczej mało nas zaboli, ale po 3-4 zgonach może gra się nam tak skomplikować iż niemal misja neimożliwa.

Nagła śmierć nie jest obowiązkowa przecież :p
 
Nagła śmierć nie jest obowiązkowa przecież :p

No tak ale co dla mnie było najgłupsze, raz nie ukończyłem przez buga, a za drugim razem wyłożyłem się na QTE

(a ja strasznie nienawidzę QTE bo najczęściej na klawiaturze odwalają taką fuszerkę iż nie widać co mamy wcisnąć vide: Tomb Raider żeby daleko nie szukać)
Dlatego nagła śmierć nie jest idealna jako tryb gry, zgon przez buga skutecznie mnie zniechęcił do ponowienia próby.
 
No tak ale co dla mnie było najgłupsze, raz nie ukończyłem przez buga, a za drugim razem wyłożyłem się na QTE

(a ja strasznie nienawidzę QTE bo najczęściej na klawiaturze odwalają taką fuszerkę iż nie widać co mamy wcisnąć vide: Tomb Raider żeby daleko nie szukać)
Dlatego nagła śmierć nie jest idealna jako tryb zgon przez buga skutecznie mnie zniechęcił do ponowienia próby.
Teraz QTE nie będzie, i oby z bugami nie było problemów :p Ja może spróbuje NŚ jak już przejdę grę kilkukrotnie ;p
 
ja tam zaczne na normalu. Grunt to sie nie zniechęcić za szybko a i tak pewnie na początku nie bedzie łatwo. Brak skalowania przeciwników robi swoje.
 
Ja tradycyjnie spróbuję na trudnym, a jak nie dam rady to najwyżej przełączę na normal. Z recenzji dziennikarzy wynika, że normal też jest dość wymagający, przynajmniej na początku. Mam nadzieję, że to nie dlatego, że nie ogarniają na trudniejszych :D

Nagła śmierć powinna być opcjonalna na każdym z poziomów trudności. Ot, dodatek taki.
O, to by było ciekawe rozwiązanie. Wtedy może nawet bym się skusił na tą nagłą śmierć na łatwiejszym, bo na trudnym jednak za duże ryzyko. Ale generlanie nie przepadam za tą opcją, bo zawsze może się coś przyciąć i całe granie na marne pójdzie.
 
Choć założenie trybu, jakim jest Nagła Śmierć bardzo mi się podoba, to ciężko się nie zgodzić że ma to sens wyłącznie w przypadku, kiedy gra nie jest zabugowana.
Dlatego też dziwnym wydaje mi się, że rzeczony tryb pojawi się od razu.

Dziwnym, bo nie znam ani jednej gry z otwartym światem (szczególnie, jeśli chodzi o RPGi) które w terminie wydania, a i jeszcze długo po, były absolutnie wolne od dokuczliwych błędów.

Jeżeli gra będzie dopieszczona i REDania dość szybko będzie eliminować błędy, to powinno się to udać. Przynajmniej ja bym chciał taki poziom trudności w grze zobaczyć.

@theta77 Jakieś słowo w tej kwestii, skoro już tu jesteś?
 
Last edited:
Nagła śmierć to raczej tryb dla osób, które ukończyły już grę wielokrotnie, zdążyły poznać na wylot i szukają dodatkowego wyzwania. Do tego czasu ewentualne błędy zostaną poprawione ;)
 
Nie żebym reklamował CD-Action, ale nowy numer trza chyba będzie kupić.
6 stron o Wiedźminie 3
View attachment 10226
Plakat:
View attachment 10227
I jeszcze Thorgal audiobook:
[video=youtube;ZzXa_-Cpxb4]https://www.youtube.com/watch?v=ZzXa_-Cpxb4[/video]
Nieźle kur..... znaczy..........ach........ zamyśliłem się......
;)
 

Attachments

  • CDA_3_2015_okladka_4bhy.jpg
    CDA_3_2015_okladka_4bhy.jpg
    132.9 KB · Views: 52
  • CDA_03_2015_plakat_Wiedzmin_4bhy.jpg
    CDA_03_2015_plakat_Wiedzmin_4bhy.jpg
    115 KB · Views: 62
Last edited:
@Daniel Abatemarco, i jeszcze dają Risena 2 ;) Aczkolwiek w tekście o Wieśku nie spodziewałbym się wielu rewelacji. Berlin w swoim materiale mówił, że on przygotował materiał bardziej sceptyczny, a kolega z redakcji bardziej fanbojski i ten właśnie znajdzie się w magazynie.
 
@Daniel Abatemarco, i jeszcze dają Risena 2 ;) Aczkolwiek w tekście o Wieśku nie spodziewałbym się wielu rewelacji. Berlin w swoim materiale mówił, że on przygotował materiał bardziej sceptyczny, a kolega z redakcji bardziej fanbojski i ten właśnie znajdzie się w magazynie.
Szkoda, że nie oba. Ten sceptyczny też by się przeczytało.
Z drugiej strony Berlin, fakt, pisze fajnie, ale to koleś, który jara się mangą. Do mnie kompletnie nie przemawia ta stylistyka. Ot taka trochę wynaturzona dziecinada.
Coś w ten deseń.
Więc z uwagi na powyższe, nie wiedziałbym właściwie jak się odnieść, do jego wrażeń na temat Wiedźmina.
A patrząc przez pryzmat mangi, to byłyby raczej ,,wrażenia'' - w cudzysłowie właśnie.
 
@Daniel Abatemarco, materiał Berlina jest do obejrzenia na YT ;)

Z drugiej strony Berlin, fakt, pisze fajnie, ale to koleś, który jara się mangą. Do mnie kompletnie nie przemawia ta stylistyka. Ot taka trochę wynaturzona dziecinada.

Typowa opinia osoby, która widziała parę urywków czy obrazków w internecie :p Ale to nie temat do takich rozmów ;)

ed

@Daniel Abatemarco, mało widziałeś, ale tak jak mówiłem, to nie temat do takich rozmów, jest temat dedykowany ;)
 
Last edited:
Top Bottom