Wiedźmin 3: Dziki Gon

+
Jeżeli chodzi o DODATKI MODERSKIE, to mam pomysł na jeden dość spory dodatek.

Dość "prostym" rozwiązaniem ewentualnych "moderskich dodatków" do W3 było by po prostu przeniesienie zmodyfikowanej historię z W1 do świata W3.
Nie wiem czy nie kolidowało by to z częścią linii fabularnej W3, ale raczej nie, bo poza krótką wizytą u Cesarza raczej nie posiedzimy w Wyzimie. Ewentualnie misje z W1 i cała Wyzima była by dostępna po ukończeniu wątku głównego.

W końcu Wyzima jest odgrodzona wojskami Nilgaardu od reszty dostępnego świata w W3. Wiemy, że w W3 będzie można wracać wszędzie, gdzie się było. Będzie można wrócić do Wsi Biały Sad... nie wiem czy do Wyzimy także hmm...

WYZIMA i tereny przyległe (z W1)

Novigrad z otoczeniem + Ziemia Niczyja (z W3) (zauważcie, że nie widać tu Wyzimy)

Graficznie przedstawienei "oddzielenia" Wyzimy od reszty terenów w W3 (mapka podglądowa - fragment dodatku do edycji pudełkowych)

Jeżeli chodzi o historię zrezygnowałbym z :
- utraconej pamięci (Geralt już wszystko pamięta);
- Alvina (ta historia się już skończyła - można było by zostawić tylko kilka ciekawych nawiązań do pierwowzoru);
- zrezygnowałbym także z ZEMSTY za - "zabójstwa Leo" i kradzieży wiedźmińskich specyfików.

Zmieniłbym (częściowa modyfikacja, znana historii):
- zamiast Foltesta - Cesarz
- zamiast Addy hmm... Ciri :D (żartuję), jakiś członek (albo kilka osób) z wysokiego rodu Nilfgaardu, który chciałby sobie "na własną rękę" porządzić [zagarnąć Wyzimę = Temerię (kto trzyma w ręku stolicę, ten włada nad ziemiami, czy coś takiego - nie musi być zbyt logiczne... a może jednak) i panować nad tymi ziemiami];
- zamiast Salamandry - Skorpiony;
- zamiast Zakonu Płonącej Róży - wojska tegoż (Nilfgaardzkiego) Rodu;
- zamiast Temerskich wojsk - Nilfgaardzkie
- można by zrezygnować także z Triss (czy obecnie Yennefer), ale tylko w pewnym stopniu... Ewentualnie dodać zamiast tych Pań jakąś nową Nilfgaardzką czarodziejkę (wrzuciłbym tu historię z "Sezon Burz"), która była by wierna Cesarzowi;
- zostawiłbym (dodał / zmodyfikował) Shani, która mogła by powrócić i leczyć zarazę (znowu :D ), tym razem ze swoimi studentami i studentkami (w końcu Shani może nie być w W3, bo może być na kształcącej podróży, a pod koniec W3 może powrócić / albo w prost przeciwnie, Shani wie, ze będzie wojna + dodatkowo jest zaraza, dlatego też już "siedzi" w Wyzimie i leczy). Dodatkowo była by bardziej dojrzała i mądrzejsza, wybaczyła by nam całą hecę z Alvinem i czarodziejką (zrozumiała by, że nie Alvin i tak by odszedł tak jak Geralt (tylko, że jeden skończyłby jako martwy Mistrz, a drugi w końcu odnalazłby dawną miłość);
- zamiast Zygfryda jakiś młody oficer - albo wojsk Nlifgaardzkich, albo wojsk Rodowych (o charakterze identycznym z Zygfrydowym).
- część postaci mogła by zostać (imiona), lub zostać zmieniona... ewentualnie wymieniona. Chociaż, czy na prawdę komuś by "robiło", że grododzierżca, kapitan straży, prostytutka (Ela, czy Hela), sołtys wioski i jego córki to te same osoby??, chyba nie, a zobaczyć ich wszystkich w nowej (odświeżonej) grafice z tymi samymi głosami [w większości - część dialogów niestety albo trzeba by zostawić w formie napisów (dolnych, tak jak w W1), albo poszukać ludzi o głosach "podobnych" do oryginału i ponagrywać ścieżki dźwiękowe - polską i angielską, w tych fragmentach, w których nie pokrywałby oryginał].

Zostawiłbym (odnowił / dodał):
- wątek główny - chęcią zagarnięcia Wyzimy i przejęcia władzy w Temerii przez "paniczyka", który dla odmiany do innych Nilfgaardczyków - nienawidzi elfów i innych nieludzi = rasista (cały element walki nieludzi z władzą zostaje);
- Zostawiłbym misje poboczne jak zdobywanie alchemicznych substancji dla Kalkstejn'a, pokera, bicie potworów, trofea, te małe NPC'owe "misijki (np. Babcia prosi o Białą Mewę dla wnuczka / szal, pazur, plaster miodu, pierścionek dla dziewki / ogólnie większość zadań pobocznych (tych z tablicy ogłoszeń i nie tylko);
- zostawiłbym misje z Podgrodzia (w tym barghest'y) - zanim dostaniemy się do Wyzimy musimy poradzić sobie z klątwą / wieś Odmęty / Berengara / Panią Jeziora...
- Zostawiłbym/Edytował nowego-starego Azar'a Javed'a (dzięki któremu "panek" mógłby objąć władzę...), może dałbym mu więcej cech charakteru Detmolda.



Oczywiście historia z W1 wprowadzała by do W3 pewne "niewidzialne ściany", ale można by sobie jakoś z nimi poradzić (dodatkowo były by one w większości fabularnie i logicznie uzasadnione). Gracz mógłby dostać się w większość miejsc od razu, ale póki by nie pchnął historii (fabuły z W1) do przodu nie mógłby wszędzie się dostać. Albo nie miałby możliwości rozpoczęcia, zdobycia niektórych questów.

Gracz nawet gdyby miał otwarty dostęp do "wszystkich" lokacji z W1, to nie mógłby dostać się od samego początku wszędzie.
Do Podgrodzia można było by się dostać od razu, ale do samej Wyzimy (bez glejtu już nie).
Do takich "nie od razu dostępnych lokacji" można by zaliczyć:
- Wyzimę, w tym Klasztorną, Starą Wyzimę itd. (ogólnie poszczególne dzielnice były by zablokowane - brak glejtów, tak jak w W1), dodałbym natomiast pozostałe dzielnice, które widzieliśmy pobieżnie w W1 lub zobaczymy w W3;
- jaskinia Królowej Kikimory (np, zawalone wejście do jaskini, czy po prostu zamknięta "kopalnia" - to wszystko można zrobić);
- Wyspa Rybitw - póki gracz nie zostanie teleportowany z Wyzimy przez czarodziejkę [tak jak po "drace" z królewną Addą i teleporcie Triss (w W3 może to być jakaś szlachcianka, bądź córka lorda obecnie zarządzającego Wyzimą - sprawy ze strzygą by nie było / zamiast Triss jak już wspomniałem jakaś Nilgaardzka czarodziejka)];
- znów Wyzima. Po "drace' natomiast próba dostania się do Wyzimy [zanim Geralt ukończyłby konkretne zadania (ścieżka fabularna W1) we Wsi Odmęty] byłby z automatu zabijany - tak jak w W2
gdy gracz atakował cywilów, czy żołnierzy / tak samo jak w "nielubianym" przez część graczy AC - gracz nie mógł zabijać dużej ilości cywilów, bo historia (wspomnienia) na to nie pozwalała - z automatu "game failed"


Szczerze - właśnie w ten sposób większość graczy (która z W1 nie miała do czynienia) mogła by zaznajomić się z historią Geralta z W1 (a przynajmniej w pewnym zarysie). W "moderskim dodatku" było by sporo nawiązań do W1. Takie postacie jak Zoltan, Shani, Jaskier, czy sam Geralt (w monologach) mogli by od czasu do czasu nawiązywać do obecnych i byłych wydarzeń i dziwić się nad ich podobieństwem.

Inne postacie jak Abigail, Kalkstein, Kowal z podgrodzia (albo jego brat bliźniak), bokserzy, córki sołtysa etc. i inne tak jak już wcześniej napisałem, mogły by pozostać "nietknięte" = zachowywały by się tak jak by Geralt spotkał je po raz pierwszy.


Nie wiem tylko, czy nie było by żadnych restrykcji jeżeli chodzi o "prawa autorskie". Ale Redzi sami powiedzieli, że nie widzą możliwości "odnowienia" W1.

@Marcin Momot czy jeżeli znaleźli by się moderzy chcący stworzyć "dodatek" do W3 mocno związany z historia W1, wykorzystując elementy gry z W1 (ścieżki dialogowe, po części historia i postacie) - czy mogli by to zrobić? Czy W1 jest chronione jakimiś obostrzeniami (czy prawa autorskie miały by tu jakieś zastosowanie, czy moderzy mogli by na to nie zwracać uwagi)? Taki dodatek byłby oczywiście "bezpłatny".
Oczywiście gdyby znaleźli się chętni, a narzędzia moderskie by na to pozwoliły (myślę, że sam mógłbym się w to włączyć - chociażby by przygotować warstwę fabularną). Ale potrzebna była by najprawdopodobniej większa ekipa, a sam dodatek powinien być dodany jako całość... ewentualnie wcześniej można by dodać Odmęty, czy Podgrodzie , częściowo Bagna... (stworzenie warstwy fabularnej zajęła by raczej sporo czasu, tak samo modele postaci i na nowo stworzone lokacje...), hmm... "motyka na księżyc..", czy raczej ciekawe wyzwanie?

---------------------

raf230885 co do spoilerów - to podczas pisania postu, cytowani itd. (nad polem do pisania) masz różne dodatkowe opcje edytowania, w tym "biały wykrzyknik na czerwonym tle", to jest właśnie wstawianie tzw. "spoilera. Jeśli chcesz coś "ukryć" wpisujesz to pomiędzy otwarciem i zamknięciem spoilera. Jeżeli "potrzymasz" kursor nad innymi ikonkami wyświetli Ci się informacja na temat funkcjonalności danego "przycisku".

wszędzie:ninja:
 
Last edited:
Dość "prostym" rozwiązaniem ewentualnych "moderskich dodatków" do W3 było by po prostu przenieść zmodyfikowanej historię z W1 do świata W3.
Sorry, ale wg mnie pomysł kompletnie nie udany. Po co powtarzać historie którą już wszyscy znają? Wiem, że byłoby fajnie zobaczyć fabułę W1 w otwartym świecie, no ale jak już coś tworzyć to całkowicie nowy content, a nie remake historii którą już wszyscy znają na wylot.
Co najwyżej mogłyby powrócić niektóre ważne postaci z W1 jak np. Kalkstein, czy Talar, ale z całkowicie nową fabułą z nimi związaną. W dodatku widziałbym także jakieś nawiązania do książek które nie znajdą się w głównej grze, np. gnomy, albo np. Brokilon... No ale ciężko wymieniać nie wiedząc co tak naprawdę znajdzie się w W3.
 
Last edited:
Sorry, ale wg mnie pomysł kompletnie nie udany. Po co powtarzać historie którą już wszyscy znają? Wiem, że byłoby fajnie zobaczyć fabułę W1 w otwartym świecie, no ale jak już coś tworzyć to całkowicie nowy content, a nie remake historii którą już wszyscy znają na wylot.
Błąd. Znają tak na prawdę nieliczni. Na tym forum wszyscy, ale tak globalnie... to nie za bardzo. Ile osób skończyło W1... milion?
Dodatkowo proponuję użyć nie całej historii a zarysu, jej części. Nie mogłeś przeczytać całego mojego postu w tak krótkim czasie :) dlatego proponuję byś przeczytał cały i się zastanowił nad moim pomysłem (dużego dodatku).
Pamiętajmy, że nie jest łatwo stworzyć niezłą historię + dubing etc. Tutaj część pracy była by już zrobiona :) ale wcale nie tak duża jak by się mogło wydawać ;)
Poza tym forma podania tej historii w W3 była by inna w stosunku do W1.
To jest oczywiście tylko moja propozycja. Trzon dodatku mamy, natomiast to co by się w środku zmieniło, lub dodało, to zupełnie inna sprawa :) ale rozwiązało by to pewien problem - nie mieszało by to się z historią z W3 i nie wprowadzało by to zamieszania (niekompatybilności).

----------

Ed. Zapomniałem dodać, że poza otwartym światem (w W3) dodanego W1 (spokojne dojście do wiosek, bagien itd), trzeba było by dodać ograniczenia otaczające dodany teren. W pewnym stopniu musiałby to być najprawdopodobniej "wysoki" płot ;) no bo jak inaczej to zrobić, zmieniać topografię Temerii?
Coś za coś, wydaje mi się, że nie było by to duże "wyrzeczenie" i chyba większość graczy wybaczyła by taki "zabieg".
 
Last edited:
co do spoilerów - to podczas pisania postu, cytowani itd. (nad polem do pisania) masz różne dodatkowe opcje edytowania, w tym "biały wykrzyknik na czerwonym tle", to jest właśnie wstawianie tzw. "spoilera. Jeśli chcesz coś "ukryć" wpisujesz to pomiędzy otwarciem i zamknięciem spoilera. Jeżeli "potrzymasz" kursor nad innymi ikonkami wyświetli Ci się informacja na temat funkcjonalności danego "przycisku".

Ja nic nie mam. Może to wina przeglądarki, bo już nawet pasek z możliwością logowania mi znikał. Nieważne. Ogarnę sobie, dzięki !
 
Last edited:
Może wyłączyłeś sobie coś przy grzebaniu w ustawieniach konta?
sprawdzę, bo na IE i Chrome mam tak samo wszystko.

Było w ustawieniach konta, miałem włączony tylko podstawowy edytor postów. Podziękował.

Udało się ;)
 
Last edited:
Przed chwilą widziałem jeden z ostatnich screenów z Gamestar'a. Geralt jest wewnątrz sklepu płatnerskiego. Nie będę opisywał co jest na screenie.
Dodam tylko, że jest super. Powiedziałbym nawet, że jest to jeden z lepszych widoków, jakie widziałem na dotychczasowych screenach.
 
Top Bottom