Wiedźmin 3: świat

+
Też uważam że Biały Sad to Odmęty. Pierwszy screen jest na pewno z Białego Sadu bo tam jest ten quest z południcą. Poza tym wiatrak jest odwrócony w tym samym kierunku i jest dosyć podobny do tego z W1.




Przecież ten screen to okolice Novigradu ;) Pozatym Biały sad to nie odmęty na 100% ;)
 
Skąd właściwie przekonanie, że to jest Oxenfurt? Bo te kilkanaście domów na uniwersyteckie miasteczko mi żadną miarą nie wygląda, pomijając fakt, że to jest wyspa oznaczana jako Biały Most. Nawet skalowanie nie uprawniałoby do takich zmian.

ed
Na mapce nowej pisze jak byk
Jest napisane. Mowa o tej poglądowej zniekształconej do niepoznania? Ale i tak zapewne masz rację.
Oxenfurt. To ma być Oxenfurt. Nawet nie chce mi się komentować.
 
Last edited:
Skąd właściwie przekonanie, że to jest Oxenfurt? Bo te kilkanaście domów na uniwersyteckie miasteczko mi żadną miarą nie wygląda, pomijając fakt, że to jest wyspa oznaczana jako Biały Most. Nawet skalowanie nie uprawniałoby do takich zmian.

Na mapce nowej pisze jak byk :p
Jest napisane. Mowa o tej poglądowej zniekształconej do niepoznania? Ale i tak zapewne masz rację.
Oxenfurt. To ma być Oxenfurt. Nawet nie chce mi się komentować.
Z tym akurat zgadzam się całkowicie. Nie mam pojęcia gdzie tam się niby mieści wielki kompleks budynków akademii otoczony pierścieniem miasta... Coś czuję że polecą hejty, gdy Redzi wreszcie zademonstrują światu Oxenfurt w grze.
 
Last edited:
@B l a d y Mi się wydaje że na początku miał być to biały most, lecz bardzo wołaliśmy o ten Oxenfurt, no i dostaniemy okrojone miasteczko na wyspie, z małym uniwersytetem :(
Gdzie ten elficki akwedukt niby ma być?
A tak w ogóle, bo nie pamiętam czy Oxenfurt był na jakieś wyspie? Chyba nie...
 
A tak w ogóle, bo nie pamiętam czy Oxenfurt był na jakieś wyspie? Chyba nie...
Mało prawdopodobne. Oxenfurt leżał na prawym brzegu, podobnie jak Baryła, czyli oczyszczalnia ścieków. Nawet północną odnogę rzeki nazywa się oxenfurcką. Trochę dalej po temerskiej stronie leży mała osada rybacka - Grabowa Buchta.

ed
@B l a d y
Tylko musiałbyś przebudować cały świat, by to miało ręce i nogi. Oxenfurt musi być wielokrotnie mniejszy od Novigradu skoro są na tej samej mapie i można je swobodnie porównać. A przecież Novigrad też ogromem nie grzeszy, bo i grzeszyć nie może z racji samej wielkości świata. Więc i reszta miast i miasteczek skarlała do rozmiarów pierwotnych osad na Dzikim Zachodzie, czyli jedna ulica, jeden bar i kilka domow. Plus kościół.
 
Last edited:
oby redkit był porządny jak te sdk od bethesdy

juz nie moge sie doczekac rozbudowy świata
pewnie wiecej czasu spedze tam niz w grze xD


@raison d'etre

mapa idealnie pokrywa sie z conceptem i jest nawet podpisana

@raison d'etre
no tak

masz duzy novigrad i maly oxenfurt + osada barona i to wszystko z miast
reszra to 25 wsi po 3-10 domow

a na skelige tez same wioski + zamek kracha
 
Last edited:
Czyli niepotrzenie się obawialiśmy, archipelag jest spory i wysp też jest sporo. Nawet tych większych.
View attachment 11942

Ok, mam zaległości, jednak już było :C
 

Attachments

  • Untitled.png
    Untitled.png
    244.6 KB · Views: 50
Czy ja wiem czy spory. Te Skellige to w sumie samo Ard Skellig plus kilka bardzo małych wysp i malutkich skrawków ziemi. Samo Ard Skellig rozmiarem nie powala (co widać na gameplay'u styczniowym, kiedy jest pokazana mapa przy szybkiej podróży).

Widać, że w istocie jest to najmniejszy region w grze.
 
Od około pół godziny latam sobie za pomocą Street View po Szkocji. Muszę przyznać, że co i rusz natrafiam na coś kojarzącego mi się z krajobrazem Wiedźmina. Właśnie przed chwilą minąłem pola wyglądające identycznie jak te pod Novigradem (ze screenu-panoramy), po drodze widziałem bardzo wiedźmińskie ruiny jakiegoś kościółka i niską górę, wokół której krajobraz przypominał żywcem wyjęty z Intra do W3. Sama góra oczywiście również. Mam wrażenie, jakbym grał w Dziki Gon przed premierą :D
Swoją drogą ciekawe, jak bardzo Redzi inspirowali się Szkocją przy tworzeniu gry. W końcu The Beginning nagrane było właśnie tam...
 
Top Bottom