Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Działać może będzie zastanowiłbym się jednak nad zakupieniem karty zielonych czyli jakiegoś GTX 6xx,7xx,9xx z naciskiem na 670,770,970
Redzi mówili kiedyś że W3 będzie działał lepiej na kartach Nvidi więcej opcji graficznych,itp.

i5-3570k gtx670 i 16gb ramu to Twoim zdaniem pewniak do gry w 30fpsach na średnich?
 
Serio? :p Zastanawiałem się nad kupnem gtx970, ale jakoś mocno na jakości grafiki mi nie zależy, oby nie była na minimalnych i żeby chodziła płynnie :)

Myślę że tak ;) Sam będę kupował chyba tego gtx670, albo 660ti, który moim zdaniem spokojnie na średnio-wysokich da rade ;)
 
Na pewno będzie cieszyła bardziej niż na XO ;). Jeśli budżet nie pozwala to niestety murem głowy nie przebijesz.

Edit: Głową muru raczej :D.
 
Last edited:
@Groszek2233 Skoro przy DA I cieszy oko to nie widzę problemu by przy W3 nie cieszyła. To czy będziesz zadowolony z jakości zależy tylko od ciebie, są bardziej i mniej wymagający gracze.
A co do płynności to ma to działać w 30kl/s więc sam sobie odpowiedź czy dla ciebie to płynnie.
 
Jak myślicie, na ps4 pogram płynnie w Wiedźmina żeby grafa oko cieszyła?

Ponoć wygląda dobrze na Xboxie, a tam jest najgorzej, więc tym bardziej na PS4, jako sprzęcie mocniejszym będzie spoko. Co do płynności, o ile uda się uzyskać stałe 30 klatek, bez dropów, to będzie płynnie, jak najbardziej. Z naciskiem na "o ile", bo z tym różnie bywa.
 
Jestem średnio wymagającym graczem, na jakimś anglo-języcznym forum czytałem właśnie to co eustachy_j23 napisał. Budżet niestety na dzien dzisiejszy ok 900zł, 19 kwietnia już ponad 1200zł będzie, resztę już dozbieram. Uprzednio byłem nastawiony na gtx 680/r9 280x i i5-4460 ale musiałem przejrzeć na oczy. Tu jakieś małe wydatki i tak wychodzi. Żeby tylko płynnie było :( Ciekawe jak to będzie, pada w łapie to tylko na wystawie w sklepie miałem :D
 
Last edited:
Trzeba czekać, aż gre dorwą dziennikarze i powiedzą co i jak! Osobiście wstrzymuje się z zakupami na ostatnią chwilę.
 
Żeby tylko płynnie było Ciekawe jak to będzie, pada w łapie to tylko na wystawie w sklepie miałem

Na hands-onach z płynnością faktycznie było kiepsko i to bez względu na platformę, ale od tamtej pory zmieniło się dużo na korzyść. Wprawdzie info o poprawie dotyczyło pecetów, ale jestem pewien, że i w przypadku konsol nie próżnowano. Oczywiście niczego nie można powiedzieć na pewno, ale... A pad nie jest taki straszny jak go malują. Z początku może być ciężko, ale to kwestia wprawy. Ja od paru lat wszystko za wyjątkiem gier fpp i strategicznych ogrywam na padzie właśnie.
 
Jestem dobrej myśli :) Teraz jaki postęp jest z optymalizacją i cały czas idzie w dobrym kierunku, pamiętam jak tu na forum srali o tą optymalizacje i obrażali CDP, jak widać potrzeba wiary :) Mam nadzieję że również w kwesti konsol nas nie zawiodą.
P.s: Jest taka możliwość że w przyszłości będzie patch na 60fps?
 
Źle to ująłem, cosik takiego żeby były te 60fps :D

Do gry w W3 wcale nie będzie potrzeba 60 FPS. Owszem wyglądało by to znacznie lepiej, płynniej, ale o ile nie będzie dużych spadków FPS jest jak najbardziej ok.
To Call of Duty czy inny Battlefield gdzie akcja jest naprawdę dynamiczna, walka choć będzie ważnym elementem to przez większość czasu będziemy łazić po bagnach, lasach i miastach rozwiązując kolejne questy.
 
Top Bottom