Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
Phenom II x4 955 @4,1GHz
Gigabyte RADEON HD 6850 OC 1GB
2x4GB RAM Kingston HyperX 1600 CL9

Na tym configu mam zamiar nie zagrać :sad:

P.S. liczę na 30 fps w ultra low 800x600 tak naprawdę ale pewnie się nie uda ;_;
 
Uważam też że CDP przesadził z minimalnymi wymaganiami gry i nastawia ją na sprzedaż za granicą, nie w Polsce. Bo taka jest prawda, że dużo ludzi nie stać na zakup karty graficznej za 1000 zł, więc w PL garstka ludzi tę grę kupi, a gra będzie zalegała na półkach. A część nawet jak kupi nie czytając konfigu, to się w domu mocno rozczaruje. Ja zanim ją kupię, to trochę poczekam i poczytam recenzje jak to działa na słabszych kartach graficznych i dopiero potem zadecyduję. Mam AMD FX-8320 i Radeona R7 265., monitor 1680x1050 rozdziałkę. Inkwizycja mi na tym śmiga.
 
Uważam też że CDP przesadził z minimalnymi wymaganiami gry i nastawia ją na sprzedaż za granicą, nie w Polsce. Bo taka jest prawda, że dużo ludzi nie stać na zakup karty graficznej za 1000 zł, więc w PL garstka ludzi tę grę kupi, a gra będzie zalegała na półkach. A część nawet jak kupi nie czytając konfigu, to się w domu mocno rozczaruje. Ja zanim ją kupię, to trochę poczekam i poczytam recenzje jak to działa na słabszych kartach graficznych i dopiero potem zadecyduję. Mam AMD FX-8320 i Radeona R7 265., monitor 1680x1050 rozdziałkę. Inkwizycja mi na tym śmiga.

Co się tyczy wymagań to są one nieprawdziwe według nie tylko mnie ;) Radzę to koniecznie obejrzeć... podzespoły są sobie totalnie nierówne.
https://www.youtube.com/watch?v=lUvx1rdTRAY
 
Ja zanim ją kupię, to trochę poczekam i poczytam recenzje jak to działa na słabszych kartach graficznych i dopiero potem zadecyduję. Mam AMD FX-8320 i Radeona R7 265., monitor 1680x1050 rozdziałkę. Inkwizycja mi na tym śmiga.
Inkwizycja wychodziła również na starą generację konsol, to po pierwsze. Oznacza to, że był znacznie niższy "dolny zakres" mocy sprzętu, na którym gra się uruchamiała.
Po drugie, minimalne wymagania W3 stanowią, przynajmniej pod względem karty graficznej, odpowiednik tego co siedzi w PS4.
 
Inkwizycja wychodziła również na starą generację konsol, to po pierwsze. Oznacza to, że był znacznie niższy "dolny zakres" mocy sprzętu, na którym gra się uruchamiała.

Wersje gier na obecną generację i pecety nie mają w zasadzie nic wspólnego z edycją na X360/PS3, więc nie ma to nic do rzeczy.

Po drugie, minimalne wymagania W3 stanowią, przynajmniej pod względem karty graficznej, odpowiednik tego co siedzi w PS4.

Nie do końca, wydajnościowy odpowiednik PS4 to na przykład i3-4130 i GTX 750Ti. "Minimalny konfig" W3 jest zatem powyżej specyfikacji mocniejszej z konsol.
 
Wersje gier na obecną generację i pecety nie mają w zasadzie nic wspólnego z edycją na X360/PS3, więc nie ma to nic do rzeczy.
A jednak minimalne wymagania sprzetowe Inkwizycji to... 8800 GT, a więc znacznie, znacznie niżej, niż jakakolwiek gra na nowe konsole, natomiast zdumiewająco podobnie do minimalnych wymagań gier PC, za czasów starej generacji konsol.

Nie do końca, wydajnościowy odpowiednik PS4 to na przykład i3-4130 i GTX 750Ti. "Minimalny konfig" W3 jest zatem powyżej specyfikacji mocniejszej z konsol.
Wydajnościowy odpowiednik procesora graficznego w PS4 to raczej GTX 660.
 
Co za pech... Mam wrażenie, że najgorszy moment na wymianę karty graficznej jest właśnie teraz, tzn. te kilka tygodni przed premierą W3. Uzbierało mi się trochę tzw. zaskórniaków i mam ochotę na gtx 980. Znając życie kupię tę kartę, a w ciągu miesiąca NV obniży cenę model 970/980 i wypuści 980ti. Z drugiej strony na wartości straci też moja 780... Nie lubię takich dylematów;) GosuPL, co doradzisz?
 
Cóż, pewnie NV czeka na premierę 390x od AMD i od tego zależeć będzie cena 980ti i ew. obniżki 980. @Daniel, 780 opchnę bez problemu już jutro na allegro, ale mam jeszcze kilka tytułów do przejścia (min. Shadow of Mordor oraz obie części Metro) przed premierą W3. Integra mi tego nie uciągnie;/ Czekać można w nieskończoność, a do full hd (nie zmieniam monitora na 2560/1440p) 980 starczy bez problemu. Trzeba się z tym pomysłem przespać:) Zmykam, bo o 4:40 pobudka. Dobranoc wszystkim i dzięki za porady.
 
Wydajnościowy odpowiednik procesora graficznego w PS4 to raczej GTX 660.

W teorii, w praktyce PS4 może efektywnie wykorzystać 14 z 18 CU układu graficznego i jak pokazują testy odpowiednik stanowi właśnie GTX 750Ti. 660 każdorazowo wypada lepiej (zresztą 750Ti w części przypadków też, na przykład w GTA V).
 
Phenom II x4 955 @4,1GHz
Gigabyte RADEON HD 6850 OC 1GB
2x4GB RAM Kingston HyperX 1600 CL9
m zamiar nie zagrać :sad:

P.S. liczę na 30 fps w ultra low 800x600 tak naprawdę ale pewnie się nie uda ;_;

Mam podobny sprzęt (Phenom 965 skręcony na 4,0 GHz) i zamierzam tylko wymienić grafikę na GTX760 MSI ... moze nie bedzie tak zle i jakos te srednie detale to uciagnie ;)

Jak myslicie ?
 
Mam podobny sprzęt (Phenom 965 skręcony na 4,0 GHz) i zamierzam tylko wymienić grafikę na GTX760 MSI ... moze nie bedzie tak zle i jakos te srednie detale to uciagnie ;)

Jak myslicie ?

Sądzę, że średnie 30fps fhd w mojej szklanej kuli mogą być.
 

  • [*=left]procesor Tegra X1 z 256-rdzeniowym GPU Maxwell
    [*=left]Jak się ma ten procek do tego z PS4? Bo podobno na tej nowej konsoli od Nvidi W3 też ma się pojawić, chociaż pewnie będzie to po prostu na zasadzie kup na pc i przenieś na naszą konsole. Tylko że mam wrażenie że ta ich konsola będzie mocno odstawać od obecnych, procek z PS4 ma bodajże 1150+ rdzeni a XONE ponad 700.. ram też słabo w porównaniu z konkurencją..
__
Być może te rdzenie nie mają większego znaczenia a sam ram w ilości 3 styka pod Wieśka ale ciekawi mnie jak ta konsola będzie wypadać na tle PlayStation.
__
„SHIELD odmieni sposób, w jaki korzystamy z cyfrowej rozrywki w domu. To niezwykle wydajne i nowoczesne urządzenie rozrywkowe. Jego moc pozwala wydobyć to co najlepsze z systemu Android TV. A ponadto może przeistoczyć się w potężną maszynę do gier. Jest stworzone do gier.” - Jen-Hsun Huang, dyrektor generalny i prezes firmy NVIDIA

Mhm.. :) Czy czasami ta rzekoma konsola nie będzie czymś w rodzaju PlayStation TV? Tylko do przesyłania gier z PC.
 
Last edited:

  • [*=left]procesor Tegra X1 z 256-rdzeniowym GPU Maxwell
    [*=left]Jak się ma ten procek do tego z PS4? Bo podobno na tej nowej konsoli od Nvidi W3 też ma się pojawić,
__
Poczytaj albo obejrzyj konferencje dokladnie bo W3 pojawi sie tylko dzięki streamowaniu na tej konosli, chocbyś na rzęsach stanał i sto pompek zrobił konsola nie da rady w takiej formie pociagnąć Dziki Gon, w gre wchodzi tylko usługa streamowania, autorstwa Nvidii.
 
Top Bottom