Wiedźmin 3: Dyskusja na temat wymagań sprzętowych

+
zdaję sobie sprawę że to pytanie wystąpiło stokroć razy,trochę odpocząłem od tego forum,nie wiem jak szukać ? ale pytam czy jak kupie zestawik i5 4460 z kartą graficzną gtx 970 uciągnie to wysokich/amx detalach przy rozdzielczości 1920x1080 ? Oraz co najważniejsze czy przy graniu w wieśka ten procesor w duecie z tą kartą nie będzie się "dławił", będą spadki klatek spowodowane przez procesor ?
Powinno pociągnąć w 60 FPS na mixie ustawień wysokich i ultra. Procesor raczej nie powinien stanowić problemu, z tego co kojarzę jest wydajniejszy od minimalnego i5-2500k (przynajmniej nie podkręconej wersji).

Witam. Mam zamiar kupić grę ale martwi mnie karta graficzna. Mój komp:
Procesor: AMD 4 rdzenie 3.6gz
8GB Ram
Radeon HD 6870
Jest w ogóle jakaś szansa na odpalenie gry na minimalnych detalach ~~40fps?

@wrobel154

Zgadza się, ma 1GB
Słabo. Jeśli nie masz teraz możliwości ulepszenia karty graficznej, poczekałbym na testy wydajności po premierze/tuż przed, kiedy dowiemy się czy gra w ogóle jest stabilna na kartach z 1GB VRAM,
Nie wiem też jak z procesorem szczerze mówiąc. Podaj konkretny model jeśli możesz.
 
pójdzie mi na tym kompie wiedźmin 3 troche się martwie przez kartę graficzną tu macie specke:
Specyfikacja
Prοcesor
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Intel Core i7-4700MQ
Ilość rdzeni
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
4
Pamięć RAM (zainstalowana)
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
8 GB
Typ pamięci RAM
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
DDR3
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Rodzaj dysku
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
HDD (tradycyjחy, magnetyczny)
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Dysk HDD
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
1 TB
Napęd
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
DVD+/-RW Super Multi
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Dźwięk
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Dolby Advanced Audio v2
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
, Wbudowane głośniki
Urządzenie wskazujące
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
TouchPad
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Klawiatura
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Z wydzieloną częścią numeryczną
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Układ QWERTY,
Kamera
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
HD
Ekran
Przekątna ekranu [cal]
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
15.6
Rozdzielczość
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
1366 x 768
Powłoka matrycy
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Błyszcząca
Rodzaj karty graficznej
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Dedykowana
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Karta graficzna
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
AMD Radeon R7 M265
Pamięć karty graficznej2 GB
 
Powinno pociągnąć w 60 FPS na mixie ustawień wysokich i ultra. Procesor raczej nie powinien stanowić problemu, z tego co kojarzę jest wydajniejszy od minimalnego i5-2500k (przynajmniej nie podkręconej wersji).

W praktyce bardzo, bardzo nieznacznie. W zasadzie tyle co nic, ale to bez znaczenia, bo ten 2500K jest de facto szybszy niż FX-8350 z zalecanych, więc powinno być dobrze, ale czy 60 bez żadnych dropów? Może być ciężko.
 
Last edited:
@mati1239 niestety nie bo powłoka matrycy jest błyszcząca a powinna być matowa :D A tak zupełnie serio to może być problem z kartą, te laptopowe nie są najmocniejsze. Radziłbym poczekać na testy.
 
pójdzie mi na tym kompie wiedźmin 3 troche się martwie przez kartę graficzną tu macie specke:
Specyfikacja
Prοcesor
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Intel Core i7-4700MQ
Ilość rdzeni
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
4
Pamięć RAM (zainstalowana)
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
8 GB
Typ pamięci RAM
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
DDR3
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Rodzaj dysku
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
HDD (tradycyjחy, magnetyczny)
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Dysk HDD
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
1 TB
Napęd
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
DVD+/-RW Super Multi
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Dźwięk
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Dolby Advanced Audio v2
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
, Wbudowane głośniki
Urządzenie wskazujące
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
TouchPad
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Klawiatura
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Z wydzieloną częścią numeryczną
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Układ QWERTY,
Kamera
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
HD
Ekran
Przekątna ekranu [cal]
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
15.6
Rozdzielczość
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
1366 x 768
Powłoka matrycy
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Błyszcząca
Rodzaj karty graficznej
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Dedykowana
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
Karta graficzna
#grayscale'); -webkit-filter: grayscale(100%);">
AMD Radeon R7 M265
Pamięć karty graficznej2 GB

Będzie ciężko o ile będzie w ogóle możliwe(karta wyciąga 19fps w unity), ewidentnie widać że to nie jest lapek gamingowy i ta karta go ogranicza bo procek jak na laptopy na prawdę przyzwoity
 
W praktyce bardzo, bardzo nieznacznie. W zasadzie tyle co nic, ale to bez znaczenia, bo ten 2500K jest de facto szybszy niż FX-8350 z zalecanych, więc powinno być dobrze, ale czy 60 bez żadnych dropów? Może być ciężko.
Na 980 chodzi bez problemów na pełnym Ultra w60 fps (bez Hairworks) - i wiemy to na pewno - więc na 970 powinno pójść na mixie high-ultra (w praktyce zapewne ultra ze zredukowanym MSAA na przykład).
 
Na 980 chodzi bez problemów na pełnym Ultra w60 fps (bez Hairworks) - i wiemy to na pewno - więc na 970 powinno pójść na mixie high-ultra

Różnice między kartami są na tyle małe, że i na 970 może pójść na ultra, ewentualnie właśnie ultra i jedynie, jak mówisz, zredukowane MSAA, o ile właśnie proc nie ograniczy gpu, bo to możliwe jeśli gra będzie w dużym stopniu zależna od cpu. Tak czy siak tych kilkadziesiąt klatek ma raczej pewne, ale za w pełni stabilne 60, w każdej sytuacji nie dam głowy, bo być może trzeba będzie coś przyciąć, aby tyle uzyskać.
 
Różnice między kartami są na tyle małe, że i na 970 może pójść na ultra, ewentualnie właśnie ultra i jedynie, jak mówisz, zredukowane MSAA, o ile właśnie proc nie ograniczy gpu, bo to możliwe jeśli gra będzie w dużym stopniu zależna od cpu. Tak czy siak tych kilkadziesiąt klatek ma raczej pewne, ale za w pełni stabilne 60, w każdej sytuacji nie dam głowy, bo być może trzeba będzie coś przyciąć, aby tyle uzyskać.

Nieraz ponad 10 fps to nie jest mało.
Zależy od tego czy gra będzie siedziała mocno na podsystemie pamięci i rdzeniach CUDA.
Czy bardziej na ropach.

Przykładowo "Wiedźmin 2" bardzo mocno siedzi na ropach.
Titan X ma lepsze wyniki niż SLI z 780Ti, podobne wręcz do SLI z 980. Mowa o jednym TX o dwóch i trzech, nie ma co wspominać.

No ale "W3" zapowiada się fajnie zoptymalizowany, zobaczymy.
SLI z 980 na luzie uciągnie ultra w 1440p :)
 
Nieraz ponad 10 fps to nie jest mało.

To nie jest dużo. Jeśli gra jest zoptymalizowana i dobrze się skaluje, to samym zejściem z MSAA można zyskać więcej niż 10 klatek, ale...

No ale "W3" zapowiada się fajnie zoptymalizowany, zobaczymy.

Jedyne co wiemy na pewno to to, że na GTX'ie 980 jest dobrze, co naturalnie cieszy, ale nie mamy pojęcia jak gra się skaluje, a do tego czasu nic właściwie na temat optymalizacji konkretnego powiedzieć się nie da.
 
No widzisz, dla Ciebie 10 fps to nie dużo , dla mnie - Od groma ;) Z tym że ja nie uznaje kompromisów w tych kwestiach.
Natomiast jest różnica między np. 40 vs 50 fps, tak jak między 50 vs 60 fps.
Przy 20 vs 30 to już jest sprawa względnej płynności.

Poczekamy, zobaczymy. Możliwe że i ja będę miał możliwość sprawdzenia "W3" przed jego premierą, jeśli do tego dojdzie i będę miał zgodę na udzielnie pewnych informacji. To się nimi podzielę :)
 
Poczekamy, zobaczymy. Możliwe że i ja będę miał możliwość sprawdzenia "W3" przed jego premierą, jeśli do tego dojdzie i będę miał zgodę na udzielnie pewnych informacji. To się nimi podzielę :)

Mógłbyś też jakoś wybadać jakie opcje w ustawieniach graficznych są najbardziej zasobożerne ;P
 
Natomiast jest różnica między np. 40 vs 50 fps, tak jak między 50 vs 60 fps.
Przy 20 vs 30 to już jest sprawa względnej płynności.

Tak, masz rację. Zauważ jednak, że osoba mająca po wymaksowaniu 20 klatek raczej z miejsca odpuści sobie MSAA i w rezultacie dostaje ich 30+, a tyle, żeby grać w zupełności wystarczy. Nie jest to wartość optymalna, ale do 60 klatek trzeba dużo więcej mocy, więc...
Jeśli na GTX'ie 980 W3 naprawdę trzyma stałe 60 mając włączone wszystko (w tym MSAA) poza hairworksem, to znaczy, że to i na 970 powinno się taką wartość naprawdę łatwo, poświęcając tyle co nic, uzyskać.

Możliwe że i ja będę miał możliwość sprawdzenia "W3" przed jego premierą, jeśli do tego dojdzie i będę miał zgodę na udzielnie pewnych informacji. To się nimi podzielę

Coś mi mówi, że na trzech Titanach powinno być spoko ;)
Gdybyś tak miał dostęp do sprzętu z, na przykład GTX'em 670 na pokładzie i zdradził, co da sie z tego wyciągnąć, to byłoby pomocne.
 
Last edited:
Poczekamy, zobaczymy. Możliwe że i ja będę miał możliwość sprawdzenia "W3" przed jego premierą, jeśli do tego dojdzie i będę miał zgodę na udzielnie pewnych informacji. To się nimi podzielę :)
Gdybyś miał tam gdzieś I3 3220 3,3 ghz i GTXa 960 :x
 
Ludziska drogie, pewnie że nie będę tego testował na swoich kartach bo jaki to ma sens ?:D
Tzn. Zrobić to to zrobię dla siebie i z ciekawości ale tak to i na GTX 670, możliwe że i na 660 (minimalne)
Nawet na 770 czy 780Ti będę . Powinna i 980 się znaleźć, także spokojnie :)
Trzy Titany X to świrostwo i ja wiem doskonale o tym.

Na dniach będę wiedział czy będzie mi dane potestować czy nie. Oraz ile będę mógł udostępnić info.


Tak swoją drogą, łapcie dwie krótkie zajawki z materiału który kręciliśmy, kilka dni temu :)

https://www.youtube.com/watch?v=9lXbjoaziP8&feature=youtu.be

https://www.youtube.com/watch?v=FDXxhh8T_Jg&feature=youtu.be

Zawsze można grać i dolewać azot :D:D:D
 
Last edited:
Powinny dać radę maluchy ;-)
Planowałem tylko dwa Titany X ale jakoś tak wyszło że mam trzy :D W sumie to nie narzekam ;-)

View attachment 13418

W sumie to Geralt nie ma nic do gadania , im nie podoła :D

View attachment 13419

Tu 4 WAY SLI na I7 4960X @4.6 ghz :)

View attachment 13420

No a tu wesoła kupka pudełek ;-) Geralt pilnuje.
 

Attachments

  • 20150501_171300.jpg
    20150501_171300.jpg
    393.1 KB · Views: 43
  • 20150426_044748.jpg
    20150426_044748.jpg
    359.2 KB · Views: 31
  • 20150421_233447.jpg
    20150421_233447.jpg
    381.6 KB · Views: 43
Last edited:
Top Bottom