Wiedźmin 3 - grafika

+
8000 zł na PC pod Wiedźmina 3? Tyś człowieku z choinki spadł czy co? Za 4 tys. w porywach do 4800 można bez problemu PC pod W3 złożyć i od razu wystarczy na wiele innych gier. No, chyba, że ktoś chce grać na full ultra z HairWorks i PhysX w 4K to tutaj nawet 8 tysiaków może nie wystarczyć.

Może trochę przesadziłem, ale można to policzyć:

MOBO - Gigabyte GA-Z97X-Gaming 5 - ponad 500 zł
CPU - Intel I7-4790K 4,00 GHz - 1400 ZŁ
chłodzenie CPU - Taisumi SCTTM-1000B - 100 zł
RAM - Kingston 2x8GB DDR3-2133 - 600 ZŁ
GPU - Gigabyte GTX 980 G1 Gaming 4GB GDDR5/256 bit - 2700 ZŁ
SSD i HDD - ok. 800 zł
monitor - Eizo Foris FS2434 - 1400 ZŁ

Dołożę jeszcze rzeczy, które musiałem wymienić ciut wcześniej, czyli:

Zasilacz - Fatality Gaming GEAR 750W + 80W - 400 zł
obudowa - SilentiumPC Gladius x80 Pure Black + dodatkowe chłodzenie - ok. 500 zł

W sumie zapłaciłem trochę mniej, gdyż sprzedałem mobo Asrock P67 PRO3 B3, I5-2500K, 8GB RAM i GTZ 780 OC za ok. 2 tys zł.

Co do takiej samej jakości W3 na wszystkich platformach to wielu o tym pisze:

http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=71257&tpage=65

a mówił o tym sam CDP RED.
 
Last edited:
Apropo wiatru, według mnie Redzi powinni troche przekręcić suwaki w dół, przede wszystkim w sytuacjach kiedy jest pogodnie bo wieje za mocno, zdecydowanie za mocno. Niszczy to imersje i przyzwyczaja nas do tego ficzera, więc jak przyjdzie gorsza pogoda to już nie będzie tego efektu "wow" bo i tak ciągle wieje niezależnie od pogody.
 
nie jest zły, za to ten z Novigradu, mi od razu oko ucieka na ta trawę po prawej i... smutek.

Również tak uważam. Ciężko jednoznacznie określić, gdzie leży problem ale ewidentnie nie wygląda to korzystnie. Być może to dziwna skala, płaskie oświetlenie, brak POM lub teselacji ? Pozostałe ujęcia i w ogóle poprzednie z tej całej serii codziennych screenshotów prezentowały się zdecydowanie lepiej.

Patrząc na to ujęcie od razu widzę to porównanie:
 
Naprawdę dziwię się tym, którzy dziwią się, że różnice między wersją na konsole są nieznaczne. Mógłbym się rozpisywać, co sądzę na ten temat, ale najlepiej będzie, jak posłużę się fragmentem swojego starego komentarza:

2. Ciekawi mnie, ilu z użytkowników wypowiadających się na temat możliwości konsol rzeczywiście konsole posiada. A jeśli nie posiada, to na jakiej podstawie określa ich możliwości? Na podstawie specyfikacji? Naprawdę myślałem, że poprzednia generacja udowodniła, jak niewiele znaczy porównywanie specyfikacji konsolowych do PC. To, co Xbox 360 i PS3 robiły na swoich niezwykle słabych konstrukcjach, nie mieściło się w granicach żadnych sprzętowych porównań.

3. Dla wszystkich, którzy uważają, że konsole są słabe i gry wyglądają na nich fatalnie, polecam ściągnąć sobie w nieskompresowanej wersji ten filmik: http://www.gamersyde.com/hqstream_batman_arkham_knight_officer_down_ok_-34369_en.html
Zaprezentowany gameplay na okropnie słabym sprzęcie, jakim jest PS4, wygląda lepiej lub przynajmniej tak dobrze, jak najpiękniejsze materiały z Wiedźmina 3.

4. Na PC Wiedźmin z pewnością będzie wyglądał lepiej niż na konsolach, co do tego nie mam wątpliwości. Ale jeśli myślicie, że wersja konsolowa będzie się umiejscawiać w granicach PC-towego low, to dowód, że doświadczeń z konsolami macie naprawdę niewiele.

5. Najlepszą optymalizację, jaka zostanie zaimplementowana do każdego rodzaju komputerów, jakie posiadacie, zrobicie Wy sami, gdy wejdziecie do menu Opcje i zaczniecie zmieniać ustawienia graficzne, gdzie dostaniecie kilkanaście suwaków na conajwyżej pięciu poziamach (low, medium, high, very high, ultra). Tymczasem podczas optymalizowania wersji na konsole twórcy mają takich suwaków z pięćset na tyluż samo poziomach (zapewne przesadzam, ale rozumiecie, o co chodzi).

6. Zważywszy na powyższe, sądzę, że wersja na konsole będzie szaloną mieszanką ustawień wszelakich, od ultra po low, a ostateczny wygląd tej mieszanki będzie się mieścił gdzieś w okolicach high.

7. Zakończmy dyskusję na temat "konsole vs PC", póki nie pokażą się materiały prezentujące ostateczne wersje ze obu sprzętów. Teraz to tylko gdybanie, podczas którego pojawiają się komentarze naprawdę szczeniackie.

Według mnie te argumenty bardzo dobrze opisują obecny stan rzeczy. Gdyby Wiedźmin 3 znacząco różniłby się miedzy PC a konsolami, to prezentowałby się conajmniej dwa razy gorzej niż nadchodzący Batman, z którego materiały pochodzą wyłącznie na PS4. To nie miałoby sensu ani racji bytu.

Optymalizacja jest kluczem, jeśli chodzi o wygląd gry, a ta zawsze będzie o wiele lepsza na konsolach. Swoją drogą PC najbardziej dostaje po tyłku przez zasięg wczytywania detali, który jest odgórnie narzucony na różnych poziomach grafiki. I tak czasem na low zasięg ten jest trzy razy lepszy niż na konsolach, mimo że gra z bliska wygląda znacznie gorzej i wymaga znacznie więcej niż wersja na konsole.
 
Last edited:
Mnie przy Dying Light boli głowa po trzech godzinach
Faktycznie ten kontrast rozwala czachę :/

Miałem to samo, zmiana gammy pomogła, ale zanim sensownie to ustawiłem to męczyłem się tak 3 dni. Banie to myslałem, że mi rozsadzi. Yhh paskudny kontrast + tona różnego rodzaju blurów i później łeb boli :p
 
Miałem to samo, zmiana gammy pomogła, ale zanim sensownie to ustawiłem to męczyłem się tak 3 dni. Banie to myslałem, że mi rozsadzi. Yhh paskudny kontrast + tona różnego rodzaju blurów i później łeb boli :p

Monitory mają różne filtry obrazu ( Color Mode ). Gdy obraz jest zbyt jasny ( dla mnie ), ustawiam sobie User1 ( np. GTA V ) a jak chcę aby gra była jaskrawa daję Light Scene ( np. Cień Mordoru ), itp.
 
Monitory mają różne filtry obrazu ( Color Mode ). Gdy obraz jest zbyt jasny ( dla mnie ), ustawiam sobie User1 ( np. GTA V ) a jak chcę aby gra była jaskrawa daję Light Scene ( np. Cień Mordoru ), itp.
Ja bawię się suwakami a monitorze / tv to zawsze pomaga ;D
 
A ja chciałem zapytać czy powstanie jakiś texturepack dla wersji PC z teksturami wyższej rozdzielczości niż te dostępne wraz ze stratem gry? :)
 
Top Bottom