Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
@Kuboniusz

No cóż...

Przy okazji to coś mi się zdaje że gra będzie rzeźnią dla wielu osób, grających na wyższym niż easy - oglądając różne gameplay'e mam wrażenie że ludzie masowo będą wymierać w tej grze (w tym pewnie i ja). ALE to może być tylko moja wyobraźnia.
 
@koczkodan

Co do pancerzy, to hejt minie jeśli okaże się że te lekkie kurtki/zbroje wcale nie będą gorsze od tych metalowych puszek.

Według tego co zrozumiałem z zapewnień twórców i gameplayów od youtuberów, to nie mają być "gorsze" tylko "inne", np. jeśli chodzi o pasywy. Trochę martwi mnie to, że jakoś nie widać "ciężaru" tej zbroi w poruszaniu się Geralta (czegoś na wzór Dark Souls), ale przyznam, że nie widziałem zbyt długich fragmentów w płytówce, więc może jednak będzie różnica. Chociaż zgadzam się, że jeżeli "kary" za nieużywanie ciężkiej zbroi okażą się symboliczne, to będzie to spory mankament. Sam widok Geralta w płytówce mnie jednak nie razi z powodów które wymieniłem wcześniej.
 
Zastanawiające, jak bardzo przewidywania i działania redów mijają się z oczekiwaniami fanów. Nie czytałem komentarzy ani opinii na innych portalach czy forach, ale kolejny raz widać, że jest problem z wizją gry i jej przedstawieniem. Za reklamę zabierają się chyba osoby, które zupełnie nie rozumieją specyfiki tematu. Albo może i mają rację i większości grających się to spodoba i właśnie tego oczekują. Ale jeśli się mylą, to mam nadzieję, że za samą grę odpowiadają zupełnie inni ludzie z zupełnie innym podejściem.
Chciałbym w to wierzyć, ale nie jestem za bardzo wierzący.
 
Według tego co zrozumiałem z zapewnień twórców i gameplayów od youtuberów, to nie mają być "gorsze" tylko "inne", np. jeśli chodzi o pasywy. Trochę martwi mnie to, że jakoś nie widać "ciężaru" tej zbroi w poruszaniu się Geralta (czegoś na wzór Dark Souls), ale przyznam, że nie widziałem zbyt długich fragmentów w płytówce, więc może jednak będzie różnica. Chociaż zgadzam się, że jeżeli "kary" za nieużywanie ciężkiej zbroi okażą się symboliczne, to będzie to spory mankament. Sam widok Geralta w płytówce mnie jednak nie razi z powodów które wymieniłem wcześniej.

Jest róznica jak się biega z cięzką zbroją, w materiale z twitcha było to widać dokładnie.
Geralt wciężkiej zboji wolniej atakuje, wolniej sie porusza, ale najbardziej to było widac po odskokach, zdecydowanie nie tak efektywne, mniejszy dystans, i tak samo z turlaniem. Ale do turlania mam w płytówce jedno zastrzeżenie, może się mylę ale w płytówce na tyle się skrócił dystans po rollu że nie wyglądało na to iż jesteśmy odcięci od przeciwnika po rollu , ale dalej mamy go w zasięgu.
 
Last edited:
Ja chędożę... Będę siać ferment, czy to się komuś podoba czy nie. Ten zwiastun przegiął u mnie pałę goryczy.
Grafika jest na nim prze-pię-kna. Naprawdę wszystko wygląda cudnie, akurat mnie się podoba nawet ten ogień na chacie. Niektóre fragmenty wręcz ultrarealistyczne. Animacje również wyglądają pięknie.
I co z tego, skoro gra ruszy mi MOŻE na minimalnych ustawieniach.
Poza tym trailer prezentuje tylko i wyłącznie zarzynanie ludzi, którego jest przesyt w każdym dotychczasowym materiale od Redów, może poza "Świat Wiedźmina" (rysunkowym).
Co robi Geralt? Morduje na potęgę kogo tylko może, a jak nie może, to pierze po pysku.
Co robi Yennefer? Nawala błyskawicami i już w samym intrze zabija ludzi w brutalny sposób. Niby w obronie własnej, ale zawsze.
Co robi Ciri? Przybywa *uj wie skąd, tylko po to (dla zielonych w temacie odbiorców) by zarzynać stada wilków, a teraz również ludzi.
Mam dosyć.
Niech pokażą jeden zwiastun, po którym łezka się w oku zakręci, widzom zrobi się żal Geralta lub któremukolwiek z głównych bohaterów, po którym poczujemy coś innego niż tylko adrenalinę. Zostaną pokazane więzi Geralta z Ciri, Yen lub Triss, chociażby przyjaźń z Jaskrem czy Zoltanem. Bo jak na razie materiały z W3 wywołują u mnie zero emocji za wyjątkiem podziwu nad oprawą audiowizualną.
 
Potwory występujące w najnowszym zwiastunie:




 
ciekawy jest kontrast między reakcją na zagranicznych stronach i tutaj. Sam nie jestem zachwycony (daleko mi do porobienia się w majty). Dziwne, że przy W2 i na początku produkcji W3 potrafili REDzi wypuścić prawdziwe perełki.
 
ciekawy jest kontrast między reakcją na zagranicznych stronach i tutaj. Sam nie jestem zachwycony (daleko mi do porobienia się w majty). Dziwne, że przy W2 i na początku produkcji W3 potrafili REDzi wypuścić prawdziwe perełki.

Jakieś relacje z tych zagranicznych stron? Jak odbierają trailer? Jeżeli dobrze to oznacza że marketingowcy Redów wiedzieli co robią. xD
 
Reklamowanie zarzynaniem do porzygania :)
Ja myślę, że forumowicze i fani powinni przestać wypatrywać materiałów promujących grę i zrobić sobie od tego przerwę, aby nie przejeść się jeszcze przed daniem głównym. To nie do nas jest to wszystko kierowane, bo nie musi być. :)
Serio, ja nie muszę już więcej widzieć. Wolę sam odkrywać grę. Uciekam z tego forum do dnia premiery. :)
 
Ale do turlania mam w płytówce jedno zastrzeżenie, może się mylę ale w płytówce na tyle się skrócił dystans po rollu że nie wyglądało na to iż jesteśmy odcięci od przeciwnika po rollu , ale dalej mamy go w zasięgu.

Hmm, to chyba dobrze? Oznacza to, że rollowanie w płytówce jest bez sensu, podobnie jak we wspomnianym Dark Souls. Tam też grając "żółwikiem" z wielką tarczą i np. w zbroi Havela odskakiwanie było tak wolne, że mijało się z celem, przez co walka polegała głównie na blokowaniu ataków. W końcu coś za coś.
 
Jakieś relacje z tych zagranicznych stron? Jak odbierają trailer? Jeżeli dobrze to oznacza że marketingowcy Redów wiedzieli co robią. xD

Wielu pisze, że to najgorszy trailer Wieśka.

@Falandar
Nie mówię, że trailer jest zły, tylko że jest gorszy od pozostałych ;d
 
Last edited:
@Tam1ek

Co nie znaczy, że jest zły. Właściwie to muzyka jest bardzo dobra do połowy (z ujęciami od 0:53 to czysta magia). Gdyby zrobili coś bardziej wpisującego się klimat gry i dodali trochę voice actingu, to byłoby o wiele lepiej.
 

Jedno można trzeba oddać trailerowi - pokazuje potworki w ładnych zwolnionych ujęciach.
I tyle, albo aż tyle.
Jest jeszcze jeden plus tego wątpliwej jakości trailera - REDzi drugiego takiego nie wypuszczą. Przynajmniej mam taką nadzieję.
 
Obejrzałem ten trailer w wersji mniej skompresowanej z nadzieją, że mu się poprawi. Niestety, ten pacjent tak już ma. Jedyne co ładne, to modele postaci i częściowo potworów w cutscenkach. Nawet futro przestało być futrzaste, a trawa dalej jak w grach sprzed dziesięciu lat. Gdyby pokazywali te materiały w czasie spędów, na których otrzymywali nagrody za najbardziej oczekiwaną grę roku, to zamiast nagród dostaliby krzywe spojrzenia.
Trzymajmy się kurczowo przekonania, że może chociaż fabuła się ostała. Ale jak tu wierzyć, skoro nawyraźniej redzi mają swoją własną definicję superowatości. Nie pierwszy raz zresztą.
 
To jak to? Mówiło się, że zwiastuny do W3 były relatywnie gorsze od tych z poprzednich części, a ten najnowszy, który miał wyrządzić krzywdę moim gaciom okazuje się być najgorszy z pośród zwiastunów "trójki".

Gdzie hype panie pre... Marcinie?
 
Meh. Mnie się nie podobało, ale głównie dlatego, że dla mnie trailery inne niż story-trailery są po prostu mało ciekawe. Śliczne potworki, potworna płytówka, wybitnie mi się nie podobające finiszery z przecinaniem ciała na pół, ładna oprawa wizualna. Pojawienie się Ciri właściwie ratuje ten trailer, choć i tak bardzo, ale to baaaardzo nie lubię promowania tej gry ilością nawalanki i sikającej juchy, i to jeszcze pokazanej w sposób a'la "Patrzcie jakim nasz Gercio jest samcem alfa, gdzie się nie obróci, tam morduje, a w międzyczasie jeszcze pochędoży!" _^_
 
To już nawet Bio "krew na twarzy i reszcie ciała" Ware zrobiło fajny, spokojny i grający na emocjach zwiastun Inkwizycji "Poprowadź ich lub zgiń", a tu Redzi wyskoczyli z trailerem w stylu gore. Tego się chyba nikt nie spodziewał :)
 
Top Bottom