Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Jeśli gra obroni się fabułą, a ta ponoć jest najmocniejszą stroną produkcji, to nie ma co wylewać wiadra pomyj na CDP. Oni robią swój biznes.

Trzeba było się tym reklamować, reklamowali się grafiką, więc teraz wymagam. A pomyje lał będę, bo nie lubię być oszukiwany, niezależnie czy robi to Ubisoft, czy "kochany, polski" RED, który też swoje za uszami ma.
 
Ja potrzebuje teraz jakiegoś porządnego story trailera na uspokojenie. Przez ostatnie dni mam niepokojące wrażenie, że twórcy obrali nie ten kierunek co trzeba (chociażby zbroje), przez co spada mi hajp...
 
Trzeba było się tym reklamować, reklamowali się grafiką, więc teraz wymagam. A pomyje lał będę, bo nie lubię być oszukiwany, niezależnie czy robi to Ubisoft, czy "kochany, polski" RED, który też swoje za uszami ma.

A gameplaye z questami to nie są reklamy fabuły? Wolałbyś więcej spojlerów?
 
@shasiu
Ale po co lać pomyje? Nie lepiej nie kupić gry? Przecież jest tyle gier na rynku, także tych lepszych, ładniejszych i wydawanych przez bardziej uczciwych twórców.
Branża gier ani się na Wiedźminie nie zaczyna, ani tym bardziej nie kończy.
 
Człowiek wraca z pracy nastawiony na jakiś SoD lub inny Hope, a tu takie coś. Czuje się jakby ktoś dał mi w gębę. Mam nadzieję, że to nie był ten trailer, po którym miałem się posrać.

PS. Nie sądziłem, że kiedyś będę narzekać na grafikę w Wiedźminie, ale te wybuchy i ogień wyglądają naprawdę fatalnie.
 
Człowiek wraca z pracy nastawiony na jakiś SoD lub inny Hope, a tu takie coś. Czuje się jakby ktoś dał mi w gębę. Mam nadzieję, że to nie był ten trailer, po którym miałem się posrać.

PS. Nie sądziłem, że kiedyś będę narzekać na grafikę w Wiedźminie, ale te wybuchy i ogień wyglądają naprawdę fatalnie.

Nie martw się, podczas gry kamera będzie tak daleko, że nie będzie Cię to kłuło w oczy.
 
Człowiek wraca z pracy nastawiony na jakiś SoD lub inny Hope, a tu takie coś. Czuje się jakby ktoś dał mi w gębę. Mam nadzieję, że to nie był ten trailer, po którym miałem się posrać.

PS. Nie sądziłem, że kiedyś będę narzekać na grafikę w Wiedźminie, ale te wybuchy i ogień wyglądają naprawdę fatalnie.

No nieee...kolejeny...
Gra wygląda pięknie może nie wszystko ma takie jak sobie marzyliśmy, ale wciąż jest piękna.
Te kontrasty ;)
Ide od was bo mnie dołujecie.. :lol:
 
@shasiu
Ale po co lać pomyje? Nie lepiej nie kupić gry? Przecież jest tyle gier na rynku, także tych lepszych, ładniejszych i wydawanych przez bardziej uczciwych twórców.
Branża gier ani się na Wiedźminie nie zaczyna, ani tym bardziej nie kończy.

Ma prawo? Ma. Czekał na grę zacierając ręce dwa lata? Tak. Nastawiał się na rewolucje graficzną i rewolucją w ogóle w każdym aspekcie? Tak. Dostanie taki produkt? Nie.
Sory Shasiu za rozpatrywanie twoich myśli i pragnień :D ale akurat porównałem to do siebie bo w tym aspekcie też jestem mocno zawiedziony, ale rozumiem trud i pracę włożoną w Wieśka dlatego pomyj lać nie będę.
Klient to klient, ma prawo narzekać i lać pomyje tym bardziej, że nie tak miało być oj nie tak miało być, to co teraz widzę jawnie nie wygląda tak pięknie a do tego jeszcze wali mi tym w twarz takim czymś jak dziś...
Nie no przepraszam Redzi jestem waszym ogromnym fanem, ale to coście dzisiaj wypuścili woła o pomste do nieba...
 
A gameplaye z questami to nie są reklamy fabuły? Wolałbyś więcej spojlerów?

A od kiedy to reklamują? Czym reklamowali się przez bite 2 lata? (Oszałamiająca grafika jakiej ten świat nie widział i jeb trailer z napisem "in game", po którym szczęka opadała każdemu, a na stronach pełno było "to nie Ubiszit, tylko RED, oni niezdowngradują nic") są deweloperami już od kilku lat i chyba wiedzą co da się w kwestii graficznej zdziałać, ale woleli "ponad 100 nagród", więc lekkie oszukanie klienta to nic takiego... widać ludzie się przyzwyczaili.

@shasiu
Ale po co lać pomyje? Nie lepiej nie kupić gry? Przecież jest tyle gier na rynku, także tych lepszych, ładniejszych i wydawanych przez bardziej uczciwych twórców.
Branża gier ani się na Wiedźminie nie zaczyna, ani tym bardziej nie kończy.

Może po to żeby nie być wiecznie pasywnym i wystawiać swoje cztery litery? Nie walczę z grą, walczę z firmą, która promuje się na "mesjasza branży", według której "wszyscy są równi" (do czasu $), nie jest "Ubiszitem" i niedowngraduje swych produktów, dostarczając "niesamowite wrażenia wizualne in game VGX, SoD i co tam jeszcze jest" jest prokonsumencka dla klienta, bo "nie każdy ma przecież internet" (tak wiem że ich "DRM nie jest DRM", nie chodzi tu o samo zabezpieczenie gry przed wyciekiem przedpremierowym, tylko o pieprzenie głupot). Jasne mogę nie kupić gry, ale samych gadżetów z EK się niestety nie dało, a sama EK wisi u mnie od czasu SoD, "które wcale, a wcale nie było poprawiane, a gra będzie tak wyglądać", bo obsuwy mają jedynie za zadanie "poprawę błędów, bo gra jest już gotowa"... mam pisać dalej?

Przymknął bym oko na grafikę, bo ta jest dobra, ale jawne oszukiwanie mnie że "downgrade nie było" zbyt bardzo mnie niesamczy i mam zamiar wytykać to firmie i wylewać na nią wiadra pomyj, a poczekać niestety nie mogę z w/w przyczyny.

Nie no przepraszam Redzi jestem waszym ogromnym fanem, ale to coście dzisiaj wypuścili woła o pomste do nieba...

Problem w tym że też jestem wielkim fanem i przez to takie coś boli podwójnie.
Nie liczyłem na żadną redefinicję i inne takie, liczyłem jednak że nie będą robili z siebie innych firm (żeby nie wymieniać z nazw), jednocześnie reklamując się jako "rebel" i nie będą oszukiwać graczy. Rozumiem chcieli się wybić, ale to również powinno mieć granice dobrego smaku.
 
Last edited:
Trzeba było się tym reklamować, reklamowali się grafiką, więc teraz wymagam. A pomyje lał będę, bo nie lubię być oszukiwany, niezależnie czy robi to Ubisoft, czy "kochany, polski" RED, który też swoje za uszami ma.

Mogę Ci napisać na pocieszenie ( chociaż zdaję sobie sprawę, że nie trzeba temu w żaden sposób ufać), że w najnowszym CD- Action napisano, że "Wiedźmin wyciera konkurencją podłogę". Autor napisał też, że konkurować z nim może jedynie DAI który ma lepsze efekty cząsteczkowe.
Może cały ten downgrade o który tyle się rozchodzi faktycznie jest spowodowany youtube`em. Ale wówczas dlaczego trailery, które również były na youtubie wyglądały dużo lepiej ?

Musze przyznać, że to forum w pewnym sensie zepsuło mi trochę smak na W3, choć wiem, że żal o to mogę mieć tylko do siebie. Gdyby nie czytanie niektórych postów, może nigdy bym nie zwrócił szczególnej uwagi na tekstury trawy etc. Albo przynajmniej nie porównywałbym ich do trailer`ów, tylko uznałbym, że od zawsze tak było.
Tymczasem dzisiaj o godzinie 20 broniłem zaciekle W3, mówiąc, że oprawa graficzna od czasów SoD w ogóle się nie zmieniła, a modele postaci poszły nawet w górę ( co akurat dalej podtrzymuje), a teraz zaczynam niestety się wahać. Pozwoliłem sobie rzucić okiem na stare screeny i tak jak ja, nigdy nie byłem specjalnie podjarany VGX, tak SoD mnie ujął. I muszę przyznać - dzisiaj mamy lepsze modele postaci, lepsze tekstury zbroi, ale trawa i roślinność zostały zmienione. Nie całkowicie, ale coś dawniej sprawiało, że wyglądało to lepiej. Dalej były to modele 2d, ale nie wyglądały jak kartoniki. Coś sprawiało, że trawa naprawdę wyglądała fajniej.

Ktoś bardzo ładnie to ujął na interze - w sumie nikt nie miałby żalu, gdyby CDP szybko napomknął (choćby na forum, nieoficjalnie), że parę rzeczy musiało zostać pogorszonych- bo ogromny świat, bo konsole, bo nawet najlepszy PC nie dałyby rady- cokolwiek. W zamian za to będziecie mieli mnóstwo innych, fajnych rzeczy. Tymczasem zamiast czegoś takiego, chyba sam Marcin Momot napisał raz na interze, że będziemy mogli "odtworzyć" SoD na ultra, ktoś inny napisał ze yt wszystko psuję, i że ultra to uderzenie w twarz. Tymczasem w twarz uderzył mnie tylko SoD. Poza tym, jeżeli yt tak psuję jakość, dlaczego trailery wyglądały na nim wspaniale - lepiej nawet niż niektóre screeny w 4k, które dostajemy.

Nie wiem co już o tym myśleć... To mój jeden z bardzo niewielu i ostatni post z narzekaniami o grafice, bo wiem, że ten temat stał się bardzo męczący i zbyt często poruszany na tym forum.
 
Last edited:
No i co z tego że nastawiał się na rewolucje graficzną? Od około roku, czyli od momentu kiedy zaczęli wypuszczać gameplaje wiemy jak gra wygląda. Zaczęło się na konferencji Microsoftu, później na stoisku IGNu i Gamespotu a następnie w sierpniu dostaliśmy 45 minutowy gameplay który wyglądał podobnie do tego co dostajemy teraz. Więc nie grajcie mi tutaj wielkich pokrzywdzonych przez tych złych REDów którzy Was chcieli oszukać, bo to jest żałosne tym bardziej że mieliśmy w sumie już pare godzin rozgrywki pokazanej i update prac był na bieżąco. Nikt Was za ręce nie trzymał wtedy i teraz, w każdej chwili mogliście i wciąż możecie skasować pre order, ale nie zachowujcie się i nie róbcie z siebie niewiniątek bo dobrze wiedziałeś na przykład ty @shasiu jak gra wygląda już baaardzo baaardzo długi czas ;) .
 
Nie wiem co już o tym myśleć. To mój jeden z bardzo niewielu i ostatni post z narzekaniami o grafice, bo wiem, że ten temat stał się bardzo męczący i zbyt często poruszany na tym forum.

Dlaczego tak jest?
Gdyby była to sprawa typowo dla malkontentów i widoczna tylko dla nich nie rozrosłaby się na taką skalę, ja sam nie należę do tego typu osób i osobiście sam z uśmiechem na twarzy czytam wypowiedzi wielu użytkowników, widząc nerwy i bezsensowne kłótnie.

Jednakże fakt faktem, działa mi na nerwy cholernie to, że niektórzy piszą, że nic się nie zmieniło i pierwsze do kogo pije to oczywiście Redzi a druga osoba która najczęściej tak twierdzi i często popiera to solidnymi argumentami ([MENTION]Rustine[/MENTION]) to jednak idioty z siebie zrobić nie dam, bez jaj, że to co widzę na Sodzie wygląda dla mnie 10 razy piękniej niż to co jest teraz, a wmawia się, że to filtr czy jakieś inne bzdety.

Bądźmy szczerzy wobec siebie i wobec tego produktu i oceńmy go obiektywnie. Oceńmy też obiektywnie politykę Redów wobec fanów jak i w ogóle wszystkich klientów. Naprawdę zawsze mi się podobał ten marketing, ale na bieżąco byłem tylko od zapowiedzi W3 (na szczęście ominęły mnie wielkie wypowiedzi Pana Gopa, które porównując do tego co jest teraz były chyba jeszcze większym wałem niz tekst ze downgradu nie bylo :D), teraz nie podoba mi się kilka rzeczy, te przekładania i ściemy że nie chodzi o grafikę, przez to jak mnóstwo czasu była posucha w materiałach i pokazywano nam jakieś screeny z gry której nie było, to ile trzeba było poczekać na materiał z konsol czy też to jak gra miała wyglądać a jak wygląda w tym momencie i że nikt się do tego nie przyzna oficjalnie.
No smutne to trochę
 
Było widać przez te lata jak ta gra się zmienia, KAŻDY widział.
Więc o co ten lament teraz ?
 
ale coś dawniej sprawiało, że wyglądało to lepiej. Dalej były to modele 2d, ale nie wyglądały jak kartoniki. Coś sprawiało, że trawa naprawdę wyglądała fajniej.
Miały wysokiej jakości szczegółowe tekstury, może nawet shading. Teraz są tylko „pomalowane jednolitym kolorem”.
 
Gra wygląda ślicznie, człowiek może sobie tylko popsuć nerwy i popaść w bezpodstawne wątpliwości czytając te wszystkie wypociny, jakieś dwa tygodnie temu był lament o HUD. Zastanawiałem się co się dzieje, nawet przez chwilę obawiałem się że mogą go zmienić na poprzedni czerwony bo pojedyncze pozytywne komentarze zagineły w potoku hejtu na czarne szkaradztwo a w sondzie na razie 60-13. Tak samo jest z grafiką jest śliczna a że paru krzykaczy musi znaleźć powód do narzekania... trudno tacy ludzie byli, są i będą i nie ważne jak by wiedźmin wyglądał i tak będą narzekali;)
 

Pamiętam, że kiedyś jak zobaczyłem to zdjęcie, pomyślałem - tak właśnie będzie wyglądać trawa na ultra. Tymczasem ultra trawę pokazano i tak nie wygląda niestety. Wygląda dużo gorzej. To samo tyczy się krzaków i drzew.
 

Attachments

  • iEHrrVWZPzmQH (1).jpg
    iEHrrVWZPzmQH (1).jpg
    419.3 KB · Views: 52
Last edited:
Zaczęło się na konferencji Microsoftu, później na stoisku IGNu i Gamespotu a następnie w sierpniu dostaliśmy 45 minutowy gameplay który wyglądał podobnie do tego co dostajemy teraz. Więc nie grajcie mi tutaj wielkich pokrzywdzonych przez tych złych REDów którzy Was chcieli oszukać, bo to jest żałosne tym bardziej że mieliśmy w sumie już pare godzin rozgrywki pokazanej i update prac był na bieżąco.

Oh rly? "to jest stary build"? SoD miał być najnowszy, później cisza do czasu krwi Eldarów, ale przecież "to wypadek przy pracy, robione na szybko, blablabla" więc niekoniecznie przez rok. Mogli zachować twarz, powiedzieć, "sorry", nie chcieli, sami sobie winni. Wyznaję zasadę że nawet najlepszemu przyjacielowi trzeba dać czasem w mordę, jeśli może to pomóc.
 
Top Bottom