Dyskusja o artykułach i mediach dot. Wiedźmina 3

+
Co do ustawień graficznych, nie cieszy antialiasing w stylu dwójki, tylko z jednym przełącznikiem. Nie będzie na czym podbić FPS. :( Coś czułem, że tak będzie.

Mi by tylko takie ustawienie AA np nie przeszkadzało. Ten z dwójki dawał radę i wcale nie był specjalnie zasobożerny. Jestem ciekaw czy MSAA w Wiedźminie 3 będzie tak samo obciążające jak w GTA V. W GTA przy MSAA wszystko jest fajnie dopóki jesteś w mieście, ale jak wyjdziesz na pólnoc w gęstą trawę to w krytycznych mometach można stracić nawet 20 fpsów. Trawa staje sie pół przezroczysta i fpsy lecą na ryj ;)
 
Wydaję mi się, ze będą 2, albo 3 przełączniki AA. Każdy z true albo false. Albo TXAA na on/off i FXAA który działa po ustawieniu MSAA na konkretną wartość. To by było spoko, chociaż ja i tak wole większą rozdziałke bez AA.

Skoro to gra robiona z pomocą Nvidii to na 100% będzie do wyboru TXAA, FXAA, MSAA
Też tak myślę. Może nie na 100%, ale na 90 :D
 
Mi by tylko takie ustawienie AA np nie przeszkadzało. Ten z dwójki dawał radę i wcale nie był specjalnie zasobożerny. Jestem ciekaw czy MSAA w Wiedźminie 3 będzie tak samo obciążające jak w GTA V. W GTA przy MSAA wszystko jest fajnie dopóki jesteś w mieście, ale jak wyjdziesz na pólnoc w gęstą trawę to w krytycznych mometach można stracić nawet 20 fpsów. Trawa staje sie pół przezroczysta i fpsy lecą na ryj ;)

Nie chodzi o to, żeby nie był zasobożerny itp., ale o to, że jeśli na ultra jest np. MSAAx4 i dziennikarze mogli uzyskać na tym 60FPS, to można łatwo zyskać klatki obniżając MSAA.
 
Nie chodzi o to, żeby nie był zasobożerny itp., ale o to, że jeśli na ultra jest np. MSAAx4 i dziennikarze mogli uzyskać na tym 60FPS, to można łatwo zyskać klatki obniżając MSAA.

Jeśli będzie dostępne MSAA to po wyłączeniu go bankowo dostaniesz kopa, nie widziałem jeszcze gry, która po wyłączeniu MSAA nie generowałaby kilku dodatkowych klatek. No, ale fakt, ciekawe jakie AA jest ustawione na predefiniowanym Ultra.
 
No jeśli się okaże że grali na full detalach na GTX 980, ale AA OFF to wtedy czarno to widzę.

Patrząc na te materiały nagrane z ostatniego pokazu to bardziej bym się skłaniał ku temu, że grali z włączonym FXAA niż MSAA. Chociaż kompresja YT swoje robi.

MSAA x8 zapewne
Nie ma szans, żeby cisnęli na 8. Już między 2 a 4x jest dość duża różnica w wydajności. MSAA x8 zarżnęłoby pojedynczą 980-tke.
 
Last edited:
Nie ma szans, żeby cisnęli na 8. Już między 2 a 4x jest dość duża różnica w wydajności. MSAA x8 zarżnęłoby pojedynczą 980-tke.
Szczerze mówiąc, wątpię aby 8xMSAA w ogóle było opcją. Nie widziałem czegoś takiego już dawno, z reguły MSAA ma ustawienia off, x2 i x4.
W takim DA:I nie da rady grać w 60 fps na pojedynczym GTX 980 przy MSAAx4. I mówię o normalnych lokacjach, bo przy większej ilości NPC silnik graficzny w tej grze odmawia współpracy i ścina fps o połowę.

A co do gameplayów na yt, to przy ich kompresji według mnie nie da się odróżnić FXAA od MSAA. Ja mam z tym problem porównując obrazy na własnym monitorze.
Różnicy pomiędzy MSAAx2 a MSAAx4 w ogóle nie widzę na przykład. Może wzrok nie ten...
 
Last edited:
Szczerze mówiąc, wątpię aby 8xMSAA w ogóle było opcją. Nie widziałem czegoś takiego już dawno, z reguły MSAA ma ustawienia off, x2 i x4.
Rockstar sobie nie żałował i dowalili MSAA x8 ;)

A co do gameplayów na yt, to przy ich kompresji według mnie nie da się odróżnić FXAA od MSAA. Ja mam z tym problem porównując obrazy na własnym monitorze.
Różnicy pomiędzy MSAAx2 a MSAAx4 w ogóle nie widzę na przykład. Może wzrok nie ten...
Kwestia tego jak FXAA i MSAA jest użyte. Czasem różnicę widać bardziej innym razem prawie wcale. Wszystko zależy od danego tytułu.
 
Last edited:
W DA I też było MSAA x8 z tego co pamiętam. Sporo gier to ma, problem w tym że na moim monitorze o rozdziałce 1440:900 nie widać różnicy MSAAx2 vs MSAAx4 czy nawet x8.
W Tomb Raiderze nawet nie widziałem różnicy przy FXAA vs MSAAx2. Może coś z oczami mam.
@MadYarpen Dlatego napisałem że malutka szansa na to jest;P
 
Ten pan grał w W3 przez 60h i jeszcze nie skończył. Nie wyrobi się z recenzją.
View attachment 13899
 

Attachments

  • aaa.JPG
    aaa.JPG
    17.6 KB · Views: 29
Last edited:
Top Bottom