Wiedźmin 3 - grafika

+
A jakie miało być? Trailery są ładne ale co z tego jak gra była we wczesnej fazie produkcji na kompach z nasa odpalona i była jeszcze niestabilna. To był obecny wygląd gry, nie końcowy.

Możesz powtórzyć bo jakoś po 5 krotnym przeczytaniu Twojego zdania dalej nie mogę uwierzyć w to co napisałeś.
 
Nie zwykł, a jednak woli ściągnąć grę której największe zalety to nie grafika(a mimo to wygląda bardzo imponująco) a fabuła, postacie, konsekwencje wyborów i design świata z torrentów(i jeszcze mówi, że watch dogs to pikuś przy tym hehe). Większości ludzi nie robi różnicy czy grafika jest bardzo piękna, czy może jest bardzo bardzo piękna.

Oglądał trailery. Oglądał 35 minutowy gameplay ze mną. Teraz stwierdził, że to jest porażka a ze mnie się perfidnie nabija :) Jak mu się spodoba to pójdzie po pudełko, bo nawet starcrafta2 mi wypomina do dziś, że kupiłem cyfrowo i jak mogłem :)

Chyba wiem co Ci w trawie przeszkadza, pewnie to samo co mi czyli, że miejscami wygląda jak jedna wielka naciapana, rozmazana plama w opozycji do tego co widzieliśmy np na 35m materiale gdzie trawa jest ostra i cudownie cieniowana. W finalnej wersji wydaje się, że usunięto pomniejsze cienie z trawy i tylko duże obiekty ją cieniują co daje fajny efekt np przy zachodzie słońca gdy drzewa rzucają cień, ale jest już kiepsko gdy widzimy scenę w pełnym oświetleniu gdy trawa "sama siebie" nie cieniuje i przez to wygląda na rozmazaną pastelową plamę - po części to wina kompresji materiału oczywiście ale nadal nie wygląda to "next-genowo".

Raczej chodzi mi o te kupki trawy, kłęby zamiast po prostu - trawy. Dodatkowo tak się nienaturalnie poruszają i są wczepione jakby w "powietrze", że tylko to zwraca moją uwagę. Ten ich dziwny ruch jakby się przemieszczały? To o czym mówisz to szczerze już bym przeżył, mnie się jej design nie podoba. Jest po prostu ubogi? Myślę, że gdyby je usiano placami i więcej (są takie "placyki" napaćkane porobione) to wyglądało by to inaczej?

https://a.disquscdn.com/uploads/mediaembed/images/2047/8740/original.gif - spójrz tu, nie chodzi już że jest to VGX czy cholera wie co, chodzi o różnorodność roślinności i wypełnienie tego pobocza a nie 3 kupki i załatwione. Niech już se robią brzydkie te trawy, ale niech wrzucają tylko jednego rodzaju trawy wszędzie... Trochę inwencji twórczej, jakieś kwiatki krzaki itd - gra pozorów że to ładne jest...
 
Last edited:
Możesz powtórzyć bo jakoś po 5 krotnym przeczytaniu Twojego zdania dalej nie mogę uwierzyć w to co napisałeś.
Trailer z roku 2013 prezentował grafikę z momentu produkcji w 2013 roku. Teraz mamy 2015 rok i gra w 2015 wyglada inaczej, dzieki temu bedziesz mógł taką grafikę zobaczyć u siebie na kompie, a nie na youtubie. Teraz mozesz uwierzyć?

---------- Zaktualizowano 00:52 ----------

no to wyjaśnij mi wtedy tą wypowiedz http://i.imgur.com/yYxXHly.png
bo własnie taka miała być, jak było to pokazane i głownie o to się rozchodzi a nie o to, że grafika brzydka

Jak dla mnie widok z balkonu Kaer Morhen jest ładniejszy niz wszystko w SoD. A widziałem to tylko na PS4.
 
Trailer z roku 2013 prezentował grafikę z momentu produkcji w 2013 roku. Teraz mamy 2015 rok i gra w 2015 wyglada inaczej, dzieki temu bedziesz mógł taką grafikę zobaczyć u siebie na kompie, a nie na youtubie. Teraz mozesz uwierzyć?.

:facepalm:
 
Chyba jesteś naiwny jeżeli wierzysz że między konsolą a pc będzie taka różnica jeżeli build jest ten sam. Nawet jak to odpalisz na ultra.

Na szczęście zarówno ja jak i osoby którym odpisałem co i jak, wiemy jak sprawa wygląda :)

https://www.youtube.com/watch?v=cglDZvA12QA

https://www.youtube.com/watch?v=W0htEZu8DxY

https://www.youtube.com/watch?v=PsjWghzGMrw

Zgadnij ile tu jest różnych biuldów :)

Zanim zaczniesz nazywać kogoś od naiwnych itd. To zdobądź trochę wiedzy w czym rzecz, szukanie informacji i poszerzanie swojej świadomości to rzecz przydatna, w każdej kwestii :)

---------- Zaktualizowano 23:07 ----------

GosuPL no to zobacz, tu link do trailera VGX, a jak wygląda gra obecnie? zwróć uwagę zwłaszcza na ten kawałek na bagnach, no przeciez to jest niebo a ziemia z tym co mamy teraz.

https://youtu.be/MqQ3LeBgGDM?t=50s

O VGX pisałem też :)
 
no to chyba oglądamy inną grę bo ign wczoraj streamowało wersje z PC ustawioną na ultra i paleta barw była znacznie inna niż to co było pokazywane kiedyś. tekstury były dużo gorsze (tekstury roślin, murów itd.)

Może po odpowiednich zmianach w plikach konfiguracyjnych gra będzie tak wyglądać jak na trailerze VGX - bo może o to ci chodzi?
 
A ja właśnie ściągnąłem wersje nagrania na xboxa bez kompresji i jestem bardzo zadowolony z grafiki, będę nią się jarał chociaż i tak gram na ps4 i jestem zadowolony z tego bardzo, grafika moim zdaniem jest piękna, oczywiście wszędzie znajdą się babole, ale na tą chwilę jestem wielce rad z wyglądu tej gry na konsolach. Każdy ma prawo do swojego głosu ;)
ma rację, nie oceniajcie gry przez pryzmat tego co podane jest na yt, tam gra na PC już wygląda bardzo dobrze, imo dużo lepiej niż na konsolach a co dopiero później :) moja druga kopia będzie na kompa i z radością ją kupię na piecyka by czuć tą grafikę na maksa ;)
 
@rizaar

VGX to raczej mody, "SOM" i lepiej , da radę :)
Przypominam, że i tak i tak gra jest pokazywana w 1080p.
Czy ktoś z ludzi tu wypowiadających się, grywa w 1440p albo 2160p ?
Zdajecie sobie sprawę jak to jest OGROMNA różnica?

Teraz tak sobie przypomniałem jak ktoś pisał między innymi "Titany kupują chorzy na głowę", to tak w kwestii tego po co są takie karty.

Właśnie gram sobie w GTA V w 1440p + ultra + MSAAx4 , wygląda rewelacyjnie. Niebawem ogarniam sobie dodatkowy monitor 4k właśnie w celach 4k + wyższe rozdziałki poprzez downsampling z poziomu sterowników (lepiej wygląda niż DSR).
 
SOM? Mówisz o Sword of Destiny tak?

Jeżeli nie zmyślasz to kozacko. SoD mi się nawet bardziej podoba niż VGX. Ta scena gdzie jeden z elfów Dzikiego Gonu "uderza" Geralta miażdzy rzyć.

A jak zmyślasz to niezły z Ciebie fanboy.
 
Last edited:
SOM? Mówisz o Sword of Destiny tak?

Jeżeli nie zmyślasz to kozacko. SoD mi się nawet bardziej podoba niż VGX. Ta scena gdzie jeden z elfów Dzikiego Gonu go "uderza" miażdzy rzyć.

A jak zmyślasz to niezły z Ciebie fanboy.

A po co miałbym zmyślać? Napisałem co i jak, co z tym zrobisz Ty czy ktoś inny, mnie nie interesuje serio :)
Pytanie, jaki masz sprzęt? CPU i GPU ?
 
Last edited:
Celeron G530 i GF 9800GT 512mb/256bit + 4 Gigsy RAM. :D

Także ja w tym roku nie pogram. Mógłbym sobie niby złożyć kompa, takiego żeby pograć na wysokich albo kupić jakieś PS4 ale jednak wolę się wstrzymać do wydania wszystkich dodatków i pierdyliarda patchy i poprawek, a pieniądze przeznaczyć na inne cele. ;) Na szczęście jednak mam kumpla z kompem petardą i już jestem zaproszony na obczajanie Ultra w 1080p. Dobre i to.

Kumpel ma i7 4790K, MSI GTX 780 Gaming - podkręconego i 8GB RAM + SSD. Pogra z wodotryskami? Bo się trochę martwi downgradem bo kompa rok temu składał jak wielu użytkowników właśnie pod Wieśka 3 i to jeszcze na raty ;)
 
Last edited:
Celeron G530 i GF 9800GT 512mb/256bit + 4 Gigsy RAM. :D

Także ja w tym roku nie pogram. Mógłbym sobie niby złożyć kompa, takiego żeby pograć na wysokich albo kupić jakieś PS4 ale jednak wolę się wstrzymać do wydania wszystkich dodatków i pierdyliarda patchy i poprawek, a pieniądze przeznaczyć na inne cele. ;) Na szczęście jednak mam kumpla z kompem petardą i już jestem zaproszony na obczajanie Ultra w 1080p. Dobre i to.

Kumpel ma i7 4790K, MSI GTX 780 Gaming - podkręconego i 8GB RAM + SSD. Pogra z wodotryskami? Bo się trochę martwi downgradem bo kompa rok temu składał jak wielu użytkowników właśnie pod Wieśka 3 i to jeszcze na raty ;)

GTX 780 to trochę za mało, może być problem z vram i ogólnie mocą GPU.
No ale po OC przeskoczy poziom GTX 970 i może dobić do 780TI :)

---------- Zaktualizowano 00:01 ----------

Heh, też miałem składać, ale po tym co ostatnio widziałem też chyba sobie odpuszczę.

A co widziałeś? Grę na PS4 :)
 
https://www.youtube.com/watch?v=hv0gJ8DpUd0
No bo pewnie na PC będzie jak na trailerach nie ;) sorki nie wierze w to i tyle, nie żebym nie chciał się mylić, nawet nie wiesz jak bardzo.

Już trochę w tym temacie pisane o tym było. Chcesz sobie wkręcać za pośrednictwem negatywnych postów, zbędne emocje - Twoja sprawa.
Tylko to serio bez sensu , no ale ok ;)


http://www.ppe.pl/news-35788-wiedzm..._glos_w_kwestii__downgrade_u__wizualnego.html

A tu tak do przeczytania.
 
Last edited:
Ten screen z korektą kolorów był już co prawda wcześniej.. ale czy tylko ja mam wrażenie, że zadek Płotki zrobił się dziwnie śliwkowy aka fioletowy?
 
Top Bottom