Wiedźmin 3 - grafika

+


Czekam na moda ktory usunie te krzaki
 
Posiadam wspomniany przez Ciebie grafikę i procesor (gtx970 , i74790k). ustawienia gry na wysokie i hairworks włączony w całości to między 50-60 fps , Wystarczy zmienić hairworks na geralta i mam stabilne 60. Hairworks faktycznie mocno obciąża GPU. Moim zdaniem hairworks jest słabo zrobione wizualnie i nie warto go włączać nawet w stopniu Geralt

Cienie oraz odległość wyświetlania roślinności też są dość zasobożerne.
 
Czy ja mam tylko tak, czy naprawdę deszczu nie widać w nocy, bo za cholere go dostrzec nie mogę....... pada bo widzę, że krople uderzają o ziemię ale nie widać deszczu spoglądając w górę czy nawet patrząc na wprost.
 
Wie ktoś może o co chodzi z tymi cutscenkami na silniku gry? Lecą np. podczas wypływania statku na Skellige. Te sceny wyglądają gorzej, niż gra na minimalnych ustawieniach...

Pamiętam jak na 35 minutowym gameplay mieliśmy normalnie płynące statki w Novigradzie, więc co się stało do diaska?
 
To prerendery. Są bardzo skompresowane, w dodatku jedna z końcowych ma angielski lipsync i nie wygląda to fajnie. No i na 27" strasznie piksele widać. Pewnie wiedzieli, że np. mają za słaby LoD, by scena wyglądała znośnie w czasie rzeczywistym(jak np. znikający hełm jednego z Redańczyków podczas rozmowy i zmian odległości kamery).
 
@Falandar

Akurat... prędzej zrobią konwersje na Wii U :p ...

Ja liczę na poprawienie stabilności i jeszcze doszlifowanie optymalizacji - bo przy tym co widać można lepiej.

P.S. Mam nadzieję, że przy Cyberpunk aż tak nie pokpią sprawy i PC będzie platformą wiodącą, a wersja na konsole zostaną przycięte do swoich możliwości.
 
Pewnie jakość VGX lub SOD będzie można dopiero ujrzeć po wyjściu Redkita, tego czego CDPR nie zrobił zrobią moderzy. Chociaż... mam nadzieję, że CDPR wyda jakiś potężny patch i przywróci grafę, jak i paletę kolorów z SOD, bo na VGX to nawet nie liczę.
 
Last edited:
Witam, chciałem podzielić się uzyskaną przeze mnie oprawą graficzną w wieśku. Screeny są w FHD w downsamplingu z 1440p, wszystko na uber plus korekta kolorów, dodatkowy bloom, HDR i wyostrzenie. Według mnie wyglądają fantastycznie. Nic tylko czekać na mody dalej ulepszające grafikę. :)
Szczególnie proszę zwrócić uwagę na zboże na polach. ^^

http://s296.photobucket.com/user/pawzaw88/library/
 
Witam, chciałem podzielić się uzyskaną przeze mnie oprawą graficzną w wieśku. Screeny są w FHD w downsamplingu z 1440p, wszystko na uber plus korekta kolorów, dodatkowy bloom, HDR i wyostrzenie. Według mnie wyglądają fantastycznie. Nic tylko czekać na mody dalej ulepszające grafikę. :)
Szczególnie proszę zwrócić uwagę na zboże na polach. ^^

http://s296.photobucket.com/user/pawzaw88/library/

Wgraj sobie jeszcze to http://www.nexusmods.com/witcher3/mods/23/? albo sweetfx.
 
Hejka (to mój pierwszy post na forum więc wypada się najpierw przywitać ;) )
Grając dziś w wieśka włączyłem sobie maksymalne wyostrzanie ekranu (opcja w postprocesach) i jak dla mnie wygląd teraz dużo lepiej, różnica jest wręcz kolosalna. Też gracie z włączonym wyostrzaniem?
 
Hejka (to mój pierwszy post na forum więc wypada się najpierw przywitać ;) )
Grając dziś w wieśka włączyłem sobie maksymalne wyostrzanie ekranu (opcja w postprocesach) i jak dla mnie wygląd teraz dużo lepiej, różnica jest wręcz kolosalna. Też gracie z włączonym wyostrzaniem?

Ja tak lubię tę opcję, świat wydaje się "podreślam" wydaje się realniejszy a bez tego, wiele krzaków wygląda jakby miało rozmazane liście/igły
 
Swoją drogą mógłby mi ktoś wyjaśnić co robi aberracja chromatyczna w wiedźminie? Nie proszę o wyjaśnienie czym to jest, bo wiem co to jest, pytam się, co ta opcja powoduje w W3, jeśli jest na ON? to wtedy rozumiem znikają durne kolorowe obramówki z przedmiotów czy się pojawiają? Bo nie do końca rozumiem konsekwencje włączenia/wyłączenia tej opcji.
 
Mogliby zrobić wartość Medium w opcji Sharpen, bo na wartości niskiej niektóre rzeczy są rozmazane, a wysoki jest za mocny i otoczenie wygląda nienaturalnie, bo wartość wysoka tego ustawienia jeszcze podkreśla nienajlepszy dobór palety barw w grafice tej gry.
 
Mogliby zrobić wartość Medium w opcji Sharpen, bo na wartości niskiej niektóre rzeczy są rozmazane, a wysoki jest za mocny i otoczenie wygląda nienaturalnie, bo wartość wysoka tego ustawienia jeszcze podkreśla nienajlepszy dobór palety barw w grafice tej gry.

Kwestia gustu, a nie doboru, gdyż o to masz człeka (mnie) przed sobą, któremu bardziej niż bardzo podoba się paleta barw. I wysoki sharpen właśnie poprawia wygląd na bardziej realistyczny.
 
@up już korzystam z flitrów sweetfx :)

Obczasj sobie ReShade - czyli SweetFX 2.0 - ma więcej możliwości i jest bardziej wydajny. Jak jesteś zainteresowany tematem, to są jeszcze GemFX i Master Effect - podobne do ReShade, ale z jeszcze większą ilością dostępnych efektów.
 
Swoją drogą mógłby mi ktoś wyjaśnić co robi aberracja chromatyczna w wiedźminie? Nie proszę o wyjaśnienie czym to jest, bo wiem co to jest, pytam się, co ta opcja powoduje w W3, jeśli jest na ON? to wtedy rozumiem znikają durne kolorowe obramówki z przedmiotów czy się pojawiają? Bo nie do końca rozumiem konsekwencje włączenia/wyłączenia tej opcji.

http://www.geforce.com/whats-new/gu...#the-witcher-3-wild-hunt-chromatic-aberration

Te oblamówki to pewnie tzw.: Bloom
 
Top Bottom