Płynność animacji jest fatalna.

+
Mnie to odrzuca od gry. Zbyt często są problemy z animacją by przymknąć na to oko. W3 na PS4 za wcześnie wyszedł. Nie znoszę w grach rwącej animacji. Niestety te żałosne "media" (większość) udają że problemu nie ma. Jakoś słabszy Xbox One nie ma takich problemów z animacją. No ale tam się bardziej postarali, więcej czasu poświęcili na optymalizację.

Na XO też szarpie ale mniej. Serio ja nawet tego nie zauważam i nie zwracam na to uwagi bo gra jest tak zacna że reszta nie ma znaczenia ;_)
 
Mnie to odrzuca od gry. Zbyt często są problemy z animacją by przymknąć na to oko. W3 na PS4 za wcześnie wyszedł. Nie znoszę w grach rwącej animacji. Niestety te żałosne "media" (większość) udają że problemu nie ma. Jakoś słabszy Xbox One nie ma takich problemów z animacją. No ale tam się bardziej postarali, więcej czasu poświęcili na optymalizację.
Płynność animacji na XO nie jest wcale dużo lepsza. Moim zdaniem spadki płynności na XO są bardziej odczuwalne przez brak ogranicznika fps jaki jest zaimplementowany w wersji na PS4. Nie zmienia to oczywiście faktu, że w "trudnych" dla konsoli momentach XO trzyma nie większy framerate.
Dla mnie największym minusem wersji na PS4 względem tej z XO jest doczytywanie się obiektów i NPCów niekiedy tuż przed naszą postacią. Wydaję mi się, że popsuł to któryś patch, bo na początku nie było z tym aż takich problemów. Na XO sytuacja pod tym kątem wygląda dużo lepiej.
 
Płynność animacji na XO nie jest wcale dużo lepsza. Moim zdaniem spadki płynności na XO są bardziej odczuwalne przez brak ogranicznika fps jaki jest zaimplementowany w wersji na PS4. Nie zmienia to oczywiście faktu, że w "trudnych" dla konsoli momentach XO trzyma nie większy framerate.
Dla mnie największym minusem wersji na PS4 względem tej z XO jest doczytywanie się obiektów i NPCów niekiedy tuż przed naszą postacią. Wydaję mi się, że popsuł to któryś patch, bo na początku nie było z tym aż takich problemów. Na XO sytuacja pod tym kątem wygląda dużo lepiej.

Jasne, wersja na Xbox One nie ma "betonowych" 30fps, ale nie ma też takich drastycznych spadków jak na PS4. Gry z nędznym framerate (nie tylko W3) powinno się surowo oceniać. A co mamy w przypadku W3 na PS4 ? +9 lub 10. Takie oceny powinny mieć gry które nie dość że są wciągające/ładne itp to na dodatek są porządnie "zrobione" pod względem technicznym. W3 (PS4) na chwilę obecną jest niestety źle zoptymalizowany,
 
Nie wiem, jakim cudem gra w wersji na PS4 zgarnęła tak wysokie noty, biorąc pod uwagę skandaliczny brak optymalizacji. Wystarczy, że na ekranie pojawi się ogień, mgła, deszcz i animacja leci na łeb, na szyję. Questy, postaci itd. - wszystko to jest na wysokim poziomie. Ale rany koguta, spróbuj tłuc się z bandą potworów w 20 klatkach na sekundę... Czasami efekty cząsteczkowe po buchnięciu Igni przypominają slideshow. Właśnie wykonuję zlecenie na starego mglaka w Velen i potyczka z nim w oparach mgły jest naprawdę niełatwa. Zgadzam się, że gra wyszła za wcześnie, że trzeba ją było odłożyć do inkubatora i doszlifować. CDP zrobiło świetny port Wiedźmina 2 na X360. A na PS4 aż się odechciewa grać. Nie wspominając o potwornie długim czasie dogrywania po śmierci. Przeniesienie się w inny region mapy zajmuje jakieś 10 sekund, odrodzenie po zgonie 40. No proszę ja was!
 
Nie wiem, jakim cudem gra w wersji na PS4 zgarnęła tak wysokie noty, biorąc pod uwagę skandaliczny brak optymalizacji. Wystarczy, że na ekranie pojawi się ogień, mgła, deszcz i animacja leci na łeb, na szyję. Questy, postaci itd. - wszystko to jest na wysokim poziomie. Ale rany koguta, spróbuj tłuc się z bandą potworów w 20 klatkach na sekundę... Czasami efekty cząsteczkowe po buchnięciu Igni przypominają slideshow. Właśnie wykonuję zlecenie na starego mglaka w Velen i potyczka z nim w oparach mgły jest naprawdę niełatwa. Zgadzam się, że gra wyszła za wcześnie, że trzeba ją było odłożyć do inkubatora i doszlifować. CDP zrobiło świetny port Wiedźmina 2 na X360. A na PS4 aż się odechciewa grać. Nie wspominając o potwornie długim czasie dogrywania po śmierci. Przeniesienie się w inny region mapy zajmuje jakieś 10 sekund, odrodzenie po zgonie 40. No proszę ja was!

Dokładnie. W2 na Xbox360 był generalnie dobrze zoptymalizowany, za wyjątkiem 2 miejsc/pojedynków za pomocą petard (ścieżka Roche'a). Myślałem że w przypadku W3 na PS4 też będzie dobrze. Bo niby na PS4 łatwo się "robi" gry. Niestety rzeczywistość okazała się "brutalna".
 
Apropo mojego problemu z załączającym się slow motion to już wiem dlaczego tak się dzieje,jest to po prostu kolejny bug! ;)A aktywuje mi się on gdy manualnie strzele z kuszy lub rzucę petardą także proszę CDPR o naprawienie tego błędu.Zresztą zrobię filmik i tu wstawię żeby wszyscy dokładnie widzieli na czym to polega...
 
Apropo mojego problemu z załączającym się slow motion to już wiem dlaczego tak się dzieje,jest to po prostu kolejny bug! ;)A aktywuje mi się on gdy manualnie strzele z kuszy lub rzucę petardą także proszę CDPR o naprawienie tego błędu.Zresztą zrobię filmik i tu wstawię żeby wszyscy dokładnie widzieli na czym to polega...

Podczas celowania czas zwalnia więc to nie bug ;-)
 
Nagrajcie ten slideshow i dajcie filmik bo nie uwierze ;)
Gra zwalnia przy Mglakach, fakt !
Ale idzie sie ogarnac nie ma tragedii, moim zdaniem dramatyzujecie na wyrost
Chyba ze na jednych plejach idzie lepiej a na innych gorzej, chodz wátpie.
 
Nagrajcie ten slideshow i dajcie filmik bo nie uwierze ;)
Gra zwalnia przy Mglakach, fakt !
Ale idzie sie ogarnac nie ma tragedii, moim zdaniem dramatyzujecie na wyrost
Chyba ze na jednych plejach idzie lepiej a na innych gorzej, chodz wátpie.


Na konsoli (filmik) animacja gorzej się prezentuje. Zresztą filmik na yt nie pokaże w pełni problemów z animacją. Problem z ogniem/dymem i igni.

Żeby było jasne nie mam żadnych problemów z konsolą. Oczywiście można grać jak ktoś się uprze (szarpana animacja) ale dla mnie to żadna przyjemność.
 
Last edited:

Na konsoli (filmik) animacja gorzej się prezentuje. Zresztą filmik na yt nie pokaże w pełni problemów z animacją. Problem z ogniem/dymem i igni.

Żeby było jasne nie mam żadnych problemów z konsolą. Oczywiście można grać jak ktoś się uprze (szarpana animacja) ale dla mnie to żadna przyjemność.

Najpierw ustaw film na publiczny a nie na prywatny ;-)
 
Nie łapie co jest nie tak na tym filmiku?

Problem z animacją (szczególnie początek). Szkoda tylko że na yt płynniej się to prezentuje niż na konsoli podczas grania lub oglądania filmiku na konsoli. Zresztą yt średnio się do tego nadaje.

Gdyby się miało jakiś "profesjonalny" sprzęt/program do nagrywania filmików to byłoby lepiej.
 
Problem z animacją (szczególnie początek). Szkoda tylko że na yt płynniej się to prezentuje niż na konsoli podczas grania lub oglądania filmiku na konsoli. Zresztą yt średnio się do tego nadaje.

Gdyby się miało jakiś "profesjonalny" sprzęt/program do nagrywania filmików to byłoby lepiej.

W Novigradzie a na dodatek w nocy to normalne że tnie ;-)
Za jakiś czas ma się pojawić duży patch i ma naprawiać sporo w grze ;-)
 
Problem dotyczy głównie efektów takich jak mgła i dym. Ostatnio odwiedziłem kilka miejscówek gęsto porośniętych wszelkiego rodzaju roślinnością i o dziwo nawet w deszczu animacja trzymała się 30 klatek. A wystarczyło, że wszedłem do pokoju śniączki w Novigradzie i ciach, płynność leci na łeb na szyję, i to w pomieszczeniu o powierzchni 6m2. Winna jest najwyraźniej optymalizacja dodatkowych efektów. Smuci trochę fakt, że np. źródła światła nie generują cieni (mam na myśli np. koksowniki i pochodnie na ścianach), klimat gry sporo by zyskał. Ale podejrzewam, że dodatkowe cienie zarżnęłyby silnik. Przy okazji - czy mi się wydaje, czy w wersji 1.01 można było znakiem Aard oddziaływać na wodę?
 
@Yaqza81

Tak, dzialalo to na patchu 1.01 za kadym razem
Cos z tym zrobili bo ju nie dziala tak jak na poczatku
Aczkolwiek ten efekt jest dalej w grze ale nie zawsze
 
Tak myślałem, że mi się nie przywidziało. Wspominałem o problemie z koksownikami i pochodniami - okazuje się, że zapalone świece i pochodnia Geralta nadal sprawiają, że obiekty rzucają dynamiczne cienie. Czyli efekt albo jest wyłączony, albo zbugowany dla cześci źródeł światła.
 
Top Bottom